Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Keske yapmasaydim dedigim bir gezi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçenlerde buna benzer bir olay yaşadım. Yanına gelip ne yapıyorsun bakışı atmaya fırsat kalmadan adam bana vurdu. Düşmedim, sonra ileride trafikte yakaladım bunları. Kavga çıktı adamlar silah çekti ve sıktı. Gerçek silah olsaydı hakkın rahmetine kavuşmuştum. Kısa bir zaman önce milli tekvando hocası park kavgası yüzünden öldürüldü. Her gün trafik terörü yaşanıyor bu ülkede. Şizofren dolu ortalık. İstatistiklere göre her üç kişiden birinde silah var, taşıyor taşımıyor orasını bilmem. Ama her an kurşunu bir tarafımıza yiyebiliriz. Topikte bir sayfa okudum garipsedim açıkçası. Ali kıran baş kesen dolmuş bizim forum. Yapmayın arkadaşlar üzmeyin ailenizi. Sineye çekin olsun bitsin. Konuşmaya değmeyecek bir insan yüzünden hayatınızı neden söndüresiniz. Sülalenize de sövse ettiği lafla kalacak, bir adım öteye geçemeyecektir. Bir daha asla görmeyeceksiniz o yaratığı. Başınıza kötü bir olay gelmeden vazgeçin bu düşüncelerden. Kazasız belasız sürüşler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    Alıntı platipus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostumu da çok iyi tanıdığım için kesinlikle kötü şans diyorum. çünkü kim olsa aynını yapardı ama aynı sonu da yaşardı.
    ha bu olayı anlattım senin yerinde olsam ben ne yapardım? allah ne verdiyse ben de dalardım ama sakin olabilirsen asıl mükafat orda, aksi taktirde sonuçları hiç ummadığın yerlere gidebilir.
    tekrar geçmiş olsun, trafikteki tüm kurallara uymaya çalışan arkadaşlara da sabır diliyorum.
    yanlış anlamanı istemem ama ben aynısını yapmazdım. Duygulara göre hareket etmek çoğu zaman doğru değildir, örnekte yaşandığı gibi.mantık daha yararlıdır, böyle durumlarda.

yanımdakilere bir de kendime bakar, şükür derdim.
    ütopik gelmesin, ciddiyim.

Sevdiğim bir söz var : '' yumuşak cevap gazabı yatıştırır, acı söz ise öfkeyi alevlendirir.''

oguzhancık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW1200 GT
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçenlerde buna benzer bir olay yaşadım. Yanına gelip ne yapıyorsun bakışı atmaya fırsat kalmadan adam bana vurdu. Düşmedim, sonra ileride trafikte yakaladım bunları. Kavga çıktı adamlar silah çekti ve sıktı. Gerçek silah olsaydı hakkın rahmetine kavuşmuştum. Kısa bir zaman önce milli tekvando hocası park kavgası yüzünden öldürüldü. Her gün trafik terörü yaşanıyor bu ülkede. Şizofren dolu ortalık. İstatistiklere göre her üç kişiden birinde silah var, taşıyor taşımıyor orasını bilmem. Ama her an kurşunu bir tarafımıza yiyebiliriz. Topikte bir sayfa okudum garipsedim açıkçası. Ali kıran baş kesen dolmuş bizim forum. Yapmayın arkadaşlar üzmeyin ailenizi. Sineye çekin olsun bitsin. Konuşmaya değmeyecek bir insan yüzünden hayatınızı neden söndüresiniz. Sülalenize de sövse ettiği lafla kalacak, bir adım öteye geçemeyecektir. Bir daha asla görmeyeceksiniz o yaratığı. Başınıza kötü bir olay gelmeden vazgeçin bu düşüncelerden. Kazasız belasız sürüşler.
    Bana pek gerçek gibi gelmedi silah çekme felan Birde sıktı demişsin
    1.) CBF-150 2.)HYOSUNG 250-GT
    3.)CBR250 4.)HYOSUNG 650-NAKED
    5.)KAWASAKİ Z-750 6.)HONDA 600F 7.)BMW1200 GT...

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı oguzhancık adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Kurusıkıdır; çeker sıkar bunda ne var? Garipseyemiyorum Türkiye'de. Her gün gazetede okuyoruz trafikte kavgada silah çekildi vurdu öldürdü adamı diye. İnanılmayacak bir durum yok. Silah çekilen başka arkadaşlar da var forumda. Tekvando şampiyonu bir arkadaş yazmıştı, karşısındaki adam ters yönden geliyormuş başta kavga edecek olmuş karşısındaki silahı çekmiş tıpış tıpış yol vermiş buyur abi diye. Tabancaya öyle delikanlılık filan sökmez; öyle durumlara girmemek en doğrusu, psikopat kaynıyor ortalık.
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

[Turan] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun Türkiye burası adam arabasında bezbol sopası gezdiriyor motorcu adam ne yapsın elektroşok biber gazı jop ne gerekliyse bulundurmalı bence.

ÖzLeMKaYrA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki An 125 HK, RKS Titanik, RTR TVS Apache
    Arkadaşlar ben şöyle düşünüyorum. Kendisine gaz sıktığınız yada kavga ettiğiniz adam (lar) daha çok kinlenip herhangi bir arkadaşımıza zarar vermeye çalışabilir... efendi efendi laf anlayanda var yada hiçbirşeyden anlamayanda... korunmak için gaz sopa ok ama onlar gibi direk saldırmak siz motorcu baylara yakışmaz... bizler örnek olmalıyız. En azından yetişen yeni nesile...

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    3 taktik var böyle hayvanlara kendinize güveniyorsanız yakın muharebe ... yok güvenmiyorsanız plaka alıp savcılığa şikayet bak neler oluyor 3000tl para cezası yedilermi aklı başına gelir. yada plakayı alıp evin önünde 4 lastiğini birden patlatçaksınız . birde not bırakıp neden acaba yazıp silgeçe birakırsınız. ben 3 taktikten yanayım.)

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı oguzhancık adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dalgamı geçiyorsun sen.. reşit yalan konuşmaz.. bizzat tanıyorum ve olaydan haberdarım... tanımadığın biri hakkında iyi yada kötü konuşma...
    selo9115 bunu beğendi.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kocaeli çok güzel doğası olan karadeniz ruhunu yansıtan yapısı ve sıcak kanlı insanlarına rağemn çok fazla yasa dışı olayın olması ve bu tip adamların orada olmasının tek anlamı sanıyorum, büyükşehirlerden İstanbul, Bursa ve İzmir yollarının kesiştiği ve kırsal alanlarının çokluğu nedeni ile kontrolün güç olduğu bir nokta olması nedeni ile bu rada itin kopuğun kolay saklanması.
    Yakın zamanda, arsa ve emlak ile ilgili dolandırıcılar burada yakalanmıştı. Çalınan araçların ilk arndığı ve cahnge denilen işlemin en çok olduğu yerlerden bir tanesi yine burası. Kocaeli, en sevdiğim illerden bir tanesi olmasına karşın burada bu tip insanların nasıl barındığını neden hala bunların kökünün kazınamadığın anlamış değilim.

Sana çok geçmiş olsun.

"KAZASZI SÜRÜŞLER
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

oguzhancık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW1200 GT
    Aslında doğru burası Türkiye zaten ben ona yalan söyledi yazmadım tekrar geçmiş olsun
    1.) CBF-150 2.)HYOSUNG 250-GT
    3.)CBR250 4.)HYOSUNG 650-NAKED
    5.)KAWASAKİ Z-750 6.)HONDA 600F 7.)BMW1200 GT...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hemen hemen her av bayinde var
    benim bulundugum yerden almıştım dediğimi 20 tl bişi
    deodrant sprey boyunca birazcık daha ince
    Karşımızdakini öldürmeyelim sonra
    Benim aslında bu tip şeylerle işim olmazdı ama artçı olarak annemle beni ezmeye kalkışan magandalardan sonra fikrim değişti.
    Her motora lazım

cihan26esk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250i EVO
    Geçmiş olsun çoğumuzun başına gelmiştir benimde oldu arabayı üzerime sürmüştü yere yapıştıracaktı neyseki toparlayıp gazladım ışıklara takıldı.

Motosikleti
    JINCHENG JC150T-A
    Öncelikle bu gibi olaylar yaşayan arkadaşlara geçmiş olsun diliyorum. İnsanda önce ALLAH korkusu olacak sonra kanundan korkacak. Ama malesef bu tarz öküzlerde ne ALLAH korkusu ve ne kanun. Çünkü kanunlarda bir caydırıcılık yok. Adam yumruk atmış , rahatsız etmiş , çalmış v.s tutuksuz salıver gitsin. Bu tip öküzlerde alışık olduğu için karakola onlar için sıkıntı yok. İnsan hazmedemiyor ama Mevlananın bir sözü ; '' Cahil olanların merhameti ve lütfu azdır ''
    Tüm motorcu arkadaşlara hayırlı yolculuklar dilerim.

iyide kardeş o hareketleri yaptıktan sonra işin sonunun kavgaya gideceğini herkes bilir.Sen şuna sağlam oduna çarptık demiyosunda kafanda senaryoyu değiştirip bize sunuyosun.

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Abi gecmis olsun

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)