Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motosiklet mi zengin işi,ben mi fakirim?

Motovento
    REKLAM ALANI

Bir üniversite öğrencisiyim motosikletlere küçüklüğümden beri meraklıyımdır.Ancak çinli motosikletler bile 2bin tl üzeri sadece ben değil birçok arkadaşımın birçok insanın bütçesini aşıcağını düşünüyorum bu miktarın,bir hobi için en az 2bin tl iyi bir miktar buna rağmen bazıları 6. motosikletim 2. race makinem yok 3. endurom falan yazıyorlar hemde japon avrupa motosiklet kimsenin malında gözümüz yok herkes güle güle kullansın ama merak ediyorum bunları yazan abiler çok mu zenginler yoksa son paralarına kadar biriktirerek motosiklete mi harcıyorlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    reis007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ara verdik , yaza kısmet...
    Alıntı scr4m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir üniversite öğrencisiyim
    bende üniversite öğrencisiyim ama çalışıyorum
    yoksa son paralarına kadar biriktirerek motosiklete mi harcıyorlar
    evet neredeyse sonuna kadar biriktirip yeni motor alır çoğu, bende o çoğunluktayım. ama race makina değilde commuter alınabilir diye düşünüyorum 'çalışarak'.
    Sevmek güzeldir sevmeyi biliyorsan motosiklet güzeldir sürmeyi biliyorsan...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    En kral motosiklet, en basit orta kalite sedan otomobilden ucuz. Hyundai Accent gibi bir araba bile 40 bin lira. Memlekette yeni arabadan lüks arabadan geçilmiyo pahalı motor alanlara laf etmeden önce bunu bir düşünün.
    Felon, ersinisdj ve Halil Karamanoğlu bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Baba parası yiyenler varmı içimizde bilemem
    ama o bahsettiğin abiler hayatta neleri kazanırken neleri vermiş yada kaybetmiş,
    yaşaması gerekenlerin hangileri bir şekilde feda olmuş,
    iş yaparken kaç para için kaç amuda kalkmış,
    kaç kere çamura batmış hiç düşündünüzmü?
    bunları yaparken kaç motosiklet haketmiş?
    sadece motosikleti sevip hastası iken yan gelip yatarak yukarıdanmı istemiş?
    inanki birçoğu elindekinin çok daha iyisini ve fazlasını haketmiştir dostum
    çalışmak çalışmak çalışmak
    formülü verdim sanırım)
    nadrov, regal, beyaz atlı ve 8 diğerleri bunu beğendiler..

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    bence yanlış bi değerlendirme olmuş,ne ünversite öğrencileri var benim motorumun fiyatında ellerinde telefonlar kameralar var bence bu fiyatlar çok değilki..bir bisiklet bile oda orta kalite 500 tlden yukarıda...yani motorların fiyatları bence ucuz hele çin malı dersen herkesin bütçesine göre motor var

bu arada 3. motorum hepsinide kendim aldım,yeterki para biriktirmeyi bil zor bişey değil...

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En kral motosiklet, en basit orta kalite sedan otomobilden ucuz. Hyundai Accent gibi bir araba bile 40 bin lira. Memlekette yeni arabadan lüks arabadan geçilmiyo pahalı motor alanlara laf etmeden önce bunu bir düşünün.
    Haklısın sıfır bir araba 30 bin tlden başlıyor fakat otomobil sadece hobi değil günümüzde gereklilik bir aileye bir otomobil alınır herkesin işine yarar motosikletteki olay aynısı değil bundan dolayı otomobil ve motosikleti kıyaslayamassın bu otomobille kamyon kıyaslamayla aşağı yukarı aynı olay

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mesela bi hyundai accent alacaksan onun resimlerine aylarca bakıp gece gündüz onu düşünmezsin.Bakarsın elindeki paraya o araba vardır, rengini seçersin alırsın.Ama motosiklette durum farklıdır.Motosiklet ulaşım aracından çok kullanıcılarda tutkuya dönüştüğünden, adam kafaya koyduysa yemeğinden kısar yinede alır..
    Şimdi senin bahsettiğin rakam, çalışmayan birisi için çok büyük bi rakam olabilir..ama parttime bi işe girsen bile 3ayda toplayabilceğin bir para,yani çok değil..
    2bin lira dediğin bi çok üniversite öğrencisinin cebindeki telefon, çantasındaki laptopdan daha az.
    beyaz atlı ve Halil Karamanoğlu bunu beğendiler.
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Alıntı reis007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende üniversite öğrencisiyim ama çalışıyorum

evet neredeyse sonuna kadar biriktirip yeni motor alır çoğu, bende o çoğunluktayım. ama race makina değilde commuter alınabilir diye düşünüyorum 'çalışarak'.
    arkadaşım ayıptır sorması yılda ne kadar para biriktirebiliyorsun ben taş çatlasa 2000tl biriktirim sanırım

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Kardeşim birçoğu paralarını zor yollarla biriktirip alıyor.Bende üstümden başımdan yediğimden herşeyden kısarak aldım.Ne telefona para verdim ne diğer teknolojik aletlere , herkez biryerlerden kısıp tutkusunu yaşamaya çalışıyor.Zengin kesimde var tabi orası ayrı.

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    hem arabası hemde büyük cc motosiklet olanlar için .iyi bir maddiyata sahip olunması gerekiyor. buda bi gerçek . ama sadece motosiklet var ise çalış seninde olur:

Alıntı Ali Feyizoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesela bi hyundai accent alacaksan onun resimlerine aylarca bakıp gece gündüz onu düşünmezsin.Bakarsın elindeki paraya o araba vardır rengini seçersin alırsın.Ama motosiklette durum farklıdır,motosiklet ulaşım aracından çok kullanıcılarda tutkuya dönüştüğünden adam kafaya koyduysa yemeğinden kısar yinede alır ki bunun örneklerini motosiklet camiasında sıkça görebilirsiniz.
    Şimdi senin bahsettiğin rakam çalışmayan birisi için çok büyük bi rakam olabilir ama parttime bi işe girsen 3ayda toplayabilceğin bir para,yani çok değil..
    Çinli bir motosiklet almak için 1yıl sürekli para biriktirmem gerekiyor.2yıl biriktirdiğim zaman hondanın 125lik modelini alabiliyorum çinli almak için mi biriktirmeliyim honda almak için mi para mı süre biraz uzun geliyor honda için çinli alsamda bozulur diyorlar

FreeSoul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200i Evo
    Haklısın sıfır bir araba 30 bin tlden başlıyor fakat otomobil sadece hobi değil günümüzde gereklilik bir aileye bir otomobil alınır herkesin işine yarar motosikletteki olay aynısı değil bundan dolayı otomobil ve motosikleti kıyaslayamassın bu otomobille kamyon kıyaslamayla aşağı yukarı aynı olay
    sen motosikleti sadece hobi olarak mı görüyorsun?

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    arkadaşım ayıptır sorması yılda ne kadar para biriktirebiliyorsun ben taş çatlasa 2000tl biriktirim sanırım
    arkadaşım şöyle söyleyeyim, Ali istanbulda otuyor. ben balıkesirde. o part time çalışsa yaklaşık 1000 lira alır ben 350-400, işte bu yüzden gelir konusu ikamet şehrine ve sektörüne göre değişir. ben 2009 ybr'mi alacağım zaman (0 km aldım, lise sonda aldım, 92liyim) 3.5 yıllık bir birikimle gerçekleşebildi. ardından 2 yıl sonra satıp 2012 modelini aldım ama 2009 modeli sattıktan sonra okuluma 6 ay yürüyerek gittim, sosyal hayat kalmadı. sonunda aldım. bu işler böyle, cebindeki neye yetiyorsa onunla MUTLU olmaya bak... ben de imrenmiyor değilim ama buna da şükür. çalışmaya başlayınca ben de alrım inşallah diyorum geçiyorum
    Ahmanamra bunu beğendi.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    e niye motor almıyorsun?
    Bir senelik birikiminle motor alabilecek durumdasın,bir şekilde de ehliyet ve korumayı tamamlarsın olur biter.
    Ha,başkalarına bakıp da onlarla kendini aynı teraziye koyma,herkesin yaşam tarzı,gelir kaynakları,amacı icin ayırabileceği para ve katlanabileceği zahmet farklıdır.
    isyan etmek,nedenleri ,niçinleri sorgulamak bizim haddimize değil,yapabileceğimiz sadece kendi çabalarımızı doğru hedeflere yöneltmekten ibaret olmalı,
    Bunu bir üniversite öğrencisi olarak tahlil edebilecek yaştasın.
    fusuy364, nadrov, beyaz atlı ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2012 esd :)
    Cafe bara gitmem içkim sigaram yok , işten eve hergün 2 aya kadar para biriktircem bakalım ne kadar birikecek

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    İnsan gibi çalışırsan istediğin motoru alırsın başka islere bulaşarsan daha da güzel motorlar senin olur ha bu demek değil ki her pahalı motor U olanın başka isler yaptıgı anlamına gelmez adamın kendi ısı varsa da istediği motosikleti alması çok zor değil
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Motosikleti hobi olarak görüp de motosiklet alamaman normal. Üniversitede çalışıyorum; motoru olan öğrenci tanıdıklarım var; ama çocukların çoğu motosikleti hobi olarak değil de tutku olarak görüyor ve barlarda cafelerde takılacaklarına; yedikleri içtiklerinden dahi kısarak alıyorlar motorları. Çin işi, ikinci el belki ama hobi olarak görüyor olsalar gider batak oynarlar, ne bileyim salsa kursuna filan yazılırlardı; asıl hobi onlar. Sen de motosikleti pek ciddiye almıyorsun galiba; boşuna uğraşma.
    Nicat bunu beğendi.
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne alırsanız alın, bir bütçe yapmak gerekir öncelikle ve bu yüzden de motosiklette bir bütçe işidir. (zengin işi değildir)
    Para biriktirirsiniz, bir bütçe oluşturursunuz ve almak istediğinizi alırsınız.
    Her yaşa, tecrübeye, bütçeye uygun ürünler piyasada bulunmaktadır ve birçok çeşitli ödeme koşullarıyla.

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    biz üniversite'de derslerimizi düşünürdük,bitirdik elimiz para görünce çok şükür arabamızıda aldık motorumuzuda...
    fusuy364 bunu beğendi.
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Bir üniversite öğrencisiyim motosikletlere küçüklüğümden beri meraklıyımdır.Ancak çinli motosikletler bile 2bin tl üzeri sadece ben değil birçok arkadaşımın birçok insanın bütçesini aşıcağını düşünüyorum bu miktarın,bir hobi için en az 2bin tl iyi bir miktar buna rağmen bazıları 6. motosikletim 2. race makinem yok 3. endurom falan yazıyorlar hemde japon avrupa motosiklet kimsenin malında gözümüz yok herkes güle güle kullansın ama merak ediyorum bunları yazan abiler çok mu zenginler yoksa son paralarına kadar biriktirerek motosiklete mi harcıyorlar
    Öte yandan 25-30 yaşına gelmiş, amir-memur olmuş ama hala motosikletini alamayan, hala para biriktiren var
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)