Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yediğim Trafik Cezası Adil mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    YUH............... yazık yaw...............
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    blow07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR250R
    İnternette araştırdığım kadarıyla Sesli eksozları FAZER motorcuların takma sebebi trafikte kendimizi belli etmek hava atmak değil diyorlar. Gayet mantıklı bir düşünce. Bende yüksek devirde birisine hava atacak şekilde de gitmiyordum. Artık buna bi çare bulunsun . Yada gerçekten Trafikte sellektör çakmama rağmen önüme geçen arabalara teğet geçe durmaya çalışayım.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    adam sana kıl olmuş arka canta filan olsaydı ondan da yazardı..
    Alıntı blow07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnternette araştırdığım kadarıyla Sesli eksozları FAZER motorcuların takma sebebi trafikte kendimizi belli etmek hava atmak değil diyorlar. Gayet mantıklı bir düşünce. Bende yüksek devirde birisine hava atacak şekilde de gitmiyordum. Artık buna bi çare bulunsun . Yada gerçekten Trafikte sellektör çakmama rağmen önüme geçen arabalara teğet geçe durmaya çalışayım.
    kornayı değiştiricem param olunca adamlar gözünün içine baka baka cıkıyor dalıyor yola
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adam sana kıl olmuş arka canta filan olsaydı ondan da yazardı..

kornayı değiştiricem param olunca adamlar gözünün içine baka baka cıkıyor dalıyor yola
    Yakında fazla desibelli kornalara da ceza gelirse hiç mi hiç şaşırmam.

avcagatay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250 siyah
    Bakırköy de geceleri egzos sesinden uyuyamıyoruz, sana ceza kesen polisler nerede, özel olarak seni çevireceklerine incirli caddesinde çıksınlar bir hafta, ceza kesmekten elleri şişer.
    Bende çanta olayına takığım, benim cbr da givi 33 var, şimdi de çantalara ceza kesiyorlarmış, bütçe açığına yoruyorum ben bunları
    ASPANDA BÜRKÜT, JERDE KÖKBÖRÜ BOL

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öyle birşey yok mu sanıyorsun Alicim Adamına denk gelirsen cezayı yersin
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bence bu akrapovic egzozlar gayet çok ses çıkartıyor, hele vespalara takılan bir modelleri var berbat, içi boşaltılmış çinli scooter egzozu gibi sesi, birde insanlar ona 700-1000 lira arası para veriyor cidden yazık

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    motosiklet cok batıyor birilerine
    arkaçantaya ceza vergiye zam 251 cc ötve koyuyor kol gibi
    eee benzine zam 30 kuruş
    napalım ya ?
    125 cc ye binemiyorum ben 10 lira benzin parası koyamıyoruz
    bi de ceza yicez diye aklımız cıkıyor
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle birşey yok mu sanıyorsun Alicim Adamına denk gelirsen cezayı yersin
    Yani hiç ama hiç şaşırmadım.

---------- Post added at 19:16 ---------- Previous post was at 19:13 ----------

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence bu akrapovic egzozlar gayet çok ses çıkartıyor, hele vespalara takılan bir modelleri var berbat, içi boşaltılmış çinli scooter egzozu gibi sesi, birde insanlar ona 700-1000 lira arası para veriyor cidden yazık
    2 sene KKTC'de kaldım. Gerçekten adamlara imreniyorum. Geçen sene daha pis bir motorum ve eksozum olmasına rağmen adamlar gayet anlayışlı idi. Düz mantık olarak düşünüyorsunuz bu olayı. Motorsikletim Scooter değil. 250 cc , supersport sınıfına giren bir motorsiklet. Ama dediğim gibi çevreyi rahatsız etmiş olsaydım ceza yazmasına ağzımı asla açmazdım.

---------- Post added at 19:20 ---------- Previous post was at 19:16 ----------

Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklet cok batıyor birilerine
    arkaçantaya ceza vergiye zam 251 cc ötve koyuyor kol gibi
    eee benzine zam 30 kuruş
    napalım ya ?
    125 cc ye binemiyorum ben 10 lira benzin parası koyamıyoruz
    bi de ceza yicez diye aklımız cıkıyor
    Yaparlar. Onu da yaparlar . Olmuş benzinin litresi 4,87. Adam dalga geçiyor artık 10 TL' ye benzin mi alınır der gibi. Yakında 10 TL' ye benzinde vermemeye başlarlar.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    öyle kafasına göre ceza olmaz. sesi çokmuş. kime göre çok.
    imza atmayın şöyle ceza tutanaklarına.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öyle kafasına göre ceza olmaz. sesi çokmuş. kime göre çok.
    imza atmayın şöyle ceza tutanaklarına.
    Haklısınız imza atmam hata. Fakat imzayı atmazsam bu sefer polis zorluk çıkaracak. :/

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Herkes senin niyetinle gitmiyor, senin tezine göre...
    3-5 apaçinin yüzünden yedin cezayı...

Sahi merak ediyorum...
    Orjinal eksozu dururken neden Akrep taktın ?... Ses istemiyorsun madem? ...

Eh madem bişiiler karaladık bir de örnek vereyim.....
    Bu ülkede kamusal alanlarda ve kapalı alanlarda sigara içmek yasak....
    Ama her yerde satılıyor...
    Her yerde satılması her yerde içilebileceği anlamına gelmiyor....

Akrep eksozlar da serbest olarak satılıyor... Ama kamusal alanda ve trafikte kullanmak yasak....
    Ya trafiğe kapalı alanlarda kullanacaksın ya da pistlerde... Zaten üretim amacı o....

Şahsi fikrime göre hakkettiğin bir ceza...
    1500 lira akrep e veriyorsunuz ama 150 lirayı cezaya verince hopluyorsunuz yahu....
    scorpions_59 bunu beğendi.
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Yalana bak 2 sene Fazer kullandım, aldığımda üzerinde Sanayipoviç açık egsoz vardı, aldığımın ertesi gün çıkarttım. Trafikte kendini egsoz sesiyle fark ettiren motorcu fazla yaşamaz.

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkes senin niyetinle gitmiyor, senin tezine göre...
    3-5 apaçinin yüzünden yedin cezayı...

Sahi merak ediyorum...
    Orjinal eksozu dururken neden Akrep taktın ?... Ses istemiyorsun madem? ...

Eh madem bişiiler karaladık bir de örnek vereyim.....
    Bu ülkede kamusal alanlarda ve kapalı alanlarda sigara içmek yasak....
    Ama her yerde satılıyor...
    Her yerde satılması her yerde içilebileceği anlamına gelmiyor....

Akrep eksozlar da serbest olarak satılıyor... Ama kamusal alanda ve trafikte kullanmak yasak....
    Ya trafiğe kapalı alanlarda kullanacaksın ya da pistlerde... Zaten üretim amacı o....

Şahsi fikrime göre hakkettiğin bir ceza...
    1500 lira akrep e veriyorsunuz ama 150 lirayı cezaya verince hopluyorsunuz yahu....
    Öğrenciyiz . Para her zaman elimize geçse hiç sorun yok

---------- Post added at 20:13 ---------- Previous post was at 20:11 ----------

Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalana bak 2 sene Fazer kullandım, aldığımda üzerinde Sanayipoviç açık egsoz vardı, aldığımın ertesi gün çıkarttım. Trafikte kendini egsoz sesiyle fark ettiren motorcu fazla yaşamaz.
    evet size yalan söylüyorum hiç bir şekilde araştırma yapmadım. Buradaki fazer kullanıcılarıda beni kandırdılar

http://www.fazerturkiye.org/forum/ar.../t-11528.html?

serdar60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neye göre çok yaşamaz? bırakın önyargıyı arkadaşım. sen Fazerınla çok ses çıkmasa bile 200 görmüyormusun ibreyi?
    blow07 bunu beğendi.

TheAzReaL07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Antalya gibi yerde bi cumartesi akşamı kepeze çıkıp araba motor toplamazlar böyle uğraşırlar ... aslında yediğiniz cezada haklı değilsiniz bunu söylemeliyim ama o kadar apaçinin olduğu antalya gibi bi yerde bunu yapmaları düzgün motor kullanmaya çalışan adamları motordan soğutuyor :(
    Bir meyhane buldum mezarlığın karşısında eğer beni bulmak istersen ya ordayım ya da karşısında...

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Yarın sabahtan ilk işim Adliye'ye gitmek ve keyfi ceza yazıldığını söylemek. Suç duyurusunda bulunacağım. İnşallah tarafıma olumlu bir gelişme olur .

---------- Post added at 20:29 ---------- Previous post was at 20:26 ----------

Alıntı TheAzReaL07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Antalya gibi yerde bi cumartesi akşamı kepeze çıkıp araba motor toplamazlar böyle uğraşırlar ... aslında yediğiniz cezada haklı değilsiniz bunu söylemeliyim ama o kadar apaçinin olduğu antalya gibi bi yerde bunu yapmaları düzgün motor kullanmaya çalışan adamları motordan soğutuyor :(
    Türkiye için değil de ANTALYA polisleri gerçekten Adam değiller.

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    bir motorcu olarak,bi tarafını yırtarak sesi gelen motorun 5 dakka sonra yanımdan gecmesine sinir oluyorum,saygısızlık tan baska bişey deil,araçlara çok yakın ve süratli geçip panikte yaptırıyorlar,madem ses deil amaç neden takıyosun,makbuzu eksoza yapıştır daha bi havası olur..
    eger kask takmıyorsan koruyacak bir şeyin yok demektir

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    arkadaşlar olayın ahlaki boyutundan ziyade hukuki boyutu üzerinde duralım bence, o yüzden egzost iyidir kötüdür gibi gereksiz tartışmaları bir kenara bırakalım.

arkadaşımız yarın işlemin iptali için dava açacakmış ve bence biz de bu süreçte ona destek verelim zira kazanan taraf biz olursak bir daha böyle keyfi uygulamalara maruz kalmayız.

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Alıntı blt_59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir motorcu olarak,bi tarafını yırtarak sesi gelen motorun 5 dakka sonra yanımdan gecmesine sinir oluyorum,saygısızlık tan baska bişey deil,araçlara çok yakın ve süratli geçip panikte yaptırıyorlar,madem ses deil amaç neden takıyosun,makbuzu eksoza yapıştır daha bi havası olur..
    Saygısızlık mı ? Dikkatinizi çekerim Ortalığı yıkacak kadar bir eksozum yok. Ve üzerine BAS BAS SÖYLEDİĞİM GİBİ EKSOZUMUN SUSTURUCUSU KAPALIYDI.Ama yinede siz öyle diyorsanız...

---------- Post added at 21:10 ---------- Previous post was at 21:07 ----------

Alıntı Nexagon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar olayın ahlaki boyutundan ziyade hukuki boyutu üzerinde duralım bence, o yüzden egzost iyidir kötüdür gibi gereksiz tartışmaları bir kenara bırakalım.

arkadaşımız yarın işlemin iptali için dava açacakmış ve bence biz de bu süreçte ona destek verelim zira kazanan taraf biz olursak bir daha böyle keyfi uygulamalara maruz kalmayız.
    Bana destek olduğunuz için teşekkür ederim. İnşallah olumlu bir gelişme olurda bir daha keyfi cezalara maruz kalmayız.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)