Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Topcase(arka çanta)konusunda fikir yardımı..

Motovento
    REKLAM ALANI
    250-MaCiT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Modenas GT 135
    Selamlar,yazımda bahsi geçecek olan markaları kullanmış ve fikir sahibi olan arkadaşlardan bilgi ve tavsiye edinmek isterim..
    Mevzu şöyle;Daha önce motorumda givi marka yaklaşık 40 lt çanta kullandım yaklaşık 13 sene gibi..O çanta ne badireler atlattı,güneş yağmur,düşüp yanımdan sürünüp gitme gibi,hakikaten parasını hak eden bir çanta olduğunu söyleyebilirim..Bundan bir önceki motorumada arwic marka 46 lt kappa taklidi olan çokta kötü sayılmayacak bir çanta almıştım kullandığım dört ay boyunca bir sorun yaşamadım,sadece kilit yerindeki küçük açıklıktan içerisine su alması dışında..Motoru satınca çantayıda beraberinde sattım..Ben ortalam 45-46-47-48 lt çantaları tercih ediyorum,içerisin çift kask alması mont ve okul çantası vs..gibi eşyalarımı taşıması açısından..
    Sorum şu şekil,çantasız olmak sıkıntı yaratıyor.Bende çanta alma aşamasındayım şu an,fakat kararsız kaldım,givi marka çanta alabilecek durumum yok şuan malesef..Bende ''gaff'' marka''coocase'' gibi ortalama fiyatı olan çantalar arasında kaldım,bir ihtimalde ''kappa'' nın k46 sını taksitle alma durumum olabilir,Bu üç markayıda inceledim kararsız kaldım 150 tl civarı gaff mı 200 tl civarı coocase mi yoksa paraya kıyıp 300 küsürün üzerinde kappa mı..Bana fikir verebilirmisiniz?..Teşekkürler..
    Yüksek yüksek devirlerde redline görmesinler
    Aşrı aşrı motorlara gaz vermesinler
    Babamın bir hayabusası olsa binsede gelse

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    gaff,coocase,shad vs.malzeme kaliteleri düşük topcase lar. belli devir aralıklarında zır zır öter arkadan duyarsın tilt olursun, hava koşullarından zamanla esnekliğini yitirir çatlar,kırılır vs. kappa bu seçenekler arasında en iyisi,tabi gönül GIVI der ama maddiyat durumları anlıyorum.
    250-MaCiT bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    shad, givi ve kappa kullandım. Çanta olmaları dışında başka bir fonksiyonellik aramadım. Hepsi işini gördü. Şu an givi kullanıyorum, durduk yere, taşıma kolu haline gelen sapı da bozuldu. Givi ve kappaların ikinci ellerini belki uygun fiyata bulabilirsiniz

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Ben daha dandik cox vb çinli çantalardan kullandım. Ya vidası düşerdi. ya su alırdı.
    Bir gün insan irisi bir abi 46 lt lik kappanın üstüne çıkıp zıpladı. Ben bunun üstüne çanta tanımam dedi. Parayı ne zaman tezgahın üzerine koydum. Buda ne zaman benim koltuk altıma çantayı yerleştirdi hatırlamıyorum. Ancak 2 kere motoru düşürdüm. Çantada ufak tefek çizikler haricinde hiç bir sorun yok. Gerçekten kaliteli bir çanta, Hatta en sevdiğim kısım yolda giderken ses yapmaması. 46 lt topcase ve 21 lt x 2 adet yan kappa çantam var. Çok memnunum. Ne kadar para o kadar köfte misali, umarım diğer ürünleri kullanan arkadaşlar çıkarda bir kaç yorum yapar.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Benim motoron dergisinde okuduğuma göre Kappa marka çantaları da GIVI üretiyormuş. Diğer markaları bilmem ama sonra neden az kıymadım paraya diyeceğinize iyi birşey alsanız daha iyi olur bence
    Heil Spellcheck

roadmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP
    zaten teçrübe etmişsin kıy parayaaa
    TECRÜBE GÜZELDİR AMA PAHALLIYA MALOLUR

Motosikleti
    Modenas GT 135
    Yorum yapan arkadaşlara fikirlerini paylaştıkları için teşekkür ederim..Sanırım kafamda ağır basan kappa fikri konusunda sizde bana yardımcı oldunuz..

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende 35 lt kappa kullanıyorum diğer ucuz modellere verilen paraya yazık

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750 integra
    elımde sıfır var 102817241 nolu ılan hıc kullanılmamıstır topcase ı aldıgım gun motoru sattım kısmet olmadı takmak ptt ıle odemelı de gonderebılırım 170 e

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...2817241/detay/
    www.erkakurye.com

Motosikleti
    Modenas GT 135
    Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elımde sıfır var 102817241 nolu ılan hıc kullanılmamıstır topcase ı aldıgım gun motoru sattım kısmet olmadı takmak ptt ıle odemelı de gonderebılırım 170 e

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...2817241/detay/
    Teşekkürler,hem 40 üzeri düşünüyorum hemde taksitli obsiyon istiyorum..Sanırım Givi E470 düşünüyorum..
    speed_dream bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    İçine bir adet kask mont dizlik eldiven ( Branda da olabilir ) kaç lt arka çanta önerirsiniz ?

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    QJ Motor- VPS 125
    4 kere hediye geldi hepside cinli ilk yagmus camur yan yatti yada ilk hoplamam ziplamamla benden once dusmeleriyle ölduler. Cinli ucuz dandik bisi almada. Ne alirsan al. Ben atrik kendi sirt cantami kullaniyorum baktim olmuyo yada topcase fobisi oldu. Aaaha aha yine zirildiyo. Annah frene hizli basyim vidalari dustumu ki. Yada bi bakarim topcase yok arkamda. Hadi kendin dustunde icindekileei birak hay meret. :-)

mehmettayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık yok
    Ben,YBR de Kappa 35 Lt.kullanıyorum.Memnunum.Branda hariç,saydıklarını düzgün yerleştirirsen alır.İzmir Yamaha, daha büyüğünü 125 lik motora riskli olur diye önermedi.

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı amaninmb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 kere hediye geldi hepside cinli ilk yagmus camur yan yatti yada ilk hoplamam ziplamamla benden once dusmeleriyle ölduler. Cinli ucuz dandik bisi almada. Ne alirsan al. Ben atrik kendi sirt cantami kullaniyorum baktim olmuyo yada topcase fobisi oldu. Aaaha aha yine zirildiyo. Annah frene hizli basyim vidalari dustumu ki. Yada bi bakarim topcase yok arkamda. Hadi kendin dustunde icindekileei birak hay meret. :-)
    Bende de birkaç kez oldu. Yolda giderken arkada bir yuvarlanma sesi... Aaa çanta yok.
    O yüzden en iyisi, plastik kelepçe veya tel ile sabitlemek. Çünkü arkanızdan gelenler için çok tehlikeli bir durum.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    shad SH40 ve SH50 kullandım.
    SH40 ın malzemesi kappa ve gividen biraz incedir. ancak çok fonksyoneldir. bir de menteşeleri biraz hassastır, ancak kapağı zorla kapatacak şekilde doldurmadığın ve kapağı açınca geriye doğru sürekli esnetmeyince kıramazsın.
    sh 50 ise bambaşka bir çanta, her açıdan kaya gibi. ancak biraz tuzlu gelebilir fiyatı.

Sh40 ı 2 arkadaş defalarca tatsız olaylarda istemeyerek de olsa test ettik. çarpma, sürtünme ve benzeri şeylere karşı muadillerinden aşağı kalır yanı yok. sadece menteşelerini zorlamamak gerekiyor.
    Shad ile coocase gaff maxxi vs. çantaları bir tutmayın. (shadların küçükleri belki uyduruktur bilemiyorum)

paranız K46 ya yetmezse alacağınız model sh 40 olabilir, gerçi 45 den küçük çanta işimi görmez diyorsunuz. o zaman kappa derim, coocase in bir süre sonra tıkırtı yaptığını okumuştum. ayrıca kullanan arkadaşım da var çok güven vermediğini bu yüzden tablasına vidalayıp kullandığını söylemişti.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Bende shad 40 kargo var ben 2.el aldım 130 tl ye geçen kaza yapmıştım sol menteşenin olduğu yer kırıldı bende matkapla delip telle sabitledim eskisi gibi sağlam oldu.Bence shad çok kötü değil orta derece bir üretici.Ama en önemlisi topcaselerin ruhsata işletilmesi daha çözülmedi aylardır merakla takip ediyorum ama hala bir gelişme yok

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı designserhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende shad 40 kargo var ben 2.el aldım 130 tl ye geçen kaza yapmıştım sol menteşenin olduğu yer kırıldı bende matkapla delip telle sabitledim eskisi gibi sağlam oldu.Bence shad çok kötü değil orta derece bir üretici.Ama en önemlisi topcaselerin ruhsata işletilmesi daha çözülmedi aylardır merakla takip ediyorum ama hala bir gelişme yok
    aynı zamanda havya ile ısıtarak parçaları birbirine yapıştırırsan taş gibi olur. son olarak, kırılmanın sebebi büyük ihtimalle menteşe içindeki metal millerin yamulmasıdır. onları çıkarıp düzeltip takarsan farkı görürsün. yerine çelik mil takabilirsen çok sağlam ve kırılmaz olacaktır çünkü var olan milin malzemesi biraz zayıf yamulunca menteşeyi zorluyor ve bir süre sonra kırıyor. onun önüne de kapağı zorlamayacak şekilde doldurmamak ve kapağı tutan plastik bağın aynısından sola da takarak geçilebiliyor.
    ceyceypad bunu beğendi.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Evet yapıştırırsam sıkıntı olmaz dediğiniz gibi mil ince ve sağ sola çok kolay hareket ediyor yerle temas ettiğinde büyük bir ihtimal ondan kırıldı.Bilgi için teşekkürler.

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    topcase almayı düşündüğüm bu günlerde bu topiğin açılması çok güzel oldu valla
    sürekli topcase fiyatlarına bakıyorum. tabiki givinin kalitelisi tartışılmaz.kullanan bir arkadaımdan da inceleme fırsatım olmuştu giviyi hakikaten taş gibi ve de fonksiyonel bir çanta.
    kappa yı hiç bilmiyorum .ama kullanan arkadaşların yorumlarına güvenim sonsuz.fiyat olarak da birbirlerine çok yakınlar.biraz daha fark verip givi almak mı gerekiyor bilemedim
    fuarı beklesek daha ucuza alamazmıyız ki
    DEMİR AT'A YOLLAR DAYANMAZ

Selamlar süper başlık olmuş. Benim de sormak istediğim ne marka bağlantı demiri alırsak aynı marka mı çanta kullanmamız lazım? Givi demire Kappa çanta olur mu mesela?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)