Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

hangi markayı öneririsiniz gerek sağlamlık gerek servis gerek yedek parça olarak

Motovento
    REKLAM ALANI

ilk kez motor alıcam o yüzden uygun motorlara baktım asya elegant 150 / mondıal mr vulture 150 /kanunı terry bu üç motor hoşuma gitti zaten genel olarak biribirinin aynı üçüde
    asya elegant 150 -170 cc 14.2 hp 2798 tl/ mondıal nr vulture 162cc 10.5 hp 2971 tl / kanunı terry 149 cc 11.56 hp 3054 tl sıfır fiyatları bu ben 2. el almayı düşünüyorum ama çinlerde 2.el çok sorun oluyormuş diğer konulardan okudğum kadarıyla eğer öyleyse bira daha bekliyip sıfırda alabilirm ama hemen bi ikinci el almak tercihim ,bu üç markanın modelleri hakkındaki görüşlerinizi ve tecrübelerinizi merak ediyorum hangisi daha sağlam daha konforlu daha güvenli ve daha az yakar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    En tecrübeliler bu modelleri kullananlardır.Şimdi bir sürü tavsiye gelecek sana ama bu motorların dışında olacak çoğu.O yüzden forumda motosiklet modellerinden aradığın modellere bak kullanıcıların yazdıklarını oku.Kullanmayıp yorum yapanlardan daha yararlı olur senin açından.

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Honda servis açısından yelpazesi daha geniş bir marka... Kawasaki Suzuki KTM BMW sıkıntılı markalar... Sağlamlık açısından tabi bu modellerde tercih edilir. Servis ve Yedek parça konusunda Honda'yı tavsiye ederim.
    - - Booooobbbb... buuuuuuuuu - -

beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    Çin malı alma. Niye mi?

Henüz sıfır almışken Mondial 150 Mcx Roadracer Kusurları

1)Arka stop ledleri yanmıyor
    2)Benzin göstergesi çalışmıyor
    3)Arka koltuk altı kilidi yolda kendiliğinden düştü gitti
    4)Motorun şase kayık yani ön teker solda arka teker sağda gidiyor
    5)Teknik servis ilgilenmiyor
    6)Aldığım firma ilgilenmiyor
    7)Bir hafta önce akü bitti henüz 7 aylık motorum bir haftadır binemiyorum
    8)2 defa far ampülü geçti
    9)Ayak marşı eksoza sürtüyor eksoz mahvoldu
    10)Gösterge panelinin ışıkları söndü
    11)Geri dönüşüm hortumu 3 defa patladı
    12)Arka fren disk aşırı ısınmadan dolayı boşaldı.
    13)Ön göbek dağıldı

Birkaç yerde daha paylaştım bu konuyu. Kaç kişiyi kurtarırsam kardır :D
    Gittiğim yere varmak değil, motorumla yolda olmak önemli olan.

İlla yukarıdaki 3 modelden birini alacaksan Kanuni Terry al. Kanuni markası bu markalara göre daha iyi. Ama onların dışında bir model düşünürsen ben WindyS 150 yi tavsiye ederim.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı ramcixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda servis açısından yelpazesi daha geniş bir marka... Kawasaki Suzuki KTM BMW sıkıntılı markalar... Sağlamlık açısından tabi bu modellerde tercih edilir. Servis ve Yedek parça konusunda Honda'yı tavsiye ederim.
    konuyu açan adam ne yazmış zahmet edip bi okuyaydın..adam kanuni diyo sen BMW diyon...

salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    125-150 cc lık segmentte sıfır fıyatları cbf 150 honda=5150tl,yamaha ybr esd =4650, cb125 e honda=3850 ,tvs apache 150 = 4350tl ,mondial vulture =2971 tl,mondial drift 125 =2971 tl salcano wolf 2950 tl.mart ayı sonlarında motor almak ıcın karar verdıgımde aynen bende senın gıbı arayış t buldum kendımı.enson vultre-drift arasında karsız kalmısken vulture almaya kara verdım.bayii ye gıderken bı arkadasım aradı ki kendısı 2005 ten buyana motorcu ve 125-150 segmentınde alabılıyorsan cbf 150 al olmadı ybr al oda olmadı tvs apache al bu saydıklarım butcenı zorluyorsa hıc dusunme salcano wolf al dedi.bende gercekten dusunmedım ve gıdıp salcano wolf aldım.mart ayı sonlarından motorumu aldıgım tarıh olan 28 nisana kadar sayısız test surusu yaptım yukarda belırttıgım modellerle.salcano wolf 125 sayfasına gırıp ızlenımlerımı gorebılırsın ogunlere dair.sadekahve33 nıkıyle yazdım o gunlerde. ben bındıgım motorumu yazıyorum .28 nısanda aldıgım motorumla 7750 km yol yaptım bugune dek.gıttıgım yerler erdek-gonen-bıga-canakkale.balıkesır-manısa-ızmır uzernden bodrum-kusadası ve yol uzerındekı heryer.bursa-yalova-izmit-kandıra donuste iznik.1200 km de bır yag degıstırdım gerısı benzın parası.motorumu alır almaz lastıklerını dublex yaptım ve koruma demırı taktırdım,kafalıgınada şanlı türk bayragını yaptırdım reklamcıda.balatarı sert oldugundan keyfi olarak daha yumusak hamurlu bır balata taktırdım.daha tık demedı.bı baskası bunları anlatsa ınanmaya bılırdım belkı ama benım motorumu aldıktan sonrakı gorduklerım bunlar.2.el dusunursen sahıbındene bak uygun km ve uygun fıyatta var.bu benım tavsıyem.gerısı butce ve guven.ama herzaman derım alabılıyorsan cbf 150 al alamazsan hıc tereddutsuz salcano wolf al.
    KISMETTE NE VARSA;KAŞIKTA O ÇIKAR

HELLAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VSTROM BEYAZ
    SOYLEDIGIN HEPSİNİ ÇÖPE AT

JAPON AL ÖRNEK YBR.125.CBF150 GİBİ PARAN YOKSA BEKLE BİRİKTİR..
    BOŞ BOŞ MUHABBET YAPMA

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Ben bu işi biliyorum yaaa.Kendin araştır üç markayı.

hgdr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    salcano wolf s
    salcano wolf al

Safahat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu işi biliyorum yaaa.Kendin araştır üç markayı.
    En iyisi hiç karışma sen Millet Bmw önersin abiciğim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)