Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Aşırı Temiz Motor Kullanıcıları, Jelatinciler, Nayloncular.Ticarete Dökenler.Sistem

Motovento
    REKLAM ALANI
    pompei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRILLA ATR-7011
    Sizlere rahatsız olduğum bir konuyu bahsetmek istiyorum.Çevremde gözlemlediğim olaylardan yola çıkarak.
    X kişi motor alır hadi belli başlı kasa tipinde alsa yine gam yemiğcem ama kalkar enduro alır yada enduro-tournig alır, üstünde bulunana naylon jelatin vs öylece uzun süre biner.Tabi diğer kasa tiplerinde de bu söz konusudur scooter kullanıcıları özellikle.Motorun fiyatının 10000/1 fiyatı olan naylonların cazibesine kapılmıştır.Bu naylon sevdası sadece motorla bitse yine iyi cep telefonu bilumum eşyada bu naylonculuk devam eder.Sahibinden binlerce örnek bulmak mümkün.

Hadi söken bir kesim var naylonlu dolaşandan bin beter motoru yavru kedi yıkayanlardan daha özenli daha titiz yıkar ki sıfırdan daha temiz diye bir terim çıkmasına sebep olur.Zaten bu şahısların altında enduro olmasına rağmen en ufak asfalt dışı deneğimleri olmamıştır.Sürüş deneğimleri güneş gözlüğü taktığı süreyle dolaştıkları cadde kordondan öteye gitmez.Hadi bu gösteriş meraklılarını geçtim, malının esiri olanlar vardır aldıkları ürünü gönül rahatlığıyla kullanamazlar, yaşlanınca da durumu anlarla ama iş işten geçmiştir hayatlarını bu düzen için harcamışlardır. birde bu işi ticarete dökenler var.

Cbf 150 baş kahramanımız ilk çıktığında fiyatını hatırlıyan varmı 2006 yılında 3.190 tl idi tabi motorla uzaktan yakından alakası olmayanlar diyorum ben olanlara motoru alır ve zamlanmasını bekler bu sürede olabildiğince az km yapar zam gelir beyfendi 3250 fiyat koyar.Sıfırda 3350 olmuştur, ikinci el kullanıcısıda bu düzenin bir parçası ve uyanığı olduğu için ikinci eli alır 3250 motor bi zam daha görür 3500 olur ikinci sahibide 3300 satmaya çalışır bu döngü böyle devam eder gider ama motor binilmekten çok kar elde edilmeye çalışılan veya bindiği süreyi 100 lira zararla satmaya çalışan uyanıklarla dolup taşar.Tabi bu arabada veya diğer ikinci el eşyalarda yaşanır.Bunun nedeni tabiki Türk halkının karakteri değildir.Bu ticari ürünlerin pahalılığı ve tüketicinin bu sisteme uymaya zorlanması.Sonrada şu motor gelmiyor bu motor gelmiyor.Size kesin bişey söyliyim bu aldığımız motorlar kesinlikle fiyatlarını haketmeyen motorlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

ne güzel anlatmışsın 2. el motoru sıfırdan pahalıya satan adam gördüm ben be :D
    Anıl_88 bunu beğendi.

Anıl_88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Para biriktiriyor.
    Alıntı Pendikty61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunlardan sıkça görmek hala mümkün.
    the A.G.Z

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Yeni malzemenin jelatinlerini sökmek için sabırsızlananlardanım o zevki yaşamak ayrı bir şey canım. Az önce kargodan yeni kaskım geldi vizördeki jelatinleri sökmek süper bi şey. Acaba vizördekileri sökmeden kullanan varmıdır.
    eray_uluyazı, turkish39 ve MrAlexi bunu beğendiler.

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    ahahhahahahhahahhahh
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Evet söylediğin sistem genellikle yamaha ve honda motorlarında fazlasıyla mevcut. Bakınız cbf 150,cbr 125,cbr 250,ybr 125,yzf 125,wr 125.

Açık söylemek gerekirse cbf150 ye 5000 değil 2000 tl vermem. Cbr serisi uçtu gidiyor sanırsınız 600 lük ss satıyorlar. Ybr 125 yine alınabilir ama asıl hakkettiği fiyat 4290 değil 3290 dır. Yzfyi bırak zaten önümüzdeki sene Kawasaki'nin Ninja 250R ile nerdeyse aynı fiyat olur bişey değil Kawasaki'de ki Sayaç,Tip vs... gibi değişikliklerde yapmıyorlar, sadece grenaj stickerlerini değiştirip bir sene sonra 300 euro fark ile milleti kazıklamaya çalışıyorlar. Kawasaki yeni model Ninja ile aynı fiyata gelirse Kawasaki'den başka motor satın almam zaten.

Kısacası milletin genellikle dediğin şekilde kar etmesinin sebebi bu iki firmadır

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben motor bloğunu ve egzosu eskimesin diye jelatinle kapladım güzel oldu

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    jelatin işi tabiri caizse diyeyim çevremde de çok bu tarz satıcılar çok 4500 ikinci el alıcağıma (isterde 500 kmolsun) 5000 tl verip 0 alırım

beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    arkadaş çok güzel bir konuya değinmiş ikinci eline sıfırdan fazla para isteyen insanlar çok ama ben jelatine değil kullanıma bakarım jelatini sökmeyen adam motordan anlamaz muhtemelen nasıl bineceğini bilmeyen bozuk rodaj yapmış adamlardır. Tabi bu benim görüşüm

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Valla ben motoruma gözüm gibi bakarım. Orasına burasına extra bir şeyler takarım. Sünger ile yıkarım. Toprakda vede betonda çoşa çoşa giderim.
    4.bin TL ye alır. 3.bin km biner. 2 bin TL ye satarım. Doğrusu da budur. Pahalıya alan arkadaşlar mal ise yapacak bir şey yok. Sıfırı 4 bin olan motoru 2. el biri 3.500 satıyorsa alma arkadaş. üstüne para koy git sıfırını al. Gerçi türkiye deki bütün motosikletler benim gözümde ateş pahası. 250 cc bile şahin parası biz ne zaman 600 cc alacaz kardeşim. Benzin fiyatları zaten belli.
    Türk milleti çalışkan biliyoruz ama öküzde olamaz herhalde
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Herkesin motosikleti değerinin üstündedir zaten,herkes iyi bakar.Her malında alıcısı vardır muhakkak.İkinci el motosiklet riskli iş.Etrafta sürekli kurallara uyan motoru sıkıştırmayan motorcu belli bi yaş üstü insanlardır.Gerisi hikaye...Genç olupta hız yapmayan insan çok nadirdir heralde.Marka CC ne olursa olsun.O an yarış motosikleti kullanmışın gibi oluyor.Tecrübe konuşuyo
    Motosiklet ne durumda olursa olsun kimse ucuza gitsin istemez.Ama önemli olan herzaman dürüstlüktür.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:58 ----------

Tolga arkadaşım seni de kutluyorum...

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    ben jelatin çıkarırım, öylede gezmem zaten.. ama motorumu yavru kedi yıkar gibi yıkarım.. kimsenin sıfırdan farksız demesi için değil, sevdiğim aşık olduğum için..
    hobide denilebilir.. boş vaktimde yol yapmak ve motoru yıkamaktan başkada bişey yapmıyorum.. seviyorum ulem

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben jelatin çıkarırım, öylede gezmem zaten.. ama motorumu yavru kedi yıkar gibi yıkarım.. kimsenin sıfırdan farksız demesi için değil, sevdiğim aşık olduğum için..
    hobide denilebilir.. boş vaktimde yol yapmak ve motoru yıkamaktan başkada bişey yapmıyorum.. seviyorum ulem
    kanki bu başlık sanki seni anlatmak için açılmış lem gaz koluna basmaya korkuyosun benide geçtin bu arada bayramda 1600 km yaptım 6 günde
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı Pendikty61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 2.El deauville'imi sıfırdan pahali fiyata satmiştim.
    Çünkü üzerinde yaklaşık 5000 TL'lik aksesuar vardi.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)