Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet Çantalarının Ruhsata İşlettirilmesi Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    Alıntı cenkk24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ELİTEZ MUHENDİSLİK OLARAK SORUNUN ÇÖZÜMÜ İÇİN PROJELENDİRME KISMIYLA İLGİLENMEKTEYİZ FAKAT TSE DAHA YÖNETMELİĞİ YAYINLAMADI... GEÇEN HAFTALARDA ANKARADA GÖRÜŞMELERDEN ÇIKARDIĞIM SONUÇ SON AŞAMASINA GELİNDİĞİDİR. BİZDE MOTORSİKLET KULLANICIYIZ VE GEÇMİŞ DÖNEMLERDE DE SERVİS SAĞLADIK. YÖNETMELİK NETLİK KAZANDIĞINDA SİZLEREDE BİLGİ VERECEM.
    ben neyi projelendirdiğinizi çok merak ediyorum. hali hazırda motorum var ona bağlı givi top-case de var. Gayet memnunum hiçbir şikayetim yok. Durum bu iken sizin bu "projelendirme" konusu nedir?
    Tsubasa bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı pistolpitt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben neyi projelendirdiğinizi çok merak ediyorum. hali hazırda motorum var ona bağlı givi top-case de var. Gayet memnunum hiçbir şikayetim yok. Durum bu iken sizin bu "projelendirme" konusu nedir?
    rant kavgasına dönmesin bu iş?
    firmalara yeni ekmek kapısı dogacak..
    herkesin derdi başka ..
    ...
    aramızda avukat yok mu arkadaş
    şu işi bi kovalasa ne kadar güzel olur
    bi dava acsa bizim adımıza
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Muhtemelen yönetmelikte ölçü-hacim-ağırlık ve takma şekli ile ilgili standartlar gelecek. İlk başta bir sürü yanlış olacak, sonra tekrardan düzeltme hazırlanacak.
    (Mutad olduğu üzre)

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muhtemelen yönetmelikte ölçü-hacim-ağırlık ve takma şekli ile ilgili standartlar gelecek. İlk başta bir sürü yanlış olacak, sonra tekrardan düzeltme hazırlanacak.
    Benim motosikletim 150 kg taşıyabilir mesela, ben 65 kg, artık artçı falanda alamıyacağıma göre, çünkü çanta var

150-65= 85 kg taşıyabilecek boyutta çanta takmam konusunda ısrar ederlerse ne yapacağım

İşin şakası, ne tür standart getirirlerse getirsinler heryönden mağduriyetin DİBİ
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motosikletim 150 kg taşıyabilir mesela, ben 65 kg, artık artçı falanda alamıyacağıma göre, çünkü çanta var

150-65= 85 kg taşıyabilecek boyutta çanta takmam konusunda ısrar ederlerse ne yapacağım

İşin şakası, ne tür standart getirirlerse getirsinler heryönden mağduriyetin DİBİ
    olay rant kavgasına döndü bile baksana
    biz düzenleme gelsin diye ugraşıyoruz
    mühendisler para yolma derdinde
    # motosikletle.blogspot

SORUNN ÇÖZÜMÜNE ULAŞMAMIZA AZ KALDI DİYEBİLİRİM. YÖNETMELİK SON AŞAMASINDA HERHALDE KISA ZAMANDA PROJELENDİRME AŞAMASINA GELECEKTİR. ELİTEZ MÜH.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    düzenlemenin her türlüsü kullanıcı aleyhinedir. en azından nasıl takacağımızı değil neyi takmamamız gerektiğini düzenleseler yeter
    Tolga Can bunu beğendi.
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Şuan için proje ile ilgili hiç bir şeyi umursamıyorum. Polis durdurup tadilat projesi var mı derse ?
    Yok ama böyle bir projem var nasıl olmuş derim
    Tsubasa ve Halil Karamanoğlu bunu beğendiler.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

250-MaCiT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Modenas GT 135
    Alıntı jeansatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de sitemizde bulunan mail örneğini kopyalayarak kendi bilgilerimle birlikte yetkililere gönderdim

ve 1 hafta sonunda gelen cevap maili şu şekildedir,

unutmadan bu arada haftasonları topcase+sidecase şeklinde 3 çantalı dolaşmaya devam ediyorum,ne arayan var ne soran!!!!

Sayın Eren ERDOĞAN

16.09.2012 tarihli başvurunuz incelenmiştir.
    Konu ile ilgili olarak Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından alınan 01.08.2012 tarih ve 1783 sayılı yazıda; AİTM Yönetmeliği kapsamında Türk Standardları Enstitüsünden alınan görüşler ve Bakanlıklarınca yapılan değerlendirmeler neticesinde, söz konusu motosikletlerin arka şasisi üzerinde yer alan taşıma kutularının aracın niteliğini değiştirmesinden dolayı, ilgili mevzuata göre tadilat projelerinin hazırlanarak onaylanması ve bu tadilatların araç tescil belgelerine işlenilmesi gerektiği bildirilmiştir.
    Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından alınan görüş yazısı doğrultusunda hareket edilmesi için 17.08.2012 tarih ve 160093 sayılı yazımızla 81 İl Emniyet Müdürlüğüne talimat verilmiştir.

Araçların üzerinde, Araçların İmal, Tadil ve Montajı hakkındaki Yönetmelikte (AİTM) belirtilen şekillerde yapılan her türlü değişikliğin, tescil belgesine işlenebilmesi için, yetkili makine mühendisi tarafından tanzim edilip TSE tarafından onaylanan tadilat projesinin ibrazı ve aracın fenni muayenesinin yaptırılması zorunludur.

Üzerinde teknik değişiklik yapılan motosikletin kullanım amacı ne olursa olsun (hususi veya ticari) değişikliğin belgelerine işletilmesi zorunludur.

Ayrıca, fabrikasyon olan ve takma aparatı ile satılan çantalar için tadilat gerekip gerekmediği hakkında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından görüş alınması uygun olacaktır.

İyi günler dileriz.
    2069

-----------------------------------------------------
    Trafik Uygulama ve Denetleme Daire Baskanligi
    Ayrıca, fabrikasyon olan ve takma aparatı ile satılan çantalar için tadilat gerekip gerekmediği hakkında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından görüş alınması uygun olacaktır.....
    Şu ibareye takıldım..Acaba bir ışık olarak görmek mümkünmüdür..

Yoksa buradaki esas amaç son yıllarda hızla çoğalan ve hızlı artış gösteren benzin fiyatlarına karşı daha ekonomik ulaşım çözümü olan motorsiklet kullanıcılığını baskılamakmıdır?..Son zamanlardaki motorsiklet kullanımı önüne konulan engeller giderek artıyor bence,gerek sigorta olsun gerek denetleme ki ben denetlemenin esas amacı dahilinde yapıldığına çok inanmıyorum..Türkiyede motorsiklet kullanıcılığı birilerinin düğmeye basması ile baltalanmaktadır..Herkes büyük araç kullansın daha fazla yakıt sarfetsin,olay bu..
    reverse bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Benzin 5 TL den 10 TL ye çıksın yine alırız. Toplu halde meleye meleye yaşıyoruz.
    Sesimizi en fazla 3 gün çıkartır. isyan ederiz. Sonra gider kredi kartı ile fulle deriz. Aksini kaç kişi söyleyebilir.
    Nicat ve aquarist4 bunu beğendiler.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin 5 TL den 10 TL ye çıksın yine alırız. Toplu halde meleye meleye yaşıyoruz.
    Sesimizi en fazla 3 gün çıkartır. isyan ederiz. Sonra gider kredi kartı ile fulle deriz. Aksini kaç kişi söyleyebilir.
    Ben... Ben soyleyebilirim aksini, evet ben.
    Cunki depom 100 litre, kredi kartimin limiti de dolu ayrica. Zaten en son 2 sene once fullemistim.
    Depo fulleyecek limit mi var vatandasta hocam

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben... Ben soyleyebilirim aksini, evet ben.
    Cunki depom 100 litre, kredi kartimin limiti de dolu ayrica. Zaten en son 2 sene once fullemistim.
    Depo fulleyecek limit mi var vatandasta hocam
    http://ekonomi.milliyet.com.tr/masla...69/default.htm
    Tolga Can bunu beğendi.

etez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda NC700X
    Alıntı 250-MaCiT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayrıca, fabrikasyon olan ve takma aparatı ile satılan çantalar için tadilat gerekip gerekmediği hakkında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından görüş alınması uygun olacaktır.....

Yoksa buradaki esas amaç son yıllarda hızla çoğalan ve hızlı artış gösteren benzin fiyatlarına karşı daha ekonomik ulaşım çözümü olan motorsiklet kullanıcılığını baskılamakmıdır?..Son zamanlardaki motorsiklet kullanımı önüne konulan engeller giderek artıyor bence,gerek sigorta olsun gerek denetleme ki ben denetlemenin esas amacı dahilinde yapıldığına çok inanmıyorum..Türkiyede motorsiklet kullanıcılığı birilerinin düğmeye basması ile baltalanmaktadır..Herkes büyük araç kullansın daha fazla yakıt sarfetsin,olay bu..
    banada aynı cevap geldi. Tamamen muğlak bir cevap keyfimize göre ceza kesebiliriz deniyor. Sanayi Bakanlığı'na da başvurucağım.

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    bu da geçer önemli olan yasaları düzelttirmek uygulanmadıktan sonra önemi yok köprü geçişlerine yazı yazalım dilekce verelim sesimizi dilekçe ile duyuralım.

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Demek ki millette para var. Parası olmayanda da çeşit çeşit kart var. Nede olsa patlamalara alışığız. en kötü haciz gelir. canımı mı alacaklar mantığı var.
    Sülükden beter emiyorlar. Bunun son bulacağını sanmıyorum. Ortalık ne zaman karışacak ben onu merak ediyorum

Motosikleti
    cbf 150
    Gelen cevap adamlar illa diyorlar ki;Evrağında bir sorun olsun.Sigorta,muayene,vergi her şey tam ama ne olursa olsun bunu işlettirmicem. Hem işlettirsen bile yolcu sayısının tek kişiye inmesi nedir yahu

Sayın Nıjat ZAKARYAYEV

15.09.2012 tarihli başvurunuz incelenmiştir.

Konu ile ilgili olarak Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından alınan 01.08.2012 tarih ve 1783 sayılı yazıda; AİTM Yönetmeliği kapsamında Türk Standardları Enstitüsünden alınan görüşler ve Bakanlıklarınca yapılan değerlendirmeler neticesinde, söz konusu motosikletlerin arka şasisi üzerinde yer alan taşıma kutularının aracın niteliğini değiştirmesinden dolayı, ilgili mevzuata göre tadilat projelerinin hazırlanarak onaylanması ve bu tadilatların araç tescil belgelerine işlenilmesi gerektiği bildirilmiştir.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından alınan görüş yazısı doğrultusunda hareket edilmesi için 17.08.2012 tarih ve 160093 sayılı yazımızla 81 İl Emniyet Müdürlüğüne talimat verilmiştir.

Araçların üzerinde, Araçların İmal, Tadil ve Montajı hakkındaki Yönetmelikte (AİTM) belirtilen şekillerde yapılan her türlü değişikliğin, tescil belgesine işlenebilmesi için, yetkili makine mühendisi tarafından tanzim edilip TSE tarafından onaylanan tadilat projesinin ibrazı ve aracın fenni muayenesinin yaptırılması zorunludur.

Üzerinde teknik değişiklik yapılan motosikletin kullanım amacı ne olursa olsun (hususi veya ticari) değişikliğin belgelerine işletilmesi zorunludur.

Ayrıca, fabrikasyon olan ve takma aparatı ile satılan çantalar için tadilat gerekip gerekmediği hakkında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından görüş alınması uygun olacaktır.

İyi günler dileriz.

2069

şaban usta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    üç tekerli moto trıkel
    arkadaşlar bütçede açık var yama tutmuyor bunları nereden kapatacaklarını şaşırdılar resmen motorcu camiasını haraca bağlama peşindeler a-2 ehliyet yok dediler yıllardır millete dünya para vede yandanda otoparkları zengin ettiler sigorta dediler oda tamam resmiyet dedik kayıddışı motorda kalmadı kaydı olmıyanları otoparklara toladılar 300 tl lik bir çin malı motora ehlitet yok ceza tescili yok bilmem ne kadar sigorta yok ceza toplam 1.500 tl adamlar ne cezayı ödediler nede motoru aldılar otoparklardan ha bunların dışında gayet nizamii bir şekilde gerçekten motora sevdalı motor kullanıcıları var onlardan ne koparabilirizin peşine düştüler şimdi bakalım sonumuz ne olacak o zaman bu olay aslında motor üretici firmalarıda ilgilendirmiyormu yani uygunluk belgesine üçlü çanta seti var diye yazması gerekiyor diyecem amma bu birazda otobüs kullanan firmalarada otobüs insan taşımak için dir siz bununla mal teşıyorsunuz ve bu bagaj sisteminiz uygunluk belgesinde görünmüyor bagajlarınızı projelendirin der gibi bir şey saygılar aslında bu iş tamamen parasal belge melge hikaye bu genelgeye uyanlardan alabildiklerini alacaklar kanuna uyan vatandaşlardan oymıyanlar yine devam diyecekler
    insanın kaderi kurduğu hayali gerçekleştirmek için gösterdiği çabaya bağlıdır

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Alıntı 250-MaCiT adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Dostum, doğrusunu söylemek gerekirse ben ekonomi yapmak için arabamı kulanmaya başladım artık. Aracım LPG'li. Temz yakıt. Arabam km.de 17 kuruş yakarken, motorum km.de 23 kuruş yakıyor. Arabamın dört lastiği 400-500 TL. iken motorumun iki lastiği 1100 TL. Motorsiklet kullanmak benim için lüks Artık caddede fazla yer kaplamama da kızmasınlar. Motoru zaman zaman adrenalin ve stres atmak için kullanmaya karar verdim. Önümüzde kış, artık yavaş yavaş kızağa çekme zamanı geliyor. (Yağmurlu havalarda binmeme izin yok evden )

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dilekçe yazmıştım bu konuyla ilgili cevabı aynen kopyalıyorum
    Sayın Mesut Çağatay CİHAN

20.09.2012 tarihli başvurunuz incelenmiştir.

İyi günler dileriz.
    2069

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Otomobillerin tepesine portatif bagaj takılıyor. Buna nasıl izin veriliyor? Badem bıyıklının biri motosiklet sektörüne girmeden bu işler çözülmeyecek herhalde.
    Tsubasa, Tolga Can, Arda_Karaca ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler