Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

"İlk Uzun Gezim İzmir- Bodrum" Aşama 1; Hazırlık

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki ZL600
    Yanına bozuk para al yüzüncü km.'lerde durup bir çay içersiniz Şaka bir yana küçük bir ilk yardım çantası hazırla, o öyle hazır satılanlardan değil eczaneye git hazırlattır. Sadece motosiklet kazası olarak düşünme zaten kazalarda il yardım çantasından daha fazlasına ihtiyaç duyuluyor. Böcek sokmasına , yanığa, kesiğe karşı, ihtiyaç olduğu zaman çok aranıyor.
    Yuce123, eray_uluyazı ve Kaplanboğa bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    conquista - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki Z750S
    milasa varmadan önce göl gibi bişey var oralarda yol çalışması var ben 140 daldım çukurun birine dikakt et oralara
    yanına alman gereken tek şey para :D
    Kaplanboğa bunu beğendi.

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Kesinlikle kız arkadaşınada kask al hatta dizlik ceket ve eldiven eğen kasksız dizliksiz çıkaracaksan hiç çıkma derim ,yol çok uzun değil ama ilk olacağı için seni yoracaktır o yüzden dinlen sen yinede yanına takım taklavat al ne olur ne olmaz yol bu motoru sıkıştırma 80-90 sabitle hem rahat gidersin hem az yakar bol bol gezmeye bak merak ettiğin yerlere gir gez Allah sağa salim gidip gelmeyi nasip etsin hayırlı yolculuklar
    Kaplanboğa bunu beğendi.

Serdarrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacı naaptın ya...istanbul dan değil izmir den...
    pardon ya.

O zaman, otobana girmeden geze geze git diyim, şirinceye falan girilebilir. Yok gezmem diyorsan da gümüşlük koyunun girişinde bir tepe vardır, gün batımını oradan izleyin derim.. Korumalardan başka bişeye ihtiyacın yok. Sadece reflektif yelek ve dizlikler konusunda ısrar edebilirim.

Motosikleti
    İki teker olsun da..
    Hocam bir arkadasım kız arkadasıyla Gelibolu'ya gitmişti, artçının kask camına taş sıçramış.Hava sıcak oldugundan cam açık gidiyormus bir ara ama tas geldiğinde kapalıymıs.Ekipman hayat kurtarır.Bir de topcase yetersiz kalırsa artçı ufak bir sırt çantası takabilir, rüzgarın bol olsun , kazasız belasız sürüşler
    Kaplanboğa bunu beğendi.
    [B][COLOR="#000000"]Motorcuya kız verilmez
    Motorcuyla arkadaş olunmaz
    Motorcuyla yola çıkılmaz[/COLOR][/B]

Gökbörü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar bu Milas-Söke yolundaki patlatmalı yol yapım çalışması bitti mi ?

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kaplanboğa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AŞAMA 1; HAZIRLIK

Evet arkadaşlar yarın kısmetse kız arkadaşımla bodruma gidiyoruz.

Saat olarak 6, 6.30 civarı yola koyulacağız bu gece hazırlıklarımızı

tamamlayacağız. İlk gezim olduğu için tecrübeli abilerimin, kardeşlerimin

fikirlerine ihtiyacım var, Allah rızası için bi iki kelime de olsa çok makbüle geçer.

Motor: CBF 150

Rota: https://maps.google.com/maps?saddr=4...5%2C6&t=m&z=12

Dün 45 lt Shad marka topcase aldık ve takıldı, umarım 2 kişinin eşyalarını alacak kadar basitleştirebiliriz eşya seçimini.

Kasklar, ceketler, dizlikler, eldiven (sadece bende var?), ehliyet, ruhsat, sigorta hazır.

İzmir Kahramanlar İlhan Ustaya çalışmada sorun yaratan (1 haftadır ağlıyorum) motor dün bırakıldı, full bakımları yapılacak, bugün alınacak.

Lastik patlaması için sprey aldım fakat uzun yol için kilit malzemeler konusunda yardıma ihtiyacım var.

Cbf kullanan arkadaşlar michelin lastik ile artçılı hava basınçlarını paylaşırlarsa çok sevinirim.

Bütün gezinin aşamalarını (hazırlık, macera, deneyimler) ve fotoğraflarımızı bu mesajıma editleyeceğim.

Umarım sonuç olarak hepimize olumlu bir şeyler katar.

'let the journey begin' (yolculuk başlasın)
    tam yolunuzun üzerinde bocuk köy var mutlaka uğrayın derim. köy diyince aklınıza hemen yerleşim birimi gelmesin çünki bocukköy müessesenin adı. izmir çıkışında yanlış hatırlamıyorsam hava alanını geçtikden sonra ilk göbekden ''u'' dönüşü yapın sağ kolda içeri giren sokaklardan birine dalıp yolun paralelinden ilerleyince sağ tarafınızda kalacak. inanılmaz güzel camdan yapılmış nazar boncukları süslemeler ve kolyeler var. açsanız oranın sahibi (çok iyi bir amcadır emekli oldukdan sonra hobi mayetinde açmıştır boncuk köyü ancak sonradan oğlu işi büyüterek pek çok yazlık mekana hediyelik boncuk ticareti yapmaktadır) size 2 göçmen bayanın işlettiği yemekleri gayet başarılı olan bir lokantayı tarif edebilir. hatta kahvaltıyı orda yapmanızı tavsiye ederim.

ayrıca yanınıza ufak bir soğutucu çanta alarak içine 2-3 adet buz kalıbı koyarak yol boyu sizi bakkal arayıp su alma derdinden de kurtaracaktır. tabii bu çantanın içine kola vs de ekleyerek yerleşim birimi dışında manzaranın harika olduğu yerlerde de mola verme imkanını sağlayacaktır.

birde 45 litre kappa pek yeteceğini zannetmiyorum. zira bu zamana kadar hiç bir kadın arkadaşım tek bir çanta ile evden çıkmayı başaramamıştır. benim önerim en azından bir sırt çantası (bel ve göğüsden bağlanabilen dağcı çantalarından bahsediyorum) ve depo üstü çanta da almanız daha iyi olacaktır. birde depo üstü çanta alırken size bakan yüzünde şeffaf bir göz olanlarından tercih edin böylece harita yada gps (varsa) bu göze koyup motordan inmeden de rotanızı belirleyebilirsiniz.

gece yolculuk yapmayıda planlıyorsanız reflektörlü yelek almanızı ve farlarınızı değiştirmenizi öneririm.

şimdilik aklıma gelenler bunlar daha da ekleyecek bir şey bulursam yazarım. yolunuz açık olsun
    kymco agility 50 5700km >> honda cbx 250 2100km >> honda cb 125 ..?
    Demirden korksak motora binmezdik..

conquista - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki Z750S
    Alıntı Gökbörü adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu Milas-Söke yolundaki patlatmalı yol yapım çalışması bitti mi ?
    hocam ben geçtim patlama çatlama yoktu

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    şimdiden hayırlı yolcuklar...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Gökbörü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yola çıkmadan önce yolları bir kontrol et.

http://www.kgm.gov.tr/Sayfalar/KGM/S...lanYollar.aspx

Motosikleti
    Harley-Davidson 883 Super Low
    Yolu ne kadar tanıdığını bilmiyorum öncelikle güzel bir yolculuk olmasını dilerim
    1-Bafa-selmiye tarafı yol olarak ciddi sıkıntılar yaratabiliyor bu rota üstünde dikkatli olmanı öneririm
    2-Güvercinlik-Bodrum arasında da aşırı geceye kalma tam tatil dönemi o yolu bilmiyenlerde özellikle motorcular için 2. bir sıkıntı.
    3-Kız arkadaşına basitte olsa bir eldiven al tecrübeyle sabittir. Nedeni ise kamyonların çok geçtiği bir yol talaş çer çöp gibi ufak parçalar bir yolculuğumda elimin üstünü çizmişti.
    4-Minimum malzeme diyorsan sökede durma kız arkadaşın alış-veriş yapabilir
    5-Bafayı geçtikten sonra ki Tünel çok eski bir tünel toprağın suyunu çekip yere akıta biliyor aklında olsun
    5-Bafa gölünün kenarında kömürde çay ve türk kahvesi yapan bir yer var uğramayı unutma

tekrar iyi sürüşler dilerim
    Kaplanboğa bunu beğendi.
    Olduğun yerde U dönüşü bile yapıcaksan o kaskı kafana tak.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    bu ay başında bodrum istanbul yaptım! tavsiylerim

kısa kollu ve şort lu kesinlikle çıkmayın (fazladan iç çamaşırı tişörtün olsun)

motorun dengesini bozacak yükleme yapma (benzin taşıma)

sandalet giyme, ben giydim ayağımda güneşten acayip bir desen oluştu

seni geçen kamyonlarla yarışmaya çalışma çünkü boş kamyonlar senin hız sınırlarının çok üstünde giderler ve onları geçmene izin vermezler hele arkanda bir hatun var ise!!!!

otoban çok sıkıcı ve aşırı rüzgarlıydı.

önemli evraklarına çantana parana dikkat et

dinleneceksen benzinliklerde dur, kız arkadaşınla ne olduğu belirsiz yol üstü yerlerde durma.

ani derin çukurlar olabiliryor haberin olsun.

sürekli tapa gaz gitme

ve en önemlisi keyfini kaçıracak olumsuzlukarı düşünme..
    Kaplanboğa bunu beğendi.

Kaplanboğa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf 250ni
    sağolun beyler, çok güzel bilgiler, Bafa'yı çıkardım rotadan dönüşte uğrayacağız oraya,
    motoru aldığım usta bütün bakımları yaptı fakat elektrikçi sorunun 2 gün önce aldığım
    haze marka aküden olduğunu söyledi. Zanaatkar değil bildiğin usta çıktı neyse.

Cemre ütü yapıyor(benim 5 tişört ve 1 tane gömlek, bi deniz bi normal şort bi pantolon bi terlik), hamfendi 4 gece elbisesi, 5 tişört, bikini üstüne giyilcek
    2 tane günlük elbise,2 tane etek, bi tane şort, bi tane terlik, bi tanaane topuklu ayakkabı, 2 bikini, fön makinası
    kıremleri, şampuan, vs.

Çakı mı alsam yarın ya da ufak bi balta :D

Şimdi aşağıya iniyorum zincirleri yağlıyayım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:22 ----------

beyler ilk mesajımı nasıl editleyebilirim?

avciceyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA-CBF 1000
    Alıntı Kaplanboğa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağolun beyler, çok güzel bilgiler, Bafa'yı çıkardım rotadan dönüşte uğrayacağız oraya,
    motoru aldığım usta bütün bakımları yaptı fakat elektrikçi sorunun 2 gün önce aldığım
    haze marka aküden olduğunu söyledi. Zanaatkar değil bildiğin usta çıktı neyse.

Cemre ütü yapıyor(benim 5 tişört ve 1 tane gömlek, bi deniz bi normal şort bi pantolon bi terlik), hamfendi 4 gece elbisesi, 5 tişört, bikini üstüne giyilcek
    2 tane günlük elbise,2 tane etek, bi tane şort, bi tane terlik, bi tanaane topuklu ayakkabı, 2 bikini, fön makinası
    kıremleri, şampuan, vs.

Çakı mı alsam yarın ya da ufak bi balta :D

Şimdi aşağıya iniyorum zincirleri yağlıyayım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:22 ----------

beyler ilk mesajımı nasıl editleyebilirim?
    sen bir de sırt çantası ayarla böyle giderse değil 46 lt 96 lt bile yetmiyecek gibi
    HONDA
    CBF 150-CBF 500-CBF 1000

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)