Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

13 yildir dinmeyen aci

Motovento
    REKLAM ALANI
    sertan.1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora smart50x
    marmara depreminin 13. yilindayiz sizlerden ricam vefat eden yurttaslarimiz ıcin yapabilecegimiz bi sey. vefat edenlerin ruhlarina bi fatiha okuyalim ve rahmetle analim. ALLAH boyle acilar yasatmasın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Gerçekten çok kötü bir olaydı ve birçok kişi göçük altında kalıp hayatını kaybetmişti.Allah kimseye yaşatmasın böyle acılar.
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

Motosikleti
    Mondial 150 Mr Vulture ''
    Kesinlikle Doğru.Bende bu gece yatmadan önce Kur-an okuyup,dua etmek istiyorum.

Maalesef yaşanacaklar daha önümüzde.Ortalık taşeroncu zihniyetle yapılmış çürük binalarla dolu.Aynı zihniyet devam etmekte.İnsanlara tapu ve imar vermekden korkan(insanının birşeyler sahibi olmasından günah gibi korkan,yasaklarla güddügü toplumun ihtiyaçlarını sömürerek karşılamaya çalışan)zihniyet gecekondu adı altında kümeslerde yaşamaya mahkum etdi.İçlerindeki kansızların tıfıllana bilmesi, kayıt dışı kazanç için kaçak yapıya zemin hazırladı.Katrilyonlar gecekondudan betonarmeye geçebilmek için çöpe gitdi moloz olarak.Aynı zihniyet hala devam etmekde.Kılıf degişsede içerik aynı.İnsanlar eleerinde 100- 200 yıllık tapularla çıkıp ilçe kadar arazilerde hak iddia etmekde.Tapu sahiplerinin birçoğu ecnebi kökenli.Yani osmanlının gerçek sahiplerinin.Hemen günümüz tablosuna bakalım.Oturdugum ümraniye ilçesinin yüzde doksanı kaçak ve tapusuz.Lakin her nedense daha düne kadar otoban kenarı hazine arazileri bankalar(tamamen yabancı semaye)alışveriş merkezleri (marka ların rahat satış yapabildigi...tabiki satılan malların bir çogu ithal)ve holdinglere peşkeş çekilmekte.Yada üçbeş sermaye yalakası mütahit e resmen hibe edilmekde.Bu memleketin gerçek yükünü omuzlarında taşıyan kaç işci kaç esnaf bu binalarda ikamet edebilir.Aynı kolaylığı veya yasal zemini halkın için neden sağlamıyorsun.Nedeni basit.Bu topraklarda hiçbirşey degişmedi.Sermayenin sömürüsü devam ediyor.İş dine imana gelince herkes teoride dindar,herkes eşit.Lakin pratikde hep çıkarlar ön planda.Deprem sigortası yaptıracagız mecburi.Niye yaptırıyorum.Bana imkan sağla standartları belirle,(herkes rezidans da oturmaya meraklı degil,mecburda degil)insanlar yavaş yavaş evlerini yaptırsın.Bir iki firma ve yandaşları ihya olmasın.İnsanlara üç cocuk martabalını atıyor vergi mükellef sayını garantileme yolunda yatırım yapıyorsun lakin bu memleketde topraksahibi olmaya layık görmüyorsun.Zaten on yıl geçdi deprem üzerinden hala ev yapacaklar cami yapacaklar karakol yapacaklar.Adamlar karakol inşaatını bombaladı, planların krokilerin etüdlerin zayıf noktaların daha şimdiden kandilde masaya yatırılmadığı ne malum.Bu topraklar daha çok depreme gebe.Çünki cahiliz.kafamızı kaldırıp bakmıyoruz gerçeklere.Anca birilerinin amaçlarına hizmet ediyoruz.Emperyalizmin gönüllü kölesiyiz.Temelimiz çürük.Bu arada belirtmeden geçemeyeceğim.İçinde insanların ezlden beri yaptıgı hataları anlatan bir kitabın metnini mistik bir iksir etkisi bekleyerek okumak depremi veya onun verecegi zararları önlemez.Dünya varoluşundan itibaren depremler azalarak devam etmekde.İnsan oğlu dünyada yokken de deprem oluyordu.O zaman günahkar kimdi.

sertan.1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora smart50x
    katiliyorum ve gercekten gelecekten kaygilarim asiri derecede. kendimi gectm cocuklarmizn gelecegi icın endiseliyim.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Ölenlere Allah rahmet diliyorum.
    Allah bir daha yaşatmasın.

Japonyada bir deprem videosu.
    http://www.youtube.com/watch?v=o_eiO9KvOWs

Videonun altindaki 2. yoruma dikkat
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ölenlere Allah rahmet diliyorum.
    Allah bir daha yaşatmasın.

Japonyada bir deprem videosu.
    http://www.youtube.com/watch?v=o_eiO9KvOWs

Videonun altindaki 2. yoruma dikkat
    Adam gibi konuşmayı bilmiyor bazıları videoyu eleştiriyor .s
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı Karlıyollar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam gibi konuşmayı bilmiyor bazıları videoyu eleştiriyor .s
    Aslinda hakli.
    Sadece kaba tabir kullanmış.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)