Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
12. sayfa BirinciBirinci ... 21011121314 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet Çantalarının Ruhsata İşlettirilmesi Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    arti6630 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250İ
    geçenlerde anadoludan avrupa yakasına geçerken köprüden önce ve beşiktaşda iki kere çevrildim normal ehliyet ve ruhsat kontrolleri yapıldı
    top case e iki polisde birşey demedi ve aylardır da top case le geziyorum o kadar polis önünden geçiyorum kimsede birşey demiyor
    bu kadar çok kurcalarsak mailler le karpuz kabuklarını akıllarına düşüreceğiz
    Mengu16, farcob ve turkish39 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    bence dükkan üzerine kayıtlı olan paketçi motorlara yazacan cezayı,adam 50cc todaya öle bi çanta takmış,arkadan bakıyosun,sürücü ve çanta,motor yok piyasada
    eger kask takmıyorsan koruyacak bir şeyin yok demektir

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Kardeşim olayı kurcalamasınıza, soran yok eden yok, sabahtan akşama kadar 3 lü çanta ile geziyorum.
    bu muhabbet çıktı çıkalı. 2 kere trafik, 3 kere kimlik kontrol çevirme durdurdu. Hepsi de Motorun trafiğe çıkışı (Cross) var mı ? sorusunun haricinde bir şey sormadı....!!!
    Haberleri yoksa sizinde haberiniz olmasın. Ben kurye değilim. diyip geçin....
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar hususi kullanıma ceza yazılmayacak diye okumuştum bir yerde.Bununla ilgili mail attım.Gelen cevap şu.

" Sayın Meriç

23.01.2013 tarihli başvurunuz incelenmiştir.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından alınan 01.08.2012 tarih ve 1783 sayılı yazıda; AİTM Yönetmeliği kapsamında Türk Standardları Enstitüsünden alınan görüşler ve Bakanlıklarınca yapılan değerlendirmeler neticesinde, söz konusu motosikletlerin arka şasisi üzerinde yer alan taşıma kutularının aracın niteliğini değiştirmesinden dolayı, ilgili mevzuata göre tadilat projelerinin hazırlanarak onaylanması ve bu tadilatların araç tescil belgelerine işlenilmesi gerektiği bildirilmişti.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından alınan görüş yazısı doğrultusunda hareket edilmesi için 17.08.2012 tarih ve 160093 sayılı yazımızla 81 İl Emniyet Müdürlüğüne talimat verilmişti.

Ancak, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan alınan 10.01.2013 tarih ve 140 sayılı yazıda; “motosikletlerin arka şasisi üzerinde bulunan taşıma kutularının projelendirilmesi ile ilgili proje kriterlerinin TSE tarafından hazırlanarak Bakanlıklarına bildirilmesine müteakip tadilat projelerinin onaylanması ve 28.11.2008 tarih ve 27068 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan AİTM Yönetmeliği hükümleri kapsamında projelendirilmesi için 01.01.2014 tarihine kadar geçiş süresi verilmesi gerektiğinin uygun olacağı bildirilmiştir.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından alınan yazı doğrultusunda 81 İl Emniyet Müdürlüğüne gönderilin 25.01.2013 tarih ve 27200 sayılı yazımızla; yapılacak olan trafik denetimlerinde söz konusu araç sürücülerine motosikletlerin arka şasisi üzerinde bulunan taşıma kutularıyla ilgili olarak 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 32 nci maddesinde cezai işlem uygulanmaması gerektiği bildirilmiştir. İyi günler dileriz.

22239"
    Hususi-Ticari fark etmiyor arkadaşlar 01.01.2014 e kadar süre tanımışlar çantaları işletmek için.

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Olayı kaşıyıp kaşıyıp ayağımıza sıkmayalım.
    Kimsenin bişey dediği yok henüz. Bu arada ben(ve bir çoğumuz) arkamda derme çatma bi kutu değil
    aparatıyla beraber ufak bir scooter a eş değer dünya standartlarında bir topcase taşıyorum.
    Mengu16 ve mehmettayfur bunu beğendiler.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    MT inatla yasaklatacak arka çantaları hadi bakalım.
    scooboy ve mehmettayfur bunu beğendiler.

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MT inatla yasaklatacak arka çantaları hadi bakalım.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

chocolateman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660X
    Zorla diye birşey yok ki, kış ayları olduğu için motosikletlere yönelik bir uygulama yok. Bulunduğum şehir Konyada bir talimat geliyor tüm motorları toplayın diye sadece motosikletler için çevirme yapılıyor. Yaz gelince görürüz. Şimdiden tedbir alıp başlarının etini yemek lazım. Ruhsata işletmek de sorun değil. Sorun ruhsata işletince 2 kişi binememek. Kappa global e mail attım, hani şu uygunluk belgesi muhabbetine, onlarda Türkiye distribitörü Özen Motora yönlendirdiler. Özen motora da mail attım, takılan aparatların ve çantaların teknik dökümanlarını uygunluk belgelerini istedim. Hatta firma olarak satışınızı etkiler olaya sizde destek verin TSE den onay alın diye. Son çözüm dediğim gibi 80 lt soft çantalar var bağlarım arkaya yine işimi görürüm. Ama o kadar para vermişiz kilitli mekanizması var, gerçekten ihtiyacımızı görüyor. Üç beş ticarinin yüzünden hepimiz neden madur olalım.
    Free Motorcycle Team

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı amaninmb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim Fizy için (Konya Şerafeddin Caddesi Üzerinde Axa sigorta var oradan ve Konya Honda Motomert'e sordum birde gerekli belgeleri Konya Köprübaşı karakolu (tabi oradan normal trafiğe yolladılar) sordum) arka çanta toplamda vize vs 600 tl tutuyor. ruhsat değişimi + proje + tekrar vize + ek1 belgesimi ne zıkkım... 3,500 Tl lik motora tutupda 600 Tl bi çanta işletmem. sırt çantası takarım gerekirse 2 sırt çantası takarım kombo yaparım dedim.
    Normal Yunus polise sordum dükkanın önünde bizim bilgimiz yok dedi.
    Bir arada (yaklaşık 2 ay önce gibi) Konya Fetih caddesinden giderkende motoru kenara çektirip ehliyet ruhsat kask kontrolü yaptıktan sonra topcase mevzusunun yeni yeni çıktığı sıralarda motor dükkanın üstünemi dediğinde yok kendi üstüme dedim (onların dediği işyeri üstüneyse ceza var şahsi kullanımda yokmuş. muş lar...) dükkan benim üstüme olunca e ruhsatta benim üzerime şahıs firması. Neyse bu şekilde atlatmıştım sonrada çantayı çıkardım zaten...
    Bilginize Konya'da yaşayan ve 2 tekerli güzel kasklı sinyalli sürücüler...
    Yaz gelsinde iyice bi gezelim
    amaninmb bunu beğendi.

Motosikleti
    XT 660X
    Yaz gelsede bi festival tepsek
    Nicat bunu beğendi.
    Free Motorcycle Team

farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    topcase olayı bitti kararı geri çektiler diye biliyorum. abdurrahman canıtatlı arkadaşımız şöyle
    bi yazı paylaştı face'te:
    Alıntıdır....arkadaşlar beklenen genelge çıkmıştır motorsiklet çanta yasağı kalkmıştır son dakika haberi hayırlı olsun herkese yarın eminiyet müdürlüğünden genelgenin aslını yada fotokopisini alıp yayınlıcam isteyen herkeste benden temin edebilir

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Alıntı farcob adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    topcase olayı bitti kararı geri çektiler diye biliyorum. abdurrahman canıtatlı arkadaşımız şöyle
    bi yazı paylaştı face'te:
    Alıntıdır....arkadaşlar beklenen genelge çıkmıştır motorsiklet çanta yasağı kalkmıştır son dakika haberi hayırlı olsun herkese yarın eminiyet müdürlüğünden genelgenin aslını yada fotokopisini alıp yayınlıcam isteyen herkeste benden temin edebilir
    Abi ağzından bal damlıyor ya inşallah iptal edilmiştir motordan soğutuyor böyle saçma genelgeler

Motosikleti
    XT 660X
    Dört gözle bekliyoruz.
    Free Motorcycle Team

Motosikleti
    XT 660X
    Bu haber de fos çıktı anlaşılan.
    Free Motorcycle Team

Motosikleti
    XT 660X
    farcob, amaninmb, scooboy ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    Free Motorcycle Team

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    Alıntı chocolateman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel Cevap Olmuş...
    "men dakka dukka"

_SpartacuS_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    Çevre Yol.Trafik Dnt.Ekipler.Amirliği 0 216 343 07 87 'nolu numarayı aradım, Ceza işlem diye bir birime aktardılar. Motosikletimizin arkasında ki çantanın durumunu sorduğumda, Açık ve net şekilde ruhsata işlenmesi gerekentiğini söyledi memur arkadaş.

Adamına göre muamele olan Ülkemizde Şansınız bol olsun

atgatt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ne kadar sacma bir yasa!
    dunya da bir ornegi oldugunu zannetmiyorum muz cumhuriyetleri harici.
    arabana birsey taksan tepeye falan sorun yok ama!

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    ARKA ÇANTA YASAĞINA KARŞI İMZA KAMPANYASI.....
    https://www.change.org/p/t-c-emniyet...fb_ref=Default
    34 HSK 57
    ASYA AS125 T21 - DAELIM S2 250 - SUZUKI AN 125HK
    MONDİAL MASH

Sponsor Firma
    Alıntı hsk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARKA ÇANTA YASAĞINA KARŞI İMZA KAMPANYASI.....
    https://www.change.org/p/t-c-emniyet...fb_ref=Default
    İmzaladık. 8000 imza olmuş ama son durum nedir ? Motosiklet çantası olmadan uzun yola nasıl çıkacağız ?

REKLAM ALANI
12. sayfa BirinciBirinci ... 21011121314 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler