Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Vespa ve supersport arasında bir seçim

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar herkese merhaba! siteye 3 yıl önce üye olmuştum motor almak istiyordum ama maddi durumdan dolayı ertelemiştim. O zamanlar kawasaki ninja 250 almayı çok istiyordum ama alamadım. Bir bankanın çekilişinde vespa motosiklet kazandım ancak gönlüm ss motordan yana. Hondanın şimdi de cbr 250r modeli çıkmış çok hoşuma gitti. Çok kararsızım vespa henüz elime geçmedi geldiği zaman hiç kullanmadan değerini yitirmeden satıp cbr 250r alsam mı yoksa vespayla devam etsem mi çok kararsız kaldım. Kullanım olarak genelde istanbulda şehir içi kullanmayı düşünüyorum ancak arada şehirlerarası da gidebilmek istiyorum. Vespayla şehirler arası gidebilir miyim? Max hızı 95km/h yazıyor ama bayideki adam bana 120yi vurur rahat dedi. Önemli bir nokta da bu benim ilk motosikletim olacak 250lik motor başlangıç için nasıl olur sizce? Başlığı da satılık bölümüne açtım ki ilgilenen olursa konuşalım diye. Kafam çok karışık fikirlerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    Aynı şekilde bende kalmıştım ikilemde gileramı,piaggiomu,vespamı,cbr 250 mi diye..Sonra scooter saten çok kullandım.4 tane farklı scooter sahibi oldum.Ama artık vitesliye geçme zamanımın geldiğini anladım.

Ve CBR 250 R ı aldım hiçte pişman olmadım , işin aksine vitesli motor artık ilk tercihim oldu scooter a göre.Hiç pişman olmazsın direk sat ve CBR 250R al.

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Marefb çok güzel özetlemiş. Sorunuzun cevabı siz de. Scooterın kullanım rahatlığı tartışılmaz. Benim de beşinci ve ilk vitesli motorum olma özelliğini taşıyor cbr250r. Gözüm kapalı da tavsiye edeceğim bir motordur. Bence bu zevkten ve bu motordan mahrum etmeyin kendinizi...
    Önce emniyet, sonra hareket...

Hocam kendini az tanitman lazim bunun cevabi icin ama vespa omurluk motor al 10 sene binersin her turlu rahat rahat ben olsam ninja alirdim birtane ama
    [COLOR="#FF0000"][U][I][B][/B][/I][/U][/COLOR]You don't Need Anything To Enjoy Life,You Already Have A Life To Enjoy Everything.

Verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar. Kendimi tanıtmam gerekirse, 23 yaşındayım istanbulda tıp fakültesi okuyorum bitirmeme az kaldı, evim okuluma çok yakın okula gidip gelirken kullanmayı düşünmüyorum arasıra gezmek için kullanmayı düşünüyorum, hatta tatillerde çok uzak olmasa da şehirlerarası yol yapmak istiyorum. Vespa şehir içi kullanım için gayet uygun ama şehirlerarasında pek emin değilim. Kendi paramla motor alacak olsaydım vespa almazdım ama onu biliyorum. Bir sorum daha olacak ben bu motoru kaça satabilirim bir fikir verebilir misiniz? Vespanın sıfır fiyatı 8300 üstüne plaka ruhsat masrafları ve vergisi de eklenince kaça satabilirim sıfır km motoru?
    Bu arada fiziksel özelliklerim boy:172 kilo:65.

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şehirler arası lx150 ile pek rahat gidemezsiniz. (yetersiz kalabilir)
    lastikleri incedir ve hızı 120 falan değil! düz yolda 90-100, ancak eğimli yolda 120 gösterir oda çok tehlikeli...
    Herşeye rağmen Vespa diyorum çünkü ben Vespa'yı çok seviyorum, evladiyelik bir motosiklet scooter, kalitesi, klasik oluşu...
    Fakat gönlünüzde başka bir motosiklet varsa onu alın, özellikle şehirler arası yolculuk için uygun olmayabilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)