Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İstanbul - İzmir

Motovento
    REKLAM ALANI
    bpk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abilerim kardeşlerim öncelikle selamlar saygılar ve sevgiler 8 Ağustos'u 9'una bağlayan gece 2 buçuk , 3 gibi Bostancı'dan yola çıkıp İzmir Foça'ya gitmeyi planlıyorum hem seyahat hemde ziyaret amaçlı bir yolculuk olacak . Konuştuğum bazı abilerim Balıkesir üzerinde bir kaç saat uyuyarak yola devam etmemin daha mantıklı olacağını söylediler . Sizce de bu böyle midir ? Motorum mondial 150 zc Çinli ile uzun yol denemeside yapmış olacağım bu sayede Yol deneyimlerimi de fotoğraflarla paylaşacağım İnşallah Yola gece çıkacak olmamın sebebi ise gündüz motorun şişme ihtimalinin olması . Gideceğim toplam mesafe ise 574 km ( Google amca sağolsun ) . Sizce neler yapılmalıdır ? Motorum daha sıfır ve rodajı yeni bitmek üzere güveniyorum motoruma . Son olarak söylediğim günde böyle bir seyahat yapacak arkadaşımız var ise yolculuğu birliktede yapabiliriz Herkese iyi forumlar
    Mustafa Kemal ATATÜRK .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    babaduru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yılların Eskitemediği Peugeot 103-CBR 250 R(2011)
    Yeni bir motor çinlide olsa japonda olsa bi derdi yoksa yolda bırakmamalı yerinde olsam düşünmeden yola çıkardım ki 150 zc den pek şasesi dışında şikayet duymadım Hayırlı yolculuklar.

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gece yolculugu zorlu olmayacak mi mesela karanlikta sagdan soldan kopek falan atlayabilir en basitinden, yola cikana kadar gorunmez karanlikta
    Ninja

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Kardeşim,öncelikle Allah yolunu açık etsin.
    Rodajını bitir,scooter yüksek devirde uzun süre gidecek kıvama gelsin.
    Ardından seyahete çıkmadan önce,tanıdığın güvendiğin bir ustayla görüş,bakımları tam olsun.
    Yolda seni bırakacak bir sorun çıkarmaz zcler.
    Fakat ara ara dinlendir,yazın sıcağında 2 saat dipgaz gidip,yine de şişiremedim motoru,o bakımdan telaş yapma.
    Oldu ki şişti,yarım saat hem kendin,hem motoru dinlendir.
    Çıkmadan önce gerekli ekipmanları,tamir aletlerini yanına al.
    Güzergah üzerindeki en yakın servisleri,yolda kalman durumunda yol yardım numaralarını not et.
    Ve 75-80 ile sabit istediğin gibi gider gelirsin ins.
    Bol bol resim ve gezi raporu istiyoruz senden

---------- Post added at 19:22 ---------- Previous post was at 19:19 ----------

Alıntı sedici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gece yolculugu zorlu olmayacak mi mesela karanlikta sagdan soldan kopek falan atlayabilir en basitinden, yola cikana kadar gorunmez karanlikta
    Evet burada Batuhan bey haklı.
    Zc'nin gece aydınlatması biraz yetersiz,özellikle aydınlatması olmayan yollarda,gece gorus mesafesi dusuyor.
    Aküyü zorlamayacak aydınlatma takviyeleri yapılabilir.

Alıntı sedici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yola full konsantre bir şekilde gitmek lazım birazda kestirebilmek önemli olan bugünde başıma geldi daha az önce köpek atladı önüme ama motor kaymak gibi kaydı maşallahta vurmadım . O konuda da güveniyorum açıkcası motoruma . Ama gece yolculuğu haklısın zor olacak ama bir bakımada orada olmam gereken saati ve kursumu göz önüne alırsam çıkabileceğim en uygun saat gibi görünüyor .

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:28 ----------

Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim,öncelikle Allah yolunu açık etsin.
    Rodajını bitir,scooter yüksek devirde uzun süre gidecek kıvama gelsin.
    Ardından seyahete çıkmadan önce,tanıdığın güvendiğin bir ustayla görüş,bakımları tam olsun.
    Yolda seni bırakacak bir sorun çıkarmaz zcler.
    Fakat ara ara dinlendir,yazın sıcağında 2 saat dipgaz gidip,yine de şişiremedim motoru,o bakımdan telaş yapma.
    Oldu ki şişti,yarım saat hem kendin,hem motoru dinlendir.
    Çıkmadan önce gerekli ekipmanları,tamir aletlerini yanına al.
    Güzergah üzerindeki en yakın servisleri,yolda kalman durumunda yol yardım numaralarını not et.
    Ve 75-80 ile sabit istediğin gibi gider gelirsin ins.
    Bol bol resim ve gezi raporu istiyoruz senden

---------- Post added at 19:22 ---------- Previous post was at 19:19 ----------

Evet burada Batuhan bey haklı.
    Zc'nin gece aydınlatması biraz yetersiz,özellikle aydınlatması olmayan yollarda,gece gorus mesafesi dusuyor.
    Aküyü zorlamayacak aydınlatma takviyeleri yapılabilir.
    Kardeşim 700 km oldu 1500 olur o tarihe kadar bakımına sokup öyle gitmeyi planlıyorum zaten İstanbul'da olacağım . Motoru aldığım yerde yaptıracağım son bakımını çok ilgililerdi çünkü . Şişme durumda zaten gece yolculuğu olduğundan çok sorun çıkacağını sanmıyorum . Aydınlatma konusuna gelincede geçen gün bir şey farkettim Selektör yapmamız için bastığımız tuş var ya kısalar yanıkken ona basılı tutarak gidiyorum harika aydınlanıyor etraf Bunu da artık ışıklandırması kısıtlı alanlarda kullanırım yolda en kötü bir el feneri alayım ne olur ne olmaz Artı bana kalırsa gel birlikte gidelim ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:33 ----------

Alıntı babaduru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni bir motor çinlide olsa japonda olsa bi derdi yoksa yolda bırakmamalı yerinde olsam düşünmeden yola çıkardım ki 150 zc den pek şasesi dışında şikayet duymadım Hayırlı yolculuklar.
    Şikayet edilecek grenajları dışında bencede hiç birşeyi yok . Evet sıfır şuan bir derdide yok 700 km oldu rodajıda tamamlanıyor yavaş , yavaş . Artık hayırlısı bakalım şimdiden teşekkür ederim
    Mustafa Kemal ATATÜRK .

c90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 500R 2014 HONDA
    bakımlarını yap motorun yedek ampul motor sinyalleri ve far ampulu
    elfeneri birde gece yolculuğu için şsrt refletörlü yelek giy görünür ol bas gaza
    1-1,5 saatte mola ver yeter yollar senin ALLAH kazadan ve beladan korusun hayırlı yolculuklar
    KASKINI TAK ki DOSTLUĞUMUZ UZUN OLSUN
    Taşları Bağlamışlar , Köpekler Serbest
    Eşkiya Düze İnmiş , Yiğitler Derdest

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Gece çok tehlikeli gündüz dinlenerek gitmek daha güvenli.
    Bilge değil sadece ahmaklar her şeyi bilir.

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Umarım kazasız belasız sorunsuz bir gezi olur mutlaka resim isteriz.

Ancak geçmişte bir ZC kullanıcısı olarak ve gitmek istediğin yolun bir kısmını tecrbüe etmiş biri olarak bir iki ufak tavsiye vereyim.

1. Motorunun gücü vce boyutları nedeni ile gece çıkmanı tavsiye etmem malum o saatler otobüs ve kamyonların arasında gitmek çok sağlıklı olmayacaktır.
    2. Ben ZC ile Kemal Paşa Su Uçtu Şelalesine kadar gitmiştim, ancak sık sık motoru dinlendirmeni yormamanı ve hız konusunda çok dikkatli olmanı tavsiye ederim.
    3. Özellikle Bursa' dan Balıkesire geçerken Haraların olduğu yol (Karacabey) çok düz ama inanılmaz ters rüzgarlar var, oldukça da uzun bir yol olduğundan rüzgar seni omuzlarından sürekli itecektir uyanık ve dikkatli ol yol bitmiyor.
    4. Full koruma, mutlaka ama mutlaka koruma ekipmanlarından ödün verme şehirler arası yollarda insanlar trafik kurallarından bir haber yaşıyorlar dikkat et.
    5. Yanına mutlaka motorun için ihtiyaç duyacağın boylarda anahtar takımı ve birkaç tamir malzemesi al. Birde benzin problemi yaşamamak için (malum yedek depo yok) benzin alma aralıklarını çok uzatma.

""KAZASIZ SÜRÜŞLER
    eray_uluyazı bunu beğendi.
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı bpk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim 700 km oldu 1500 olur o tarihe kadar bakımına sokup öyle gitmeyi planlıyorum zaten İstanbul'da olacağım . Motoru aldığım yerde yaptıracağım son bakımını çok ilgililerdi çünkü . Şişme durumda zaten gece yolculuğu olduğundan çok sorun çıkacağını sanmıyorum . Aydınlatma konusuna gelincede geçen gün bir şey farkettim Selektör yapmamız için bastığımız tuş var ya kısalar yanıkken ona basılı tutarak gidiyorum harika aydınlanıyor etraf Bunu da artık ışıklandırması kısıtlı alanlarda kullanırım yolda en kötü bir el feneri alayım ne olur ne olmaz Artı bana kalırsa gel birlikte gidelim ?
    Kardeşim bitmiş rodaj ya,in şu motorun üstünden
    Katılmayı çok isterdim ama malesef çalışıyorum,yoksa iki zc o yolun hakkından gelir rahat rahat..
    Ayrıca denildiği gibi yedek depo olayı olamadığı için her 100 Km'de bir depoyu doldur,sıkıntı yaşama veya yedek benzin muhafaza edebileceğin,plastik benzin bidonlarından al yanına her ihtimale karşı..

Ayrıca castrolun 10w 40 scooter yağı var,yağı onunla değiştir,şişme falan olmaz kolay kolay,yüksek devirde saatlerce gitmediğin müddetçe.
    Zaten istesen de uzun süre gidemiyorsun benzin deposu küçük

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    kesinlikle ama kesinlikle gece çıkma
    sabah 5-6 ideal
    harley is making love with davidson

Motosikleti
    Kawasaki ZL600
    Geceleyin yollar bu güzergah üzerinde kamyon dolu oluyor, özellikle sabaha karşı kamyoncular uykusuzluktan adeta yol üzerinde dolaşmaya başlıyorlar, geceleyin görünebilirliğin çok daha azalacak. sabah 5-6 gibi çıksan sanırım 6 saat içinde Susurluk'taki dinlenme tesislerinden birine kapağı atabilirsin öğlenin sıcak saatlerini orada geçirirsen. Saat 4 gibi yeniden yola çıksan akşam üstü izmire giriş yaparsın. İyi yolculuklar.

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    işte bu yüzden su soğutmalı motor aldım
    bpk bunu beğendi.
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    kendini hazır hissettiğin zaman çık düş yolara hiç bişşey olmaz
    rahmi34 bunu beğendi.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aynı yolu yapmış biri olarak .. yenikapıdan idonun feribotunu kullanmanı tavsiye ederim .. saat 07:00 da yenikapıdan kalkar ve yolun en pis en kalabalık en tehlikeli yerini pas geçmeni sağlar . bandırmadan devam edersin .. yolda kamyoncu lokantaları var .. orlarda mola verip atıştırırsın ..

bandırmadan sonra 5-6 saatte izmire girersin ..
    maxi97 bunu beğendi.
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Bence gece yolculuk işini bidaha düşün...

Arkadaşlar haklısınız gece tehlikeli ama zamanım dar o yüzden gece çıkmak zorunda kalacağım :( Tavsiyeleriniz için hepinize gerçekten çok teşekkür ederim hazırlığıma başladım yavaş yavaş . Yeleklerden muhakkak edinmem gerek . Koruma ile ilgili olarak sağolsun bir abimiz yardımcı olacak . Benzin olayında da sonuna kadar katılıyorum . Bakımlarını yaptıktan sonra hayırlısıyla yola çıkacağım . Fotoğraflar resimler muhakkak çekeceğim ve burada paylaşacağım daha 20 güne yakın bir süre var bu süre zarfında konuya ekleme yapmak isteyen abilerimizi kardeşlerimizi can kulağı ile dinliyor olacağım tekrar teşekkür ederim cevaplar için
    Mustafa Kemal ATATÜRK .

Motosikleti
    xciting 500
    Batuhanı vazgeçirtelim.sabah serinliğiymiş,susurlukda ayvalık tostuymuş,akhisar girişi kavuncuların ordaki uçak yolu falan hiç bir yeri tarif etmeyelim.ben tır şoförüyüm 11.senemdeyim uyuyan kamyoncu var uyuyan otomobil sürücüsü çok daha fazla 5-6 sene öncesine kadar duble yollar fazla yokken çok fazla araç sürücülerini sellektör kornayla uyandırmışlığım oldu kamyon ve tır sürücüleri dahil(gecede uyur sürücü Temmuz Ağustos gündüz sıcağında daha da çok uyuma isteği olur!) aracın 150 lik ve rampalarda hızın 35-40 lara kadar düşecek.o vakitde 70 bin euroluk motorları güçlü tır veya kamyon sürücüleri seni rampalarda kornalarıyla sağ şeritte olmandan rahatsız olup kornalarıyla seni rahatsız edecekler.bence maxi scooter dışındaki küçük hacimli motorsikletin şehirler arası yolda olması tehlikeli

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    öncelikle eski bir zc kullanıcısıyım ve zc ile 16 ayda 16 000 km yaptım.

farın xenon değilse gece yola çıkma. ben çıktım, armut tip ampul ile selektör düğmesine basılı gitmeme rağmen (yani uzun ve kısa beraber) parlak çizgilerden başka bir şey göremiyordum.

lastiklerin michelin değilse yola çıkma demem ama sulamaların orada hızını 30a falan düşür. viraj almayı geç gaz hareketinle bile yere düşersin.

50 kmde bir on dakika dinlen. zaten hafif de olsa titreşim var. sen de rahat edersin.

yerinde olsam idoyla vapurla geçerdim. sonrasını ve öncesini motosikletle alıp motorun daha az yola gelmesini sağlardım.

bu arada yanına 5-6 tane egzoz vidası, 3-4 egzoz contası ve 2-3 tane egzoz saplaması al. bir de bunlara uyacak lokma. yolda egzoz düşerse bunlarla 5 dakikada egzozu yerine takarsın. 3-4 kere başıma geldi.

aklıma gelenler bunlar. 150 zc ile uzun yol tecrübesi en fazla olanlardan biri benim. tavsiyelerimi dikkate almanı öneririm.

Alıntı 600fazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Batuhanı vazgeçirtelim.sabah serinliğiymiş,susurlukda ayvalık tostuymuş,akhisar girişi kavuncuların ordaki uçak yolu falan hiç bir yeri tarif etmeyelim.ben tır şoförüyüm 11.senemdeyim uyuyan kamyoncu var uyuyan otomobil sürücüsü çok daha fazla 5-6 sene öncesine kadar duble yollar fazla yokken çok fazla araç sürücülerini sellektör kornayla uyandırmışlığım oldu kamyon ve tır sürücüleri dahil(gecede uyur sürücü Temmuz Ağustos gündüz sıcağında daha da çok uyuma isteği olur!) aracın 150 lik ve rampalarda hızın 35-40 lara kadar düşecek.o vakitde 70 bin euroluk motorları güçlü tır veya kamyon sürücüleri seni rampalarda kornalarıyla sağ şeritte olmandan rahatsız olup kornalarıyla seni rahatsız edecekler.bence maxi scooter dışındaki küçük hacimli motorsikletin şehirler arası yolda olması tehlikeli
    Buna acayip bir heves var içimde o yolu ne olursa olsun çekmek gibi belki azap gibi olacak belki de tam hayalimdeki gibi ama iki sonuç için hazırladım kendimi diyebilirim . Sizinde tercihiniz ne peki gündüzleri sıcaktan mayışır şoförler demişsiniz gece gitmek mi en iyisi ?
    Mustafa Kemal ATATÜRK .

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Batuhan, bir ara çay ısmarlarsın, anlatırım sana ne zaman yola çıkılır, ne zaman çıkılmaz
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)