Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motor Bilgisine İnanan Arkadaşlar 2 Motor Arasında Kaldım

Motovento
    REKLAM ALANI

Sevgili Arkadaşlar Öncelikle Bu Ay İçerisinde Motor Almayı Düşünüyorum Fakat 2 Motor Arasında Kaldım Lütfen Bana Yardımcı Olun;

Ben sadece güzel görünüm ve sürüş keyfi istiyorum bu iki motordan hangisi benim için daha faydalı yorumlarınızı bekliyorum..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    başlık yazılışından kişilik analizi yapacak olursak 1. motor diyorum
    beyazit60 ve Kiraz'' bunu beğendiler.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

çok teşekkür ederim kardeşim ama 1. motor düz vites ve 100 lük tabi 2012 model ama tipi biraz sade bana biraz daha teknik bilgi laazım.

Rom_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF500
    Bilemedim 2 motorda benim tarzım değil fakat bende RunemagicK e katılıyorum

Yorumlarınız için sağolun, 1. motor banada cazip geliyor ama 100 lük olduğundan sürüş keyfi alamamamdan korkuyorum...

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    2. motorun karterinde kesin hamsi kızartılmıştır....
    Firtunada kalmış sahibi..
    Konuray bunu beğendi.
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    25 cc fark için 6-7 yıllık bi motosiklet alıp, filitreler, fren kaliperleri, lastikler, muayene... ... uzunca bir listeye verilecek olan paraya, harcanacak zamana yazık.

Kuba nerdeyse sıfır, 3 yıl muayene görmeyecek, değiştirmeniz gereken en fazla lastikler olabilir o da deneyip güvenmezseniz belki ! Kuba 100 cc ve vergisi bile olmayacak !

Zincir muhafazası dahi var Selesinin derisi çatlamamış, yırtılmamış, solmamış ! Sıfır bir topcase i var. Muhtemelen biri şehir, biri köy yollarında gitmiş !

O Mondiali alırsanız KUBA nın fiyatının bayağa bi üstüne çıkar zaten, her 6 ayda bir vergi de ödersiniz 25 cc için ve yinede ilk oturuşunuzda, gazı açtığınızda sıfıra yakın bi motosiklet keyfini bence vermez.

Bende 1. motor diyorum.
    iptaluyelik02 bunu beğendi.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Yani ne diyorsun kardeşim o motorun dışına bakıp alınırmı ? 125 lik olduğundan sıcak bakıyorum biraz da kan çekiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:00 ----------

Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    25 cc fark için 6-7 yıllık bi motosiklet alıp, filitreler, fren kaliperleri, lastikler, muayene... ... uzunca bir listeye verilecek olan paraya, harcanacak zamana yazık.

Kuba nerdeyse sıfır, 3 yıl muayene görmeyecek, değiştirmeniz gereken en fazla lastikler olabilir o da deneyip güvenmezseniz belki ! Kuba 100 cc ve vergisi bile olmayacak !

Zincir muhafazası dahi var Selesinin derisi çatlamamış, yırtılmamış, solmamış ! Sıfır bir topcase i var. Muhtemelen biri şehir, biri köy yollarında gitmiş !

O Mondiali alırsanız KUBA nın fiyatının bayağa bi üstüne çıkar zaten, her 6 ayda bir vergi de ödersiniz 25 cc için ve yinede ilk oturuşunuzda, gazı açtığınızda sıfıra yakın bi motosiklet keyfini bence vermez.

Bende 1. motor diyorum.
    Öncelikle yorumun için çok teşekkür ederim. Size 2 sorum olacak 1. si şu 100 CC liklere vergi ödemiyormuyuz bunu biraz daha açarmısınız ? 2. si 100 CC lik bir motorla ortalama en fazla kaç KM hıza ulaşabilirim ?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

1. motosiklet..
    Çok daha temiz gözüküyor.
    Kullanan bir arkadaşımda bu marka modelden gayet memnun.
    100 cc bi motosikletten hız beklentiniz olmasın,ama iyi bakarsanız,beklentiniz yüksek olmazsa çok çok iş görür.
    Yine de yakından görmek,bir ustaya göstermek yararınıza olur..
    Hayırlısı olsun..

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Dostum Piasadaki en tıtreşimli (VİBRASYONLU ) motor tipidir 2. resimdeki,
    Mondıal KT,,kanuni SEYHAN,

bu tipler sağlam fakat titreşimden dolayı sıkıntılıdır,

Bana sorarsan 1. resımdekının 125 cc olanını araştır,
    2006 olsun ama o tip olsun,

hepsini kullandım ve test ettım amın ol buna...

Kolay gelsin sana...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim de bu 100 CC lik ortalama kaç km hız yapar yani şehir içi kullanıcam en fazla Yalovadan İstanbula giderim bu bana ilk motor olarak yeterlimidir arkadaşlar ?

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Sarahodes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle yorumun için çok teşekkür ederim. Size 2 sorum olacak 1. si şu 100 CC liklere vergi ödemiyormuyuz bunu biraz daha açarmısınız ? 2. si 100 CC lik bir motorla ortalama en fazla kaç KM hıza ulaşabilirim ?
    KUBA CG 100 - TEKNİK ÖZELLİKLER

Motor: Tek silindir, 4-zamanlı
    Motor Hacmi: 97 cc
    Soğutma: Hava Soğutmalı
    Ağırlık: ~ 90 Kg
    Maksimum Güç: 6.4
    Yakıt Tasarrufu: 100 Km/ 1.5 lt
    Yakıt Sistemi: Karbirator
    Fren Sistemi: Ön Kampana - Arka Kampana
    Maksimum Hız: 120 Km/saat
    Çelik Jant: Opsiyonel
    Aksesuar: Opsiyonel
    Garanti: 2 Yıl

100 cc altı ( 97 cc ) olduğu için vergiden muhaf olursunuz, geçtiğimiz 6 aylık vergi 50 TL civarı idi.

Max sürat 120 yazılmış fakat benim sürat ile hiç aram yoktur, dolayısıyla bilgimde yok tahmin dahi yürütemiyorum

120 km görebileceğini en az 4000-5000 km' lere kadar hiç düşünmüyorum açıkçası, motor iyice açılınca ne olur bilemem, zaten 90-100 üstü süratler şehir içi yakıt ekenomisi için üretilmiş motosikletlerde sakıncalı !!!

Hangisini alırsanız alın son sürat denemeyin derim ben !
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

OnrMRT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    meceiks 'F150GS' / Mêgane SW
    2motorda sana sürüş zevki bakımından aynı şeyleri yaşatır. görünüş olarak 1.motor daha güzel ve en önemlisi yeni, yukarıda da arkadaşın söylediği gibi 25cc için eski bi motor alıp sonra ona muayene lastik vs.vs. masrafı yapmana değmez zaten o zaman aynı paraya gelecek belkide masraftan dolayı daha fazla para harcayacaksın. 100cclik motor ile 80-90 yapabilirsin bakımlarınıda aksatmazsan idare eder
    siz hızlı gidebilirsiniz ama heryerde değil

Güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim.. Peki km başına nekadar yakar bu KUBA CG-100 ler bilgisi olan varmı ?

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    80-90 km hız bana yetmez dersen (ki fazlasına ne yol nede kanun müsade etmez) ikisinede bulaşma...motor seçerken hız mevzusunu ilk kritere sokmayın artık...

araba alan kimsenin hızı için aldığını görmedim...konfor, donanım,yedek parça,yakıt ,sağlamlık bunlar hızdan daha önemlidir...nasıl olsa yapması gereken kadar her motorlu taşıt hız yapar...

pist yarışı yapacaksan bunlarla işin olmamalı,acemiyim diyorsun,ilk motorum olacak diyorsun hızla işin olmamalı ama ilk sorun hızı oluyor...

iyimisin,ciddimisin???

önce bunu anlamamız gerekli...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Yorumum yanlış anlaşılmasın sadece Yalova - İstanbul arası 2 haftada bir yol sorunum olacak yani o karayolu hızına yetişebilir mi diye bu 100 CC lik motorun hızını sorun ettim yoksa nekendi canıma nede başkasının canına kastım var yanlış anlaşılmasın..

Motosikleti
    gebzeden yada pendikten feribotla geçtikten sonra kalan yolda gerekli hızı yakalarsın merak etme...120-130 gidip 3,5-4 litre yakmakmı? yoksa 80-90 gidip 2 litre yakmakmı karar senin..toplamda 20 dakika oynamaz bile...

Konu sulanmasın ama zaten pendikte oturuyorum yani yalova merkezden pendiğe kara yoluyla gerekli ekipmana uymak şartıyla bu motorla kurallara uygun şekilde gidlirmi ? Bilginize sunulur..

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Sarahodes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 CC lik ortalama kaç km hız yapar ? Yani şehir içi kullanıcam, en fazla Yalovadan - İstanbula giderim. Bu bana ilk motor olarak yeterlimidir arkadaşlar ?
    50 cc scooter ile Hollanda dan Çanakkale' ye gelen var 100 cc başlangıç için yeterli. Yalovadan - İstanbula gelinir. 2 kişi kullanırsanız+çanta falan... yokuş çıkarken biraz zorlanabilir, vites düşürür devam edersiniz hepsi bu

80-90 yapılabilen kaç yol varki ülkemizde Ki 80-90 rahat gider 100 cc bence. Hele ki şehir içi için hıza hiç takılmayın bence.

Motosikleti
    benim oturduğum yerde orası..ama yolda sıkılırsın ..25 yıllık motosiklet tecrübesi ile motorlara ,sürücünün tecrübesine ve yola göre en azından gebzeyi tavsiye etmek durumundayım...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)