Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Scooter Tercihimde Yardım.

Motovento
    REKLAM ALANI

öncelikle bütün müslüman kardeşlerimin bayramını kutluyorum. aranıza yeni katıldım.
    arkadaşlar bu aralar motora heveslendik malum benzine zam ve çekilmez trafik sebepleri yüzünden. öncelikle şunu belirteyim hiçbir motor deneyimim yok.benim için önemli olan işten eve evden işe ulaşımımı sağlasın yeterli.haftanın 7günü kullanacağım ve günde yaklaşık olarak 80km kadar yapacağım.az yakması aslında benim için önemli ama dış görünüş ve konforda benim için önemli.istanbul trafiği malum çok yoğun olabiliyor,yeri geldiği zaman 2kişi seyahat rahatlıkla edebilmeliyim. hava soğutmalı yaz aylarında yoğun trafikte sorun yapar diye tahmin ediyorum sıvı soğutmalı düşünüyorum ama kararsızım. sizden ricam marka ve model tavsiyelerinizi paylaşmanız.şimdiden teşekkür ederim.

BOY : 180. KİLO : 85

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    I.Love.Drift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Butcen ne kadar onu belirtmemisin?

bütçem max 10bin .

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Yamah xmax 250 tam olarak senin ihtiyaçlarını karşılayacak motor.
    arca94 bunu beğendi.

güzel motor ancak liste fiyatı bütçemi 2bin lira + dosya masrafı plaka işlemleri derken baya bir zorlar

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    aynen yamaha xmax 250 sana uygundur.

sym ve kymco da yakıt cimrisi daha uygun modeller var sanırım. xmax 250 beni aşıyor biraz . farklı modellere yönelmem lazım.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Honda Ps150i bakabilirsin.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

I.Love.Drift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Yuksek performans ve az yakan birsey istiyorsan mondial 250jet max hem rahat hem az yakar ama gozun gibi bakacan

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Sym Gts evo gayet güzel bi scooterdur oturus pozisyonu koltugu rahat ve de yakıtta cimridir ayrıcada cüsseli görünümüylede dikkatleri üzerine çeker... Ayrıcada Allah etmesin bir kaza durumunda parça fiyatlarıda gayet uygundur çünkü bende 1-2 ay önce sigorta şirketinden hasarlı almayı planlıyordum o aralar arastırmıstım... Size şunu söyliyim çoğu parçası suzuk an 125den bile ya daha ucuz yada aynı fiyatta....

Uploaded with ImageShack.us

serseric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sordugun diğer bir forum sitesindede cevabını verdim bakın bakalım
    Akıl Adama Sermaye...

Remember remember the fifth of november

baysamin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bütce 10 bin demişte 10 liralıkta biey almasına gerek yok benim kanımca bi kymco süper 8 al bir tane her işini görür fazlasıyla maxiscooterlardanda daha kıvrak olur istanbul trafiğinde.
    Aşk üç harflidir...! BMW binGitSin

bütçe max 10bin ama tamamını motora yatırmayı düşünmüyordum sonuçta ekipmanda alınması gerekiyor. bütçemi zorlayıp kalitesiz bir ekipman alacağıma az daha uygun fiyatlı motoru alıp kaliteli ekipman almayı tercih ederim.

baysamin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yani maxiler daha sonra scooter işi sarar alırsın yada ben vitesli kullancam dersin vitesli alırsın düşünceler değişebilir tavsiye ettiğim süper 8de benim favorim bende alıcam onlardan.
    Aşk üç harflidir...! BMW binGitSin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    magsonIZ
    Sadece işten eve, evden işe kullanacaksanız, 250 cc motor şart değil bence.(Hele hele motorsiklete yönelmenizin sebebi olarak benzin fiyatlarındaki artışı gösteriyorsanız...) Scooter kullanan biri olarak Honda PS150i sizin için ideal bir motordur diyebilirim. Sözünü ettiğiniz mesafelerde tek kişi ya da iki kişi rahatlıkla kullanabileceğiniz enjeksiyonlu bir motordur. Biraz daha büyük tekerlek ve biraz daha güç diyorsanız, SYM nin HD200i Evo modelini önerebilirim. Ya da Aprillia Scarabeo200 ie. Bu motorların tümü de enjeksiyonlu ve sıvı soğutmalıdır.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı oblivion34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle bütün müslüman kardeşlerimin bayramını kutluyorum.
    Öncelikle şunu belirteyim hiçbir motor deneyimim yok. Haftanın 7 günü kullanacağım ve günde 80km kadar yapacağım. Az yakması aslında benim için önemli ama dış görünüş ve konforda benim için önemli. Yeri geldiği zaman 2kişi seyahat rahatlıkla edebilmeliyim. Hava soğutmalı yaz aylarında yoğun trafikte sorun yapar diye tahmin ediyorum sıvı soğutmalı düşünüyorum.
    Senin de bayramın kutlu olsun arkadaşım,

Yeni başlamak için en ideal sınıf ile ilgileniyorsun, tebrik ediyorum.

Günde 80 km az bir yol değil, yakıt en önemli tercih sebeplerinden biri olmalı bence de.

Dış görünüşü de şık olmalı ki motosikletini sevmenin çekici bir sebebi daha olsun.

Bu durumda tüm aradıklarına karşılık verebilecek,

buram buram kalite kokan, sıvı soğutmalı, konforlu, muadillerine göre çok iyi performans sağlayan ve hepsinden az yakıt sarfiyatı olan,

tam bir şehir içi başlangıç scooter i olan Honda PCX' i en azından listene almanı şiddetle tavsiye edebilirim

http://b1208.hizliresim.com/10/n/c25jz.jpg

Video :http://www.youtube.com/watch?v=JrE_PAyBk3g
    baysamin ve KeaSH-07 bunu beğendiler.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    sym gts 250
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

birde şu modeller hakkında yorumunuzu alabilirmiyim ;

SYM GTS 250 i EvO
    KYMCO XCITING 250 i

bu modellere nazaran HONDA PCX de aklımı karıştırmıyor deyil aslında. 3motor arasında kaldım. müthiş bir çıkmazdayım

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Bence pcx hem tipi çok hoş hem daha zarif daha kıvrak olacağını düşünüyorum sonuçta günlük 80 km yol için 250 cc büyük bi scooter a gerek yok diye düşünüyorum

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Gts evo 3,5 lt yakıt tuketimi vardır... Parçaları oldukça ucuzdur (internetten araştırabilirsiniz) Selesi rahattır, tipi xcitig'e göre daha gösterişlidir... Selealtı bagajı daha geniştir... 2. elde daha fazla rağbet görür ve daha az değer kaybeder... Kymco'yu ise pek bilmemekle beraber ilk baktıgımda dikkatimi ön frenlerinin çift disk olması çekti... Gel gelelim Pcx'e... 125 cc scooter sınıfının (bana göre babasıdır)... Gayet başarılı kombine fren sistemine sahiptir... Yakıtı 2.3 lt civarındadır (dipgaz kullanımda). Gayet güzel bir motordur ama İstanbul içi hızlı akan trafikte yer yer yetersiz kalabilir ve de artcı için selesi pek rahat değildir uzun seyahatlerde... Aralarında en yaygın yetkili servis ağına sahip motosiklet Pcx'dir... Bunun dısında gayet güzel bir motordur ama Gts evo ile segmentleride farklıdır biri maxi scooter diğeri ise scooter dır...
    ferdinandd bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)