Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

polis kontrol noktasi ve radar.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    tvs 150rta- x treme max
    pirana marka navigasyon cihazim var gecen gün güncelleme yaparken polis kontrol noktalarimi radarlarmi bibi bi dosya gördüm bilgisayarinizda goole eard yüklüyse bu dosyayi indirip tiklayinca google haritasi üzerinde bu noktalar görünüyor belki arkadaslasima faydam olabilir. Pirananin sitesinde güncellemeler bölümünde.
    Leonard bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Eğer dediğin gibiyse süper o zaman.Bende de route66 var.Radarların muhtemel yerlerini gösteriyo ancak kameraları göstermiyo.

Motosikleti
    tvs 150rta- x treme max
    tabiki bir çogunun işine yariyabilir

ossiaa4560 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 KT 2012
    Kardeş tam detaylı anlatabilir misin aşama aşama neler yapmamız lazım ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Piranın sitesinde güncellemeler diye bi kısım göremedim.Bildiğim kadarıyla böyle uygulamaların ücretsiz olmaması gerekiyo.Eğer dosyayı upload edip linkini atarsan belki biz de faydalanabiliriz.

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bunlar poi olarak geçer. Ücretsizdir ve "Dikkat radar" tabelasından farkı yoktur
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

kim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Radar noktaları kullananlar tarafından bir dosyada toplanıyor Daha sonra cihazınız o noktaya geldiğinde radar olabilir diye sizi uyarıyor, ama çok ağır cezası vardır bilginize polis yakalamasın
    7 Tepe Motosiklet Kulübü

Motosikleti
    tvs 150rta- x treme max
    eve gidip bilgisayarimla internete girdigimde atarim tabiki. Siteye kayit oluyorsunuz kendi ürününüz neyse onla ilgili güncellemeler ve eklentiler bölümü var oradan indirdigimi hatirliyorum. Evet dediginiz dogru vurgu noktasi gibi bişey muhtemel radar ve radar tabelasi olan alanlari göstermekte süpriz radar ve cevirmeleri güncel ve nokta atişi yapar tarzda degil yani

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:56 ----------

tam kesin bilmiyorum hukukcu olmadigim için. Ama radarlarin yerini belirten, yerini bulan veya radari buloke eden çihazlari kullanmak ülkemizde yasal deyil. Navigasyona güncelleme yaptiginizdada ayni mesaji veriyor zaten. Yolu dikkatli izledinizmi karşidan gelenler korna çalip sellektör yapiyorlar haperiniz olsun. Evde google eard dan bakip en az radar olan yolu seçmekte bence problem olmayacaktir güncel radar kontrollerini bulan bişey deyil bu amaçlada verdigim bi bilgi deyil.

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bunların yasal açıdan herhangibir sakıncası yok Radar tespit cihazları farklı.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Radara yakalanmamanin en iyi yolu..

TRAFIK KURALLARINA UYMAK!!!

O radarlar size ceza kesmek icin degil sizi hayatta tutmak icin var. Onlardan kacmanin yolunu aramak yerine neden trafik kurallarina uymayi denemiyorsunuz. 3 kurusluk cozumlerden caniniz daha kiymetli olmali.
    Sinan Aksu ve acayüp bunu beğendiler.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

serkan1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    bu navigasyon olayında işlem şu şekilde çalışıyor,
    navigasyon internete bağlanır ve anlık olarak yoldaki radar istasyonlarını günceller yani siz bir noktadan
    geçmeden önce orası haritada güncellenecekki siz geçerken uyarı vermeye başlasın.

birde şöyle bir durum daha var.internetten güncellenen radar noktasını yazılım firması değil yine aynı yazılım
    ürününü kullanan diğer kullanıcılar ihbar ediyor yazılım firmasına.eğer bi yerde radar varda firmaya
    bildirilmediyse ve kafanız rahat giderseniz polislerle biraz sohbet etme vakti gelmiştir onlarda insan maksat muhabbet olsun isterler
    Acil112 bunu beğendi.
    Asfaltı öpmeyen motorcu,motorcu değildir...

Onlara göre şeytan icadı, bize göre fizik kanunları..

Su an bodrum turgutreis'deyim, 3gun once istanbuldan arabamla geldim. En az 8-9 tane radar cevirmesine girdim, hepsinden de alnimin akiyla ciktim. Zaten duble yollarda hiz siniri 110'a cikti (arabalar icin konusuyorum tabi) daha ne ister insanlar anlamam...

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    Alıntı shewchat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Su an bodrum turgutreis'deyim, 3gun once istanbuldan arabamla geldim. En az 8-9 tane radar cevirmesine girdim, hepsinden de alnimin akiyla ciktim. Zaten duble yollarda hiz siniri 110'a cikti (arabalar icin konusuyorum tabi) daha ne ister insanlar anlamam...
    Bende 3 unde bodruma gittim, dün döndüm.

Evet yolların büyük kısmı duble oldu ancak uyarı tabelalari hep maksimum 90. Hız sınırları yükseltilmiş olsa bile radarlar bu tabelalaki sınırlamaların hemen ardında oluyor. Oyuzden 99km nin üzerine ceza yemek muhtemel (otomobil olarak konuşuyorum, motosikletlerin maalesef sınırları daha düşük).

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Radara yakalanmamanin en iyi yolu..

TRAFIK KURALLARINA UYMAK!!!

O radarlar size ceza kesmek icin degil sizi hayatta tutmak icin var. Onlardan kacmanin yolunu aramak yerine neden trafik kurallarina uymayi denemiyorsunuz. 3 kurusluk cozumlerden caniniz daha kiymetli olmali.
    Zeda3000 gerçekten hız yapmanın tehlikeli olduğu yerlere radar koysalar tamam da, 3 şeritli yokuş aşağı yola 80km/sa tabelası koyup 90'la gidene ceza kesenlere de uyuz oluyorum.

Bir de çoğu bilimsel çalışmaya göre hız sınırları gerçekte kaza riskini azaltmıyormuş.

Motosikleti
    tvs 150rta- x treme max
    her zaman trırafik kurallarina uyulmasi taraftariyim, şehir içinde 80le gidip alişkanlik yapanlar var bölünmüş yolda sollama esnasinda 130la gectigin için ceza yersin. Allah aşkina yolda 90la git yüklü kamyon bile sellektör yapiyor, arkanda kimse kalmiyor uzun yol hizi 120 olmalidir artik bence bunu saglayacak kalitede yollar köprüler virajlar egitim sistemi yapilmali. Yada tak otomobillerede takograf haftalik dijital olarak incele. Çok yolumuz var daha çok

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Arkadaşlar özellikle 600 cc. ve üstü kullanıcılara naçizane bir sorum olacak. Bir çok arkadaşımız "trafik kurallarına uyun", "hızlı gitmezseniz bir şey olmaz" vb. gibi nasihatlerde bulunuyor. Peki siz bunlara ne derecede uyabiliyorsunuz? Çoğu zaman büyük araçlarca sıkıştırılıyor ve bu sebeple gaz açmak ya da makasa girerek uzaklaşmak suretiyle kurtuluyorum. Bazı noktalarda hız limiti olarak 30 km. yazmasına rağmen buna ben uyacak olsam, diğer araçlar 80'le üstümden geçerler. Bunları yazarken zannetmeyin ki yollardaki canavarlardan biriyim, arabamla 70-90 arası seyretmek en büyük keyfim ama motorsiklet kullanırken gerek devir vermek ve uygun devirde seyretmek gerekse de diğer araçlardan kaçınmak için daha hızlı kullanmak durumunda kalabiliyorum. Lütfen dürüst olalım..

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    henüz ödenmemiş radar cezası duruyor ruhsatımda.

istanbuldan gelirken 250 km boyunca hiç 100 ü geçmedim. sonra yolda çalışma vardı. bölünmüş yolun geliş şeridi astvaltlama yapılıyor ve dolayısıyla karşı trafigide bizim şeride vermişler. üstüne üstlük agır araçlar astvaltı ezmiş motosiklet için çok tehlikeli hale getirmişti. bu nedenle hızımı 25-30 a kadar düşürdüm ve bir süre bu şekilde yol aldım. yol düzelince harareti düşürmek adına biraz gaz verdim 114 ile radara düştüm. 151 lira yazdılar.

radar uygulaması keyfi bir uygulamadır. kimse bana yok bizim can ve mal varlıgımızı devlet düşünüyor ondan dolayı bu cezalar yazılıyor bu pusular kuruluyor demesin.
    conquista bunu beğendi.

conquista - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki Z750S
    dün akşam üstü 144 ile 319 lira yedim...319 lira ceza mı olur arkadas... asgari ücret 700 lira bu memlekette. yazık vallaha yazık.polise dedim : abi 2 .viteste 100 yapıyo...polis : alırken bana mı sordun

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:11 ----------

Alıntı sezer aykaç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    henüz ödenmemiş radar cezası duruyor ruhsatımda.

istanbuldan gelirken 250 km boyunca hiç 100 ü geçmedim. sonra yolda çalışma vardı. bölünmüş yolun geliş şeridi astvaltlama yapılıyor ve dolayısıyla karşı trafigide bizim şeride vermişler. üstüne üstlük agır araçlar astvaltı ezmiş motosiklet için çok tehlikeli hale getirmişti. bu nedenle hızımı 25-30 a kadar düşürdüm ve bir süre bu şekilde yol aldım. yol düzelince harareti düşürmek adına biraz gaz verdim 114 ile radara düştüm. 151 lira yazdılar.

radar uygulaması keyfi bir uygulamadır. kimse bana yok bizim can ve mal varlıgımızı devlet düşünüyor ondan dolayı bu cezalar yazılıyor bu pusular kuruluyor demesin.
    aynen katılıyorum dostum... kırmızı ışıkta geçtin mi bişey yok... onlarca insanın canına kastetmiyorsun... motorla azıcık hız yaptın mı hem de otoban gibi yolda küt diye yazıyolar cezayı...

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Bundan önceki aracımı kullanırken gerçekten çok hızlı kullandığım zamanlar oluyordu. Paraya kıyıp, radarları, hız sensörlü kameraları hatta standby'da olan polis radarlarını bile gören fakat görsel olarak tesbit edilmedikçe polis tarafından yakalanamayan radar tesbit cihazı aldım fakat bir kere bile kullanmadım. Keşke motorsiklet için olanını alsaymışım. Şimdilerde araba kullanırken 90'ı geçmediğim halde motorda bu hız standart oldu nerdeyse. Fatih arkadaşım polis de haklı ama, alırken onlara sormuyoruz. Anlamaz ki bu zevkten. Onlar sadece beleş yesinler içsinler, şurada bir şey var dediğinde de "benim görev yerim değil" derler.
    conquista bunu beğendi.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    berlin kaplanında bir bölüm vardı
    kız ata demireri araba ile götürürken karşıdan gelen araç sellektör yapıyor kızda hmm ilerde radar var diyor ata da nasıl yani siz polislerin yerini birbirinize söylüyormusunuz o zaman neden radar var diyordu yukarda bir arkadaş yazmış en güzeli kurallara uyalım
    radar olan araçlar zaten yolda kendilerini belli ediyor karşıdan size dönmüş size bakan bir araç onu gördünmü yavaşla geçtinmi bas

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)