Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motor için güvenli park yeri / Pendik

Motovento
    REKLAM ALANI
    Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Arkadaşlar merhaba. Kısmetse 1 ay içerisinde motosikletimi alacağım ancak apartman dairesinde oturmam ve o apartmanın direk caddeye karşı bakan bir bina olması canımı çok sıkıyor park yeri açısından. Pendik/Altkaynarca'da ikamet etmekteyim. Forumda o taraflarda oturan üye var mı acaba? Pendik genelinde ki otopark fiyatları hakkında bilgim yok, açıkçası aylık olarak 150 civarı otoparka vermek de biraz zor geliyor. Tabi bir de bahsettiğim en yakın otopark evimden 4-5km uzaklıkta. Bu sorun nasıl halledilebilir? Büyük sitelerin güvenlik elemanlarına sordum geceleri belirli bir ücret karşılığı sitenize motosiklet park etme imkanım var mıdır diye ama hep olumsuz yanıt aldım. Öyle aklımı karıştırıyor ki bu olay. Yardımcı olabilecek bir arkadaş olursa çok çok sevineceğim.

İyi forumlar.
    Yarın olmayacak gibi kullanırsan yarın olmaz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Ben Kaynarca yolu üzerinde yaşıyordum ailemle Adapazarı'na taşınana kadar. Açıkçası Pendik'in pek güvenli olduğunu düşünmüyorum. Bizim sitede ev; bahçe kapısı da var kumandalı; ama bir gece motoru sokak tarafında parmaklıklara dayayıp bırakmıştım. Şerefsizler MCT'nin aynaları o arada anında götürdüler. Motor çok pahalı bir motorsa ve kiradaysan evi değiştirmeye bak bence kısa bir zamanda. Yok orta halli bişeyse zincir alarmlı kilit kombinasyonuyla halledebilirsin. Yere beton döküp halka takıp zinciri de ona bağlarsan nispeten güvenli olur yine.
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Ev değiştirme biraz zor ihtimal hocam. Kendi evimiz, satma durumları da zor. Gerçekten bu iş çok can sıkıcı ama. Son çare ne kadar uzakta olursa olsun ve ne kadar maddi yönden beni zorlayacak olsa da bir 7/24 güvenlikli bir otoparka bırakmak olacak sanırım durumu. Motoru bırakıp eve gitmek için minibüse binmekte çok can sıkıcı tabi ki. Bilemiyorum, gerçekten çok can sıkıcı bir durum.

Motosikleti
    GV 250
    Garajı ya da site içi olan arkadaşın yok mu yakınlarda? Motosikletin modeli nedir? 50 lira civarı bişey olsa verilir belki parka da 150 çok fazla hocam ya; şimdiki evin orada kiraya çıkılır o paraya. Ya da kasko yaptırıp sokağa parketmek de bir seçenek. Motor varken minibüse binilmez; çok can sıkıcı bir durum olur.

DARKSTAR54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x K13- BMW 1200 GS 2008
    kasko yaptırsa bile kapalı garaj olmazsa çalınma olaylarında sigorta şirketi parayı ödemez hocam bilader sigortacı ekzperin ilk sorduğu şey kapalı garaj varmıydı..

Motosikleti
    GV 250
    O zaman kasko olayı iptal; uğraşmaya değmez. En mantıklısı yakınlardan garajı ya da kapalı bahçesi olan bir tanıdık bulmak bence.

150 de çokmuş ya :( oto yıkamalarada sormak lazım.

Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Alıntı lycantrophic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Garajı ya da site içi olan arkadaşın yok mu yakınlarda? Motosikletin modeli nedir? 50 lira civarı bişey olsa verilir belki parka da 150 çok fazla hocam ya; şimdiki evin orada kiraya çıkılır o paraya. Ya da kasko yaptırıp sokağa parketmek de bir seçenek. Motor varken minibüse binilmez; çok can sıkıcı bir durum olur.
    Hyo GT250R olacak hocam. 20 gün içerisinde teslim alacağım. Ama dediğim gibi park meselesi yüzünden ertelemek veya iptal etmek istemiyorum bunu. Site içi arkadaşım var ancak o siteye de pek fazla güvenmiyorum. Ayrıca arkadaşların dediği gibi kasko olayı da yalan sokağa park edilecekse. Her halükarda çok sıkıcı bir durum içindeyim, bakalım nasıl bir çıkış yolu olacak.

Teşekkür ederim tüm mesaj yazanlara.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Alıntı Emreerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hyo GT250R olacak hocam. 20 gün içerisinde teslim alacağım. Ama dediğim gibi park meselesi yüzünden ertelemek veya iptal etmek istemiyorum bunu. Site içi arkadaşım var ancak o siteye de pek fazla güvenmiyorum. Ayrıca arkadaşların dediği gibi kasko olayı da yalan sokağa park edilecekse. Her halükarda çok sıkıcı bir durum içindeyim, bakalım nasıl bir çıkış yolu olacak.

Teşekkür ederim tüm mesaj yazanlara.

Bi bakkal,Cerezci Vs lle görüsün isterseniz gece kacta kapatıyor mesela 10 damı 10 da sizde motoru oraya koyun sabah 8 demi acıyor 8 de alın veya anahtarını cıkartın ve adama diyin işte 50-60 Tl vericem diye...
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi bakkal,Cerezci Vs lle görüsün isterseniz gece kacta kapatıyor mesela 10 damı 10 da sizde motoru oraya koyun sabah 8 demi acıyor 8 de alın veya anahtarını cıkartın ve adama diyin işte 50-60 Tl vericem diye...
    Tek çare o gözüküyor zaten hocam şuan ama İstanbul'da bir esnafa güvenmekte zor mesele. Adam bana 10 lira veresiye bir şey vermeyecekken benim ona 10bin liralık motoru emanet etmem için biraz deli güvenim olması gerek Bakalım artık bir yere sokacağız. Hayır asansöre sığacak olsa cidden 7. katta ki evimin salonuna kadar çıkaracağım

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Tek çare o gözüküyor zaten hocam şuan ama İstanbul'da bir esnafa güvenmekte zor mesele. Adam bana 10 lira veresiye bir şey vermeyecekken benim ona 10bin liralık motoru emanet etmem için biraz deli güvenim olması gerek Bakalım artık bir yere sokacağız. Hayır asansöre sığacak olsa cidden 7. katta ki evimin salonuna kadar çıkaracağım

Benimde sorunum o koyucak yerim yok ama paraya kıyıp otoparka koyucam burada en fazla 50 Tl otopark olmadı köye götürücem binmeyecegim zaman 10 km
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Pendik-Kaynarca yakınlarında kimse yok sanırım.

atilla_hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2009 honda cbr 600rr limidet edition
    Gerçekten çıkılmaz bir durum içindesin. Ben Darıcada oturuyorum. Garaja motoru park ettikten sonra önüne 2 tane araba çekiyorum. Direksiyon kilidi ile beraber 3 tane kilit takıyorum yinede gözüm arkada işe gidip geliyorum. O kadar önlem almama rağmen hala güvenemiyorum. Bir de sen pendik gibi bir yerdesin. Göz önündesin. Güzel dikkat çeken bir motor alıyorsun ve benim kadar önlem alacak bir yerin yok. Senin yerinde ben olsam motoru almadan önce bu sorunları çözmeye bakarım. Sonra için huzursuz olunca aldığına bile pişman olabilirsin. içindeki şevkte biranda kırılmış olur.
    Hondaaaaaaaa

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    BEN kavakpınarda oturuyorum... kaynarcaya yakın ama şuan evimde değilim.. alt kaynarcada ssk hastanesine gelmeden sağda po var.. aydınlı yolu caddesi üzerinde.. ordaki pompacıolarla konuş.. yardımcı olacaklardır...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    GV 250
    Bizim sitenin kapısı vardı özel kumandalı; site içinde de ağaca bağlıyordum zaten ordan götürme ihtimalleri düşük. Haftasonu pendikteydim; önerimi yineleyim evi taşı oradan valla yaşanmaz ya kalabalık gürültü.

Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Alıntı atilla_hakan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten çıkılmaz bir durum içindesin. Ben Darıcada oturuyorum. Garaja motoru park ettikten sonra önüne 2 tane araba çekiyorum. Direksiyon kilidi ile beraber 3 tane kilit takıyorum yinede gözüm arkada işe gidip geliyorum. O kadar önlem almama rağmen hala güvenemiyorum. Bir de sen pendik gibi bir yerdesin. Göz önündesin. Güzel dikkat çeken bir motor alıyorsun ve benim kadar önlem alacak bir yerin yok. Senin yerinde ben olsam motoru almadan önce bu sorunları çözmeye bakarım. Sonra için huzursuz olunca aldığına bile pişman olabilirsin. içindeki şevkte biranda kırılmış olur.
    Aynen öyle.. Çok ciddi söylüyorum şuan dahi gözüme uyku girmiyor zaten sırf bu sebepten. Bugün bulabildiğim fabrika (7/24 güvenlik görevlisi olan) ve bilimum yerleri tek tek gezeceğim. Ve artık gerekirse yalvaracağım. Aslında belki bu forumda Kaynarca'da ki büyük sitelerden birinde oturan bir kişiyi bulabilsem rahatça orada ki kapalı garaja park edebilirdim ama kimse denk gelmedi veya yok bilemiyorum. Yardımınız için teşekkürler ayrıca.

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BEN kavakpınarda oturuyorum... kaynarcaya yakın ama şuan evimde değilim.. alt kaynarcada ssk hastanesine gelmeden sağda po var.. aydınlı yolu caddesi üzerinde.. ordaki pompacıolarla konuş.. yardımcı olacaklardır...
    Öyle bir yardımda bulunurlar mı bilemiyorum evimde o PO'ya 1 dakika mesafede zaten. Bir kaç motor görmüştüm yan tarafından ancak ben şirket çalışanlarının v.s. motorları sanmıştım. Bugün onlara da soracağım. Ayrıca bahsettiğimiz PO'da tanıdığınız birisi var mı acaba? En azından isim vermek fazlaca işe yarayabilir. Teşekkürler.

Bizim sitenin kapısı vardı özel kumandalı; site içinde de ağaca bağlıyordum zaten ordan götürme ihtimalleri düşük. Haftasonu pendikteydim; önerimi yineleyim evi taşı oradan valla yaşanmaz ya kalabalık gürültü.
    Ah ah öyle bir imkan olsa anında taşırım evi emin olun. Ancak ailenin tek kendi evi. İşçi ailesi. Hal böyle olunca öyle kolay değil imkansız bir hal alıyor taşınma fikri. Teşekkür ederim tekrar

Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Flood yapıyormuşum gibi olacak yalnız düzelt butonu çıkmadı bu kez mesajımda.

@TEKTEKER_RAMÇO sordum biraz önce PO'ya. Şuan 2 motor o şekilde bırakıyormuş ancak müdürleri onlarında çıkmasını istemiş. O sebepten olumsuz yanıt aldım..

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    birkaç parça kaliteli ve sağlam kilitle + brandayla halledebilirsin diye düşünüyorum ayrıca cadde üstü demişsin, kamerası olan bir dükkanın görüş açısına doğru park edersen güvenlik seviyeni arttırabilirsin

Motosikleti
    GV 250
    Alıntı c3nk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birkaç parça kaliteli ve sağlam kilitle + brandayla halledebilirsin diye düşünüyorum ayrıca cadde üstü demişsin, kamerası olan bir dükkanın görüş açısına doğru park edersen güvenlik seviyeni arttırabilirsin
    Pendikte işlemez o kural bence. Ben o kadar site içinde kilitledim aynaları söküp götürmüştü adamlar. 5 tane kilit olsa bile toplam 15 dakikada açılır zaten o kilitler. Kamera da neye yarıyor adamlar kask giyip götürüyorlar motoru. Şahsen benim içim rahat etmez öyle caddede. Gerçi bir eleman öyle kilitsiz militsiz Bmw gs650yi site önünde bırakmıştı gittiğimde; iyi cesaret valla.

Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Alıntı c3nk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tuzla'daymışsın sende bilmiyorum biliyor musun Kaynarca tarafını ama Murat arkadaşın da dediği gibi bizim oralarda o iş yalan.

Pendikte işlemez o kural bence. Ben o kadar site içinde kilitledim aynaları söküp götürmüştü adamlar. 5 tane kilit olsa bile toplam 15 dakikada açılır zaten o kilitler. Kamera da neye yarıyor adamlar kask giyip götürüyorlar motoru. Şahsen benim içim rahat etmez öyle caddede. Gerçi bir eleman öyle kilitsiz militsiz Bmw gs650yi site önünde bırakmıştı gittiğimde; iyi cesaret valla.
    Aynen öyle ne yazık ki. Ayrıca o BMW'yi bırakan adama ne desem bilemedim. Deli cesareti dedikleri şey tam olarak o olsa gerek. Değil BMW asya motor scooter olsa dahi bırakamam hiç bir yere.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)