Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sigorta Ücreti Geri İade

Motovento
    REKLAM ALANI
    racerci57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey XF-125
    Esselamu Aleyküm
    Arkadaşlar ben motorsikletimi satmak istiyorum fakat motorumun sigortası yok cezası ile yaklaşık 1000 TL sigorta parası tutuyor.Ben sigorta yaptırıp satışı arkadaşın üzerine verdikten sonra sigorta parasını 1000 Tl olarak mı geri alacağım yoksa 1 sene gecikme cezası düşüldükten sonramı geri alacağım.Ben paramı 1000 TL olarak geri alırsam 1 sene sigorta gecikme cezasını motoru alan arkadaştan mı alacaklar.Bilgisi olanlar lütfen yardım edebilir mi ? Merkeze uzak olduğum için sigorta şirketlerine danışamadım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda pcx
    Siz sigortanizi 1000 tl ye yaptirdiktan sonra noterden ayni gun satisi verip sigortanizi iptal ettiriyorsunuz. Ama sigorta sirketleri sigortanizi ayni gun iptal etmiyorlar alan kisiye 15 gunluk sizin sigortanizi kullanim hakki sagliyorlar. Bunun sonucunda yaklasik olarak 50-100 tl arasinda bir kesinti olacak. Yani 900-950 arasinda sigortadan para alirsiniz. Alan kisi sizin hicbir gecikme ucretine karismaz. Ayrica elinizde motosikletinizin ruhsati varsa ve satmak istiyorsaniz sigorta yaptirmaniza gerek yok, sadece motosikletinizin vergi borcu, trafik cezasi vs olmasin yeterli.

Motosikleti
    Ramzey XF-125
    Benim bildiğim sigorta olmadan satış yapılmıyor.Bu yeni yasamı hocam ?

Motosikleti
    honda pcx
    Sigorta olmadan satis yapilabiliyor. Muayene olmadan satis yapilamiyor yada gecici ruhsatin gunu bittiyse ,sigortaniz olmadigi icin emniyet ruhsatinizi vermiyor.

Motosikleti
    Ramzey XF-125
    tamam hocam anladım bu durumda ben de arkadaşta gecikme cezasını ödemeyeceğiz inşeALLAH.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)