Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

tokat turhal motorsiklet kazası ve ölüm kask kask kask

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondial 150 mc
    http://haberpan.com/haber/kasksiz-mo...azada-oldu-poa
    uzun zamandan belli foruma takılmıyordum.Mondial 150 mc m vardı bi kaza yaptım ama kaskım vardı hiç bir şey olmadı kolumda ve ayağım hafif yara aldım ve çok ucuz atlattım.Dedim Kadir hayatın bu kadar ucuz değil vucudum niye kaborta olsun ki...Genç yaşta sakat kalsam dedim ömür boyu annem bana neden baksın ki...Bu benim elimde gittim sattım.
    Bu kaza bizim mahallede gerçekleşti.Kaza yerine gittim.Kaza yapılan yer ben de yaptım orayı hızla dönerken hafif bir yatma pozisyonu alıyordum ve çok hoşuma gidiyordu.Büyük ihtimalle böyle yaptı abimiz ve hızı da bayağı varmış.Kask takmayan gökhan abi kafasını direğe çarpıyor.Daha demin olay yerine gittim direk tamamen kan ve kanların içerisinde saç telleri var.Ve oradaki yan bahçede kafatası kemiğini buldum.Olayı görenler kafası ezilmiş diyor.
    Lütfen ama lütfen kaskkkkkkkkkkkkkk takınnnnnnnnnnnnnnn

http://www.google.com.tr/imgres?um=1...81&tx=93&ty=58
    SATIN hadii satmıyorsanız kaskınızı mutlaka takın...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    allah rahmet eylesin...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

koreay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 KIRMIZI
    allah rahmet eylesin..........
    35 ZUS 73

Motosikleti
    mondial 150 mc
    not:2 çocuk babası...

Espaniole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    Allah rahmet eylesin..

Anıl_88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Para biriktiriyor.
    Kask takmayan her fani birgün böyle bir kazayı yaşayacaktır.
    the A.G.Z

saffet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Allah rahmet eylesin ailesine sabırlar versin. ne diyelim arkadaşlar hep böyle diyoruz lütfen kasksız çıkmayın kaskınız yoksa evinizdeki tencereyi başınıza geçirin hiç yoktan yinede iyidir.

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    allah rahmet eylesin , tedbiri alıp taktiri allah,a bırakmak lazım ama böyle de olurmu yahu , allah yakınlarına sabırlar versin mekanı cennet olsun .
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

İzmirliyim sokakta her dakika 2-3 motor görürüm 1 tane kasklı yok,biri geçen gün kaldırıma çarptı ciğeri parçalandı öldü.(19 yaşındaydı) motorsürücülerinin kültürsüz cahil olmasından kaynaklanıyor başka bir açıklaması yok bu tür kazaların,hava atmak tek silindirli egsoz sesi duymak için mahallelinin dikkatini çekmek için vs vs sonra motor tehlikeli,ele ayağa düşen motor fiyatları da bunu tetikliyor Japonlara pahalılar diye kızıyoruz ama Çinliler her önüne gelenin motor almasına neden oluyor ve ölümler artıyor.

nebri_1986 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HERO HUNK 150 mucize alet
    Alıntı Çağrı-91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmirliyim sokakta her dakika 2-3 motor görürüm 1 tane kasklı yok,biri geçen gün kaldırıma çarptı ciğeri parçalandı öldü.(19 yaşındaydı) motorsürücülerinin kültürsüz cahil olmasından kaynaklanıyor başka bir açıklaması yok bu tür kazaların,hava atmak tek silindirli egsoz sesi duymak için mahallelinin dikkatini çekmek için vs vs sonra motor tehlikeli,ele ayağa düşen motor fiyatları da bunu tetikliyor Japonlara pahalılar diye kızıyoruz ama Çinliler her önüne gelenin motor almasına neden oluyor ve ölümler artıyor.
    Belki kişisel fikriniz saygı duyarım ama size katılmadığımi yazmadan geçemeyeceğim. Teknoloji nimetleri bence bütün insanlara eşit miktarda sağlanmaktadır. Sonuçta zihniyet önemli 2bin liralık çinli alıp bu sitede arkadaşlar var bir o kadar koruma ekipmanlarına da fiyat biçiyorlar. Ama kimileri var bende onlarıda görüyorum. Hyo yada yamahaya biniyor ama o süratle geçerken kask kolunda takılı yada arkasında asılı oluyor bence tamamen zihniyet düşünce ve akıl meselesi. Eğitim şart.

Alıntı nebri_1986 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belki kişisel fikriniz saygı duyarım ama size katılmadığımi yazmadan geçemeyeceğim. Teknoloji nimetleri bence bütün insanlara eşit miktarda sağlanmaktadır. Sonuçta zihniyet önemli 2bin liralık çinli alıp bu sitede arkadaşlar var bir o kadar koruma ekipmanlarına da fiyat biçiyorlar. Ama kimileri var bende onlarıda görüyorum. Hyo yada yamahaya biniyor ama o süratle geçerken kask kolunda takılı yada arkasında asılı oluyor bence tamamen zihniyet düşünce ve akıl meselesi. Eğitim şart.
    Haklısın ama ben bir genelleme yaptım atıyorum 5.000 - fiyat motora binende cahillik,hava atma arzusu,apaçilik oranı %70 iken 10.000 + fiyatta bu oran %30 dur.Malesef itiraf etmem gerek ki,kapitalist sistemde kültür,görmüşlük,eğitim parayla satın alınıyor.(Bakınız özel okullar)Fakirler ise gerek sosyal nedenlerden olsun,gerek zorunluluktan,okuyamıyor;durumumuz toplum olarak bu.Trafik kursunda bile 3 kuşun sürücüsünden(Serçe,Şahin,Kartal) uzak duracaksın diye öğretiliyor,çünkü bunların geneli kıro,sürat düşkünü,toplum düşmanı,alkolik,köprü altı serserisi tipler.(Not Babamın bir önceki arabası kırmızı Şahindi)Konunun bu sosyal boyutu.Burada konuşmak ne kadar uygun bilmiyorum ama atıyorum 10.000 tl lik motoru alacak adam kendi parasıyla alacaksa ter döküyor,olgunlaşıyor öğreniyor hayatı ama bir diğeri gidip 2.000 liraya motor alıp basıyor racing stikerlarını sonra ara gaz ara gaz,kıro bunlar benim tanıdığım kızlar bile var abi ara gaz veriyorum mondial driftle mahallede gel kapışalım diyor.Yazık günah ele ayağa düşmesin şu fiyatlar.

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    genclerımız bılıncsız motor suruyor kaza yapıyor . Pekı buyuklerımiz? Onlar nıye kask takmıyor? Hem yas hem akıl olarak daha tecrubelıler. Allah rahmet eylesın.
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Allah rahmet eylesin...

c90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 500R 2014 HONDA
    Ölen arkadaşa Allahtan rahmet Acılı Ailesine sabır dilerim
    Arkadaşlar mutlak suretle paranızın sonuna kadar motor almayın
    biraz da güvenlik donanımlarına ayırın
    bizim Türk milleti eskiden alım satımlar pahalı iken parasının son kuruşuna kadar araba alır satış için para dilenir
    şimdi de bunu motorsiklete uyarlıyalım paramızın sonuna kadar motor alılırız motorun kaportası olan güvenlik dönanımalarını unuturuz
    bence 3000 tl var ise en az 500-600 tl gibi bir rakamı kaportaya ayırın
    200 tl mont+100-150tl kask bu ikisi mutlaka şart devamı olarak zamanla dizlık yada pantalon+eldiven
    inanın fazla markaya kaçmadan bu hayat kurtaran 4lüyü samimiyetle 300 bilemediniz 400 tl ye adam gibi korumalı set yaparsınız
    ne olur kaportasız araba olmaz ise güvenlik donanımsız motorsiklet olmaz
    saygı ve sevgilerimle HER ZAMAN HER MEVSİMDE HER YAŞTA SAĞLIĞIM ELVERDİĞİNCE İKİTEKER
    TATLIHIZ bunu beğendi.
    KASKINI TAK ki DOSTLUĞUMUZ UZUN OLSUN
    Taşları Bağlamışlar , Köpekler Serbest
    Eşkiya Düze İnmiş , Yiğitler Derdest

blamir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750R, Husaberg FE450e, YZ125
    Allah rahmet eylesin. Son senelerde motorlu ölümler oldukça arttı. Bu gerçekten çok üzücü :(

Kask + Mont + Eldiven. Bu üçlüyü lütfen yapın. Önceki motorumla ufak bir kaza geçirdim. Direk kafamım üzerine düştüm kask olmasa düşünemiyorum. Belki ölmeyecektim ama başımda ciddi bir yara oluşabilirdi.

Bakkala bile gitseniz takın kaskı.

Motosikleti
    Mondial 150mr Vulture.
    sadece motor kullanıcıları değil, trafikte çok cahil insan var.

yasin.33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik SK 100-3
    Allah rahmet eylesin
    Sadece Koruyacak Beyni Olanlar Kask Takar !

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Allah rahmet eylesin,mekanı cennet olsun. Geride kalanlarına sabırlar versin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)