Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

kanuni breton, sibop ayarı hakkında yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    yıldızgülü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250r
    arkadaşlar meraba, benim kanuni bretonu dün bakıma servise götürdüm. usta yağını değiştirdi, birkaç yerlerini sıktı ve sibop ayarı yaptı. daha önce bujiyi söktüğümde hafif bir karalık olurken bugün bujiye baktığımda azda olsa yağlanmış olduğunu gördüm. motor hakkında bayağı bir tecrübem vardır. buna dayanarak sibop ayarının düzgün yapılmadığını anladım. daha önce bende honda titan es vardı, onun sibop ayarlarınıda kullanma klavuzundaki sibop ayarı açıklığına göre kendim sentlle yapıyordum. hondayı satalı çok oldu, sibop değerlerinide unuttum. kanuniye göre sibop açıklığı kaç olmalıdır, hangi numara sentille ayarlamam lazım. yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar. sibop ayarlarına baktımda bitanesi çok sıkı biri bayağı açık. yardımlarınızı bekliyorum. sevgiler saygılar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nipp10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    91 Honda CG 125
    Ben yıllardır 0.8 mm olarak ayarlıyorum CG mi saat gibi. Zaten kalıp olarak aynı motorlar
    тнє ρσωєя σƒ ∂яєαмѕ... www.facebook.com/ugurbas

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    aha buda zort ford hord

adige_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni windy s
    0.8mm sentil nasil temin ederiz..? Benimde motorum kanuni, subap ayarini 0.05 - 0.08 olarak biliyorum ama hep 0.05-0.1 olarak ayarliyorum.. 0.08 mm sentil hic bir yerde bulamadim..

Nipp10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    91 Honda CG 125
    Toparğım yanlışın var 0.05m kalınlığında bir sentile baksan karşısı görünür. 0.8 mmdir o. 0.75 sentille ayarlanabilir. Evet farkında olmadan zort çekmişim.:D
    тнє ρσωєя σƒ ∂яєαмѕ... www.facebook.com/ugurbas

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)