Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklette Senon yasakmi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    EGE YELI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Arkadaslar motorumda senon far ve sis farlari var, vizede agir kusurmu? hafif kusurmu diye geciyor?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Ben de merak ediyorum cevapları.Henüz muayeneye var ama zamanı geldiğinde ne olur acaba.Xenon farların merceksiz kullanımı yasak diye biliyorum.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Arabalarda söktürüyolar.Xenon farları söküp orjinallerini takıp öyle geçtik muayeneden.

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    xenon yasak söküp öyle gidin zaman kaybı yapmayın,ağır kusur olarak geçiyor

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Maslakta 1 ay önce zenon far ile muayeneden sorunsuz geçtim. Uzun kısa olmalı yalnız.
    Muayene istesyonundaki arkadaş ; motosikletlerde görünürlüğün öneminden dolayı zenon far konusunda pozitif ayrımcılık yaptıklarını söylemişti.

Motosikletimde smoke head susturuculu (çok fazla bağırmayan ) eksoz , led sinyaller ve bizenon far ile gitmiş hiçbir sorun yaşamadan geçmiştim.
    cousinecruis bunu beğendi.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Anıl_88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Para biriktiriyor.
    Mercek ayarı varsa problem olmaz. Kısa ve uzun olarak farklı açılarda ve şiddette aydınlatmalı. Ama mercek ayarı yok ise ağır kusurlu olarak nitelendirilirsiniz.
    the A.G.Z

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Açıkçası bunun bir standartı yok. Muayene görevlisinin insafına kalmış. Normalde merceksiz olarak geçmesi çok zor çünkü merceksiz xenon ışığı çok dağıtır.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    Alıntı EGE YELI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar motorumda senon far ve sis farlari var, vizede agir kusurmu? hafif kusurmu diye geciyor?
    Geçen sene ybr motoruma xenon taktırıp muayeneye girmiştirm. Far değerlerini ölçtüklerinde hiçbir sorun çıkmadı. Muayeneden kusursuz olarak geçti xenonlar. Çokta işime yarıyordu sırf görünüş değil aydınlatması da muhteşem oluyor. Özellikle arazide kullanımda uzunlar projektör gibi parlıyor.
    Gittiğim yere varmak değil, motorumla yolda olmak önemli olan.

EGE YELI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Alıntı beyazit60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen sene ybr motoruma xenon taktırıp muayeneye girmiştirm. Far değerlerini ölçtüklerinde hiçbir sorun çıkmadı. Muayeneden kusursuz olarak geçti xenonlar. Çokta işime yarıyordu sırf görünüş değil aydınlatması da muhteşem oluyor. Özellikle arazide kullanımda uzunlar projektör gibi parlıyor.
    Tesekkürler, sisleri nasil degerlendiriyorlar?

beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    Alıntı EGE YELI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tesekkürler, sisleri nasil degerlendiriyorlar?
    Biraz muayene istasyonundaki sorumlunun insafına kalmış birşey. Sis farı yeni taktırdım henüz muayeneye girmedi. Sorun olacağını sanmıyorum. Far değeri ölçen bir makine var ona girdiği zaman belli bir değerin üstünde yada altında olmasın yeter.
    Gittiğim yere varmak değil, motorumla yolda olmak önemli olan.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maslakta 1 ay önce zenon far ile muayeneden sorunsuz geçtim. Uzun kısa olmalı yalnız.
    Muayene istesyonundaki arkadaş ; motosikletlerde görünürlüğün öneminden dolayı zenon far konusunda pozitif ayrımcılık yaptıklarını söylemişti.

Motosikletimde smoke head susturuculu (çok fazla bağırmayan ) eksoz , led sinyaller ve bizenon far ile gitmiş hiçbir sorun yaşamadan geçmiştim.
    hatta ben sormuştum xenon far da durum nedir diye
    istasyondaki arkadaş arabalarda fabrika çıkışı olmayan otomatik mercek ayarlayamayanlar geçemiyor dedi
    motosikletlerde ise amaç görünürlüğü arttırmak için olduğundan sorun yok demişti

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)