Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İlk hangi süper sport tipini önerirsiniz ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    dogus58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    Arkadaşlar merhaba ben öğrenciyim ve motosiklet bana çok karlı gözüküyor ve ayrıca binmeyi ve tipleri çok hoşuma gidiyor. 17 yaşındayım önümüzde ki yıl ehliyet almayı düşünüyorum ama bundan önce biraz şu acemiliği mi atmak istiyorum ve aklım da Kawasaki ninja 250rr ve Honda 150 rcz var yeni başlayan biri için hangisi önerirsiniz sizce yeni başlayan biri kışın motor sürmeli mi yardımlarınızı bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oguzhancık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW1200 GT
    bak 250rr al tüm ömür kullan birkaç hafta boş yollarda boş yerlerde kullan birde 1 hafta kadar eğitim al.O motor bir ömür gider. 125rr alsan cc yükseltmek için değiştireceksin ama bu sana yeterlidir sanırım
    1.) CBF-150 2.)HYOSUNG 250-GT
    3.)CBR250 4.)HYOSUNG 650-NAKED
    5.)KAWASAKİ Z-750 6.)HONDA 600F 7.)BMW1200 GT...

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    Sizce gerekli tüm ekipmanı alsam giyim olarak diyorum işte kaskı dizliği her şeyi kısacası polis çevirir mi ?

Motosikleti
    Yamaha YZF R125
    adamın işi çevirmek. korumalıklarını al ehliyetini al en son motorunu al

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    1 yıl da çok abi ya okul da uzak zorluk çekmem en azından geçtiğim istikametler de hiç polis yok hem moturu çevirmeleri de çok küçük bir ihtimal

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Motosiklet karlı demişsin fakat düşündüğün motosikletler yakıt ve parça bakımından küçümsenecek rakamlar içermiyor malesef.Öğrenci işi değil yani.Para sorun değil diyosan Allah versin deriz.Polis mevzuuna gelirsek.Polis kurallara uymanyaları uyarır ve ceza keser bunu biliyorsun heralde.Kurallar heleki motosiklette hayati önem taşır.Örneğin en basitinden kaskı polis için değil kendi için takmalı insanlar.Yoksa sen ölmüşsün yaralanmışsın Polis dert etmez bunu,sen ve yakınların perişan olur.Zevkli ve bir okadar tehlikeli bir tutku.Tedbirini aldıktan sonra gerisi takdiri ilahi.Korumalı kıyafetlerle çıkıcam diyosun.Bizden sana tavsiye ehliyet almayı bekle.Çünkü haklı olsanda ehliyetsizlik %100 suçlu durumda bırakıyor en küçük olayda bile.Yanlış anlama sakın hevesini kırmak istemiyorum.Ama biz de genç olduk ve o yaşlarda yaptığımız hatalar yüzünden bu uyarıları yapıyoruz.
    seckin_ bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    Tavsiyelerin için teşekkür ederim abi ama risk almak istiyorum biraz daha doğrusu çektiğim zorluklar beni buna itiyor bizim buralar da belediye yetersiz ve Toplu Taşıma da yetersiz haliyle 3 yıldır çekiyorum artık biraz rahat nefes almak istiyorum ondan yani

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Ben 14-15 yaşlarında başladım motosiklete ve hiç vitessiz motosiklet kullanmadım.Ozamanlar trafikte bukadar çekilmez ve kalabalık değildi.Bi akşam eve dönerken 50 m ilerde bisikletli çocuk vardı.Yoluma çıkmasın diye korna öttürdüm.Biz yolumuza çıkmasın diye yaptık ama o dengesini kaybedip önümde bitiverdi.110 km hızım vardı yaşım 17 ozaman.Çarpmamak için son anda vargücümle sola yatırdım motoru.Fren için bile zamanım yoktu.Bayağı bi sürüklendim.Çocuk hafif sendeledi dengesini kaybatti öyle düştü.Çocuğa hiç birşey olmadı bende sıyrıklar o biçim.
    Ehliyetsiziz ya bak şimdi belalar nasıl buluyor seni.

Hiç polis geçmeyen yoldan 1 dakika sonra polis geçti.
    Çocuğun babası polis çıktı.
    Hastanede binbir türlü çekabı yapılırken benim yarama aldırış etmeden bi dövülmediğim kaldı.
    Tedavim bitmeden soluğu karakolda aldık ve dünyanın cezasını yedik.

Sonuç:
    Çocuğa çarpmadım,hiç birşeyi yok,benim canım o biçim yandı,motosiklette bi dünya masraf,şu zamanın parasıyla 1500 tl ceza,bir sürü hakaret...

Senin başına gelcek diye bişey yok ama kimse bana maval okumasın.Heleki alacağın tarzda motosikletle sınırları zorlayacağına eminim.Ben yavaş giderim dikkatli giderim...Bunların hepsi hurafe.

Karar senin hayat senin.Ehliyet kaza yaptırmaz diye bişey yok,kanun önünde haklıysan haklı olursun.Ehliyetli kullanmanın zevki başka emin ol.Trafik şakaya gelmez.Allah a emanet ol.
    seckin_ ve serdar1547 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    Sağol abi geçmiş olsun çok aydınlattın beni vakit ayırdığın için teşekkür ederim sende Allaha emanet ol Allah kaza bela vermesin

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Motosiklet tutkusu engellenemez bunu çok iyi biliyorum.Senden ricam biraz sabret ve bilinçli motosiklet kullanıcısı ol.İki kat zevk alırsın.Bunuda aklından çıkarma hiç bir zaman.Hızı herkes yapar ama durdurabilmek önemli.

Panter38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ******* 250r+bora '03 trendline
    hayabusa al bi omur boyu kullan :-)
    Hayattan Motorumu Alın Geri Neyim Kalır Ki?
    Melikşah Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği (Tam Burslu)

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    Pahalı geldi biraz hocam ilerleyen zamanlarda inş.

ninja 250 veya 250 gtr

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    250 gtr ön farı nedense hiç hoşuma gitmiyor ninja 250 bana çok şık geliyor

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    Alıntı Panter38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayabusa al bi omur boyu kullan :-)
    olası kısa ömrünün sonuna kadar kullanırsın garanti hayabusa al hayabusa
    HAYATI TESPİH YAPTIM KAH ÇEKİYORUUUM KAH SALLIYORUUUM......

rapcib - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250R
    bir racing istiyorsun anladığım kadarıyla Ninja 250 R ağır motor servis ve parçalarda sıkıntı yaşacağına eminim . Motorda kaza yapmam falan deme bir çok kez yatırırsında o motoru ee insanlık hali insan düşe kalka öğreniyor bazı şeyleri bu arada .. Hee bu arada tahminlerim doğru ise yaşın tam olarak 16 ve lise 3tesin seneye ehliyete giricem demişsin A2 17 yaşını doldurman yeterli 18'den gün aldığın gün bitmiştir olay en yakın sınava gir paşa paşa al ehliyetini ondan sonra düşün sen trafiğe çıkmayı . Neden o tarz bir motor seçmenin birinci kuralı sanırım kaslı oluşundan çok yararlancağın dikkat çekmesi olucaktır.. Bende aralığı bekliyorum ehliyet için ve racing bir motorsiklet istiyorum kardeşim SS kısaca , Sana inanılmaz derece de bir başlangıç motoru olarak ybr cbf önercek insnlar çokk hatta tahmin edemediğin kadar Bu arada seni burada en iyi anlayacak olanlardan biride benim laf olsun diye söylemiyorum bunları ..
    eğer biraz vitesli motorsikletten anlıyorsan ve yapabilirim de diyorsan ..
    - Gelelim istediğin bir tarz motorsiklete . ( Yarış motoru tarzında )
    1. CBR 125 R ( Gerçek anlamda bir başlangıç geçiş motorsikletidir üst ccli makinalara, kullanabilceğin bir tarza motorsiklet seni tatmin edecek bir motorsiklet. Bu arada merak ediceksin max km 120-135 .
    2. CBR 250 R ( 125'le eş değer hemen hemen daha çok performanslı ve biraz daha kaslı duruyor bütün gözler senin üzerinde olucağına eminim .. 160-170 e kadar açık gaz gidebilirsin . Yetkili servisleri çok fazla ilgi ve alaka yerine göre değişiyor genellikle memnunlar . Emsallerine göre ideal bir motorsiklet her şekilde seni tamamlıcağını düşünüyorum..
    3. Ninja 250 R Gerçekten iyi bir motorsiklet bazı konularda problem yaşayabilceğin bir motor ağır ve diğerlerine göre daha zor kullanımı . Bu arada CBR 250 R e göre nazaran yakıtı daha fazla gider.. hee bu arada Cbr 250 benzini içmiyor kokluyor .. ayrıntılı bilgiler motorsiklet hakkında forumda yer alıyor. Biraz yorucaksın o gözlerini anlıcağın kardeşim.. Honda'da sıkıntı yaşamazsın cıbırlarımıza laf yok ... )))
    Dikkat, Can Kurtarır . Sonra Kafanızı Çok Vurursunuz Duvarlara ..

B.RAGA

yasin.33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik SK 100-3
    trafiğe çıkacaksan alma derim bekle bende var ehliyetsiz orada burada takılıyorum (apaçi değilim kasklıyım egzozda delinme vb. yok) trafiğe çıkmak zehir oluyor ehliyetsiz. geçen dört yolda arkamda polis vardı durduracak diye adrenalin tavan yaptı anlatamam yani ama kasktan yırttım sanırım
    Sadece Koruyacak Beyni Olanlar Kask Takar !

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    MONDIAL Racing 150HS :D

Panter38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ******* 250r+bora '03 trendline
    Alıntı cbf 150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olası kısa ömrünün sonuna kadar kullanırsın garanti hayabusa al hayabusa
    XD haliyle hayabusanin yan sehpasini kaldirinca altinda kalicak ve omru tamamlanacak ustune binip surmesine gerek bile yok :-)
    Hayattan Motorumu Alın Geri Neyim Kalır Ki?
    Melikşah Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği (Tam Burslu)

seckin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R1150GS Adv
    Polise yakalanmayı, ceza yemeni vs. vs. geçtim de şunu hiç düşündün mü güzel kardeşim; ehliyetsiz sürerken diyelim ki bir yaya'ya çarptın ve yaya %100 HAKSIZ. Ehliyetin olmadığı için %100 haklıyken HAKSIZ duruma düşeceğini ve başına nelerin gelebileceğini tahmin edebiliyor musun?
    turkish39 bunu beğendi.
    FOR THE HORDE...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler