Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Acı ama gerçek

Motovento
    REKLAM ALANI
    beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Merhabalar .

Bugün arabayla giderken bir motorcu gördüm ve kasksızdı . Dedimki eve gidene kadar motorcuların bakalım kaç tanesi kasklı bir sayayım .

Keşke saymaz olaydım.

19 motorcu saydım ve acı ama gerçek 15 tanesi kasksızdı . Arkadaşlar yav sonra yok şeytanın icadı vs.

Takma kaskını sonra şeytanın icadı de birine bişey olunca. Artık herkez söylemekten bıktı ama kask takmayan ( kafaları yokki takmıyorlar ) insanlar hala bunu bir oyun zannediyor sanıyorsam .

3 tane canımız yokki 1 tanesini kaybetsekte birşey olmaz diyelim. Bunun farkına varmalıyız artık. Ben 60-70 arası giderken takla attım motorla kafam 2-3 kez yere vurdu emin olun kask olmasa bu yazıyı yazamazdım.

İnşallah yazdıklarımın bazı insanlar için bir faydası olur . UNUTMAYALIM CANIMIZ SADECE 1 SEFERLİĞE MAHSUS . ONUDA 1 KASK YÜZÜNDEN KAYBETMEYELİM ..
    Mecnun bir bilseydi motosiklet sevgisini , severmiydi hiç Leyla zillisini ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Henüz yok.
    Çok doğru bir yazı, bende balkonda arada sırada otururken çok görüyorum, genelde hepsi scooter kullanan insanlar, sollayarak geçiyorlar trafiğin içinden, birde Bahçelievler Yayla'nın tam merkezi alanı olduğu için trafik uçuyo, minibüscüler birbirine giriyo vs vs.

Şu ana kadar sadece kuryeleri gördüm kask takan.Geçen gün alttaki dükkana yüksek hacimli bir Kawasaki geldi(hacmini bilmiyorum, modelini tahmin edemedim). 40-50 yaşlarında birisi, ne kask var nede koruma, üstünde tişört altında uzun şort.

Bence çevreyi uyarmak lazım bu konuda, kask takmayan insanın koruyacak birşeyi yoktur, o yüzden kask takmaz.Artık saksıyı çalıştırsınlar da kask taksınlar .
    [B][COLOR="#A52A2A"]Motorsiklet sürerken, beynin 5 saniye ilerde olmadığı yere ulaşmak imkansızdır.[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Alıntı Ertuğrul U. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok doğru bir yazı, bende balkonda arada sırada otururken çok görüyorum, genelde hepsi scooter kullanan insanlar, sollayarak geçiyorlar trafiğin içinden, birde Bahçelievler Yayla'nın tam merkezi alanı olduğu için trafik uçuyo, minibüscüler birbirine giriyo vs vs.

Şu ana kadar sadece kuryeleri gördüm kask takan.Geçen gün alttaki dükkana yüksek hacimli bir Kawasaki geldi(hacmini bilmiyorum, modelini tahmin edemedim). 40-50 yaşlarında birisi, ne kask var nede koruma, üstünde tişört altında uzun şort.

Bence çevreyi uyarmak lazım bu konuda, kask takmayan insanın koruyacak birşeyi yoktur, o yüzden kask takmaz.Artık saksıyı çalıştırsınlar da kask taksınlar .
    Kask takmamaya devam ederlerse çalıştırıcak saksılarıda kalmayabilir ne yazıkki :(

soa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    atın ölümü arpadan olsun sözüyle yaşayan 1 toplumuz. Sen ne dersen de ne kadar bağırırsan bağır. adam o kaskı takmaz. Nasıl olsa altında koruyacak bir beyni yok. yada geberip gidince kendisi gidecek yazık arkasından ağlayanlara üzülenlere...

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Demek ki koruyacak beyinleri yok .
    Önce emniyet, sonra hareket...

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2012 esd :)
    Hep uyarıyoruz ama takmıyolar

Motosikleti
    Ailelerine yazık :( son zamanlarda çok karşılaşmaya başladım motor kazaları ve ölüm haberleriyle. Üzülüyorum sonuçta onlarda insan ... Bilinçlenmek gerekiyor .

skyytr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    Ayni dusunceyle yolumda giderken izmirde benimde dikkatimi cekti. Scooter ve SS motorlarda bu kasksiz dolasmak moda sanirim .
    Benim halimi gorseniz Pantalon korumali , montum geldi siparis ettigim , eldiven , kask , bellik. Bazi arkadaslar scooter kullaniyorsun ne gerek var diyebilirler ancak 60 km ile giderken istedigin iki tekerlekli aractan dus sonuc ayni olacaktir .
    Tek eksigim guzel bir ayakkabi ve Full Face Kask ,
    Kisin open face kasklarin asiri soguk alicagini dusunuyorum . 2 ci bir yedek kaskimin da olmasi hic fena olmaz zaten .
    Nerdeyse motora verdigim paranin yarisi kadar koruma malzemesine para harcadim ama pismanliktan iyidir .
    Koruma giymek agriniza gidiyorsa 4 tekerlekli sinifa gecmenizi siddetle tavsiye ederim .
    Arabayi Donla Terlikle de surebilirsiniz ama Motor olmaz .
    astorojna bunu beğendi.

Motosikleti
    . .

Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    Alıntı serkanunal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hep uyarıyoruz ama takmıyolar
    Uyariyoruz da o kask takmiyan arkadaslar burda aramizda varmi acaba ? Yani bilincsiz suruculerin burda ne iso olabilir ki ? Dur motor camiasinda neler olup bitiyor diye bakmayami giriyorlar ? Forum disinda yapilabilecek bir eylem plani hazirlamak lazim ama bunu kim koordine eder
    Yani ne zaman bilinclendirmek icin bir adim aticagiz.

Birde su nazi kaski takan arkadaslar var aramizda , bir egitmenimiz bu kasklarin kaza aninda omurilige ciddi hasar verebildigini hatta felce kadar goturdugunu soylemisti.
    Bazen yolda bu tip mask takanlari uyarmak istiyorum ama donup sen kendi isine bak cevabini alirim diye vazgeciyorum cogu zaman .
    Bu tip kasklari chopper tarzi motor kullanan Pirates Of Caribbean filminden kacmis motorcu arkadaslar tercih ediyor genelde .
    Goruntu guzel de islev sifir gibi o kasklarda

xawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 690
    yaklaşık bir ay olmuştur edirne kapıda bmw f 650 rastladım kardeşimle biz arabadayız yanımıza yanaşmasını bekledim bu modellerde kask gerekmiyormu dedim ya hava sıcakta ondan yoksa topcasede dedi ben sıcakta olsa takıyorum dedim o arada gitti .

007mac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 25 2020 alacağım
    Alıntı SonpoL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demek ki koruyacak beyinleri yok .
    herşey imzamda yazılı...!
    Full koruma + Fulll dikkat...

Motosikleti
    Hayır anlamadığım şey niçin kask takmıyorlar ? Bu soruya cevap bulamıyorum :(

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Cupçuları gör bide zaten adamdan saymıyorlar
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

K_R_A_L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    151 RS
    Metropark yoğun bakımında ağır motosiklet kazası geçirmiş 17 18 yaşlarında birisi var.Gece sigara içmeye çıktım doktorda ordaydı 5 10 dakika sigara muhabbeti ettik.Arkadaşın dalağı alınmış,ciğerinin biri patlamış,böbrekler hasarlı,kaburgada çoklu kırıklar,kafasını elimle topladım çocuğun dedi kaskda takmamış taksaydı kurtarabilirdik mucize lazım dedi. Annesi kaldırıma oturmuş kur'an okuyordu.

Amcaya geçmiş olsun acil şifalar dedim insanların saol diyecek sesleri kalmamış.Kurtulamaz diyorlardı büyük ihtimalle ölmüştür hiçbir haberim yok.Geçen hafta bir hastamızdan dolayı bizim hastaneye yolumuz düştü hafta sonunu akıllı geçirin yolunuz düşmesin.
    Belki dünya için önemli olmayabilirsin ama,Biri için dünyalar kadar önemlisin!!! 151 RS

007mac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 25 2020 alacağım
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cevabı imzamda bulabilirsin...
    Full koruma + Fulll dikkat...

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saçlarım bozuluyor!
    Korkarak yaşıyorsan eğer sende hayatı seyredenlerdensin..

Motosikleti
    Yamaha Xenter 150

O zaman bunu taksinlar kafasina kedi kadar akillari yoksa ne diyelim bu arkadaslara

EGE YELI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Alıntı skyytr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://s18.postimage.org/ge0pp49cl/funny_helmet.jpg

O zaman bunu taksinlar kafasina kedi kadar akillari yoksa ne diyelim bu arkadaslara
    O iyigelmez karpuz kabugu taksinlar

xawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 690
    ağaç yaşken eğilir
    skyytr bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)