Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bugün başımızdan geçen olay

Motovento
    REKLAM ALANI
    sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sabah kardeşim saydığım birine motor bakmaya Bursa'dan Gemlik'e gittik, Özcan1980 ben ve motoru alacak olan arkadaşımla. Motor sahibiyle akşamdan konuşulmuş, sabah aradık Gemlik merkezde bekliyorum sizi dedi tarif ettiği yere gittik, adamı bulduk selamlaştık motoru etrafta göremeyince gayri ihtiyari "motor ne tarafta" dedik adamın cevabı "motor Karacaali'de (gemlikten sonraki 3. yada 4. köy tam bilmiyorum) çınarlı kahvede" oldu şaşkınlık 1.
    Telefon görüşmelerinde ve ilanda gördüğümüz kadarıyla motor 2011 model 6000km de ilk sahibinden servis bakımlı ve garantisi devam ediyor! Adam (adamlığı tartışılır) bu sefer motorun 2010 olduğunu söylüyor şaşkınlık 2.
    Ben: O zaman gidelim abi biran önce alalım bakalım motoru fazla da vaktimiz yok notere de geç kalmayalım
    Satıcı: Abicim noter karşıda gidip satışı yapalım, sonra gidin alın motoru ordan şaşkınlık 3.
    B: Nasıl yani motoru görmeden mi alacağız?
    S: Motoru görünce zaten hasta olursun ben garanti veriyorum
    B: Keşke önce bi görseydik de hasta olsaydık!
    S: Keşke önce bi görseydik diyor ya almayın abicim madem ben tok satıcıyım motor temiz ben abinizle görüştüm arkadaş çıktık motoru görmeye gerek yok dedi.
    Motoru alacak olduğumuz arkadaşımın patronu adamla aynı köyden, arkadaşım adama bahsetmiş, adam da bir yerden muhabbet yakaladı ya ordan bağlamaya çalışıyor. E abimizin arkadaşı da çıktı adama atar yapamıyoruz tatlıya bağlamaya çalışıyoruz. Ama bir yandan ben arkadaşın patronunu arıyorum olayı soracam ne derece doğru... neyse bizim abiye ulaşamıyoruz.. Bu ana kadar adam bizi 2 kişi geldik sanıyor muhabbet dükkanların önünde yürüyerek geçiyor tam meydandaki çınar ağacının altından geçerken ben bankta oturan Özcan1980'e "abi motoru getirmemiş diyorum, bu sefer Özcan abi muhabbete dahil oluyor
    Özcan1980: Abicim sen motoru almaya geldiğimizi bilmiyor musun niye getirmedin motoru?
    Satıcı: Kardeşim ehliyetim yok benim, ceza yiyip 750 lira para mı vereyim? (soruya soruyla cevap) (şaşkınlık 3)
    Ö: Ne demek ehliyetim yok kaç senedir motor kullanıyosun sen?
    S: Kaç senedir kullanıyosun diyo ya, iki aydır motor kullanıyorum ben abicim almadım daha ehliyet. (şaşkınlık 4, biz motoru sıfır aldı biliyoruz adam iki ayda 6000kmyi köyden çıkmadan yapmış meğer... yersen... abi laf kalabalığına başlıyor) Kardeşim ben uno arabası sattım iki sene garanti verdim adam dört senedir biniyo tık demedi beni tanıyan bilir ben garanti veriyorum size.
    Ö: Madem garanti veriyosun o zaman satışı alalım, noterde paranın yarısını verelim, motoru görelim diğer yarısını verelim.
    S: Ne demek yarısını verelim parayı almadan satış mı yapılır?
    Ö: E biz motoru görmeden mi satış alalım ?
    Tabi bu süreçte konuşmalar hararetleniyor ben laf arasında Özcan abiye arkadaşın patronuyla satıcının arkadaş çıktığını çıtlatıyorum o yüzden fazla yüklenemiyoruz abiye ama ister istemez geriliyoruz, tesadüfen ordan Özcan abimin bir arkadaşına rast geliyoruz 4 kişi oluyoruz satıcı "satmıyorum abicim ben motoru" deyip kaçıyor eş zamanlı olarak benim telefon çalıyor arayan patron açıyorum olayı özet geçiyorum patronun tepki "olur mu lan öyle şey, bekleyin ben arıyorum adamı" tabi satıcı kaçtı çıktığı dükkana girdi o arada telefonla konuşarak çıkıyor bizden tarafa gelmiyor öbür taraftan kayıyor sokak arasından, tabi ben motoru gözden çıkardım almayı zaten düşünmüyorum artık ama arkadaşımın hevesini kırmadan dönelim gidelim demeye çalışıyorum ama bizimki hevesli, kavga çıksın istemiyorum arkadaşıma abinin "arkadaşıyım ben" dedi, adam sıvıştıktan sonra patron beni arayıp "bırakın ...... ........ böyle adamla alışveriş olmaz" diyor e arkadaş olmadıklarını öğrendik ama adam kaçtı, o kadar yolu geldik, sinirler gerildi bastık döndük geri

Ben bu adamın ilanını bulursam zaten linkini koyacam olur da fotoğraflara kanarsanız oltaya gelmeyin olmaz ama ben yine de uyarayım. Böyle adamların deşifre edilmesi taraftarı olduğum için bu başlığı açtım hem de içimi dökmüş oldum

Konu yanlış yerdeyse affola
    maxi97, MaMi_33, İLYAS41 ve 5 diğerleri bunu beğendiler..
    Ninja

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2012 esd :)
    Adam dolandırıcı motor ne model dedi size

Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Geçmiş olsun valla çekilecek stres değilmiş. Verseydiniz adamın eşgali numarayı polise :D
    Etme cahille sohbet küstürürsün. Silme çıkını cam kırığıyla kestirirsin. ;)

http://www.facebook.com/amraercan

Motosikleti
    sym wolf 250/ramzey cross 200
    bahaneyle gezmiş olduk diceksiniz dostum ))) gecen sene araba araken gemlikten kayseriye gitmiştim bende... sonuç olarak mantı çok guzelmiş deyip döndüm gemliğe tekrar )))
    özcan1980 ve İLYAS41 bunu beğendiler.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    bu adam müthiş bi dolandırıcı. Alıcıların uyanık olması işi bozmuş. Geçmiş olsun. Görmeden motor alınmaz. Kelek çıkabilir.
    BornToBeWild ve mterayes26 bunu beğendiler.

doans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişiyler
    ne kadar relax bi satici sıfır motor alirken bile bakıon nesi var nesi yok die =) uno kismina çok güldürdü ben 2 dedim 4 sene oldu tık demio sizede 2 derim =)
    mterayes26 bunu beğendi.

c90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 500R 2014 HONDA
    vay çakal vay
    yedim ayağı yediririm ha
    helal olsun arkadaşlar uyanık olup
    o hevesle size takacakmış namussuz
    bu gibi herifleri eşşeği suya gönderip su başında eşşeği bağlayıp sudan eşek gelene kadar pataklamak lazım
    o zaten terbiyesiz rahatlık ile onun seviyesine inilip a... a... yer misin yemez misin deyip vermeli odunu
    İLYAS41 bunu beğendi.
    KASKINI TAK ki DOSTLUĞUMUZ UZUN OLSUN
    Taşları Bağlamışlar , Köpekler Serbest
    Eşkiya Düze İnmiş , Yiğitler Derdest

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motoru gorunce hasta olursun diyo, muhtemelen sinir hastasi olacaktik gorunce :D yada tansiyon falan ziplayacak
    İLYAS41 ve özcan1980 bunu beğendiler.
    Ninja

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    patronun arkadası degıl fark etmez şok 1 de ben şok hızııle yumrugu cakmıstım
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

timoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 idi, Honda VT750 oldu
    Hocam geçmiş olsun ne diyeyim
    En umutsuz köle, köle olduğunu bilmeyendir.

özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Al motoru begenmezsen 4bin liraya geri alicam bak. :D
    Batu dönüşte niye o köydeki çınarlı kaaveye gidip motor gerçekten var mı diye bakmadık la motor bloğu hala üstünde midir diye veya herhangi bir grenajı sağlam mı diye İş çıkışı gidelim mi la o köyde gerçekten bi çınarlı kahve varmıymış?
    Doğduğunda Sen Ağlarken Herkes Gülüyordu.
    Öyle Bir Hayat Yaşa ki; Öldüğünde Herkes
    Ağlarken Sen Gülüyor Ol !

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    ben bu yöntemi biliyorum..
    burada da yaptılar..
    dolandırıcı işte motor filan yok
    parayı alıp uzayacaktı adam noterin onunde
    155e verseydiniz eşgali
    adam kalabalıksınız diye uzamış oradan
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    KLE 500
    Herşey bir yana, motor evimin önünde duruyo dese kurtarma şansı var da kaavede ne arıyo la motor :D Kendini akıllı sanan aptallardan başka hiç bişey bu kadar sinirlendiremez beni. Aazına ağzına vurucam mavi tuvalet terliğiylen. .. :D
    Eko, İLYAS41 ve kanucan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Demir At
    siz nereden nereye gittiniz motor var diye ?
    bi de motor neydi ?
    # motosikletle.blogspot

DALGIC_800 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha
    Çınaraltı kahvesi var abi orada yokustan aşağı inerken tam karşıda kalıyor. Fakat ben haftada 3-4 kez çay içmeye gidiyorum oraya sadece siyah sym 125 gördüm sabit duruyor orada .. birde hemen çaprazındaki kahvaltı salonunda kanuni nin di sanırım kros motoru var baskada birşey görmedim valla gittiğimde yine bakarım marka ve model neydi motorun ))
    özcan1980 bunu beğendi.
    Aşk tutkuyu ortaya çıkarmasaydı.O 2 tekerin üzerinde gitmezdim !!!!

zeus35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    geçmiş olsun ucuz atlatmışsınız

Motosikleti
    KLE 500
    Motor vardır kesinlikle,çünkü motor olmasaydi noterde paranın yarısına teklifini kabul ederdi. Ama motor yarı değerinden biraz daha fazla edeceğinden kabul etmedi. Senaryolarimdan biri de şu; kahvehaneye gidilir ve motorun sağı solu kırık bir şekilde ağaca yaslanmıstır. Oradaki satıcının adamları gelirler ve bu motor sizin mi yaa, demin çöp kamyonu,traktör vs. çarptı kaçtı....

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:24 ----------

CBF 150 ....
    DALGIC_800, babaçi ve İLYAS41 bunu beğendiler.

DALGIC_800 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha
    geçmiş olsundan baska demek birşey kalmıyor...ama yinede bakarım belkide baska bir kahvenın onunde olabilir )
    Aşk tutkuyu ortaya çıkarmasaydı.O 2 tekerin üzerinde gitmezdim !!!!

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı özcan1980 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor vardır kesinlikle,çünkü motor olmasaydi noterde paranın yarısına teklifini kabul ederdi. Ama motor yarı değerinden biraz daha fazla edeceğinden kabul etmedi. Senaryolarimdan biri de şu; kahvehaneye gidilir ve motorun sağı solu kırık bir şekilde ağaca yaslanmıstır. Oradaki satıcının adamları gelirler ve bu motor sizin mi yaa, demin çöp kamyonu,traktör vs. çarptı kaçtı....

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:24 ----------

CBF 150 ....
    çandan gemliğe mi gittiniz?
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    KLE 500
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çandan gemliğe mi gittiniz?
    Öyle olsaydı kafasını ön tekere sokup tekere kalkardım. (Tabii Batu'nun elinden alabilirsem ) Bursa'dan gittik

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)