Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu

Modenas GT 135 detaylı inceleme

Motovento
    REKLAM ALANI
    DEISIS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 R
    Alıntı yampiri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar GT 135 te, özellikle ilk çalıştırma esnasında el marşına basarken motor çalışmaya başlamadan önce guuuk diye bir ses duyuyormusunuz? Benim motorda böyle bir ses var. Duyanlar veye bilenler varsa sebebi ne olabilir?
    enjeksiyonlu motorlarda duyulan kontağı ilk çevirmede çıkan ,o km saatinin sona doğru gidip gelmesi

sırasında duyulan ki Altın elbiseli adamaın b çok videosunda "enjeksiyon vijlaması" olarak bahsettiği

gayet normal olan enjeksiyon sesi olmasın o?
    Fikrin ne fahişesi oldum ne zamparası-Bir vicdanın bilemem kaçtır hava parası..
    Yollar boşaldı artık yolcular buldu vaha, -Yolcular gitmese de yollar gider Allah'a..
    DIŞI SÜKÛN İLE ZAHİR, DERUNU MAHŞERDİR DERUNU MAHŞER..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    altayfun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ DOMİNAR 400
    selam arkadaşlar aramızda arka çanta bağlama aparatı ve direksiyon altı sepet alan varmı acaba ?
    alan varsa memnunmu ?

ahmetunuver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Modenas GT135
    Alıntı altayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar aramızda arka çanta bağlama aparatı ve direksiyon altı sepet alan varmı acaba ?
    alan varsa memnunmu ?
    Ben bu siteden arka çanta demiri aldım kullanıyorum fakat ara sepet yok galiba..
    http://aydinkardesler.sahibinden.com/

Motosikleti
    yamaha cryptone
    Çanta aparatı ve direksiyon altı sepet için modenas servisine gidin orjinallerini modenas gt 135 için imal edilmiş demirleri getiriyorlar. Öyle uyduruk şeyler takmayın. Hızır motordan geliyor. Tavsiye ederim çanta taş gibi oturuyor hiç titreşim ve oynama yok.

flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Motosiklete bende cup ile başladım.Honda c 90 ile hatta.Yıl 2001 Bu gün bu modenası kullanma şansına eriştim.Böyle cup mı olur dedirtti bana.Hani 6 vites filan yapsalar hiç yadırgamazdım.Nasıl bir motor koymuşlar şok içerisindeyim...Görüntüsü adı cup ama cup felsefesine külliyen aykırı...Hani yeni başlayacağım diye almak filan yanlış olur bayağı gidiyor bu motosiklet :D
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

yampiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Modenas GT135 Mavi
    Alıntı DEISIS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    enjeksiyonlu motorlarda duyulan kontağı ilk çevirmede çıkan ,o km saatinin sona doğru gidip gelmesi

sırasında duyulan ki Altın elbiseli adamaın b çok videosunda "enjeksiyon vijlaması" olarak bahsettiği

gayet normal olan enjeksiyon sesi olmasın o?
    Bizim GT 135 enjeksiyonlumu yoksa. Öyle olsaydı çok iyi olurdu herhalde. Ben karbüratörlü diye biliyorum.

hattat_hasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda ANF 125İ İnnova & honda sh 300i
    kısmetse istanbulda bir modenas satışa çıktı 6800 km de yarın bakmaya gidicem ve sıkıntı sorunu yoksa inş. pazartesi yada sallı günü satın alıcam

Motosikleti
    baktım modenasa ama ne yazıkki sahibinden.com daki ilanların hepsi gerçekçi değil :( bunu bir kere daha üzülerek anladım. temiz dediği motosiklet en az 3 kere kaza yapmış egzos çizik yan granaj çizin kafa granajı farın olduğu kısmın üstü ve fren maneti çizikler içinde. kafa kısmı hele baya bir sürtünmüş muhtemelen kaza sırasında baya bi sürüklenmiş motor. neyse işin güzel kısmı deneme fırsatım oldu çok şükür...

motosiklet çok güzel gidiyor kaliteli bir makineye bindiğinizi hissediyorsunuz titreşim yok gibi. kıdemli bir cup sürücüsü olarak modenası beğendim (30.000 km kanuni tigrina, 40.000 km yamaha cyripton, 35.000 km dirde honda innova sürmekteyim) ama kısmet değilmiş bakıcaz yakın çevrede ikinci el bakınıcam..

inş. istanbul çevresinde düzgün bir motosiklet bulurumda kavuşurum modenasıma birde sh 300 motorum satılırsa tam süper olur...

Motosikleti
    Modenas GT135 Mavi
    hattat_hasan kardeşim inşaallah istediğin gibi bir motor bulursun ve tez zamanda kavuşursun.

Arkadaşlar hava filtresini değiştiren veya bilgisi olan varmı? Yenisini mi alacağız veya temizleyip yağlayıp geri mi takıyoruz? Yağlıyorsak nasıl yapılıyor?

Yakıt tüketim değerlerim 80-100 Km/h kullanımla şehir içi dışı ortalama 100 Km de 2,3-2,7 Lt. Bu sene rüzgardan arındırılmış değerler çıkmayacak gibi. Ne zaman motora binsem rüzgar var. Yakıtı düşüremeyeceğiz anlaşılan. 1 lt ile 64 km hayal bu saatten sonra. Ne dersiniz?

Motosikleti
    Modenas GT135
    Cumartesi günü 2 motor Demirköy-İğneada-Kıyıköy gezisi yaptık, 223. kilometrede gösterge tek çizgiye düştü (kullanım kitapçığında tek çizgi depo boş diyor) ben inatla biraz daha gideyim dedim,253. kilometrede yolda kalırım diye korktum benzin aldım. 19.5 liralık benzin aldı (hatta azbişey taştı) yani 3.9 litre kadar benzin aldı. Motorum 6700 kilometrelerde gitgide sarfiyat azalıyor,fakat ben 80 km sollamalar dışında hiç geçmem, genellikle 70-75 le giderim, bu gidişle galiba katalog değerinin de altına ineceğim!!

Motosikleti
    Evet arkadaşlar yakın çevrede 2. El temiz motor bulamadığım için 0 km almaya karar verdim modenasımı inş. Bursadan alıp gelmeyi planlıyorum kısmetse siteden öustafa arkadaşımızla irtibata geçtikten sonra bursa yolu görünür bana

Motosikleti
    Modenas GT135
    [QUOTE=hattat_hasan;3114355]Evet arkadaşlar yakın çevrede 2. El temiz motor bulamadığım için 0 km almaya karar verdim modenasımı inş. Bursadan alıp gelmeyi planlıyorum kısmetse siteden öustafa arkadaşımızla irtibata geçtikten sonra bursa yolu görünür bana [/QUOTE
    En doğru kararı vermişsiniz, zaten ikinci el olanlar da sıfır fiyatına yakın.Galiba sıfırı da devamlı gelmiyor çok az ilan var bir iki parti geldi kesildi gibi, bitmeden almakta fayda var..

Kullanan arkadaşlar hiç yağ filitresini değiştiren oldumu? aşağıdakilerden hangisi uyar bilen varmı? ben üç defa yağ değiştirdim iki sefer de yağ filitresini gazyağı ile yıkayıp temizledim bu sefer değiştirsem iyi olacak, aşağıdaki sitelere sordum GT 135 e uyarmı diye bilmiyorlar!! ben de temizlerken boyunu çapını ölçmedim şekil aynı ama acaba boyu aynımı ? alan değiştiren olduysa bilgi verirse teşekkür ederim..

http://www.motorsikletyedekparcaci.n...I,PR-1640.html
    http://www.albaymotor.com/urunler/60...tresi-Mod0221/
    http://www.albaymotor.com/urunler/60...-yag-filtresi/
    http://www.elektriklibisikletcim.com..._yag-filtresi/
    http://www.orjinalmotoryedekparca.co...tresi--TW.aspx
    http://www.motorparcalari.net/polari...-urun6846.html
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...3090428/detay/
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...4924173/detay/
    http://merkezyedekparca.com/detay.as...Yag%20Filtresi
    https://www.google.com.tr/search?q=t...w=1309&bih=710
    http://www.ebay.com/itm/Modenas-Kris...item5d3eb2791b

Motosikleti
    istanbulda aradım 0 modenas yok getirtiriz diyorlar, görmeden nasıl alacak bu insanlar hayret bişey. siparişe göre getiriyorlar bey efendiler. neyse bize bursa yolu göründü aldığım yerden aksesuarlarıda alma niyetindeyim arka çanta demiri ve ön için olan demir. ayrıca dublex lastikleride bursa da taktırıp geliyim istiyorum ama hepsi aynı gün içinde yetirşirmi bilmem bakacaz artık.

siteden mustafa ile irtibata geçsem plan yapacam ama dünden beri siteye girmiyor neyse görür elbet..

---------- Post added at 13:04 ---------- Previous post was at 13:01 ----------

Alıntı mustf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu kadıköyden bursa 2 saat gelin iki tane bayisinde de sıfır motorlar var. İkisi de arkadaştır merak etmeyin honda yamaha gibi kredi kartına vade farkı soygunu da yok. 4600 tl den 12 aya kadar vade farksız satıyorlar. Motora biner geze geze yalovaya gidersin. Atlarsın feribota ver elini kadıköy.
    evet dediğine geldik senin numaranı belkiyorum aramak için özelden de mesaj yazdım ama gözünden kaçar belki buraya da yazayım...
    Göz nereye bakar, gönül oraya akar,Gönül nereye akar, ayak oraya koşar...(Hz Mevlana) Özgürlük iki tekerleklidir... Hasan Derviş

Motosikleti
    Turuncu rengi ayırttım kısmetse bursaya yarın teslim almaya gidiyorum inşaallah

DEISIS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 R
    Alıntı hattat_hasan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Turuncu rengi ayırttım kısmetse bursaya yarın teslim almaya gidiyorum inşaallah
    hayırlı olsun güzel tercih. Kazasız belasız cezasız sürersiniz inşallah.

Motoru alınca bi inceleme yazısıda sizden bekliyoruz
    Fikrin ne fahişesi oldum ne zamparası-Bir vicdanın bilemem kaçtır hava parası..
    Yollar boşaldı artık yolcular buldu vaha, -Yolcular gitmese de yollar gider Allah'a..
    DIŞI SÜKÛN İLE ZAHİR, DERUNU MAHŞERDİR DERUNU MAHŞER..

Motosikleti
    Modenas GT135 Mavi
    Arkadaşlar GT 135 in deneyimli kullanıcıları nerede acaba? Tamam motor iyi güzelde, keyfini sürdükçe foruma giriş çıkışı unutturuyor herhalde? Ortak tecrübelerimizi düzenli olarak paylaşsak diyorum. Biraz dayanışsak olmaz mı?

Hava filtresininin süngerini söküp hava tutup, sabunlu suyla yıkayıp 30 numara yağla yağlayıp taktım. Oldumu bilmiyorum. Başka bir bilgim olmadığından bu kadarını yapabildim.
    Zincir ön dişlisini başka markalardan torna ettirerek 17 ye kadar çıkardım. Yerine tam olmadı ama denemiş oldum. Dişliler orjinal olmadığından biraz ses yaptı. Haliyle çekişte biraz düştü. Sonra 16 dişliye düştüm. Şimdi gayet iyi. Bana göre olması gereken 16 dişli.
    Yakıt konusunda 80 Km/h hızla kullanımla düz yolda 100 Km tüketimi 2,0-2,2 Lt ye kadar düşürdüm. ahmetunuver kardeşimin 100 Km tüketimi 1,58 Lt yanlış hesaplamadıysam. Benim motorunda az yakması lazım diye düşünüyorum ama bizim buralar fazla yokuşlu olduğundanmıdır, yoksa benzin kalitesindenmidir nedir aşağı düşmeyecek gibi. Belki deniz seviyesiyle de alakalı olabilir. Üzerinde bulunan vakumlu karbüratör hakkında bek bilgi bulamadım. Bu sonuç bile tatmin edici aslında. Bazen yarış motoru kullanıyormuş hissine kapılıp gazı sonuna kadar çevirmek istiyor insan. Tutacağız artık kendimizi tutabilirsek. Yakıt ekenomisiyle alakalı başka da yapmam gereken kaldı mı acaba? Önerisi olan varsa paylaşsın lütfen.
    Dikiz aynalarında bir iki markayı denedim. Sonra gördümki hepsi titreşimden görüntüyü netleştiremiyor. Özellikle 3000-5000 devirlerdeki titreşim az da olsa kafayıda titretiyor. Daha üst devirlerde sorun yok. En son bikepoint diye bir markanın YBR 125 aynasını taktım. Güzel oldu. Almak isteyenlere Wiwi' nin aynalarını da tavsiye ederim.

Özellikle kaskını kullanan bütün motorcu arkadaşların Ramazan Bayramlarını kutlarım. Kazasız belasız nice bayramlar görmeleri dileğiyle.

Motosikleti
    Turuncu modenasımı bursadan aldım çok şükür inceleme yazısı için biraz daha sürmem gerek yoksa gerçekçi olmaz. İlk izlenimim iyi yönde. Bu arada Ramazan bayramınız mübarek olsun...
    Göz nereye bakar, gönül oraya akar,Gönül nereye akar, ayak oraya koşar...(Hz Mevlana) Özgürlük iki tekerleklidir... Hasan Derviş

Motosikleti
    MODENAS GT135
    KAPPA K35 LT. TAVSİYE EDERİM KAYA GİBİ SAĞLAM VE KULLANIŞLIDIR...

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:48 ----------

GALİBA Bİ YANLIŞ ANLAMA OLDU ARKA ÇANTA APARATI YERİNE ÇANTA TAVSİYESİ YAPTIM...SATTIKLARI ÖN VE ARKA BAGAJ APARATLARI ORJINAL DEĞİL ARKADAŞLAR BİLGİNİZE... İŞÇİLİĞİDE KALİTELİ DEĞİL ALIRKEN İYİ İNCELEYİN KAYNAK YERLERİ ÇOK ZAYIF ÖZELLİKLE ÖN BAGAJ APARATI.

Motosikleti
    Modenas GT135
    [Turuncu modenasımı bursadan aldım çok şükür inceleme yazısı için biraz daha sürmem gerek yoksa gerçekçi olmaz. İlk izlenimim iyi yönde. Bu arada Ramazan bayramınız mübarek olsun...

Hasan Bey, hayırlı olsun kazasız belasız güle güle kullanın, ben yeni gördüm ama epey olmuş alalı , kaç km oldu ? memnunmusunuz ? ilk izlenimler nasıl ?

altayfun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ DOMİNAR 400
    Konuyu yukarı taşımak babında motorun şuan için 2140 km de herhangi bir sorun yok. 2500km de 2.yağ değişimi olacak. Sormak istediğiniz birşey olursa herzaman yardımcı olmaya çalışırım arkadaşlar

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)