Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tek teker ve Stoppie hakkında...

Motovento
    REKLAM ALANI
    sinan151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Activa S
    Öncelikle selamün aleyküm mt ailesi.
    Bir kaç sorum olacak şimdi öncelikle motosiklet ile tek teker yaparken fazla yol alamıyorum ve motorun kafası hemen düşüyor.Selede biraz geriye doğru oturuyorum ve 1.viteste kaldırıyorum ama pek gidemeden düşüyor.Bu işin sırrı nedir ? Bide 1-2 kere gazı çok vermiş olmalıyım ki motor altımdan gidiyo gibi oldu hemen arka frene bastım indirdim yanılmıyorsam 50 derecelik bi açıydı.Bide tekerdeyken vites atma olayını nasıl yapıcaz?

2.sorumda kampana fren ile stoppie yapılır mı ve lastik yakılabilir mi?
    Bu yazdıklarım yarı otomatik bir cub için geçerli ona göre bilen varsa söylesin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Kampana frenle stoppie yapamazsın. Stoppie için disk frenin ani ve güçlü tutuşuna ihtiyacın var. Lastik yakmak için frene bile gerek yok ön tekeri kaldırıma daya gaza bas.

Ön kaldırma konusunda ise bişey bilmiyorum. 4 senedir vitesli motor kullanıyorum, farklı güçte ve ağırlıkta motorlar kullandım. Bikaç kere acemilikten ilk motorumun önünü 90 derece kaldırmıştım onun dışında tek teker deneyimim olmadı. İlk aldığım motor da manuel debriyajlı bir 100'lük cub'du. 1. vitesi aşırı torklu olduğundan hemen tekere gelirdi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Aleyküm selam.
    Tek teker yapmak için kask, eldiven, koruyucu dizlik takmayacaksin ki konsantrasyonun bozulmasın böylece düştüğünde ise kafan gözün yarilsinki birdahaki sefere yapmazsiz.az daha unutuyordum boş araziye gitme kalabalik trafikte yapki düşerken taksici veya minibüse çarparsan birde onlar seni güzelcene paralar böylece tek teker elinde eve dönersin.
    Allah selamet versin dikkat et kendine
    Osm@n ve yüksel66 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    yav sinan XD ben sana öğretmedim mi
    gokberk6426 bunu beğendi.

Motosikleti
    Activa S
    Alıntı Zsrvc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aleyküm selam.
    Tek teker yapmak için kask, eldiven, koruyucu dizlik takmayacaksin ki konsantrasyonun bozulmasın böylece düştüğünde ise kafan gözün yarilsinki birdahaki sefere yapmazsiz.az daha unutuyordum boş araziye gitme kalabalik trafikte yapki düşerken taksici veya minibüse çarparsan birde onlar seni güzelcene paralar böylece tek teker elinde eve dönersin.
    Allah selamet versin dikkat et kendine
    Kask eldiven dizlik hepsi tamam sadece teker yapmayı öğrenemedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:16 ----------

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kampana frenle stoppie yapamazsın. Stoppie için disk frenin ani ve güçlü tutuşuna ihtiyacın var. Lastik yakmak için frene bile gerek yok ön tekeri kaldırıma daya gaza bas.

Ön kaldırma konusunda ise bişey bilmiyorum. 4 senedir vitesli motor kullanıyorum, farklı güçte ve ağırlıkta motorlar kullandım. Bikaç kere acemilikten ilk motorumun önünü 90 derece kaldırmıştım onun dışında tek teker deneyimim olmadı. İlk aldığım motor da manuel debriyajlı bir 100'lük cub'du. 1. vitesi aşırı torklu olduğundan hemen tekere gelirdi.
    Öncelikle teşekkürler benim amacım böyle öne ağırlık verip teker yakarak dönmekti ama artık kaldırıma dayayıp yaparız

bpak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yine msx 125
    Alıntı sinan151 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask eldiven dizlik hepsi tamam sadece teker yapmayı öğrenemedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:16 ----------

Öncelikle teşekkürler benim amacım böyle öne ağırlık verip teker yakarak dönmekti ama artık kaldırıma dayayıp yaparız
    Sırtlığı sakın unutma.

Motosikleti
    Activa S
    Alıntı bpak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sırtlığı sakın unutma.
    Tamda mesajı editlicektim tek eksiğim sırtlık ayarlamaya çalışcam onu da
    .......

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    sakın bu dediğin şeyleri honda c90 kod adlı şaheser ile yaptığını söyleme

lawyer_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Kampana frenle de stopie tabi ki yapilir ama lastiklerin ve asfaltin guzel olmasi gerekiyor. Vitesli motorda depoyu dizlerle hunharca sıkarak ve freni sonuna kadar sıkınca direksiyona ağırlık vererek stopie ye getiriyorum ama cup motorda nasil olur bilmiyorum. Tek teker de cup motorda nasi oljr bilmiyorum ama bilenler vardir iyi yapanlar da var. Sen de zaten yapmaya baslamissin pes etme calismaya devam korumalar tam ve calistigin alan uygun olsun saglicakla kal ;)

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    hey allahim ne cevherler var aramizda. kampana frenle stoppie falan. 1-2 milyarlik motorun amaci yakit tasarrufu-zaman tasarrufu yapmaktir. O motor dayanabilir mi sence ona?
    Resmen 19 litrelik damacadan kola beklemek gibi birsey bu. hic motordan guzelce bir dusmedin heralde boyle hayaller kurduguna gore
    ve inanki sen o cupla istedigini yap lastigi alevle oyle git ucurmadigin surece kimse seni takdir etmeyecek alkislamayacak cunku 10-15 le tekerde gitmek adamlarin gozunu yoruyor onlarin istedigi 100-150 ile tekerde gidenleri izlemek. Zaten asil stunt'da bana gore odur yetenek-cesaret orda belli eder kendini. bence bosyere motorunun canini alma kendinide riske atma

Motosikleti
    Activa S
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sakın bu dediğin şeyleri honda c90 kod adlı şaheser ile yaptığını söyleme
    Evet c90'la yapıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:54 ----------

Alıntı seta34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hey allahim ne cevherler var aramizda. kampana frenle stoppie falan. 1-2 milyarlik motorun amaci yakit tasarrufu-zaman tasarrufu yapmaktir. O motor dayanabilir mi sence ona?
    Resmen 19 litrelik damacadan kola beklemek gibi birsey bu. hic motordan guzelce bir dusmedin heralde boyle hayaller kurduguna gore
    ve inanki sen o cupla istedigini yap lastigi alevle oyle git ucurmadigin surece kimse seni takdir etmeyecek alkislamayacak cunku 10-15 le tekerde gitmek adamlarin gozunu yoruyor onlarin istedigi 100-150 ile tekerde gidenleri izlemek. Zaten asil stunt'da bana gore odur yetenek-cesaret orda belli eder kendini. bence bosyere motorunun canini alma kendinide riske atma
    Kimsenin beni takdir etmesi önemli değil zaten şov için yapmıyorum
    .......

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Hacı c90 a iyi bak 5 6 sene sonra kolleksiyonerler deli gibi arar. Temiz bakımlı tut boşver stopi ön kaldırma falan.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)