Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tecrube

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Fz1 Fazer Exup
    Merhaba arkadaslar yaklasik 2 senedir scooter kullaniyorum artik supersporta gecmek istiyorum baslangic olarak calibre 250 rr dusunuyorum sizce tecrubem yeterlimidir ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Tvs scooty pep
    Scooterle kazandığın tecrube bence buna yetmez bende bu sene scooterleyim seneye salcano wolf alıcam kısmet olursa ondan sonra geçicem 250 lik bir motora

I.Love.Drift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Haa adas ciktik butcen ne kadarki calibre istiyosun :/

Motosikleti
    Yamaha Fz1 Fazer Exup
    Kredi kartiyla taksitle alicam butcem 7-7.500

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    calibreyi ben de çok araştırdım çok hoşuma gitti bende arora tiger 200 den sonra calibre ye geçmeyi planlıyorum senin esas soruna gelince scooterdan sonra buna geçmen bana pek uyumlu gelmedi çünkü scooterda vites yok,gaza basıyorsun gidiyor frene basıyorsun duruyor ama vites atmakda zor bir iş değil.calibrede sanırım maximum 160/165 km hıza ulaşıyor ama 0/100 ü iyi diye biliyorum bunlara uyum sağlayabilirsen bence bir mahsuru yok geçmenin.önemli olan uyum sağlamak motorla bir bütün olmak vites atarken ayağına felan bakacaksan daha küçük vitesli bir makinayla devam etmen daha iyi olur.

altayfun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ DOMİNAR 400
    kardeşim herşey sana bağlı.istersen race istersen mobilet,cbr 125r la motor sürmeyi öğrenende var today 50 ilede.hım bana sorarsan cbr 250 r derim.7.5 veriyosan 1 civarı falan daha koy sağlam bişi al derim.

Motosikleti
    Yamaha Fz1 Fazer Exup
    Alıntı serdar1547 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    calibreyi ben de çok araştırdım çok hoşuma gitti bende arora tiger 200 den sonra calibre ye geçmeyi planlıyorum senin esas soruna gelince scooterdan sonra buna geçmen bana pek uyumlu gelmedi çünkü scooterda vites yok,gaza basıyorsun gidiyor frene basıyorsun duruyor ama vites atmakda zor bir iş değil.calibrede sanırım maximum 160/165 km hıza ulaşıyor ama 0/100 ü iyi diye biliyorum bunlara uyum sağlayabilirsen bence bir mahsuru yok geçmenin.önemli olan uyum sağlamak motorla bir bütün olmak vites atarken ayağına felan bakacaksan daha küçük vitesli bir makinayla devam etmen daha iyi olur.
    vitesli motor kullanmayi biliyorum ama pratikte birazdaha alismam lazim yani motora hiz konusa gelince benim scooterimla 140 km hizi cok rahat goruyodum motor sifirdi rodaji duzgun yapmistim bakimida aylik yapiyodum ama 20 km hiz cok sey deistirimi bilmem

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı CeyhunEzel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vitesli motor kullanmayi biliyorum ama pratikte birazdaha alismam lazim yani motora hiz konusa gelince benim scooterimla 140 km hizi cok rahat goruyodum motor sifirdi rodaji duzgun yapmistim bakimida aylik yapiyodum ama 20 km hiz cok sey deistirimi bilmem
    usta nedir senin scooter ın markası merak ettim bizdede varda 100 geçemiyoruz
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    Merhaba arkadaslar yaklasik 2 senedir scooter kullaniyorum artik supersporta gecmek istiyorum baslangic olarak calibre 250 rr dusunuyorum sizce tecrubem yeterlimidir ?
    ben 250cc ile başladım. herhangibir zorluk çekmedim. senin tecruben çok daha fazla..

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    şimdi scooter ibresi 140 gösteriyor olabilir ama scooterlar kolay kolay iyi birşey değilse tabi o hızı zor yapar...motosiklet ibrelerinin çoğu birbirini tutmuyor yani

Motosikleti
    Yamaha Fz1 Fazer Exup
    Alıntı astorojna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    usta nedir senin scooter ın markası merak ettim bizdede varda 100 geçemiyoruz
    bende 125 znu vardi ek parca takmadan 120 de kaliyodu cift tirnakli performasn buji omo karburator ile 140i cok rahat goruyodum

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    bende 125 znu vardi ek parca takmadan 120 de kaliyodu cift tirnakli performasn buji omo karburator ile 140i cok rahat goruyodum
    aslında scooter ların basmasından çok basmaması hayırlı bence çünkü 140 ile giden bi scooter belki iman gücüyle aniden durdurulabilir işin şakası bi yana sollamada ve bazı durumlardada gereken bişey
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

Motosikleti
    Yamaha Fz1 Fazer Exup
    Alıntı astorojna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında scooter ların basmasından çok basmaması hayırlı bence çünkü 140 ile giden bi scooter belki iman gücüyle aniden durdurulabilir işin şakası bi yana sollamada ve bazı durumlardada gereken bişey
    ise ve okula giderken e-5ten gitgim icin hiz birazcik gerekio

puser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    "yıllardır motosiklet kullanıyorum, bir kamyon dolusu kilometre tecrübem var, istanbul'un e-5'i tem'i bile bana vız geliyor" şeklinde bir yaklaşımın olmayacaksa hiçbir sorun yaşayacağını zannetmiyorum. motosiklet hayatına yeni başladığını farz ederek, temkinli olarak, ilk günler trafiğe çıkmadan bol pratikle çok kolay üstesinden gelirsin.

Motosikleti
    Yamaha Fz1 Fazer Exup
    Hocam zaten alısmam için biraz zaman gecmeli kendimden tam emin olmadan uzun mesafe gıtmem

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Merhaba Ceyhun,

Calibre 250'lik bir SS'e geçmek için çok güzel bir model. Motosiklette temel bilgileri kaptıktan sonra, çok zorluk çıkarmaz sana. Oturuş pozisyonu tam bir ss olduğu için, bu konuda ilk başlar sıkıntı yaşabilirsin. Fakat alışman çok uzun sürmeyecektir. Bir de sele yüksekliği diğer 250'liklerden daha fazla. Dikkat edeceğin en önemli husus, motosiklette devir kesici bulunmuyor. Onun dışında gayet güzel bir motosiklet.

Belirteceğim linkte paylaşımlarımızı takip edebilirsin.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...e-250cc-5.html

Saygılarımla.
    Önce emniyet, sonra hareket...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)