Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motora Hyosung GT250r ile Başlamak

Motovento
    REKLAM ALANI
    anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motora racing ile başlamak bence bir zulümdür, kim domalan bir pozisyonda motor sürmek ister anlamam, hele genelde düşük hızlarda şehiriçi kullanılacaksa. Bu arada domalan bir mantar türüdür detaylı bilgi için google'a bakınız
    sen bizi kopardın Allah'ta seni koparsın emi
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    monur00006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Honda CBR250R
    motor hayatım 2 sene önce ev arkadasımın aldığı 250 mct ile başladı.. Toplasanız 2-3 saat anca sürmüşümdür vitesli motor.. Daha sonra bunun böyle olmayacağına karar verip bi scooter aldım fakat tatmin etmedi.. Motor sürmeyi öğrenmiştim illa ki.. Zaten trafik tecrübem arabalardan dolayı vardı. Bu ocak ayında bi hyosung da ben aldım.

Sen yine kalıplısın ben 182 boyunda ve 63 kiloyum. Kendi kendime ulan nası zaptedicem ben bunu diye düşünüyordum. Sonra bindim üzerine ve tek yaptığım şey kendimi motora bırakmak oldu.. O kadar tatmin edici bi güven veriyor ki o motor size anlatamam. Durduğunda ayağı yere basmayan arkadaşlarım bile şehir turu yaptılar o motorla. Tek sıkıntı dönüşler ve manevra. Bu motorda dönüş ve manevra yapabilmen için kesinlikle tecrübe kazanmalısın. Kurtulduğum bütün kazalardan manevralar sayesinde kurtuldum. Frene asılmaya çalışsam çoktan gümlemiştim şimdiye..

Evet kontrolü başta zor gelecek belki düşeceksin.. ama kalk tekrar düş önemli değil. Düşük bi bütçeyle sana hiçbi motor bu kadar haz yaşatamaz...
    atid bunu beğendi.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    hyo güzeldir.... al kullan sıkıntı olmaz...
    atid bunu beğendi.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Alıntı monur00006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor hayatım 2 sene önce ev arkadasımın aldığı 250 mct ile başladı.. Toplasanız 2-3 saat anca sürmüşümdür vitesli motor.. Daha sonra bunun böyle olmayacağına karar verip bi scooter aldım fakat tatmin etmedi.. Motor sürmeyi öğrenmiştim illa ki.. Zaten trafik tecrübem arabalardan dolayı vardı. Bu ocak ayında bi hyosung da ben aldım.

Sen yine kalıplısın ben 182 boyunda ve 63 kiloyum. Kendi kendime ulan nası zaptedicem ben bunu diye düşünüyordum. Sonra bindim üzerine ve tek yaptığım şey kendimi motora bırakmak oldu.. O kadar tatmin edici bi güven veriyor ki o motor size anlatamam. Durduğunda ayağı yere basmayan arkadaşlarım bile şehir turu yaptılar o motorla. Tek sıkıntı dönüşler ve manevra. Bu motorda dönüş ve manevra yapabilmen için kesinlikle tecrübe kazanmalısın. Kurtulduğum bütün kazalardan manevralar sayesinde kurtuldum. Frene asılmaya çalışsam çoktan gümlemiştim şimdiye..

Evet kontrolü başta zor gelecek belki düşeceksin.. ama kalk tekrar düş önemli değil. Düşük bi bütçeyle sana hiçbi motor bu kadar haz yaşatamaz...
    hyolardaki manevra sorunu bilindik bir şey. incelemelerinde de gördüm. ön kafa dönücem diyor arka taraf devam edicem diyor. motoru aldıktan sonra sık sık boş alanlarda antreman yapacağım. trafiğe çıkmaya korkarım hemen. paniğimdir biraz. ne olur ne olmaz.. temkinli olmakta fayda var.

Motosikleti
    ninja 250
    motor hayatına hyosung ile başlamak,rus ruleti yapmak gibidir
    KeaSH-07 bunu beğendi.

blamir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750R, Husaberg FE450e, YZ125
    XJ6 ile başladım Z750r ile devam ediyorum. İstanbul'da başladım Yunanistan'da pekiştirdim Bulgaristan'da yarışlara katıldım. Hepsi 1 yıl içinde oldu.. Nokta. Daha öncesinde motora elimi sürmemiştim.
    atid bunu beğendi.

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Konu başında belirtmişsiniz fakat ben yine de cbr 250'yi tavsiye etmek istedim. Ben de cbr 250 kullanıcısıydım. Büyütmek adına sattım. Sattığım kişi bir cub kullanıcısı arkadaştı .Motora adapte olması sadece 2 dakika sürdü. Demem o ki, kullanımı gayet kolay bir model. Tasarım kısmına gelirsek, tricolor bir cbr 250 kesinlikle güzel ve yol da ilgi çeken bir model. Tasarımı hoşuna gitmemişse, kendi zevkinizdir, saygı duyarım. Lafı fazla uzatmadan Honda cbr 250'yi tercih etmeniz de ki avantajları sıralayım size.

1. Ulaşılabilir bir fiyat etiketine sahip olması.
    2. Yeterli bir performans sunması.
    3. Tatmin edici işçilik kalitesi.
    4. Rahat bir oturuş pozisyonu.
    5. Gerçekten çok ekonomik.
    6. İkinci el de elenizden çıkartmanız çok uzun sürmez. Ben yaklaşık 1 hafta da sattım.
    7. Yedek parça fiyatlarının neredeyse bir Çin'li motosiklet kadar uygun olması.
    8. Servisi sıkıntısı çekmemeniz.

Cbr 250r, kendi kategorisinde Türkiye şartların da tercih edilecek en mantıklı motosiklet. Yukarı da belirttiğim maddelere ek olarak, motoru almakla iş bitmiyor. İdame etmekte önemli. Eğer sizi sıkıntıya sokmayacak ve her ortam da tatmin edecek, aynı zaman da ekonomik bir model arıyorsanız tavsiye ederim.

Hangi modeli alırsanız alın, umarım gönlünüze göre olur.

Saygılar.
    atid ve Zippo's bunu beğendiler.
    Önce emniyet, sonra hareket...

Alıntı Frank Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor hayatına hyosung ile başlamak,rus ruleti yapmak gibidir
    neden öyle düşündünüz? ninja kullanıyorsunuz sanırım şaşırmadım desem yalan olur
    monur00006 bunu beğendi.

Motosikleti
    Henüz yok :(
    Bende gt250r ile başlama düşüncesindeyim önce eğitim ve ardından boş alanlarda antreman ile üstesinden geleceğimi düşünüyorum

Alıntı Legend33~ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende gt250r ile başlama düşüncesindeyim önce eğitim ve ardından boş alanlarda antreman ile üstesinden geleceğimi düşünüyorum
    yaş? boy ve kilo kaç acaba?

Motosikleti
    ninja 250
    Alıntı atid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neden öyle düşündünüz? ninja kullanıyorsunuz sanırım şaşırmadım desem yalan olur
    ninja kullanmamla alakası yok,benim arkadaşlarım hoysung kullanıyor,kimi motoru hor kullanmasına rağmen alette gram sıkıntı çıkmıyor,öbür gariban 0 hyosung alıyor vidası düştü kablosu koptu debriyajı teli cartı curtu... yani şans işi birnevi

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Takip ettiğim kadarıyla hyosung harbi şans işi.Bi ara ciddi ciddi niyetlendim,içime sindiremedim almak nasip olmadı.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Takip ettiğim kadarıyla hyosung harbi şans işi.Bi ara ciddi ciddi niyetlendim,içime sindiremedim almak nasip olmadı.
    kumar iyi cıkanı da var pertte
    # motosikletle.blogspot

sefir67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja ZX 636
    Şu kawasaki ile honda 250cc motorlarını biraz daha etli butlu kalıplı yapsaydı,bugün hiçbir forumda inanın hyosung adı geçmeyecekti ...

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Risk almayı seviyorsan olabilir. Fakat diğer bir arkadaşında dediği gibi rus ruleti gibi. Patlayana kadar oyun dur , patlayınca işin rengi belli olur , o zamanda geç olur.

ayrıca ne cbr kalıpsız ne zxr , aslen hyosung gereğinden fazla şişirilmiş bir model.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Peder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR Daytona (Siyah)
    Olay sende bitiyor tamamen özgüvenin varsa ve beğendiysen al
    Raptor Riders
    http://www.raptorriders.com.tr/
    Sons Of Anarchy

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    Alıntı sefir67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu kawasaki ile honda 250cc motorlarını biraz daha etli butlu kalıplı yapsaydı,bugün hiçbir forumda inanın hyosung adı geçmeyecekti ...
    cıbır birazcık kalıpsız,ninja 250 nin kalıbı ve şekli 250liğe gore cok yerinde.tek sorunu manuel göstergeler şuan için
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

Motosikleti
    Honda CBR 600RR
    Büyük düşün :-)
    KeaSH-07 bunu beğendi.

sefir67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja ZX 636
    Alıntı KeaSH-07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cıbır birazcık kalıpsız,ninja 250 nin kalıbı ve şekli 250liğe gore cok yerinde.tek sorunu manuel göstergeler şuan için
    honda ve kawasaki 250cc motorlarını biraz daha şişirip hyosung gibi 600cc görünümü verseydi satış patlaması yapar demek istemiştim.Hal böyle olunca da kimse,adı sanı belli olmayan,servisi nerde bilinmeyen,çinliden sadece 1 adım önde olan kore motoruna yönelmezdi.Doğrumudur ?

Motosikleti
    ninja 250
    sen motoru görüntüsüne göre mi alıyorsun,fiyat önemli değilmi ? la millet 4-5 bin tl ye hyosung derdine düşmüş,zihniyetin şekli şudur 'ucuza yarış motoru'

cbr 125 aprilia rs 125 den çok daha ince olmasına ramen satış rakamları arasında uçurumlar var. ne demiş discovery channel ,think again!

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)