Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Doğa Motorlu Araçlar Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    batucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bilgisayar,futbol ve motor
    Yazın Doğa Motorlu Araçlar'dan motorumu aldım. Alırken Kadir Bey ilgilendi ve ne olursa olsun hallederiz.Her zaman motorun arkasındayız dedi.Dedi ama yerine getirmedi.
    İlk haftada lastiğim üç kere patladı. Bende ben mi bir şey yanlış yapıyorum diye Kadir Beyi aradım. Aldığım cevap çivi giriyodur ondan patlar. Sonra aldım kitapçığı elime inceliyorum. Lastik basıncı falan yazıyo gittim benzinliğe lastik havalarına baktım ve sorununn lastik havalarında olduğu ortaya çıktı.
    Aradan kısa bir süre geçtikten sona koltukta çizgi halinde yırtılma meydana geldi. Koltuk servise götürüldü. Kadir bey bunun üzerine ip bağlamışsınızdır dedi.Ama koltuğu görseniz ip bağlamaya imkan yok. Zaten öyle bi şey olsa bunun için niye yalan söyliyim. Sonra hadi boşver dedik gittik kendimiz kaplattık.
    1 hafta önce motorumu servise bıraktım ve istediklerim;
    -Zincirin yağına bakılcak
    -Aynalar yalama olmuştu ve aynalar kötüydü onlar değğişecek
    -Rolanti ayarı kontrol edilcek
    -Hava filtresi değişecek
    -Fren teli kopmuştu o değişecek
    -çamurlukta küçük bi kırık gibi bir şey vardı parçayı değiştirelim demiştik adam gerek yok ben hallederim dedi.
    2 gün sonra gelin alın dedikleri motor tam 1 hafta 3 gün sonra geldi.:Yapılanlar;
    -Zincire üstündeki çamur temizlenmeden yağ sürülmüş
    -Aynaları alttan kesip takmışlar bakmak için eğilmem lazım oluyo
    -Rolanti ayarları tamam ama şimdi motor gaz yemiyo
    -Hava filtresi tahminimce değiştirilmedi şu hafta içinde başka servise gidip baktırcam
    -Fren teli kopmuş ama nasıl takmışlarsa dokunduğum an fren tutuyo ve kayamaya başlıyor.yavaşlama payı yok.
    -çamurluk ellenmemiş.

yorumlarınızı bekliyorum
    Herbalife ürünleri için pmden mesaj atın
    35 BTU 55

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    motorla alakası olmayan sadece maddi imkanı olan kişilere servis verilirse ve bu servisler işten anlamayan amatör ustaları alırsa başka yorum yapılmaz herhalde
    ERASER WİLL COME BACK

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    acilen başka bi servis bulman lazım.
    bir de başka servise kadar çok dikkatli kullan. anladığım kadarıyla fren çok sakat durumda.

Misafir
    SKANDAL!

evet başka servise git.ancak şunu söyliyeyim, lastik patlaması ve dış görüntüde alırken bulunmayan fakat kullanmaya başladıktan sonra bir şekilde oluşan hasarlar garanti kapsamında değildir.garanti kitapçığını ve kullanım kitabını baştan sonuna kadar üşenmeden iyice okuyun.
    yukarıda bahsettiğin konuların 2 tanesi hariç diğerleri garanti kapsamındaki ücretsiz servis işçiliğine girmiyor.bunlardan biri zincir gerginliği kontrolü ve yağlaması diğeride rölanti kontrolü.
    -aynalar aksesuara girer, yalama olmuşsa bile satıcının sorumluluğuna girmez.parasını verir yaptırırsın yada yenisini alırsın.eğer motorun adiliğinden/kullanılan malzemenin ucuzluğundan yakınıyorsan bu da senin derdin!zira motoru sana zorla satmıyorlar.bu konuda tüketicinin bilinçli ve uyanık olması gerekiyor.ama alırken satıcı "taş gibi motor çok sağlam" falan gibi laflar ettiyse git gırtlağına sarıl.
    -hava filtresi, yağ filtresi gibi sarf malzemeleri garanti dışıdır.parasını verir yenisini taktırırsın.
    -fren teli kopmasıda senin kullanımına bağlanılabilecek bir problem olabilir.isterlerse ücretsiz değiştirmeyebilirler, servisin insafına kalmış.
    -çamurluktaki kırılma tamamen kullanıcı hatası.ücretli yapılır.

ancak burda servisin seni bu konularda uyarması gerekiyordu.servise gittiğin zaman hangi işlerin garanti kapsamında hangileri ücretli yapılacak bilmen gerekir.fakat satıcılar ve servislerin bazıları, müşteri ile arayı bozmamak için bazı işleri para karşılığı yapmaları gerekirken dahi ücretsiz yapmaya çalışıyorlar.tabi bu durumda yeni malzeme kullanamadıkları için yapılan iş uydurma oluyor.
    bu durumda hem servis hem müşteri hatalı bence.müşteride servise gittiğinde aynaların yenileri ile değiştirilmesini isteyebilirdi ve uydurma iş yapılmaması konusunda ikaz edebilirdi.ama bu diyalogların hepsi tecrübe ile kazanılacaktır.tabi servisin elinde yeni ayna yada hava filtresi var mı acaba?kaç tane serviste servisini aldığını iddia ettiği markaların en çok tüketilen sarf malzemeleri mevcut?herhangi bir yedek parçadan bahsetmiyorum bile!yetkili servise gidiyorsun yağ filtresi hava filtresi dahi yok adamda.sen getirirsen takarız abi diyor!?

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Böyle şeyleri yazmaktan çekinmeyelim bence hiç. Biz burda adı "teknik servis" olan ancak "piknik servis" gibi davranan firmaları açıkladıkça kendilerine çeki düzen vereceklerdir görüşündeyim. Örneğin bu açıklamadan sonra :zmirli arkadaşların Doğa Motorlu Araçlar'a daha temkinli yaklaşacakları kesin.
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Motosikleti
    jawa, garanti kapsamına girmediğini biliyorum bunu konuştuk adamla sonra adam yapmadan gönderdi.
    35 BTU 55

Kingston - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    110 ft simdilik [mz den sonra ii gelmedi]
    rezalet bence adama iyi bi sopa lazım
    Kingston in Aksaray
    (niye diye sormayın :((()

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Alıntı Kingston adlı üyeden alıntı
    rezalet bence adama iyi bi sopa lazım
    Şaka yaptığını varsayıyorum
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

kingston asabidir biraz, sopa lazım dediyse sopa lazımdır!

bu arada kingston o ne biçim avatar yav?

Motosikleti
    istanbul dan telefon geldi yarın motoru tekrar servise bırakıyorum ilgilenilecek.
    35 BTU 55

kardes bul iki tinerci ver onlara para gece kırsınlar camını mamını.

musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    sana gene yarımda olsa bakmışlar
    benim gözümün önünde yağ değiştirdiler al 3000 bakımı 45 lira
    kaç kere yolda kaldım bunların yüzünden
    fren tutmuyor dedim ağırlığından dediler
    1 hafta sonra fren tutmadı taksiye girdim daha neler neler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler