Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Perşembe Ayvalık' a gidiyorum, önerileriniz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 250
    Arkadaşlar Perşembe gidip Pazar dönmek üzere Ayvalık' a gidiyorum neler tavsiye edersiniz? uzun yol tecrübem yok sormak istedim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Nerden gidiyosun . neyle gidiyosun?Biraz açıkla da ona göre yardımcı olalım.

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Balıkkesir üzerinden gidersen dikkatli ol. Bitmek bilmeyen bir yol yapım çalışması var. Aniden önüne kamyon yada toprak zemin çıkabilir. Daha geçtiğimiz hafta sonu Bursa Grubundan arkadaş kaza geçirdi. Ayrıca ayvalık ve sarmısaklı civarlarında daha fazla dikkaltli ol. Trafik son günlerde motosikletlilere göz açtırmıyor.
    Önemli olan beygir değil, beygirin nekar yediği.

serotizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Softail FXSTBI
    Balıkesir Edremit arasında yol çalışması var. Yol kaymak gibi giderken birden bozuluyor. O arada yola kanıp fazla hızlanmamak lazım.
    Balıkesir'e kadar yol gayet güzel ve keyifli.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 250
    İstanbul' dan gideceğim. Bilgiler için teşekkürler

Motosikleti
    Honda CBF 150 Siyah
    çanakkale üzerinden gidersen eğer, yol tekirdağ'a kadar iyidir. çanakkale'ye kadar duble ama asfalt biraz kötüdür. manzara olarak bence balıkesir yolundan daha iyidir. Çanakkalede karşıya Gelibolundan değil, lapseki üzerinden geçmek hem manzara, hem bekleme açısından iyidir. Gestaş geçiş ücreti 30 tl (araba). Çanakkale Ayvancık arası yol çalışmaları var ve yol gidiş geliş. Bunun haricinde Ayvancık'tan Edretime inmeden 9 km'lik bir sık virajlı bir yol var. Orayı dikkatli geç. Orayı geçtikten sorna zaten vakit varsa Asos (berhamkale)'ye de bir uğrayabilirsin (+20 km). Daha sonrası yol zaten duble güzel asfalt tekrar. Yinede muhtemelen balıkesir üzerinden daha uzun sürecektir yol ama çanakkale-ayvancık arasını saymazsan daha az yorar.

Birde bu güzergahta haftaiçi hiç trafik olmuyor.
    jeansatar bunu beğendi.
    Olgun YAZICI
    Beylikdüzü/İSTANBUL

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Ben denize girmenizi tavsiye ederim..
    şaka bi tarafa, istanbuldan hareket edeceksiniz sanırım... izmit yalova bursa oradanda ücretsiz otoyoldan balıkesir yapın.. yolda sizi rahatsız edecek trafik yok.. rahat rahat gider dönersiniz..

jeansatar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kocaoglan
    Alıntı algilama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çanakkale üzerinden gidersen eğer, yol tekirdağ'a kadar iyidir. çanakkale'ye kadar duble ama asfalt biraz kötüdür. manzara olarak bence balıkesir yolundan daha iyidir. Çanakkalede karşıya Gelibolundan değil, lapseki üzerinden geçmek hem manzara, hem bekleme açısından iyidir. Gestaş geçiş ücreti 30 tl (araba). Çanakkale Ayvancık arası yol çalışmaları var ve yol gidiş geliş. Bunun haricinde Ayvancık'tan Edretime inmeden 9 km'lik bir sık virajlı bir yol var. Orayı dikkatli geç. Orayı geçtikten sorna zaten vakit varsa Asos (berhamkale)'ye de bir uğrayabilirsin (+20 km). Daha sonrası yol zaten duble güzel asfalt tekrar. Yinede muhtemelen balıkesir üzerinden daha uzun sürecektir yol ama çanakkale-ayvancık arasını saymazsan daha az yorar.

Birde bu güzergahta haftaiçi hiç trafik olmuyor.

+1
    işte budur yol tarifi ve kılavuzluk helal olsun motosiklet kardeşliğine....
    “Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 250
    önerileriniz için öncelikle çok teşekkürler, ben pendik ten yola çıkacağım için çanakkale üerinden gitmeyi düşünmüyorum, yolu çok uzatmış olurum, eskihisar-topçular feribotu kullanıcam, aslında pendik yalova feribota baktım ama 40 lira, çıldırmış bunlar, diğeri 12 lira. ordan sonra da Koray ın da dediği gibi gitmeyi planlıyorum.

Özel motor pantalonum yok, bu sabah işe gelirken soğuk biraz hisettirdi, uzun yol için ne gibi tavsiyeleriniz var, kot pantalon yeter mi?

oktay33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1600 GTL
    Motora binenin ya teri akar, ya da kanı.
    Motor kiyafeti terletir ama korur
    kot terletmez ama düşersen kanatır.

Motosikleti
    CBF 600
    Bayramdan önce cunda - izmir - datça - izmir - cunda güzergahında seyahat ettik.

Bursa girişinde RADAR var... Motosiklet için o civardaki hız sınırı 80 + %10 = 88... 130 ile yakalınca fena öpüyorlar ve acımıyorlar... Hız sınırlarına dikkat !

Kesinlikle ama kesinlikle yoruldukça mola...

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 250
    radar uyarısı için çok teşekkür ederim, dikkate alacağım ;)

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    amacın deniz ise tavsiye etmiyorum..oralardan daha eve geleli 35 dakika oldu...

daha da davosa gitmem....
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Deniz sıcacıktı 3-4 gün evvel.Güneş batmak üzereyken bile sahilin yarısı denizdeydi.Amma velakin hava son 2 günde fena soğudu.Deniz çivi gibi olmuştur.Bursa tarafından giderseniz bursa'ya hiç uğramadan çevre yolundan balıkesir istikametine 3 şeritli otobandan gidin.Dip gaz yapabilirsiniz.Ne radar olur ne de çevirme.Otoban bittiğinde karacabey yolunda gölü gördüğünüzde dikkatli olun.Her zaman rüzgarlıdır o yol.Direksiyona sıkıca yapışın.Balıkesire kadar yol kaymak gibi.Balıkesirden sonra edremite kadar 90 kilometrelik yolun 30 kilometresi bölünmüş yol.Rahat gidersiniz fakat devamı yol çalışmaları ve bölünmüş olmayan yol olduğu için dikkatli olun.Hatalı sollama yapmadan sabırla ilerleyin.Baya tehlikeli bi yol.Edremitten sonrası hakkında pek bilgim yok ancak zaten geriye pek bişey kalmıyo.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)