Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kötü bir kazaya tanık oldum..

Motovento
    REKLAM ALANI
    tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Bence olayin gidisati hakkinda en iyi bilgiyi
    kawasaki bayiinden motoru alanin kim oldugunu ögrenip,
    ona ulasarak kendisinden ogrenebilirsin.
    Yanlis hatirlamiyorsam mersine 2-3 tane yesil ninja 300 gelmisti.
    Bayiide kesinlikle iletisim bilgileri vardir.
    Ters bir durum yoksa bile bir gecmis olsun demis olursun.
    Sağduyulu olmak iyidir......

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Bu cahil yayalardan ve 4 teker sürücülerin yüzünden trafikten nefret eder oldum. Lan arkadaş bir motor zevkimiz var onu da bitiriyorlar, daha bugün başıma geldi 25 km hızla gidiyorum 45 yaş civarı bi kadın yanında kızı karşıya geçecek ilk sağa bakıp sola hiç bakmadan geçiyor. Allah'tan hem kasis vardı hemde durumu farkettim frenledim. Genellikle 30 yaş üstü köylü tayfası ve kadınlar hep yolun ortasından yürüyor veya seni gördüğü halde yola atlıyor. Artık nefret eder oldum.

İnşallah bebeğe bişey olmamıştır.

Motosikleti
    Honda CB 125 E
    arkadaşlar bugün ögrndm kadın ve bebeğin durumu iyiymiş. çok şükür sonu kötü şekilde biten bir kaza olmadı..

aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    cevreyi nekadar rahatsiz ettigimi umursamadan kullaniyorum kornami. ozaman anliyorlar bir tasitin geldigini.

salvoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Süper 8 2012
    a kazamı olmuş.geçmiş olsun.
    --Abi motorlu çarpmış kadına.
    Ne motorlu mu . Saldırın!!!!!!!!

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    umarım ciddi bir durum olmaz iki taraf içinde...
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Yaşlı kadınlara çok dikkat etmek lazım. Kedi gibi tepkiler verebiliyorlar. Duruyor dediğiniz anda koşmaya başlaıyor koşuyor geçer dediğiniz anda durup geri dönüyorlar. Her şartta tedbirli olmak lazım.
    Kazaya karışanlara geçmiş olsun. Yol kenarında heleki yolun orta kısmında bir yaya gördüğünüzde yol verme eğiliminde olmak yada her şeye hazırlıklı olmak sorunu baştan çözebilir.
    canekin bunu beğendi.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    Alıntı leons adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu cahil yayalardan ve 4 teker sürücülerin yüzünden trafikten nefret eder oldum. Lan arkadaş bir motor zevkimiz var onu da bitiriyorlar, daha bugün başıma geldi 25 km hızla gidiyorum 45 yaş civarı bi kadın yanında kızı karşıya geçecek ilk sağa bakıp sola hiç bakmadan geçiyor. Allah'tan hem kasis vardı hemde durumu farkettim frenledim. Genellikle 30 yaş üstü köylü tayfası ve kadınlar hep yolun ortasından yürüyor veya seni gördüğü halde yola atlıyor. Artık nefret eder oldum.

Arkadaşım kasis te varsa bu zaten yavaşlaman gerektiği, ve yaya varsa dikkat edip YOL VERMEN gerektiğine bir işaret.

Şu TR sınırlarını batıya doğru geçtiğiniz ilk ülkede bile millet yaya gördümü yol veriyor. Bizde en son yol hakkı yayada.

Halbuki hani kızıyoruz ya araç sürücülerine, ya biz çelik kafeste değiliz onlar gibi diye, işte yayalarda bize göre daha savunmasız.
    Yola çıkmaya meyilli yaya görürseniz gazı geri bırakıp fren yapmaya hazır olmak lazım. Yayaların ne yapacağını çoğu zaman kestirmek zor.

Karşıdan karşıya geçmeye çalışan bir yayaya korna ile çekil ordan demek yerine yavaşlayip yol vermek yada durmaya hazır olmak herkes için en doğrusu ve yararlısı olacaktır.
    saykem bunu beğendi.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Alıntı leons adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Cahil yaya ne demek ya , Köylü ne demek.
    Eğitim alan sensin neyin ne olduğundan haberin yok. Trafik eğitimi verilen yayamı var.
    Özrün kabahatinden büyük.
    saykem ve canekin bunu beğendiler.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

emresilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dl 650 vstrom nc700x Xmax125
    tamam motor kullanan herkes dört dörtlüktür demiyorum ama insanların bu ön yargısı çok kötü bi suçlu varsa aykırı olandır o da dört teker değil 2 teker kullanandır.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Trafikte geçiş üstünlüğü kuralları bellidir ve korumasız olanların önceliği vardır. Yaya,Bisiklet,Motosiklet,Taksi,Dolmuş,Otobüs,Kamyo n,TIR diye sıralanır. Ciddi bir durumda mahkemeler buna bakar. (Tabii yaya geçidi yoksa o ayrı)
    canekin bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)