Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

125 MH Drift hızlanma problemi

Motovento
    REKLAM ALANI
    c90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 500R 2014 HONDA
    benim sıkıntım 2012 3800 kilometrede mondial 125 mh drift
    5. vitese atınca sanki gaz vermiyorum da gaz kesiyormuşum gibi motor devri ve hızı fena düşüyor
    4. viteste redline 10000 devir üstüne çıkarıp 110 km/h da iken 5. vitese atınca devir 8000 devir 110-105 km/h bile altına düşüyor
    sonra motor 120-115 kadar çıkıyor ama bi hayli zaman alıyor. daha motorum 5. viteste 10000 devir e ulaşmadı ulaştıramadım
    ilgi ve alakanıza peşinen teşekkür ederim
    KASKINI TAK ki DOSTLUĞUMUZ UZUN OLSUN
    Taşları Bağlamışlar , Köpekler Serbest
    Eşkiya Düze İnmiş , Yiğitler Derdest

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

motor ölmüş at gitsin :D bence normal arkadaştada var bi tane mh başlarda onunda öyleymiş şuan 11000 de düzelmiş yeni olmasından dolayıdir bence o bide kullanma kılavuzunda ne yazıyorsa ona göre hareket etseydin

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Dişli varsa cıkar..Bizim arkadas da dişli vardı 4.Viteste 125 e dayadı 5.vites yemiyordu motor devir git gide düşüyor ve yavaslıyordu.
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    CBR 500R 2014 HONDA
    hiç bir modifiye yok fabrika çıkışlı bakımları düzenli ve zamanında serviste yapıldı

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Alıntı c90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç bir modifiye yok fabrika çıkışlı bakımları düzenli ve zamanında serviste yapıldı

Hiç bir fikrim yok Adem80 Gelirse sorunu bulur
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    CBR 500R 2014 HONDA
    bu konuda fikri olan yok mu?

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750 integra
    Ne olması lazımdı bence normal
    Zippo's, pistolpitt ve Mengu16 bunu beğendiler.
    www.erkakurye.com

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Bak Mh nin topiğindeki arkadaşımız ne yazmış senin soruna cvp olarak Alıntıdır
    Alıntı eray_uluyazı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .
    bildiğiniz üzere(!) araçlarda sondan bir önce ki vites hız vitesidir yanı araçlar normal şartlarda stabil şekilde çıkabilecekleri en yüksek sürete bu vitesler de çıktıktan sonra en son vitese atıp motoru rahatlatırlar.
    yani 4. viteste 120 km/s hıza 10000 devirde ulaştıktan sonra 5. vitese attığında 8000 devire gerilemesi gayet normal. çünkü bu vites oranlarıyla ilgili bişey. amaç zaten zorlanmış olan motoru bir üst vitese atıp rahatlatmak son viteste zorlamak değil.
    zaten daha yüksek süratlere anlık çıkarsınız uzun süreli değil. ayrıca bunun rüzgar direnci de var onu da hesap etmek lazım.
    tamam driftler seri motorlar fakat bi tavşandan yarış atı performansı beklemeniz saçma olur.
    şaka dan kastım buydu...
    Bu Teoriye bende doğruluyorum
    Çünkü misal veriyom yokuş çıkarken 4 den 3e 3 den 2 ye düşürüyon vitesi gücü yetmiyo diye dimi buda ona benziyor vites arttıkca hız da artıyor ama güç kaybıda oluyor misal 15 dişliyi 14 de düşürünce ön kalkma olayının azalması gibi
    Sado

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    motorun gücü yetmiyor. Veya tam açılmamış olabilir. Sağır kalmış olabilir.

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    Alıntı c90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu konuda fikri olan yok mu?
    Herşey olması gerektiği gibi, 5.vitese atınca doğal olarak aynı hızı daha düşük devirde gidersiniz. Devrin 10000 den 8000e düşmesi bundan. 5. viteste 10000 devire ulaşmaması, motorun gücünün bu kadarına elvermesindendir. Hem 5. vites, 120 km hıza dahi çıkarıyormuş. Zaten normal sürüşünüzde red line devirlerde gitmiyorsunuz diye varsayıyorum. Neticede motorun sağlığı için yüksek devirler, sadece ihtiyaç anında cıkılması gereken devirler. keyifli sürüşler

Motosikleti
    CBR 500R 2014 HONDA
    bu mesaj yada başlığın neresi büyük bu konuda uyarı almışım
    kısaca de get bu kadar forumda aktif olma bu foruma bu kadar takılma deniyor
    galiba yada senin başka işin yok mu
    bu forumda neden bu kadar vakit geçiriyorsun deniyorsa
    buna gerek yok biri beni banlasın yada biri beni durdursun

---------- Post added at 20:39 ---------- Previous post was at 20:22 ----------

Alıntı pistolpitt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herşey olması gerektiği gibi, 5.vitese atınca doğal olarak aynı hızı daha düşük devirde gidersiniz. Devrin 10000 den 8000e düşmesi bundan. 5. viteste 10000 devire ulaşmaması, motorun gücünün bu kadarına elvermesindendir. Hem 5. vites, 120 km hıza dahi çıkarıyormuş. Zaten normal sürüşünüzde red line devirlerde gitmiyorsunuz diye varsayıyorum. Neticede motorun sağlığı için yüksek devirler, sadece ihtiyaç anında cıkılması gereken devirler. keyifli sürüşler
    teşekkür ederim

---------- Post added at 20:47 ---------- Previous post was at 20:39 ----------

yeterince bilgi aldım bu konu kaldırılabilir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)