Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motor Seçimine Yardımcı Olur musunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    12k lik vitesliye geçişte daha uygundur ama öğrenince cabuk sıkar benim görüşüm.125lik alıp sıkılıp satıp 250likte almak sıkıntı.motor olayı sıkıntı hiç alma bence :D
    neyse 250liği becerirsin ya biliçli olduktan sonra 125likle 250liğin arasında atla deve bi fark yok.
    kışın 6000-6500 fiyatları arasında Sym Wolf 250 alabilirsin.gayet sağlam ve yakışıklı makine.çinli falanda değil
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

yahu adam cbr ya da gt250r almak istiyorum diyor bizim çok bilmişler yine cbf diyor ya. Yok kaza yaparsa çok masraf olurmuş da falan filan. Sanane ya sen mi ödüyorsun kaza masraflarını. Eşşek alsın o zaman hiç masrafı olmaz, yan yatarsa kaldırıp tıpışlar yola devam.
    Zippo's ve eftall bunu beğendiler.

eftall - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600f gitti..poloya devam..
    haklısınız hocam bu karar süreci çabuk geçeceğe benzemiyor o yüzden bekleyip iyi düşünmek lazım...

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    o paraya o hyosung alınmaz. cbr 125 tavsiye ederim.
    Bütçen zaten azmış. Motorla gezerken benzini devlet karşılayacak ise daha iyi bir hyosung al derim.
    Ancak o boyada cbr125 bisiklet gibi kalır. Alışma evresi ve kendimi geliştirme adına alacağım dersen yine cbr125 derim.
    Aslında en güzeli binerek test ederek alabilmektir. Ben bir çok motora bindim. Ancak hiç birini deneyerek almadım. Son motorumdan ise memnunum.
    Ufak tefek sorunları da olsa, her yola sokabiliyorum. Dere, çamur, toprak, beton acımasızca gir çık yapıyorum. sonuç karakaçanım bir harika
    http://imageshack.us/photo/my-images...53125.png/sr=1
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Orta yolu bulmak gerekirse.
    Sana boyuna posuna uygun aynı zamanda ucuz olacak bir motosiklet lazım.

KeaSH-07'nin önerdiği gibi sym wolf 250 güzel bi motosiklettir. Suzukinin arkasında olduğu Sym( Suzukinin Yan Markası) alınabilir.
    Bir de gt250 comet de grenajsız olduğu için düşünülebilir. Çok da yakışıklı motordur kendileri.

Nejat 78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benden sana tavsiye hyo alman tarafından fakat paylaştığın linkteki kesinlikle değil

walla hocam aynı dertten bende yanıyroum ne yalan söyleyim bende yeni başlıyacagım sadece 1 kaç sefer mobilet kullanmışlıgım var ) ama senin gibi hyo 250r veya cbr almayı dusunuyorum bende valla senle hemen hemen kafa yapılarımız aynı gibi 1,85 de benim boyum ne yapcaz aklım karıştı şimdi grenejlı motorları seviyorum bende ybryi filan çok arastırdım aynı senin gibi ama hiç hoşuma gitmiyo nedense ne yapalım bizim bu karamsarlıgımız ne olcak hata yapmaktan tırsıyorum aksine birde motorcu hiç arkadasım yok benim almaya kalksam şimdi 5-6 binliayı çöpe atarsak bak muhabette neyse hakkımızda hayırlı neyse o olsun diyecem ama alacam ne pahasına olursa olsun bu hevesin yok olmasını istemiyorum ) ne yapalım ki :D sonunu düşünen kahraman olamazmışya gerçi biz düşünsekse düşünmüyo gibi görünüp bayılacagız o parayı alacaz galiba

beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    29 Bg twinturbo boru değil hyo :D
    Gittiğim yere varmak değil, motorumla yolda olmak önemli olan.

mka19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301
    125 lik motorla.seyahat plajın kenarında sahilde yüzen insanları seyretmek gibidir ama en azından 250 li bir motor hem zarar etmez hemde bindiğin zamanlarda seni kimseye mahcub etmez.bu rahatlık bence daha mantıklı düştükten sonra motoru düşünmektense allah bizi korusun.

Motosikleti
    Tabi ki haklisiniz ama sadece scooter tecrubem var bunu da goz onune almak lazim..en azindan 1 sene kullanacagim seneye elimden kolay cikabilecek motoryeni kasa 2011-2012 cbr 125 sanirim..

Motosikleti
    Racing tipi bişiler bakıyoruz...
    Alıntı eftall adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabi ki haklisiniz ama sadece scooter tecrubem var bunu da goz onune almak lazim..en azindan 1 sene kullanacagim seneye elimden kolay cikabilecek motoryeni kasa 2011-2012 cbr 125 sanirim..
    hocam seneye elimden çıkabilcek bir motor diyorsun yanı 1 sene kullanıp cc mi yükselteceksin? eğer ki 1 sene 125cc 1 sene 250cc bi sene 600cc diye 1000cc 1400cc ye kadar gidecekseniz yani hersene cc büyüterek gidecek kadar geliriniz varsa ozaman cbr125r olur ama derseniz ki ben alayımda baya bi gitsin diyorsanız elbetteki hyosung gt250r çünkü senelerce sıkılmadan bıkmadan keyifle bineceğiniz bir motor emin olabilirsiniz dediğim gibi geliriniz iyiyse akın bir cbr125r seneye 250 ondan sonraki sene 600cc diye gidersiniz ama geliriniz hersene motor alacak kadar değilse alın hyosung gt 250r ı bakın rahatınıza.Sizin gine scooter tecrübeniz var bazıları hiç motor kullanmamış ehliyet sınavına giriyor bir orda ilk defa kullanıyor ve ehliyeti alıp hyosung gt 250r alıp başlangıç yapıyor.Baştan beri söylediğim gibi hyosung gt 250r tavsiyemdir.
    Seçim sizin...
    [I][U][B]Motosiklet = Doğa üstü bir güçtür....[/B][/U][/I]

Motosikleti
    Alıntı MotorHstası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam seneye elimden çıkabilcek bir motor diyorsun yanı 1 sene kullanıp cc mi yükselteceksin? eğer ki 1 sene 125cc 1 sene 250cc bi sene 600cc diye 1000cc 1400cc ye kadar gidecekseniz yani hersene cc büyüterek gidecek kadar geliriniz varsa ozaman cbr125r olur ama derseniz ki ben alayımda baya bi gitsin diyorsanız elbetteki hyosung gt250r çünkü senelerce sıkılmadan bıkmadan keyifle bineceğiniz bir motor emin olabilirsiniz dediğim gibi geliriniz iyiyse akın bir cbr125r seneye 250 ondan sonraki sene 600cc diye gidersiniz ama geliriniz hersene motor alacak kadar değilse alın hyosung gt 250r ı bakın rahatınıza.Sizin gine scooter tecrübeniz var bazıları hiç motor kullanmamış ehliyet sınavına giriyor bir orda ilk defa kullanıyor ve ehliyeti alıp hyosung gt 250r alıp başlangıç yapıyor.Baştan beri söylediğim gibi hyosung gt 250r tavsiyemdir.
    Seçim sizin...
    Inanin onu da arastirdim ama benim butceme temiz bi tane bulmak cok zor yoksa o da secenklerden biri..boyt olarak tam benlik.

Motosikleti
    Racing tipi bişiler bakıyoruz...
    Hocam elinizde 5.500tl nakit paranız varmış bu sadece motor için ayrılan paramı yoksa bu paranın bir kısmıyla koruma falanda alacakmısın?eğer sadece motor için ayırdığınız bütçe 5.500 tl ise şayet 6.000tllik hyosung 250r lara bakın onlarda temiz bulabilirsiniz pazarlıkla o 6.00tl 5.700 falan olur temiz bir motor almış olursunuz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:40 ----------

Gerçi az önce sahibinden.com a vaktımda ankarada pek bi hyosung gt 250r yokmuş 5-6 tane falan bizim istanbulda çok ordan düşünerek konuştum ama ginede temizinden bir hyosung araştır internette sen hocam bulamazsan cbr125 al.
    Seçim senin.Karar senin...
    [I][U][B]Motosiklet = Doğa üstü bir güçtür....[/B][/U][/I]

Motosikleti
    5500 Net param..koruma icin ayirdim biraz daha mekan sorun degil gelir alirim yani..yavas yavas donerim ankaraya..temiz bisey bulmak onemli olan..

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    5.500 tl ye gt250r alınmaz,alınsada hayır gelmez.ilk kez vitesli kullanan biri için oturuş pozisyonu,dengesi zor gelir.nokta

Motosikleti
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5.500 tl ye gt250r alınmaz,alınsada hayır gelmez.ilk kez vitesli kullanan biri için oturuş pozisyonu,dengesi zor gelir.nokta
    Iste bisey diyemem buna..tecrubeli arkadaslar daha iyi bilir..250 gt yle baslamak bu konuda sikinti yaratabilir..

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı beyazit60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    29 Bg twinturbo boru değil hyo :D
    Twinturbo değil V-Engine.

Twinturbo budur.

Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı viper17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim topic'e de bak usta

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Ben olsam o para ile "0" km yakın bi Honda CBR alırdım şu durumda.

Gücü cc, gidişi, yakıtı, kıvraklığı... yetip yetmediğine kendim karar verirdim,

Yetmediğine inandığımda çıkarıp bikaçgünde satardım Honda mı!

5-6 yıllık Hyosung alırsam eğer, en temizinin temizinin el değmemişi deseler bile;

* Lastikler ( hiç kullanılmış ta olsalar bekleme süreleri dolmuş olabilir )

* Fren balataları, kaliperleri,

* Zincir ve dişli seti,

* Yağ Filitresi,

* Benzin Filitresi,

* Hava filitresi,

* Motor Yağı,

* Hidrolik Yağı,

* Şanzıman yağı,

* Amortisör ( ses yapıyorsa, yağ kaçağı... varsa )

* Egzoz, susturucu ( paslanmıa varsa )

* Disk ( derin çizik ve aşınma durumuna göre )

Gibi gibi akla gelmeyen birsürü değişmesi gerekecek parça... ... ...

Ve sonrasında 1 yıllık 5000 deki bir Honda CBR a göre, 5-6 yıllık 20-25000 deki bir Hyosug un bilye boşlukları, salıncak oynaması, bakım eksikliğinden kaynaklanabilecek aşınmalardan tutun...

sele derisinin yıpranmasına, gösterge panelinin çizikten ve güneşten solmasına kadar uzayıp giden bir yıllanmışlık (doğal olarak).

Bukadar para harcayacaksam eğer(ki alırsanız harcayacaksınız), CBR mi satıp, üstüne eklemeye harcarım günü geldiğinde, belki başka bir yüksek cc motosiklet, daha mantıklı gelecek tecrubeniz sonucunda

1 yıllık 5000 deki bir Honda da bu durumların neredeyse hiçbiriyle karşılaşmamanız çok olağan bişey!

Hyosung alıp, pişman olup ( hoşlanmazsınız, cc fazla gelir, ağır gelir... herhangi bi sebepten ) okadar masraftan sonra satışa çıkarıp gün saymak, birde değer kaybı yaşanacaksa satarken

Başlangıç değilde, bir sonraki motosikletiniz olsa, kesin kararınız 250 cc bir racing, buda Hyosung 250 diyebilseniz, ozaman alınıp, harcamalar yapılıp, bakımdan geçirilip güvenle binilebilir.

Şu durumda bikaç aylık CBR kazası, haczi, çalıntı v.s gibi saçma sorunları yoksa resmen fabrikadan çıktığı gibidir, garantisi bile devam ediyordur, tüm kayıtları mevcuttur. Alınır binilir masrafsız, kayıpsız satılır.

Benim düşüncem bu yönde
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Hocam konuya gercek noktayi siz koydunuz sanirim..dediklerinize katilmamak elde degil..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)