Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Ybr125 Motoruna Neler Yapilabilir ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ferad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Klx 250 D`Tracker
    Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o motoru ben de sordum ama biraz fazla para istediler...
    hangi enayi verir 5 senedir yatan motora 10.000 tl...

burası kktc hacım
    ancak türkiyeden getirtmek lazım...
    Hay agzinla bin yasa adas adamlar plakasiz hasati cikmis fullcross`a 8 9 bin lira para istiyor benim motorun aynisinin 6 senedir yatan modelide galeride 7 bin gayme Bu arada adem abi yalanim olmasin ben 12.5 hp diye biliyordum benimkisi 2005 model

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Hakikaten yapılabilecek fazlaca bi şey yok ybr motoruna ama bahsettiğin olay gibi bi olay gelirse bundan sonra başına fren yapıp hırbonun geçmesini sağla geçip gitsin sonrasındada sen sağa geç devam et ben öyle yapıyorum
    ferhatkars bunu beğendi.
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    gold wing motoru tak... V6 motor... 120 beygir.

Motosikleti
    Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gold wing motoru tak... V6 motor... 120 beygir.
    Yok kardeş v motor sevmiyorum ben tek silindir olucak

Şafak Tan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCX 150
    Alıntı ferad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biliyorum hocam o yuzden disli ile oynamak istemiyorum buyutsem de kucultsemde istedigim sonuca varamayacagim.Zaten 2 kisi binince motor bayagi hantallasiyor o zaman hic yurumez heralde.Gonul isterdi ki soyle klx 250 falan alalim ama para para para
    yerinde olsam motorun orjinalligi ile oynamazdim. Masrafyapican ama ise yarayacagi mechul. Ybr 125 ikinci elde bile iyi fiyata okutabilecegin bir motor. Satip yapmayi dusundugun masrafi da ustune koyup taksitle filan mondial mh 125 drift alabilirsin. Hem motorun sifirlanir hem cc 135 olur hem de daha seri bir motor. Tork ve beygir ybr ye gore yanlis hatirlamiyorsamyuzde yirmi yirmibes daha fazla. Yakisda ayni. Macera yerine orjinalden denenmisten ayrilmamis olursun.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı Şafak Tan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yerinde olsam motorun orjinalligi ile oynamazdim. Masrafyapican ama ise yarayacagi mechul. Ybr 125 ikinci elde bile iyi fiyata okutabilecegin bir motor. Satip yapmayi dusundugun masrafi da ustune koyup taksitle filan mondial mh 125 drift alabilirsin. Hem motorun sifirlanir hem cc 135 olur hem de daha seri bir motor. Tork ve beygir ybr ye gore yanlis hatirlamiyorsamyuzde yirmi yirmibes daha fazla. Yakisda ayni. Macera yerine orjinalden denenmisten ayrilmamis olursun.
    arkadaşım sen aklını peynir ekmekle mi yedin?
    adam niye at satıp eşşek alsın. %25 güç farkı zaten motor biraz eskiyince iç kayıplardan dolayı fazlası ile eriyip gidiyor çinlilerde.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Şafak Tan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KKTC de bahsettiğin drift modeli 6500 TL civarı bir fiyatı var. Arkadaşın motoru da Ybr 125 değil sadece motor kısmı ybr 125. Arkadaş crossçu.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    2.el honda xl 200 bakabilirsin. Müthiş seri motor. 3000 lira civarı olması lazım.

EverHarD* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125 Ace & HONDA Activa 100
    ybr bence seri bi motordur. iyi açabilene .. oyun atmaya gerek yoktur ybr ye

vites aralarını iyi kavrayabiliyosan cbr 125e kafa bile tutarsın

uğursakarya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cift silindirli birbirinden bagımsız ybr yapılır afyonda cift mezz 301 yaptık.

2010 model ve üstü ybrlere ayar cekilir 150 görmezse paranız iyade.

iletişim icin : ugur@turbotuning.gen.tr ekleyin bendede yamaha ybr 2012 esd var 125 cc ama honda cbr 250 gecemiyor

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonrasındada sen sağa geç devam et
    aman hacım ne yapıyorsun...adamın ölümüne sebep olacaksın
    bakınız trafik soldan akıyor...soldan soldan gidiyoruz...
    http://youtu.be/rNvUts0pBt0

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:00 ----------

Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.el honda xl 200 bakabilirsin. Müthiş seri motor. 3000 lira civarı olması lazım.
    burda da ölüsü 6000 civarıdır... 450 olanının haşatı 9000 tl ise...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:03 ----------

HACIM ADAŞIM

başlık açmadan önce KKTC de yaşadıgını
    burda ki motosiklet kültürünün scooterdan ibaret oldugunu
    ve fiyatların da türkiyeye göre en az %30-40 fazla olduğunu hatta ondan da fazla oldugunu yazsan daha iyi olur...
    2010 model 14000 kmdeki cbf150 nin 5000 tl olduğunu...
    2. el paslanmış 250 lik salcanonun 6000 tl oldugunu felanda yaz...

kardeşim aynı sorun benim bi arkadasımın basındada var 100 cc motorsikleti var allah izin verirse 3 hafta sonra sorunu kalmıyacak sana önerebilewceğim en iyi sey cc yükseltme olacaktır. motorun 125 cc ise yaklasık piston çapı 57.5 mm olaması lazım sen bunu yaklasık 200 liraya 63.5 yapabilirsin üst kafa sibobların olduğu bölüm değişmiyor sadece piston ve karbiratörün değişiyor ama ondan önce iyi bi usta bulman lazım. yok en iyisinden olsun diyosan bizim gibi komple değiştireceksin oda yaklasık 600 tl tutuyor

Motosikleti
    adaş keşke 50 cc bir gilera, honda yada suzuki scooter alsaydın...
    o zaman onu 300-500 cc ye cok kolay cıkartabilirdik...hızlanmalarda, araç geçmelerde herkesin eline verirdin...

Motosikleti
    Valla adaş iyi güzel söylüyorsunda mesleğim icabı bütün gün scooter sürüyorum zaten ve pek keyif aldığım söylenemez benim ruhum endurocu 1 kere gt250r da denedik cbf 150 de denedik ama bu meredin verdiği zevki hiç 1 motor vermiyor az biraz daha performanslı olsa başka hiç birşey istemem zaten 125cc nin yetmeyeciğini bile bile aldım ama görüyorsun adanın durumunu 250 cc ve üzeri adam akıllı motor yok olanlar da 1 dünya para istiyor.Ayrıca tavsiye veren arkadaşlara teşekkürler.Sadece piston değişimiyle hacim artıyor mu acaba ?
    ferhatkars bunu beğendi.

Motosikleti
    Zealsun zs 150-19
    s.a arkadaşlar ben cbr 125 r alacağım bu günlerde..ama sormak istediğim bi detay var..2012 model bi tane satılık var istanbulda ama deponun yan tarafında 125 r yazısı yok,acaba boya olabilirmi motorda..yoksa 125 r yazmayanlarıda varmı ?

Motosikleti
    Valla adaş iyi güzel söylüyorsunda mesleğim icabı bütün gün scooter sürüyorum zaten ve pek keyif aldığım söylenemez benim ruhum endurocu 1 kere gt250r da denedik cbf 150 de denedik ama bu meredin verdiği zevki hiç 1 motor vermiyor az biraz daha performanslı olsa başka hiç birşey istemem zaten 125cc nin yetmeyeciğini bile bile aldım ama görüyorsun adanın durumunu 250 cc ve üzeri adam akıllı motor yok olanlar da 1 dünya para istiyor.Ayrıca tavsiye veren arkadaşlara teşekkürler.Sadece piston değişimiyle hacim artıyor mu acaba ?
    benim de chooper-cruseir kulladığıma bakma...adam gibi bir motor bulamadığım için aldım bunu...
    benimde kanımda endurocu ruhu var...
    bayramın 3. günü lefke de benim motor ile arazide nasıl yardırıyordum...kendimi tutamadım napayım...
    benden sana tavsiye hiç bir yeri ile oynama...
    o şekilde kullan...

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    ferad, 10.000 km de bir piston-segman-silindir i göze alabiliyorsan 2 şey önerebilirim. ama değer mi değmez mi tartışılır...

rialli.com dan 150cc kit alıyorsun. bir de üst kapak taşlanıyor. ardından 15 ön dişli takıyorsun. farkı gör ancak... verimli değil.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    Vazgectim arkadaslar acik hava filtresi bile takmiyacagim motora yorum yapan tum arkadaslara tesekkurler adasim videodan anlasiliyor zaten cruiser ruhuna sahip olmadigin :D

Motosikleti
    videodan anlasiliyor zaten cruiser ruhuna sahip olmadigin :D
    bir kaç video daha var, onları görsen cruiser kullandıgıma inanmazsın

Motosikleti
    hacım sabah 9-10 arası sanayiden DAÜ ye doğru kasksız bir şekilde yardıran senmiydin
    ferad bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)