Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Türkiyedki motorsiklet kültürünün yaygın hale gelemeyişi ve engellenmesi..

Motovento
    REKLAM ALANI
    250-MaCiT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Modenas GT 135
    Oldukça uzun zamandır motorsiklet kullanan birisi olarak özellikle ülkemizde dahada yaygın olması gereken motorsiklet kullanıcılığının bilerek engellenmesinin bir politika olduğunu düşünmekteyim..
    Özellikle son zamanlarda artan yakıt tüketimi ve orta halli birçok kesimin gerek günlük ve iş amaçlı motorsiklet kullanımın artması ile birlikte birtakım yasal engellerinde arttırılması sigortaların yükselmesi gibi unsurlar,sanki birileri motorsiklet kültürü yaygınlaşmasın istiyor gibi bir kanı yarattı..
    Oysaki;İklim konumu açısından oldukça müsait olan ülkemizde bilinçli motorsiklet kullanıcılığının devlet eli ile teşfik edilmesi gerekir,bunun ülke ekonomisine katkısı inanılmaz derecede yüksek olur..
    Ama sıkıntılar sadece devlet eli ile değil,yeterli marka ve yedek parça ve teknik destek eksikliği malesef otomotiv sektörünün inanılmaz derece altındadır..Birde toplumsal ve kültürel ''motorsiklet serseri aracıdır'' imajının son yıllarda yıkılması hernekadar buna katkı sağlasada malesef mahalle aralarındaki bilinçsiz ve açık egzsoz ile dolaşan bir takım genç kitlenin bu imajın zedelenmesindeki rolüde büyüktür..
    babaduru ve erimozel bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

1-yollar..

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Kültürmü ? Herhangi bir kültürel konuda biryere gelebilmişmiyizki motosiklet eksik kalmış.

İçinde kütür olan herşeye karşıyızdır. Hatta birisine çok kültürlü adamdır desen adamı homoseksüel sınıfına sokarlar. Çok kültürlüyse kesin toptur bakışı atarlar.

Yok arkadaş bizim alerjimiz var kültüre.

Ayrıca daha az benzin yakan ve dolayısı ile vergisi vs daha düşük olan bir aracı bu hükümet neden desteklesin ki. Kim bindiği dalı keser ? Ne kadar araba o kadar vergi. Ohh mis. sonra köprü yetmeyecek bir köprü daha gelsin sıcacık nakitler.
    Trafik olucak boşa benzin tüketicekler ki tekrar benzin alabilsinler. Otopark sorunu olsunki isparklar iş yapsın.... Hiç dikkat ettinizmi İspark giden heryerde en ufak park yapılıcak delik bırakmadılar. Yolları genişletmek bir yana daralttılar par edicek alan kalmasın diye. Her yere kazık çaktılar. vs vs ( konuyla belki alakalı değil ama aklıma gelmişken yazim dedim)
    Blackeagletr ve xawa bunu beğendiler.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

OGUZHANKY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT 750 C Shadow
    Bence motorsiklet kullanımının yaygınlaşmamasındaki en büyük sebep insanların motosiklete bakışı. Bizim ülkemizde motosiklete "tekerlekli tabut, şeytan icadı, kaportası sensin, hafif kazası olmaz, serseri işi, hız merakı, gösteriş&şov argümanı vb. " yakıştırmalarla, bu gözle bakılır. Bir arkadaşımız kazada hayatını kaybetse "hee şu çocuk, motorcuydu zaten o dimi? " derler. Önce bu bakış açısının kırılması lazım. Ekipmanlar tam olduğunda ve motorsiklet bilinçli kullanıldığında aslında ne kadar güvenli ve masum bir alet olduğunu insanlara anlatmamız lazım. Bunu bizim yapmamız lazım. Büyük sürüşler yaparak, seminerler, etkinlikler düzenleyerek insanları motosiklete ısındırmamız lazım. Çook çalışmamız lazım çooookk =)

xawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 690
    sitemizdeki mescidin hocası bana binme riskli tehlikeli diyordu hatta sattığımda allah kurtarmış artık tekrar motor alma araba al diyordu konuşmalarından şunu cıkarttım motora binmek istiyor sordum yada dedim senin konuşmalarından motora binmek istediğini cıkarttım aynen şöyle dedi motor kullanmayı çok istiyorum ama korkuyorum

Motosikleti
    Honda CBR 600RR
    Biz millet olarak egosu çok yükseklerde olan insanlarız. Mesela arabam olmasa ve gidip bir motosiklet alsam hiç bir allahın kuluna motosikleti sevdiğime inandıramam. Arabam şu an süs gibi garajda duruyor. benim için Motosiklet=Özgürlük. Herşey çok güvenli olduğunda yaşadığımı hissetmiyorum. Böyle heyecan yaşayacağımı bilseydim çok çok önceleri motosikletle tanışırdım.

erimozel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı 250-MaCiT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oldukça uzun zamandır motorsiklet kullanan birisi olarak özellikle ülkemizde dahada yaygın olması gereken motorsiklet kullanıcılığının bilerek engellenmesinin bir politika olduğunu düşünmekteyim..
    Özellikle son zamanlarda artan yakıt tüketimi ve orta halli birçok kesimin gerek günlük ve iş amaçlı motorsiklet kullanımın artması ile birlikte birtakım yasal engellerinde arttırılması sigortaların yükselmesi gibi unsurlar,sanki birileri motorsiklet kültürü yaygınlaşmasın istiyor gibi bir kanı yarattı..
    Oysaki;İklim konumu açısından oldukça müsait olan ülkemizde bilinçli motorsiklet kullanıcılığının devlet eli ile teşfik edilmesi gerekir,bunun ülke ekonomisine katkısı inanılmaz derecede yüksek olur..
    Ama sıkıntılar sadece devlet eli ile değil,yeterli marka ve yedek parça ve teknik destek eksikliği malesef otomotiv sektörünün inanılmaz derece altındadır..Birde toplumsal ve kültürel ''motorsiklet serseri aracıdır'' imajının son yıllarda yıkılması hernekadar buna katkı sağlasada malesef mahalle aralarındaki bilinçsiz ve açık egzsoz ile dolaşan bir takım genç kitlenin bu imajın zedelenmesindeki rolüde büyüktür..
    Son cümlen temel sebep abim. İşte onlar ki, en baştaki engeldir.
    ---İTÜ Makina Mühendisliği 2009---
    2009-2010 UYARI Model Uydu Takımı
    2010- ? ITU Formula SAE Takımı

aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    taş devrini yaşayan bir toplumdan çok şey beklememek lazım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)