Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Topcase'lerde rahatlatan cevap

Motovento
    REKLAM ALANI
    sipsivri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XL 650 V TRANSALP

Arkadaşlar,

Kulübümüzdeki arkadaşlarımızdan biri TSE'ye yazı yazarak motosikletlerin arka çantalarının uygunluğunu,proje çizdirip ruhsata işletilmesi hususunu sormuştur.TSE'den gelen cevap bizleri rahatlatacak yönde olmuştur.Aşağıda yazının fotosunu koyuyorum.Şimdilik önlem olarak bu yazının bir çıktısını alarak yanımızda taşıyalım.Çantalardan dolayı ceza kesmek isteyen ters bir memur çıkarsa gösterir aydınlatırız.Yine de illa ceza keseceğim diye tutturursa bu cezaya muhalefet ettiğinizi,itirazda bulunacağınızı bildirin.Unutmayın bu şekilde açılmış olan trafik mahkemelerini kazandığınız zaman mahkeme masrafları cezayı kesen memurdan tahsil edilmektedir.Bu onu korkutur ve vaz geçmesini sağlar.Ayrıca TSE'den gelen cevap yazısını hepimiz tek tek EGM'in '' bhim@egm.gov.tr '' mail adresine göndererek ticari olarak kullanılmayan,fabrikasyon çantaların ilgili genelge kapsamına girip girmeyecekleri hakkında görüş almalarınını sağlamaya çalışalım.
    erro ve reverse bunu beğendiler.
    Engin YALÇINALP - 0 Rh (+)
    Göztepe-İSTANBUL

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    süper hemen egmye mail atıyorum
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    motosikletin orjinalinde bulunanlar için gerek yoktur diyor benim anladığım..sonradan yapılanlar için gerek var o zaman projeye...

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    bu haber iyi oldu ama;bu belge'de bir eksiklik var gibi.yazan kişinin isim ve imzası olmadan bu belge bi işe yaramaz gibi geliyor bana.çünkü herhangibiri'de yazabilir bilgisayarda...
    roadmaster ve eray_uluyazı bunu beğendiler.
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    bu mesele çok su götürür. on gün oldu çantayı çıkaralı. laehmacuncular sucular hala koca çantalarla dolaşıyorlar. Yahu arkadaş bu çanta meselesinde muhatap kim, kanun kime yönelik. biz neredeyiz sen kimsin karışık durum. dün öğrendim ki kuryelere basmışlar cezayı . daha önce ceza yiyip çantayı çıkarmayanların motoru bağlanmış. emniyetin işgüzarlığı da var. kesin cevap vermiyotlar. geçiştirici cevaplar. sırt çantasında yangın tüpü mü taşıyayım tamir takımı mı. kask dizlik yağmurluk hangi biri sığacak ki.
    merak edilenler.
    - bu işin masrafı ne kadar ?
    - hallolma süresi ne kadar?
    - proje her motor için ayrı ayrı alınacaksa her sene motor alıp satanlar her bir motor için işlem mi yapacaklar.
    - motor için çıkarılan projeler e kadar sağlıklı olacak. polis ne anlar 33 lük çantayı 46 lık çantayı.
    - projeyi 33 lük çanta için çıkartan adam ihtiyaç dahilinde 40 lık çanta takarsa ne olacak.
    vs.vs.
    bir olay: haliçte yol bakım inşaatı yapıldığı sıralar, önümde honda dylan bir scooter var. adamın çantası gaff marka 42 lt lik çanta. yolun bozuk olmasından olacak çanta demiri ile birlikte pat diye kırıldı düştü yere. hemen arkasındaki arabanın altına girdi. sürücü heyecanla frene bastı arkadna gelen de ona çarptı. giderayak kaza. sebep montaj demiri sağlam olmayan çanta ve gereksiz büyük ebatta çanta. belki de fazla yük. siz de çantası motorunu geçen sürücüleri görmüşsünüzdür. yolda topkasem düştü bulan varsa haber versin diyen birilerine de rastlamışsınızdır.
    Son durum: Emniyetin verdiği zayıf tepkilerden anlaşılan o ki bu mesele böyle sürüp gidecek. ceza yazmaya devam edecekler. çözüm üretmeliyiz ve önlerine sunmalıyız. en azından masrafların çok cüzi bir miktara düşürülmesi ile bu sorunun büyük ölçüde azalacağından emin olmalarını sağlamalıyız. her aldığımız motor için 300 500 lira para harcayacaksak işimiz var.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

Aldebaran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660R
    evet arkadaşlar ben aşağıdaki yazıyla EGM ye bilgi edinme başvurusu yaptım. bu başvuru resmidir ve en geç 15 gün içinde cevap verilmek zorundadır. daha önce de başka kurumlara benzer başvurular yaptım. tecrübelerime göre çok daha kısa sürede cevap veriyorlar.

Sayın ilgili,
    Son zamanlarda kurumunuzdan yayınlanan talimat ile motosikletlere takılan çanta ve topcase ler için trafik polislermizce ceza kesileceği bilgisi dolaşmaktadır. Bu bilgi ile birlikte uygulamanın kurye ve teslimatçı motorlar için standardı oluşturma ve aşırılıkları engellemeye yönelik olduğu bilgisi de gelmektedir. Ancak her boy be tipteki motosikletler için piyasada standart olarak satılan ve motosiklet üreticisinin uygun bulduğu standartlar içerisinde motosikletlerimize taktığımız fabrikasyon çanta ve topcase ler için de ceza alan arkadaşlarımız bulunmaktadır. Bu konuda soru sorduğumuzda trafik ekiplerinden standart cevap alamadık. Söz konusu uygulamanın detaylarını ve kişisel ulaşım, eğlence ve spor amaçlı motosiklet kullanımında, kişisel malzemelerimizi koymak için kullandığımız çantalarımızın ruhsata işletilme gerekliliği konusunda yeterli bilgilendirmeyi talep ettiğimi arz ederim.

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    -Buna göre bahse konu yazımız ev ve işyerlerine sipariş veren müşterilere hizmet götürmek için kullanılan motosikletlerin arka şasisi üzerinde taşınan ve yolcu koltuğuna veya yolcu el tutamaklarına monte edilen kutular hakkında olup motosikletlerin orijinalinde bulunan ve tip onayını etkilemeyen çanta kutu vb. takılıp sökülebilen avadanlıklar için proje yapılmasına gerek yoktur.

Motosikletlerin orijinalinde olan çantalardan bahsediyor sonradan takılanlardan değil gibime geldi.Daha sonra da tip onayını etkilemeyen diye devam ediyor,tam açıklayıcı değil .Umarım tip onayını etkilemeyene açıklama yapılır da bu kaos ortadan kalkar
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    yazının çıktısını almak sorun değilde, altında herhangi bir imza görünmüyor. Bence bunu pek yemezler gibime geliyor.
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

sipsivri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XL 650 V TRANSALP
    TSE'den gelen yazının tarih ve sayı no içeren orijinal halini temin ettim.Ancak Pdf formatında olduğu için buraya yükleyemiyorum.İsteyen olursa e-mail ile gönderebilirim
    Engin YALÇINALP - 0 Rh (+)
    Göztepe-İSTANBUL

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Kırklarelinde trafik polislerine sordum herhangi bir yasak yok burda.Kimseyede ceza kesmedik dediler bu yüzden.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    pizzacıların çantaları sabit kızaklı oluyor,
    dier şahsi top case'lerde (arka çantalarda) çanta ayrılabılenler mevcut,
    onlardan edınmekte fayda var,,,
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Aldebaran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660R
    Alıntı sipsivri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TSE'den gelen yazının tarih ve sayı no içeren orijinal halini temin ettim.Ancak Pdf formatında olduğu için buraya yükleyemiyorum.İsteyen olursa e-mail ile gönderebilirim
    arkadaşlar, yukarıda sipsivri nin bahsettiği yazıyı kendisinden aldım. kolay olsun diye buraya link koyuyorum. isteyen indirebilir. bu yazı çok faydalı olabilir. bana EGM den cevap geldiğinde onu da paylaşacağım.

https://www.dropbox.com/s/3tix4td4hm...ilgiEdinme.pdf

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)