Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Trafik polisleri bir suçu yokken motosikletleri neden durdurur?

Motovento
    REKLAM ALANI
    mankind1976 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CRF 250 L
    TRAFİKTE O KADAR CANİ ,TERÖRİST KIRMIZIDA GEÇEN APAÇİLİK YAPAN SÜRÜCÜ VARKEN TRAFİK POLİSLERİ KASKIMIZ BAŞIMIZDA KURALLARA UYARKEN (hız sınırı,kırmızı ışık vs) SAHİL YOLUNDA GÖZTEPE KIRMIZI IŞIKLARINDA,BUGÜN BAŞIMA GELDİ BİR KAÇ IŞIK ÖNCE DURMAYIP KIRMIZIDA GEÇEN Bİ SÜRÜ OTOMOBİL VARKEN
    NEDEN KENARA ÇEKİP EVRAK KONTROLÜ YAPARLAR ACABA? KÜÇÜK MOTORLARI DAHA ÇOK DURDURUYORLAR DİYE OKUDUM,BÜYÜK MOTORLARI PEK DURDURMUYORLARMIŞ,BİLGİSİ VEYA YORUMU OLAN VAR MI ACABA?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Motosiklet kullanıcılarının ciddi bir kısmı trafiğe uygun olmayan motosikletler kullanıyor, trafik sigortaları yok, araç muayeneleri yok. Özellikle şehir dışı bölgelerde kask yok, ehliyet yok, plaka yok. Plakasını bezle/kilitle/lastikle kapatan, tamponun altına saklayan kaç araba görüyorsunuz? Egsozu olmayan kaç araba var?

Kusura bakmayın ama sizin tam aksinize, motosiklet denetimlerinin çok daha sıkı olmasını istiyorum. Fren lambası yanmayan, farı yanmayan, sinyali yanmayan motor hem sürücüsü, hem de arkadan gelenler için hayati tehlikedir. 13-14 yaşında çocukların kullandıkları motorlar herkes için tehlikedir.

sinesos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX 650 F
    Izmir goztepemi.

Motosikleti
    HONDA CRF 250 L
    evet İzmir Göztepe

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    daha sık olsa keske ama olmuyor malesef :(

Motosikleti
    HONDA CRF 250 L
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet kullanıcılarının ciddi bir kısmı trafiğe uygun olmayan motosikletler kullanıyor, trafik sigortaları yok, araç muayeneleri yok. Özellikle şehir dışı bölgelerde kask yok, ehliyet yok, plaka yok. Plakasını bezle/kilitle/lastikle kapatan, tamponun altına saklayan kaç araba görüyorsunuz? Egsozu olmayan kaç araba var?

Kusura bakmayın ama sizin tam aksinize, motosiklet denetimlerinin çok daha sıkı olmasını istiyorum. Fren lambası yanmayan, farı yanmayan, sinyali yanmayan motor hem sürücüsü, hem de arkadan gelenler için hayati tehlikedir. 13-14 yaşında çocukların kullandıkları motorlar herkes için tehlikedir.
    Ya o bakımdan katılmamak mümkün değil de bizim herşeyimiz tam iken veya full koruma ileyken bile olmasını diyorum.Zaten o tipler
    yüzünden dikkatli kullanan kurallara uyan herşeyi tam olan bizler de potansiyel apaçi muamelesi görüyoruz

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:52 ----------

racingleri durdurduklarını pek görmedim

OGS gişe çıkışında durdurdular dün. Ekipman tam olmasına rağmen. Bir de araç trafiğinin arasından diğer araçları durdurup kenara çekmesi var, ne yaptım ki diye şaşırdım. Kurye misin diye sordu bir de üstüne, cbr250r'dan müthiş kuryeci motoru oluyor tabi doğru. Evrak kontrolü uzun sürdü, o sırada bir kurye motorcuya ceza yazıyorlardı , galiba çantadan dolayı ama soramadım. Gerçi benim egzoza ceza yazabilirler ama trafik polisini görünce en sessiz haliyle sürüyorum, orjinalinden bile sessiz oluyor .

Ben de katılıyorum, yüzlerce kasksız gezen insan var, gidip bizi buluyorlar.
    mankind1976 bunu beğendi.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    racing al bitane, kurtul o zaman.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster

hay ağzına sağlık
    ben hep diyorum arkadaş trafik denetimi daha sık olmalı ve hatalı olanlara hiç bir şekilde müsammaha gösterilmemeli
    yoksa burda bu konu açılmazdı
    bak adam ne diyor önümde kırmızıda geçeni değil beni durdurdu
    bunlar olmamalı işte
    mankind1976 ve Yusuf Ziya bunu beğendiler.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    geçen gün bi tane köylü tipi motorda 2 tane apache gidiyorlar trafik polisi durdurmaya zahmet etmedi arkadan foto çekti evine yolladı ceza yı ama durdursa muhtemelen ehliyet yok motoru bağlayacak iş uzun olduğu için uğraşmak istemedi
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen gün bi tane köylü tipi motorda 2 tane apache gidiyorlar trafik polisi durdurmaya zahmet etmedi arkadan foto çekti evine yolladı ceza yı ama durdursa muhtemelen ehliyet yok motoru bağlayacak iş uzun olduğu için uğraşmak istemedi
    fatih o köylü tipi motur senin ybr olmasın?
    Tolga Can bunu beğendi.

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    trafiğe kayıtlı motosiklet sayısıyla,yine emniyete kayıtlı a2 ehliyet sayısı arasında çok büyük bir fark ondan da kaynaklanabilir
    Yusuf Ziya bunu beğendi.

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    Beni her durdurduklarında teşekkür ediyorum daha sık kontrol edilmesini istiyorum çok haklılar birde teror olarak motoru kullanmaya başladıkları için daha hassas olmaya başladılar herşeyin tamsa çekinecek birşey ok rutin kontrollerini yapıyorlar.
    2011 Hyosung GT250R EFI Beyaz

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fatih o köylü tipi motur senin ybr olmasın?
    adem benim motora sen bindin hangi köylü yarzı motor benim motor gibi tısır tısır çalışıyor söyle bakem
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    az bile yapıyorlar.. gürültü kirliliği bizde .. emniyet şeridi , şerit, kırmızı ışık,kaldırım,ters yön tüm ihlaller bizde 125 cc motora 40lt çanta takma bizde .. hangi kurala riayet ediyoruzki. en azından %99.9 umuz

Sonrada bide böle başlık açıp sormazmıyız ..

bide arkadaş forum kurallarından bile bihaber tamamı büyük harflerle yazmış ..

acaba bu uygulamanın sebebi sen olabilirmisin
    SonpoL bunu beğendi.
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Ben dahil denetlesinler, durdursunlar. Ben bunu yürekten istiyorum... Daha sıkı kontrollere inş...
    Önce emniyet, sonra hareket...

Motosikleti
    SYM GTS 250İ evo
    Şu çanta işini resmi kayıtlara, yasalara veya trafik kurallarının herhangi bir maddesine dayanarak yasal veya yasal olmadığını açıklayacak biri varmı gerçekten çok merak ediyorum. özellikle scooterların çanta takması yasalara aykırımı? Polis çevirdikten sonra iş işten geçmesin malum bütçe açığına kapatmaya çalışıyorlar şu günlerde.

beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    Evrakları en çok eksik olan araç grubu motosiklet olduğu için durduruyor. Çoğunda ehliyet muayene sigorta yok.

Grhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    So bir senede 3 kez durduruldum rutin kontrol için. Her seferinde gerekçe aynı. Motorun büyük, herşeyin tamdır, kontrol etmiş olalım. Sordum bir seferinde: Madem biliyorsunuz her şeyim tam, neden beni durduruyorsunuz? El cevap: Küçük motorların çoğu zaman herşeyi eksik oluyor. Ehliyet, ruhsat, muayene ya da sigorta olmuyor. Motorla, evrakla uğraşmak istemiyorum artık.
    Dumanla haberleşmeye son.
    Her yer DUMANSIZ HAVA SAHASI

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı mankind1976 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya o bakımdan katılmamak mümkün değil de bizim herşeyimiz tam iken veya full koruma ileyken bile olmasını diyorum.Zaten o tipler
    yüzünden dikkatli kullanan kurallara uyan herşeyi tam olan bizler de potansiyel apaçi muamelesi görüyoruz
    racingleri durdurduklarını pek görmedim
    Sen ful koruma olsan ne olur olmasan ne olur. Evraklarının tam olup olmadığını anlaması için seni durdurup kontrol etmesi normal bir uygulama. Seni neden rahatsız ettığını anlamış degılım. Sık yapılan uygulamalar halka rahatsızlık degıl huzur verır. Görselde herşeyı tam olupda evrakında eksıklık olan suruculerle karşılaşmış olmalılar ki senide cevirmişler.

Racingleri durdurduklarını görmemen normal çünkü onlar durmuyor ))))

Tabi bu işin şakası polislerden en cok racing suruculerı şikayet eder ki ben polisin tarafındayım. Olümlerin buyuk cogunlugu bu tur araç sürücülerinin yaptıgı kazalarda olmaktadır. Denetimler olmasa ortalık racingden ve bilinçsiz sürücüden ve haliye ölümlü kazadan geçilmez olurdu.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)