Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Kasksız motor sürmek suç mu?

Motovento
    REKLAM ALANI
    beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Merhabalar

Öncelikle söyliyeyim ben kasksız sürmüyorum sadece merakımdan soruyorum

Diyelim ehliyetiniz var fakat kask yok polis durdurdu , ceza yazar mı kasksız sürdüğüm için?

Daha doğrusu suçmu kasksız sürmek ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    72 TL'dir cezası.

Gökbörü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emniyet kemerini takmadan araç kullanmak şuç mu? Eğer suç ise kasksız kullanmakta suç...

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    72 TL'dir cezası. 1o gün önce yedim oradan biliyorum.
    Kask cezası yemekten utanmıyorum ama bu cezayı marmaris gibi, kask takan birine rastlamanın çok zor olduğu bir yerde yediğim için utanıyorum. Tek vasfı trafik polisi olan bir mahlukata da boş yere kelimelerimi ve vaktimi harcadım (ceza yazmasın diye değil zaten yazdıktan sonra birkaç birşey söyledim). Bir de o gün o sıcakta 10 saat boyunca tam koruma kullanmıştım ve varmamıza 1 saat kala 130 ile radara girdiğimden 319TL ceza yemiştim. Tüm bunların üstüne yıldırım aynı yere iki kez düşmez diyip ve hava cok sıcak olduğundan markete gitmek için kasksız çıkmıştım(bahane değil tabi her şartta kask takmak lazım). Sağolsunlar trafik polisleri bizi çok düşünüyorlar, kask takalım hız sınırını geçmeyelim diye canla başla uğraşıyorlar. Yalnız, sol şeritin ortasında yatan dev gibi kamyon lastiğini bir tanesi görüp de kenara çektirmemiş (ben çarpmadım ama ala duruyorsa mutlaka birisi çarpmıştır)

Yahu soru kask cezasıydı değil mi 72 TL

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Ehliyetin varsa bunu bilmen lazım.
    eray_uluyazı bunu beğendi.

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emniyet kemeri ve kask, pasif güvenlik önlemi gibi gözükse de aslında aktif güvenlik önlemleridir. Kullanılmaması durumunda zarar görme olasılığı yalnızca sürücünün kendisi için olmadığından, ceza uygulanmasını sonuna kadar destekliyor hatta ceza tutarının artırılması gerektiğini düşünüyorum.
    eray_uluyazı, EnesBeyter ve Garip bunu beğendiler.
    112ciyiz

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    15 gün içinde yatırırsan 56 lira falan oluyo. ama bu kaskı takmadığında bi yere patlarsan ölmeyeceğin anlamına gelmez...
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

brssvs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    olsaydı keşke
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Öncelikle söyliyeyim ben kasksız sürmüyorum
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ceza yazar mı kasksız sürdüğüm için?
    dediğiniz için bence sizde kasksız sürüyosunuz ve evet bir cezası var sadece maddi de değil.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Alıntı brssvs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dediğiniz için bence sizde kasksız sürüyosunuz ve evet bir cezası var sadece maddi de değil.
    Bakın lütfen bilmeden konusmayın .ordaki cümleyi lütfen evirip çevirip abuk subuk yorum yapmayın ... zaten size kanıtlamak zorundada değilim kask takıp takmadığımı değilmi .. Beni tanımıyorsanız hakkımda atıp tutmayın..

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emniyet kemeri ve kask, pasif güvenlik önlemi gibi gözükse de aslında aktif güvenlik önlemleridir. Kullanılmaması durumunda zarar görme olasılığı yalnızca sürücünün kendisi için olmadığından, ceza uygulanmasını sonuna kadar destekliyor hatta ceza tutarının artırılması gerektiğini düşünüyorum.
    Aktif güvenlik önlemi kaza olmamasını sağlayan/azaltan önlemlerdir. Pasif güvenlik ise kaza yaptıktan sonra koruyan güvenlik önlemleridir. Kask takınca düşmeyen birini görmedim ?
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Alıntı pistolpitt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    72 TL'dir cezası. 1o gün önce yedim oradan biliyorum.
    Kask cezası yemekten utanmıyorum ama bu cezayı marmaris gibi, kask takan birine rastlamanın çok zor olduğu bir yerde yediğim için utanıyorum. Tek vasfı trafik polisi olan bir mahlukata da boş yere kelimelerimi ve vaktimi harcadım (ceza yazmasın diye değil zaten yazdıktan sonra birkaç birşey söyledim). Bir de o gün o sıcakta 10 saat boyunca tam koruma kullanmıştım ve varmamıza 1 saat kala 130 ile radara girdiğimden 319TL ceza yemiştim. Tüm bunların üstüne yıldırım aynı yere iki kez düşmez diyip ve hava cok sıcak olduğundan markete gitmek için kasksız çıkmıştım(bahane değil tabi her şartta kask takmak lazım). Sağolsunlar trafik polisleri bizi çok düşünüyorlar, kask takalım hız sınırını geçmeyelim diye canla başla uğraşıyorlar. Yalnız, sol şeritin ortasında yatan dev gibi kamyon lastiğini bir tanesi görüp de kenara çektirmemiş (ben çarpmadım ama ala duruyorsa mutlaka birisi çarpmıştır)

Yahu soru kask cezasıydı değil mi 72 TL

marmariste uygulama diye salakca bir yöntem var kırk yılda bir yaparlar o gun kim denk gelirse
    onun haricinde polis otosunu istediğin gibi çıplak kafayla solla polisle sohbet et bişi olmuyor
    tabi ben kask takıyorum sözüm meclisten dışarı
    Mustafa Kemal Atatürk

c90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 500R 2014 HONDA
    bakın beyler
    kask takmalı insanlar hemde fiyatı ne olur ise olsun en güvenlisinden
    15-20tl lik kask takanlar 72 tl cezadan korkup takanlardır
    en az 170-1000tl lik kask takanlar canına değer verenlerdir
    ben zaten o insanları
    <<PARASINA değer verenler,CANINA ve sevdiklerine değer verenler>> diye 2 ye ayırıyorum
    kaskın dayanımı, kask camının ışık geçirgenliği ve hatta dakikada kaç lt hava sürkülasyonu ve ses geçirgenliği bile önemli
    bırakın parayı para ile can alınmaz can para kazanır
    KASKINI TAK ki DOSTLUĞUMUZ UZUN OLSUN
    Taşları Bağlamışlar , Köpekler Serbest
    Eşkiya Düze İnmiş , Yiğitler Derdest

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    viper17 kafana hiç taş sıçradı mı asfalttan, gelince anlarsın aktif mi pasif mi
    Ninja

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    marmariste uygulama diye salakca bir yöntem var kırk yılda bir yaparlar o gun kim denk gelirse
    onun haricinde polis otosunu istediğin gibi çıplak kafayla solla polisle sohbet et bişi olmuyor
    tabi ben kask takıyorum sözüm meclisten dışarı
    benim de canımı sıkan o zaten, inan kask takan birini aradım bulamadım, bir de kalkmış bana nasihat veriyor bu memur, beni şu gördüklerinle karıştırma dedim. Şanssız günümdeymişim kısacası bana denk geldi

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sedici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru parkederken kask taktığım için su bile gelmedi

Alıntı asfalt meleği adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TAŞITLARDA AKTİF GÜVENLİK SİSTEMLERİ

Emniyet “tehlike bulunmaması hali” olarak tanımlanmaktadır. Aktif güvenlik, sürücünün kazadan kaçınması için, taşıtın kumanda ve frenleme yetenekleriyle, bilgilendirme sistemleri ve ergonomik olarak yerleştirilmiş kumandalarını kapsar. Kaza ihtimalinin azaltılması ya da araçların kaza oluşumuna daha az yol açacak biçimde yapılandırılması, araca daha çok aktif güvenlik elemanlarının ilavesiyle mümkündür. Aktif güvenlik elemanları, herhangi bir kaza ihtimali öncesinde, kazadan korunmak için devreye giren veya devrede olan güvenlik elemanlarıdır.

Aşağıda bazı aktif güvenlik sistemlerinin isimlerini bulabilirsiniz.

ABS ( Anti-Lock Brake System )
    Çekiş/Patinaj Kontrol Sistemleri (Traction Control Sys /TCS -Anti Schlump Regelung/ASR)
    DSC
    DİSCTRONİC
    PATLAMAYAN LASTİK
    ESP
    EHB
    EMB
    DRİVE BY WİRE
    GECE GÖRÜŞ SİSTEMİ

TAŞITLARDA PASİF GÜVENLİK SİSTEMLERİ

Pasif güvenlik sistemleri, bir kaza ile karşılaşılması durumunda, kazanın olumsuz sonuçlarını olabildiğince azaltmak amacıyla yapılan bütün yapısal ve tasarım özelliklerini kapsamaktadır.

EMNİYET KEMERİ
    HAVA YASTIĞI
    YAN KAPI KUŞAKLARI

bunlara örnek olarak verilebilir.

http://img710.imageshack.us/img710/8161/pasf.jpg

Araç üzerindeki pasif güvenlik sistemleri şekilde daha detaylandırılmış olarak görülmektedir.

Not: Kişisel çalışmalarımdan notlar olduğu için, izinsiz alıntı yapılmamasını özellikle rica ediyorum.
    http://www.motosiklet.net/forum/fayd...istemleri.html
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

soa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    Alıntı sedici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç taşa da gerek yok hiç böcek çarpmadı mı kaskınıza tak diye o böcek yada arının vs neyse yuzune çarptığını yada daha kötüsü gözüne falan geldiğini düşünmek korkutucu.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Bizim burda suç değil,egzoz açabilirsin,drift yapabilirsin,scootera 4 kişi binebilirsin,kaskı depoya koyup,çeneni dayayabilirsin..
    Polisimiz sağolsun

c90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 500R 2014 HONDA
    aktif pasif anlamam
    illede kask illede kask
    kasksız motorsiklet sürüşü
    kondomsuz cinsel ilişki
    mutlaka her ikisinde de risk vardır
    sadece risk var bana bir şey olmaz deme
    olduktan sonra bir daha bir şey olmaz
    umtuls bunu beğendi.
    KASKINI TAK ki DOSTLUĞUMUZ UZUN OLSUN
    Taşları Bağlamışlar , Köpekler Serbest
    Eşkiya Düze İnmiş , Yiğitler Derdest

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Kafanın içinde değerli bir şey varsa tak. yoksa boş ver kardeşim. Yüzünde rüzgarı hisset. Arada birde ceza ödersin. Devletin paraya ihtiyacı var.
    Daha abuk subuk şeylere ülke olarak ödeme yapacağız. O kadar dış borç harç var. Azcık bu çorbada seninde tuzun olsun.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

cakturkc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 150
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim burda suç değil,egzoz açabilirsin,drift yapabilirsin,scootera 4 kişi binebilirsin,kaskı depoya koyup,çeneni dayayabilirsin..
    Polisimiz sağolsun
    Polislik bir durum yok.Bu ülkede en küçük bir trafik cezası yazılacağında utanmadan, sıkılmadan tanıdıklarını arayanlar olduğu sürece ve bu şahsiyetsizlere itibar edip memura ceza yazmayın diyebilen karakter yoksunu devlet büyüklerimiz, amirlerimiz ve siyasilerimiz olduğu sürece polis hiçbir şey yapmaz.Yapmamakta da sonuna kadar haklıdır. Önce zihniyetlerimizi değiştirelim sonra polisimizi eleştirelim.
    “Deneyen başaramayabilir lakin denemeyen zaten kaybetmiştir.”

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)