Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet Çantalarının Ruhsata İşlettirilmesi Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla benimkide kalın, sağlam olsun diye en kalın olan borudan yaptırdım. EGM emekliyi, öğretmeni, öğrenciyi bu demirle döver artık
    270 TL proje, Muayane ücreti, cemiyete ücret, ruhsata ücret : Bi çanta için bu çok fazla, ben a4 bi proje çizer, polisin eline veririm. oda benim elime verir.
    Karşılıklı güler sonra olay yerini terk ederiz
    Yazık dövmesinler kimseyi, ben demiri sökünce koyacak münasip bir yerim olmadığından onlara yollayalım, istedikleri yerlerine koysunlar niyetindeyim.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Benim 125'lik commuterda 1 adet 1kg yangın söndürücü taşıma fikrim vardı, artık nereme sokacaksam onu. Konu açıklığa yakında kavuşacaktır ancak motosikletinde orjinal bagaj demiri olmayanların çanta takabilmek için ellerini cüzdanlarına götürmek zorunda kalma olasılığı yüksek. Şu givi'nin honda'ya yamaha'ya kymco'ya vs. yaptığı aparatların hepsi sorun çıkaracak, çünkü motosikletin şasisine ek yaparak çanta takabiliyorsun, kebapçılara pizzacılara yaptıklarının aynısını çanta aparatlarına da uygulayacaklar. Honda'nın bagaj demirinden üç kuruş kâr etme, bagaj aparatı satma politakasından sadık honda kullanıcıları etkilenicek.

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Aslında hepimiz bu sorundan mustaribiz. Motorumda satış sonrası orj. Yamaha çanta demiri ve orj Yamaha Topcase var ama önceki sayfalardaki resmi yazı alıntılarına göre bizim de aynı kulvarlardan geçip ruhsata işletmemiz gerekecek. En iyisi seyyar yan çanta galiba. Bu ürün hoşuma gitti doğrusu http://www.google.com.tr/imgres?imgu...ed=0CB4Q9QEwAQ . Öyle zannediyorum ki Çıkardıkları yasa bunu da kapsayıncaya kadar işe yarar

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Bence durumdan şikayet etmek yerine harekete geçmek gerekiyor. Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Daire Başkanlığı'na başvuru yapıp yapılan uygulamadan dönülmesini istememiz gerekiyor. Ben başvurumu yaptım. Aşağıda link veriyorum. Diğer başvurulacak yerleri bulup başvurumuzu yapalım. İyi sürüşler...

Başvuru için Tıklayın

Gönderdiğm Başvuru Metni Aşağıda;

Motosikletlerin Orijinal Topcase(Arka Çanta) donanımlarının kusur sayılarak ceza uygulaması yapıldığını öğrenmiş bulunmaktayım. Bu durumda motosikletimle beraber almış olduğum orijinal çanta demiri ve orijinal çantayı kullanamaz duruma düşmüş bulunmaktayım. Üyesi bulunduğumuz Avrupa Birliği Ülkelerinde yaşayan insanlar ise aynı donanımı serbestçe kullanmaktadırlar. Herhangi bir modifiye, ilave yada ek sözkonusu olmadığı için ruhsata işletme direktifi de tuhaf bir uygulama olarak görülüyor.(Modifiye yapanlar konu dışı) Yapılan uygulamanın tekrar gözden geçirilmesini arz ederim.

c90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 500R 2014 HONDA
    Alıntı aquarist4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında hepimiz bu sorundan mustaribiz. Motorumda satış sonrası orj. Yamaha çanta demiri ve orj Yamaha Topcase var ama önceki sayfalardaki resmi yazı alıntılarına göre bizim de aynı kulvarlardan geçip ruhsata işletmemiz gerekecek. En iyisi seyyar yan çanta galiba. Bu ürün hoşuma gitti doğrusu http://www.google.com.tr/imgres?imgu...ed=0CB4Q9QEwAQ . Öyle zannediyorum ki Çıkardıkları yasa bunu da kapsayıncaya kadar işe yarar
    bunun yerine
    bu işin ciddiyeti bildirir bir karalı organizasyon
    bu çanta şu çanta yerine
    adam akıllı bir savunma
    adamların bu konuda ticaret yaptığı
    ve bu çantalar sayesinde devenin hörgücünü götürdüğü
    bu çantaları takan sıradan adventure arkadaşların(gezer)
    bir yerden bir yere giderken pekte acelesi yada eceliyesi olmadığını
    adamın uyku tulumu çadır kamp kampet gibi seyyahhane gereçler barındırdığı
    iyice anlatılmalı
    çanta çantadır
    size bir örnek vereyim
    <<MUSTAFA ALİ dayım EŞŞAĞINA heybe TaKaR isse>>ondan da plan proje ve ruhsat iztiyecaklar mi acep
    ha bir de Torun Mustiyi arkasına bindirir isse acep merkep KARAKAÇAN gardaşımın önü kalkarmı
    kalkar isse KARAKAÇANIN önünün kalkmassı olayına Gaçç Gayiime Cezaii uygun görüp indirecekler KARAKAÇAN gardaşımın önünü
    dünya devi osturur
    geribim garagaççan koklamaz depi verir Alim ALLAH
    dil ve anlatım bozukluklarından dolayı tüm sürüden özür dilerim
    KASKINI TAK ki DOSTLUĞUMUZ UZUN OLSUN
    Taşları Bağlamışlar , Köpekler Serbest
    Eşkiya Düze İnmiş , Yiğitler Derdest

platipus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İKİ TEKER OLSUN DA
    işlerin az çok nasıl yürüdüğünü, devlet dairelerinde iplerin ne tür insanların elinde olduğunu, ağızdan çıkan bir lafın ne kadar saçma da olsa yönetmelik, talimat olup insanların başını türlü dertlere sokabileceğini az çok bilen birisi şunu der : "hep beraber sakince motorları stop edelim ve olduğu yerde bırakalım. kimse fark etmeden ve usulca. zira ancak bu şekilde ferahlarlar." bakın ben demiyorum, mantıklı birisi diyor bunu.
    bırakalım ya! hakkaten. eskimiş kafalı, şeytan arabası, dört tekerden aşağısı kurtarmaz mantığındaki bir kafayı nasıl ikna edebilirsiniz ki? bunların kafası hep böyle, anlamaları için hepsini arkamıza alıp rüzgarı hissetmeleri için tura mı çıkaralım?

MotoGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Çözüm bulunmuştur...

2009 Honda Cbr 125r -> 2006 As 200 Gy -> 2010 S&T GT 250R -> 2012 150 MCX RoadRacer -> 2013 Kuba XCG 150 -> 2017 Pulsar RS 200 -> 2024 Dominar D 400

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence durumdan şikayet etmek yerine harekete geçmek gerekiyor. Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Daire Başkanlığı'na başvuru yapıp yapılan uygulamadan dönülmesini istememiz gerekiyor. Ben başvurumu yaptım. Aşağıda link veriyorum. Diğer başvurulacak yerleri bulup başvurumuzu yapalım. İyi sürüşler...

Başvuru için Tıklayın

Motosikletlerin Orijinal Topcase(Arka Çanta) donanımlarının kusur sayılarak ceza uygulaması yapıldığını öğrenmiş bulunmaktayım. Bu durumda motosikletimle beraber almış olduğum orijinal çanta demiri ve orijinal çantayı kullanamaz duruma düşmüş bulunmaktayım. Üyesi bulunduğumuz Avrupa Birliği Ülkelerinde yaşayan insanlar ise aynı donanımı serbestçe kullanmaktadırlar. Herhangi bir modifiye, ilave yada ek sözkonusu olmadığı için ruhsata işletme direktifi de tuhaf bir uygulama olarak görülüyor.(Modifiye yapanlar konu dışı) Yapılan uygulamanın tekrar gözden geçirilmesini arz ederim.
    En az 7 sefer denedim, sayfa bir sefer açılabildi. Formu doldurdum, bir türlü gitmedi. Hadi yoğunluktan sayfa açılmıyor diyelim, kimi kime şikayet ediyoruz? Ne zaman, hangi konu vatandaşın lehine sonuçlanıyor bu ülkede?

Motosikleti
    Hususi çantalara ayrıcalık tanınmazsa, çamaşır sepetinden, kapıcı sepetinden hatta karamürsel sepetinden motor çantası yapma çalışmalarına en kısa zamanda başlıyorum. Çantalar projelendirilmiş de olacak
    yolcu114 bunu beğendi.

nebri_1986 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HERO HUNK 150 mucize alet
    Arkadaşlar yeni motor aldım ve bayiie söyledim çantayı ruhsata işletelim sorun çıkıyor diye. Adam daha önce de böyle bir istek olmuştu yalnız böyle bir yürürlük henüz ellerinde olmadığı için ruhsata işlenmiyormus çanta dedi bana. Muamelecıye sordu kendisi. Ne yaptıkları hiç belli değil bunların.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    ceza kesilmeye çalışılırsa makbuzu sakın imzalamayın. ben imzalamayacağım. illa da ceza kesilecekse birazda devlet uğraşsın, ben değil.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ceza kesilmeye çalışılırsa makbuzu sakın imzalamayın. ben imzalamayacağım. illa da ceza kesilecekse birazda devlet uğraşsın, ben değil.
    Ruhsatı ve ehliyeti vermezler ki imzalamadan.

Motosikleti
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Başvuru için Tıklayın

bende gönderdim mail. Inşallah istediğimiz türde bir cevap alırız bu saçmalıkta son bulup biter.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ruhsatı ve ehliyeti vermezler ki imzalamadan.
    Ehliyeti ruhsati naapcan?
    Okumadin galiba.
    Motoru da aliyorlar.
    Hem de 1 ay.

Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    Bakan değişikliği oldumu, bürokratlar yeni bakana yaranmak koltuklarını korumak için bir şeyler yapmaya çalışıyorlar. Bu her devre böyle olmuştur. Arabaların bagajları tehlikeli değil mi? Bu yük mantığına göre. Bakıyorsunuz arabanın arka lastiklerinden biri az havalı duruyor, yükleme ağırlığı eşit yapılmadığı için. Sanki emniyetin başka işi yok. Makina mühendisleri odasıda gelir gelecek diye avucunu ovuşturuyor. Dünya bu konuyu düşünemiyor bizimkiler sinekten yağ çıkarmaya çalışıyor.
    Orhan KÖNİ

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Merak etmeyin arkadaşlar ilk zamanlar (yani şu aralar) patırdısı sürer biraz sonra şapka kanununa döner bu iş unutulur gider bence yeterki şu bir kaç ay papaz olmayalım trafikle
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merak etmeyin arkadaşlar ilk zamanlar (yani şu aralar) patırdısı sürer biraz sonra şapka kanununa döner bu iş unutulur gider bence yeterki şu bir kaç ay papaz olmayalım trafikle
    Inşallah dediğin gibi olur ama bence tepki göstermek yine de gerekir. Çünkü cidden artık ticari çantaların boyutları motoru geçecek gibi oluyor.

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Arkadaş bu nedir yaaa böyle birşey kadar saçma bi konu görmedim yazık yaaaaa...

250-MaCiT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Modenas GT 135
    Karaname geri çekildi,uygulamadan vazgeçildi..

Motosikleti
    Alıntı 250-MaCiT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karaname geri çekildi,uygulamadan vazgeçildi..
    #gercektimazioldu :D

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler