Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motosiklet kazası

Motovento
    REKLAM ALANI
    drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    polisi yaptığı hareketi tesvip etmemekle birlikte kuryenin sakat kalmamasını sağlamış. eğer o olmasaydı ilk yardımın i sinden anlamayan cahil kesim adamı kucaklayacaklar hatta ayağa kaldıracaklardı. adamın boynu zedelenmiş ise tümden sakat kalacaktı. burada kaza anında kask çıkartma konusunda yazı vardı. acaba yardıma gelen kaç kişi bunu biliyordu.
    2. kendi başınıza gelmeyince buradan yazmak kolay. benim araçımın arkasında 5 aylık bebeğim var. ben böyle kural tanımıyan birisi gelecek oradan çarpcak valla daha fazla sinirimi çıkarırdım. ey trafiğe çıkan tüm şöförler size söylüyorum. trafik ışığı size yeşil yanıyorsa bile hızını düşürmeden kavşağa giremezsiniz. hızınız düşürüp yeşilde geçmek zorundasınız. yeşil yanıp yanıp sönerken hızını arttırıp trafiği riske atıp geçenler bu ülkede ceza yemiyorlar ama medeniyet seviyesi yüksek ülkelerde buna bile ceza var. bu işler klavyeden yorum yazmakla olmuyor. adamın altındaki scoterdu. ya 1000 lik makine olsaydı adama 200 ile vursaydı. kurala uymayan herkese karşıyım. avukatlığını yapanlara da rica ediyorum trafik kurallarını tekrar okuyun hani çok iyi bildiğiniz trafik kurallarını.
    nezih77 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    innovacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda 600rr
    motosiklet kavşağa olağan üstü hızlı geliyor,üstelik kırmızıda geçiyor haksız,otomobil sürücüsü haklıyım diyerek bu şekilde konuşmaya vede davranmaya hiç bir şekilde hakkı yok insan olsa zaten üzülür bir şeyler yapmak ister.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    arkadaşa geçmiş olsun....
    ben de 6 ay kadar diş laboratuvarında kuryelik yaptım...
    bana da patron derdi...bu diş cok acil...hasta koltukda bilmem kaç saattir bekliyor....uçağı varmış acil gidecekmiş...
    yok kurmayın karısıymıs...
    heee tamam derdim... gene de bildiğimi okurdum...kurallara uya uya sakin sakin gider gelirdim...
    nerde kaldın diye hesap soran olursa da uçarak gelemem ya derdim...işde o kadar...

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Bu kazada suç sadece araç sürücülerinde değil. Dominos pizza 30 dakikada pizzası gelmeyince köpüren müşteriler de bu suça ortak. Dominos pizzanın 30 dakikada kapınızda kampanyası tamamen cinayete teşebbüs. Ben bu uygulamanın kuryeleri ve trafikteki başka kişileri tehlikeye attığı gerekçesiyle 30 dakika kuralının kaldırılması için mail gönderdim. Mail adresi info@dominospizza.com.tr siz de gönderebilirsiniz.
    Bilge değil sadece ahmaklar her şeyi bilir.

Motosikleti
    Racing tipi bişiler bakıyoruz...
    Alıntı izmir3535 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar dün akşam televizyonda izledim tekirdağda bir pizza motorsiklet sürücüsü kaşşaktan kırmızı ışıkta geçti ve diğer araba sürücüsüne aracın tam ortasından çarptı. mts sürücüsü yaralandı yerde yatıyor. vatandaşlar tam yardım edecekken aracın sürücüsü polis memuruymuş bırakın ellemeyin zaten düşmeseydi ben düşürecektim onu diyor. birde televizyon sansürlüyor galiba küfürde ediyor. adamın aracı çarpıldı diye içi yanıyor ama yerdede yatan bir insan evladı arkadaş ayıptır ya senin evladın yok mu. birde şuna dikkat ettim motorcu arkadaşımız kırmızı ışıkta geçti ama bence o sürücü onun geçtiğini gördü ve aracı sürdü. yani ir nevi cezalandır dı.araba sürücünün görüşü açıktı çünkü. bir kişi hata yapmış olabilir ama sizde buna hatayla karşılık verrirseniz son hüsran olur. dün kü araç sürücüsünü şiddetle kınıyorum. dikkatli olalım arkadaşlar saygılar...
    Kırmızı ışıkta geçmesi bir hata elbette bunu biliyoruz fakat ''BIRAKIN YATSIN YERDE AYAKTA OLSA BEN ONU İNDİRİCEKTİM ZATEN'' Demesi benim bile gücüme gidiyor böyle İNSAN TAKLİDİ YAPAN HAYVANLAR MOTORCULARI SANKİ BAŞKA BİR ÜLKEDEN GELMİŞ DÜŞMAN GİBİ GÖRÜYOR BEN BUNU KINIYORUM!!!
    [I][U][B]Motosiklet = Doğa üstü bir güçtür....[/B][/U][/I]

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Arkadaslar olaya biraz genis bakin..
    Sadece bu kazaya degil...

Trafikte kim kime saygi gösteriyorki??
    Motosikletler, arabalarami?
    Arabalar, Motosikletleremi?

Yoktur aslinda birbirimizden farkimiz.
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

c90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 500R 2014 HONDA
    demek ki şöyle oluyor haddini bilmezi kral yapmışlar gitmiş ilk önce babasını kesmiş sonuçta kusur yada yaşanan ne olursa olsun bir kaza olmuş yerde yatan can arabaya iki çekiç atarsın bi astar macun boya bide cila oldu bitti ya can giderse yerde yatan polis olsa aykata duran sivil halk olsa olay yerine gelen polis aynı tutumu sergilermiydi buyrun bakalım
    KASKINI TAK ki DOSTLUĞUMUZ UZUN OLSUN
    Taşları Bağlamışlar , Köpekler Serbest
    Eşkiya Düze İnmiş , Yiğitler Derdest

Motosikleti
    Kuba STR 250
    yorumları okudum bilende konuşmuş bilmeyende... oturduğu yerden bi boku bilmeden yok motorcu şöyle yok böyle diyenlere sesleniyorum bir konu hakkında bilgin yoksa yorum yapmayacaksın arkadaşım.o kazada ki motorsiklet sürücüsü benim.bazı arkadaşlar yazmış arabayı gördüğü halde gidiyo falan filan.mantıklı olan herkes bunu düşünsün ben o arabayı görsem neden firenlemiyim göz göre göre arabanın üstüne nedn gideyim.hiç kimse demiyo acaba hastalığı falan varmı motosiklet sürücüsünün herkes kötüleyip durmuş.saolsunlar onlarıda o polisten farklı görmüyorum şuanda...bazen oturursunuz bi anda ayağa kalkınca gözünüz kararır hiç bişey göremessiniz çarpmadan öncede ben o durumdaydım bi an gözlerim karardı hiç bişey görmedim bu neden kaynaklanıyo sabah aç karnına çalışırsanız yemek yemeye bile vaktiniz olmaz siparişe gitmekten.neden madem çalışıyodun diyenler olur belkii sizde iki tane engelliye bakmak zorunda olsanız sizde çalışırsınız yani mecburiyet.allahıma şükürler olsun çizik bile yoktu üstümde...yani anlatmak istediğim bilip bilmeden her konuda yorum yapmayın ....

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Burak kardeşim geçmiş artık ama yine de geçmiş olsun.
    Bilge değil sadece ahmaklar her şeyi bilir.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    cok gecmiş olsun..ve sanada bravo...hadi konusanlar sımdide konussun..arkadasım bu yazıyı nerden buldun cok merak ettim.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    @moto59
    geçmiş olsun
    2 tane engelliye bakıyorsan Allah yardımcın olsun
    engelliler için 2022 sayılı Kanun uyarınca özürlü maaşları var, ilgili Kaymakamlığın Malmüdürlüğünden;
    ayrıca devletin özürlüye bakan kişilere sağladığı "özürlü evde bakım hizmeti" olanaklarından yararlanmak için de Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma Vakfından bilgi alabilirsin
    ne şekilde olursa olsun, acele etmeyin
    işiniz canınızdan kıymetli değil

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    O şerefsiz sivil memur beyin! ağzını burnunu kırmak istedim şu an.
    Motosiklet her şekilde haksız. Geçmiş olsun arkadaşa...

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı moto59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yorumları okudum bilende konuşmuş bilmeyende... oturduğu yerden bi boku bilmeden yok motorcu şöyle yok böyle diyenlere sesleniyorum bir konu hakkında bilgin yoksa yorum yapmayacaksın arkadaşım.o kazada ki motorsiklet sürücüsü benim.bazı arkadaşlar yazmış arabayı gördüğü halde gidiyo falan filan.mantıklı olan herkes bunu düşünsün ben o arabayı görsem neden firenlemiyim göz göre göre arabanın üstüne nedn gideyim.hiç kimse demiyo acaba hastalığı falan varmı motosiklet sürücüsünün herkes kötüleyip durmuş.saolsunlar onlarıda o polisten farklı görmüyorum şuanda...bazen oturursunuz bi anda ayağa kalkınca gözünüz kararır hiç bişey göremessiniz çarpmadan öncede ben o durumdaydım bi an gözlerim karardı hiç bişey görmedim bu neden kaynaklanıyo sabah aç karnına çalışırsanız yemek yemeye bile vaktiniz olmaz siparişe gitmekten.neden madem çalışıyodun diyenler olur belkii sizde iki tane engelliye bakmak zorunda olsanız sizde çalışırsınız yani mecburiyet.allahıma şükürler olsun çizik bile yoktu üstümde...yani anlatmak istediğim bilip bilmeden her konuda yorum yapmayın ....
    Birşeyin olmadığına sevindim... Kazadan sonra ayaklarımı hissetmiyorum demen korkutmuştu beni....
    Allah korumuş...
    Adı üzerinde KAZA...
    Buna rağmen o kansızın ayakta olsaydı ben devirirdim lafı enteresan...
    Son zamanlarda bayağı efelenen polislerle karşılaşıyoruz...
    Bişeyler oluyor ama ne?....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birşeyin olmadığına sevindim... Kazadan sonra ayaklarımı hissetmiyorum demen korkutmuştu beni....
    Allah korumuş...
    Adı üzerinde KAZA...
    Buna rağmen o kansızın ayakta olsaydı ben devirirdim lafı enteresan...
    Son zamanlarda bayağı efelenen polislerle karşılaşıyoruz...
    Bişeyler oluyor ama ne?....
    BİŞEYLER OLUYOR ama ney aynen katılıyorum... ney..
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Konuyu ve kazayı yeni görüyorum.
    Geçmiş olsun.
    Sen orada yatarken bir şeyler söylüyorsun, polis de " sıçtırtma şimdi şeyine! " diyor.
    Umarım polis sana onu söylemeden önce, " senin ananı avradını, yedi ceddini motorcular .. götürsün ! " demişsindir de, tepkisi onadır.
    Şerefsizin evladı çamurluğu çizildiği için deliye dönmüş !
    Motosikletli Kaplumbağa...

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.beyazgazete.com/video/web...di-298123.html

Motosiklet sürücüsü intihar etmiş. Dikkat edin, kavşağa girdiği anda içerdeki araçlara yeşil yanıyor -ki onlara sarı yandığında motosiklete kırmızı ışık yanar-
    Orda kırmızıda geçiyor, yolun sağ şeridindeki Doblo'nun arkasında olduğu için çarpacağı aracı göremiyor, Doblonun durduğunu anlayınca sağına dalıyor ve ancak orada frene basıyor. Çarptığı araç, Motosiklet Doblonun arkasındayken onu göremiyor ve yola çıkmış bulunuyor.
    Adam %99 haklı. Kazadan sonraki konuşmalarını da büyük ölçüde haklı buluyorum. Kim bilir nasıl bir endişe ile araçtan indi.
    Yeşil yanıyor, yola çıkıyorsun ve intihar komandosu sana çarpıyor. "Ya öldüyse, sakat kaldıysa!" Al başına belayı. İnip bakıyor ki hayati birşeyi yok(konuşabiliyor) Endişe, yerini nefrete bırakıyor...
    112ciyiz

aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    cocuk yerde yatiyor, arabanin sahibi "zaten ayakta olsa ben indircem onu asagiya diyor".. forum kurallarini cignemeden nasil yorum yapabilirim bilmiyorum..

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.beyazgazete.com/video/web...di-298123.html

Motosiklet sürücüsü intihar etmiş. Dikkat edin, kavşağa girdiği anda içerdeki araçlara yeşil yanıyor -ki onlara sarı yandığında motosiklete kırmızı ışık yanar-
    Orda kırmızıda geçiyor, yolun sağ şeridindeki Doblo'nun arkasında olduğu için çarpacağı aracı göremiyor, Doblonun durduğunu anlayınca sağına dalıyor ve ancak orada frene basıyor. Çarptığı araç, Motosiklet Doblonun arkasındayken onu göremiyor ve yola çıkmış bulunuyor.
    Adam %99 haklı. Kazadan sonraki konuşmalarını da büyük ölçüde haklı buluyorum. Kim bilir nasıl bir endişe ile araçtan indi.
    Yeşil yanıyor, yola çıkıyorsun ve intihar komandosu sana çarpıyor. "Ya öldüyse, sakat kaldıysa!" Al başına belayı. İnip bakıyor ki hayati birşeyi yok(konuşabiliyor) Endişe, yerini nefrete bırakıyor...
    Yani adam o endişe ile çocuğa yerde yatarken asılsaydı şööle 2 tane haklıydı diyorsun....
    Çünkü çocuk konuşuyor... Bişeyi yokmuş sana göre.. Bacakları falan numara...
    İlginç düşüncedesin...
    Sürücülerin yeşil yandığı zaman yol hakları kendilerinin sanması yanlış...
    Ne olursa olsun mutlaka kontrollü geçmek lazım...
    Bunu es geçmeyelim...
    O kendini insan sanan adam da öyle sanmış...
    Ya o yoldan ambulans geliyorsa?..
    Ya itfaiye geliyorsa....
    Polis te gelebilir....

Kendini insan sanan o adam o zaman da yeşil yandı , yol benim, dursun hıyarağası , ya da vursun arabama, patlasın, aklı başına gelsin ,diyebilimiydi acaba çok merak ediyorum...
    Hele ki freni patlamış bir çöp kamyonu falan düşünmek bile istemiyorum....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani adam o endişe ile çocuğa yerde yatarken asılsaydı şööle 2 tane haklıydı diyorsun....
    Çünkü çocuk konuşuyor... Bişeyi yokmuş sana göre.. Bacakları falan numara...
    İlginç düşüncedesin...
    Sürücülerin yeşil yandığı zaman yol hakları kendilerinin sanması yanlış...
    Ne olursa olsun mutlaka kontrollü geçmek lazım...
    Bunu es geçmeyelim...
    O kendini insan sanan adam da öyle sanmış...
    Ya o yoldan ambulans geliyorsa?..
    Ya itfaiye geliyorsa....
    Polis te gelebilir....

Kendini insan sanan o adam o zaman da yeşil yandı , yol benim, dursun hıyarağası , ya da vursun arabama, patlasın, aklı başına gelsin ,diyebilimiydi acaba çok merak ediyorum...
    Hele ki freni patlamış bir çöp kamyonu falan düşünmek bile istemiyorum....
    her soylediginin yaniti yukarda yaziyor yine de aciklayayim.
    adam soluna bakiyor ve "sadece" durmakta olan doblo yu goruyor. motosikletli kisi son anda sag seritteki doblonun sagina geciyor.
    yaralinin "birseyi yok" demedim "hayati tehlikesi yok" dedim.

motosikletlinin yerinde olsam buyuk bir ders almis olurum ve adamdan ozur dilerim.
    arac surucusunun yerinde olsam o sinirle agzimi acmam, hakli iken haksiz duruma dusmemek icin.
    112ciyiz

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    motorcu-otomobil sürücüsü bunları geçtim.

dominos pizzanın da ta ....

bi ay part time çalıştım. böyle berbat bi sistem yok. her işe bakıyorsun.

ayrıca kymco agilitylerin fren sistemini tasarlayan mühendisin de ta ...

motosikletin motoru çok canlı. canavar gibi. gazı bi kökledin mi 110 yapıyor.

ama direksiyon çatalının açısı ve fren sisteminin dandikliği yüzünden ön freni hafifçe sıksanız bile teker kilitleniyor.

arka fren kampana. yavaşlatmıyor bile.

hatta o zaman benim mondial 150 zcm ile servise çıkmayı patrona teklif etmiştim. kabul etmemişti.

kyco agility kadar berbat bi motor yok. mondial 150 zc motor kısmı hariç agilitye kat kat fark atar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)