Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yeni motor alıcağım

Motovento
    REKLAM ALANI
    tolgabindal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf500
    Merhaba Arkadaşlar bugüne kadar siteyi aktif şekilde takip ettim ama yorum hiç yazmadım.
    4 yıllık activa kullanıcısıyım 7000 lira bütçem var.Motor kullanma amacım işe gidip gelmek ve akşamları kız arkadaşımla gezmek.Yani genel olarak 2 kişi binicez.Hız meraklısı biri değilim.
    Almak istediiğim motor naked veya enduro olucak.Bana seçimde yardımcı olmanızı rica ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F650 97
    Alıntı tolgabindal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar bugüne kadar siteyi aktif şekilde takip ettim ama yorum hiç yazmadım.
    4 yıllık activa kullanıcısıyım 7000 lira bütçem var.Motor kullanma amacım işe gidip gelmek ve akşamları kız arkadaşımla gezmek.Yani genel olarak 2 kişi binicez.Hız meraklısı biri değilim.
    Almak istediiğim motor naked veya enduro olucak.Bana seçimde yardımcı olmanızı rica ederim.
    valla kardeşim bende aynı duşünce ile 2 aydır motor arıyorum bugun bu siteye üye oldum arkadaşlar cok ilgili bende yakından taktip edicem konuyu bakalım ne olacak

Dostum motora yeni başlayacak isten
    Honda Cbf 150
    Yamaha Ybr 125 Derim Bende Yeni Alacağım Motor ve Cbften Yana Çok Olumlu Düşüncelerim 4.800 Motorun Fiyatı
    Bu Motorla Atlarsın Türkiye Turu Yaparsın Gık Demez Sana Kız Arkadaşınla Çıkarsın Türkiye Turuna Gık Demez Aynı Şekilde Şekli Şemali Klasmanına Göre Daha Tok Daha Enduromsu Özellikle Deposu 10 Numara Yamahada İyi Ama Dediğim Gibi Bunlar Zaten Kafa Kafaya Kapışan 2 Rakip
    Ama Şunuda Atlamayalım Yamahanın Fiyatı Daha Ucuz Çünkü 125 Eğer ybr İle Cbf'i Karşılaştırırsan Fiyat Bakımından Yanılgıya Uğrarsın 125'i 125 İle Değerlendir
    Neyse Olay Şudur Ki Cbf Derim
    Yardımcı Olabildim mi Bilmiyorum Mesajlaşada Biliriz
    Keyifli Sürüşler
    Tekeriniz Düz Bassın ....

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    cbf150 alır gelecek sezona akdar hiiiiç arıza çıkarmadan pişman olmadan kullanırsın. sen ve sevgiline güzel 2 kask sana mont vb gibi şeyler alırsın. Paranın bi kısmını cebinde tutarsın.

Sezon biterken ucuza aldığın cbf eğer çarpmaz bişi yapmazsan sezon açılırken aldığından daha fazla para edecektir. Emin ol dediğim en yararlısı. keşke bende başta cbf ile başlasaymışım diyorum.
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Temizinden 2.el cbr 250r a zorla derim,biraz daha para koymaya çalış,kışı bekle,piyasa ölsün.Sonra al.Oturuşu ss değil tourin şeklinde,tipi düzgün,senelerce keyifle binersin.Satarkende kolaylık olur.

izmirian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Temiz cbr 250 bulmak gercekten zor . Kullanicilarin %60 i hatta 70 i son surat denemesini takinti haline getirmis o yuzden motorlar genelde ya kazali ya da kotu rodaj yuzunden kisa omurlu. Gerci honda o kadar sorunsuz ki inan kazali bir motor alsan da seni uzmeyecektir ama satarken zorlanirsin. İmkaniniz varsa "0" km ya da cok temiz bir ikinci el alin.

Motosikleti
    Racing tipi bişiler bakıyoruz...
    Hocam zaten 125cc bir scooter kullanmışsın 125cc den sonra gine bir 125lik bir vitesliye geçmek seni tatmin etmeyecektir ama dersenki bana 80-90 yeter diye sana önerim şu CBF150 125 yada 150cc liklerin arasındaki en rahat en konforlu motordur titreşim yok zaten ee tabi bukadar konfor olunca hız biraz düşüyor 90 dan sonrasını zor bulursun düz yolda ve rüzgar arkandan olursa 100 anca(Tabi hiçbir modifiye olmadan bazıları modifiye ile değiştiriyo onu) ve 2 kişide rahat rahat oturur konforlu bir şekilde.Ybr 125 dersen ise 2012 modelinin yeni renkleri çok güzel oturuşu güzeldir ve konfor CBF e göre fena değildir hız ise 110-120 gibi bir hız normaldir motora güzel yağ ve güzel bir benzin koyar + rüzgar arkandan eserse 140 ı göre bile mümkündür 110 küsurlarda titreşim yok ama 140 gibi hızlarda ve yüksek devirlerde titreşim yaşanmakta.250cc likleri sayayım dersemde Ybr250 duruşu tasarımı pek güzel değil CBF250 nin tasarımı ve duruşu güzel ancak yedek parça fena can yakıcı parçaları pahalı.Hyosung gt 250 ise güzeldir fena kaçar fena gider konforu hakkında bilgim yok tasarımı mükemmeldir 650cc lik görünümünde ve zaten 650cc lik kasaya sahiptir.Benim fikrimce Hyosung gt250 almanı tavsiye ederim yedek parçasına bol bulunmakta piyasasıda var ayrıca görünüşüde güzel bu sana baya bi gider.125-150 lik alırsan seneye onuda değiştirmek isticeksin bence direk git 250cclik al
    [I][U][B]Motosiklet = Doğa üstü bir güçtür....[/B][/U][/I]

yasin.33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik SK 100-3
    cbf çok rahat bir motor dere tepe dağ bayır gezersin
    Sadece Koruyacak Beyni Olanlar Kask Takar !

ben iki motorada sahip olmuş biri olarak cbf diyorum.arkadaş cbf 100 de kalır diyo hayır efendim en az on tane cbf var etrafımda orjinal haliyle düz yolda 115 ten aşağı giden yok 125 km ye ulaşanda var.bu tamamen rodajına ve kullanımına bağlı.ybr ise evet işte bu motor orjinal dişlisiyle 100 ü belkigörüyor ve o anda çıldırıyor devirden.bakın ybr kötü demiyorum hatta göreceli olarak güzelde fakat 140 km hızlar şehir efsanesi.motocuyum diyen adam orjinal haliyle aksini idda edemez.lütfen doğru bilgi aktarımı sağlıyalım.bu arada ybr ye dişli modifiyeside yaptık zamanında amacımız normal hızlardaki seyirde motorun fazla devir çevirmemesiydi.bu konuda başarılı oldu fakat hız artışı çok küçük oldu.bununda sebebi belli bi hızdan sonra rüzgar direncini yenebilecek torka sahip olmayışı

---------- Post added at 08:45 ---------- Previous post was at 08:38 ----------

bu arada bu bahsettiyim hız deyerleri gps ilede ölçülmüştür.tabiki ufak sapmalar var gösterge ile.ama birçok motosiklette bu fazlasıyla var insanlar gerçekten 130 veya 140 zannediyorlar

beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    Ybr cbf hiç uğraşma hemen bi 2008 model hyosung GT250 Naked al. Hız meraklısı biri değilsin belli ama 90km ile giden kamyonla cbf nin hikayesini duymuştursun. Sen motosikletin istediği hızda değil motosiklet senin istediğin hızda gitsin.
    Gittiğim yere varmak değil, motorumla yolda olmak önemli olan.

tolgabindal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf500
    cevaplarınız için sağolun arkadaşlar biraz daha para ekleyip 8bine cbf500 aldım pazartesi noter işlerini halledicem.Allah herkese istediğini verir inşallah.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)