Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ne olacak bu MZ tutkusu.

Motovento
    REKLAM ALANI
    sozerten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki INAZUMA '14
    Öncelikle hepinize iyi günler dilerim arkadaşlar. Eskişehirden yazıyorum sizlere. Aklımda uzun zamandır MZ almak var. Bugün görünüşü sağlam , motoru yeni elden geçmiş bi MZ 251 ETZ 97 model denk getirdim uygun fiyatlı. Ancak evrak eksiği var önce onları halletmeyi düşünüyorum. Öğrenci olduğum için bütçem kısıtlı. 1000 tl civarı alınabilecek en iyi motor gözüyle bakıyorum MZ'e. Bugün alacağım motorla ufak bi tur attım , önceden bi sempatim vardı şimdi aşık oldum resmen. Memlekette 2011 TVS Apache'm var ama buna alışınca ona hiç binmeyeceğim gibi sanki Lafı fazla uzatmayayım , 1000 TL civarı eksik evraklı MZ alınır mı? Çok yaktığı bariz belli ama eskartla ( akbil gibi bişey ) karşılaştırdığımda pek fark yok arasında. Yorumlarınızı bekliyorum , iyi forumlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cbr 125 R
    ne evrak eksik. halledilemicek bi sorun degilse alınır. ama sorun çıkarabilir ara ara bide bunların 2 çeşidi var diye biliyorum alman türk falan diye onuda bi sor.
    motosiklete binmek sex yapmak gibidir bi defa bindigin zaman sürekli binmek istersin

Motosikleti
    Suzuki INAZUMA '14
    Hocam , şase numarası ruhsattaki numarayla tutmuyor bu bir. plakada TR bandrolü yok. Motor 8 yıldır yatıyormuş. Yani 8 yıllık vergi borcu ve muayene borcu var diye tahmin ediyorum ben ama alım satım yapmadım daha önce bu konuda bilginiz varsa anlatırsanız aşağı yukarı kaç para borcu olduğunu sevinirim. Bir de 97 model alman mz var mı? 93ten sonrasının Türk yapımı olduğunu biliyordum ben. 97 gümrük girişli dedi bana sahibi.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    mz çok yakar ama beni hiç üzmemişti kuryelik yıllarımda.. mz bir hastalıktır...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Suzuki INAZUMA '14
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mz çok yakar ama beni hiç üzmemişti kuryelik yıllarımda.. mz bir hastalıktır...
    Abi sorma , daha önce 3 yıl Kanuni motocar 200 kullandım , 1 yıl TVS Apache kullandım ama böyle bi makina görmedim ben. ikinci viteste gaza biraz asıldım altımdan çıkıvercek gibiydi

eko29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    99' Hornet 600 04' KLE 500
    senin bütçenden yüksek belki ama bende satıyorum 2000 model mz imi

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Alıntı sozerten adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi sorma , daha önce 3 yıl Kanuni motocar 200 kullandım , 1 yıl TVS Apache kullandım ama böyle bi makina görmedim ben. ikinci viteste gaza biraz asıldım altımdan çıkıvercek gibiydi
    Benzinin litresi kaç lira vergisi de olabilir
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

Motosikleti
    Suzuki INAZUMA '14
    Alıntı kanmix_x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzinin litresi kaç lira vergisi de olabilir
    Hocam ben motoru iş yapmak amaçlı veya sürekli kullanmayacağım ve 1000 liraya gidip dökük çin alacağıma adam gibi yüksek cc'li bi motor kullanırım , varsın 35 krş yaksın. Haksız mıyım?

---------- Post added at 22:03 ---------- Previous post was at 21:59 ----------

Esas merak ettiğim şu vergi-muayene-sigorta üçlüsü. Bu konudan iyi anlayan biri yardımcı olursa sevinirim gerçekten..

Motosikleti
    Alıntı sozerten adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ben motoru iş yapmak amaçlı veya sürekli kullanmayacağım ve 1000 liraya gidip dökük çin alacağıma adam gibi yüksek cc'li bi motor kullanırım , varsın 35 krş yaksın. Haksız mıyım?
    yaktığı her kuruşun hakkını verir hiç korkun olmasın mz ime ilk bindiğim anı hiç unutamam sanki litrelik ss gibi gelmişti
    sozerten bunu beğendi.

Motosikleti
    tvs 150rta- x treme max
    kaç lira vergi borcu cikar ama üzerine alamiyacagin için polis yakaladigi yerde el koyucak... Bu motordan istiyosan araştir üzerine alabilecegin bi motora bak.

Motosikleti
    Suzuki INAZUMA '14
    Alıntı hamzasimsek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaç lira vergi borcu cikar ama üzerine alamiyacagin için polis yakaladigi yerde el koyucak... Bu motordan istiyosan araştir üzerine alabilecegin bi motora bak.
    işte 8 yıldır vergisi yatmayan muayeneye girmeyen bi motorun borcu ne kadardır tahmini merak ettiğim o benim

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    2005 ten sonraki muayene ücretini ödersin. 2004 ten yanada mtv borcu vardır.ruhsatta 251 yazdıgından 2. basamaktan hesaplanır ki bu rakam epey tutar. şase ve ruhsatta yzan rakamların tutmamasınin iki nedeni olabilir. ya motosikletin şasesi degiştirildi yada ruhsatı hazırlayan memur yanlış yazdı. sadece bir rakam yanlışsa memurun yanlış yazma ihtimali vardır.

bana kalırsa ondan hayır gelmez. başka mz lere bak.

Motosikleti
    Suzuki INAZUMA '14
    Alıntı sezer aykaç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2005 ten sonraki muayene ücretini ödersin. 2004 ten yanada mtv borcu vardır.ruhsatta 251 yazdıgından 2. basamaktan hesaplanır ki bu rakam epey tutar. şase ve ruhsatta yzan rakamların tutmamasınin iki nedeni olabilir. ya motosikletin şasesi degiştirildi yada ruhsatı hazırlayan memur yanlış yazdı. sadece bir rakam yanlışsa memurun yanlış yazma ihtimali vardır.

bana kalırsa ondan hayır gelmez. başka mz lere bak.
    Motorun şasesi değiştirilmiş , sahibi söyledi. Motorun plakasını aldım , yarın trafik şubeye gidip bu motoru alacağımı söylesem , borcu harcı nedir diye sorsam bana yardımcı olurlar mı?

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Şase numarası tutmaması sıkıntı yaşatabilir Muayene ve bandrol borcuda epey tutar birde muayeneden geçmesi için masraf yaparsın 97 gümrük girişli mz olmaz dediğin gibi 93 ten sonrası kombassan kanuni yani ülkemizde üretildi, birde artık eski bi model olduğu için yedek parça sıkıntısı yaşayabilirsin bence ya hiç bulaşma yada 3-5 kuruş daha fazla ver daha temiz düzgün bi mz e bak
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    şaşe numarası tutmuyorsa muayneden geçmez
    baglanır o motor hiç bulaşma hacı öyle motora
    paranı kaptırma
    007mac bunu beğendi.
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    Suzuki INAZUMA '14
    Resmi işleri baya sıkıntılı diyosunuz yani. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim , iyi geceler

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    12*8*5+80lira vize harci gidecek
    buyuk ihtimalle de 2005 yilindan sonraki gecikmesi alinacak yani 1 ocak 2005 ten itibaren 142 aydan buda demek oluyorki
    142*5+80lira yani 790 lira vizesine vereceksin
    tr plakasi olmamasi sorun degil
    buna ek olarak 58 lira ruhsat degistireceksin emniyetten
    sase numarasi duzeltilecek cunku
    sigorta ise alim satimlarda gecikmesiz uygulaniyor
    ile gore degistigi icin net fiyat soyleyemem ama burdur da 85 lira
    935 lira civarinda vize masrafi olacak
    birde bandrol yada trafik cezasi falan varmi gerci alim satim sirasinda arac sahibi bunlari halleder ama aranizdaki anlasmaya bagli
    91 model amcamda var mz vizesi geceli 1 yil olmamistir daha bandrollerini oder yani borcu yok tek sorunh yaptirmadiysa sayet
    ikinci vitesten atmasi ama en ufak kazasi bile yok fiyat olarak 600-650 arasi birsey diyor sizin motorla fiyat orantisi nasil acaba

kashmar54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    97 mzleri kombassan getirdi türkiyeye. 96 modelini sıfır almıştım o zaman.
    bu modelleri almanyadan gelip budra toplanıyordu. hatta yedek parçasını mark olarak alıyordum.
    sinyal camını 15 mark gibi bişeye alıyordum. ama galiba yanlız motoru saf alman yapımıydı.
    motorum sıfır olarak gelince almaya gitmiştim bayiye baktım kolilerin içinde yatıyo

bu mzlerin ağır masrafı olmaz.ama arkadaşın dediği gibi 8 yıllık bandrolu muayenesi bir motor parası tutar
    "Son gün olmasın dostum, çelengim top arabam;
    Alıp beni götürsün tam dört inanmış adam!”

Motosikleti

Motosikleti
    Suzuki INAZUMA '14
    Alıntı burdurlu1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    12*8*5+80lira vize harci gidecek
    buyuk ihtimalle de 2005 yilindan sonraki gecikmesi alinacak yani 1 ocak 2005 ten itibaren 142 aydan buda demek oluyorki
    142*5+80lira yani 790 lira vizesine vereceksin
    tr plakasi olmamasi sorun degil
    buna ek olarak 58 lira ruhsat degistireceksin emniyetten
    sase numarasi duzeltilecek cunku
    sigorta ise alim satimlarda gecikmesiz uygulaniyor
    ile gore degistigi icin net fiyat soyleyemem ama burdur da 85 lira
    935 lira civarinda vize masrafi olacak
    birde bandrol yada trafik cezasi falan varmi gerci alim satim sirasinda arac sahibi bunlari halleder ama aranizdaki anlasmaya bagli
    91 model amcamda var mz vizesi geceli 1 yil olmamistir daha bandrollerini oder yani borcu yok tek sorunh yaptirmadiysa sayet
    ikinci vitesten atmasi ama en ufak kazasi bile yok fiyat olarak 600-650 arasi birsey diyor sizin motorla fiyat orantisi nasil acaba
    Aslında düşünebilirim. Özelden facebook adresinizi gönderirseniz irtibata geçebiliriz.

---------- Post added at 22:31 ---------- Previous post was at 22:28 ----------

ekrem bey motorunuz iyi görünüyor fakat ben eski tip mzlerle ilgileniyorum. yine de teşekkür ederim ilginiz için. hayırlı satışlar

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)