Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İstanbul / Zonguldak en kısa nasıl giderim??

Motovento
    REKLAM ALANI
    doguuu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    İstanbul' dan Zonguldak' a en kısa Şile yolu istikametinden mi giderim yoksa İzmit istikametinden mi?
    Henüz haritadan bakmadım ama ara mesafe olarak Şile yolu 50 km daha az gözüküyor iller arası mesafede. Ama Şile' ye girsem beni çok oyalar mı? Şile girişine kadar otobandı diye hatırlıyorum, en son o istikametten Ağva' ya gitmiştim. Tam bilmiyorum ama sanırım arada yarım saat 40 dk farkediyor. Tecrübelerinize dayanarak bilgilerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum, selametle...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR 250 R
    En kısa nasıl bilemem ancak mengen devrek dolaylarında rsmen yol yok arkadaşım.çamur ve toprak yol.bu gün ankaradan geldim arkadaşla düzce ereğli üzerinden geçtik zonguldak a.aklında olsun.
    [I]Viraj Güzeldir..[/I]

Elbette ki Ankara Otoyolu'na girip daha sonra Zonguldak'a doğru çıkarak en kısa gidersin. Şile'ye kadar otoyol sonra Ağva yolları bildiğin orman yolu, gidiş geliş tek şerit. Ağva'dan sonra Kandıra'ya kadar yol yine güzel, asfalt kaliteli. Kandıra'dan sonrasını bilmiyorum, gitmedim . Açıkçası gezerek gitmek istiyorsan şile'den gidebilirsin ama kesinlikle zaman olarak ankara otoyolu en kısa sürer.

Bu arada google maps'e göre km olarak her iki yolda aynı duruyor. Başlangıç noktası FSM köprüsü yaptım.

Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı inglor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En kısa nasıl bilemem ancak mengen devrek dolaylarında rsmen yol yok arkadaşım.çamur ve toprak yol.bu gün ankaradan geldim arkadaşla düzce ereğli üzerinden geçtik zonguldak a.aklında olsun.

Allah razı olsun, çok teşekkür ederim bilgilendirdiğin için..

---------- Post added at 07:31 ---------- Previous post was at 07:24 ----------

Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu arada google maps'e göre km olarak her iki yolda aynı duruyor. Başlangıç noktası FSM köprüsü yaptım.
    Ben de birkaç defa Şile' ye girmeden o, 60 km' lik orman yolunu kullandım. Orman yoluna dönmeden Şile merkezi kullansam ve oradan gitsem diye düşünmüştüm ama yine de söylediğin istikameti kullanacağım. Yalnız Ankara yolu derken Bolu tarafına gitmiyorum değil mi? Yanlış yola sapıp ta uzatmayalım, erken varacağız derken..

---------- Post added at 07:37 ---------- Previous post was at 07:31 ----------

Bir de benim gideceğim yer Alaplı yani arkadaşın dediği kadarıyla merkezden 60 km kadar geride imiş. Şişli' den çıkacağım.

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Arkadasim. en kisa zamanda gidecigim dersen
    camlica giselerinden gireceksin bolu tunelinden ciktiktan sonra zonguldak bartin levhasi var ordan cikip karadenize dogru yani zonguldak alapliya dogru yol alacaksin
    sile yolundan gittigin zaman evet 60 km kisaliyor ama bu sana en az 2 saat kaybetmene mal olur.
    Otoban hizlidir guvenlidir
    sadece otobandan ciktiktan sonra bartin yolu az bozuk o kadar
    sana iyi yolculuklar ben de bu gece cikacagom o yola amasraya dogru.

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Evet iyi güzergah budur bence de.Alaplı,Akcakoca dan geçersin.Saatini de öyle ayarlaki Bartın yolunda karanlığa kalma

Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadasim. en kisa zamanda gidecigim dersen
    camlica giselerinden gireceksin bolu tunelinden ciktiktan sonra zonguldak bartin levhasi var ordan cikip karadenize dogru yani zonguldak alapliya dogru yol alacaksin
    sile yolundan gittigin zaman evet 60 km kisaliyor ama bu sana en az 2 saat kaybetmene mal olur.
    Otoban hizlidir guvenlidir
    sadece otobandan ciktiktan sonra bartin yolu az bozuk o kadar
    sana iyi yolculuklar ben de bu gece cikacagom o yola amasraya dogru.
    https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    vaktin varsa şile, ağva, kandıra karasu istikametini tavsiye ederdim, çok keyifli yol. Ancak vakit sınırlıysa tabi ki ankara otobanı. En az 2 saat farkeder.

Motosikleti
    honda cbf 150
    vaktim olsaydı! Emin ol, buraya konu bile etmezdim. O istikameti kullandım diyorum yukarıda eğer okuduysan. Ağva' ya daha önce gittim. Kısa yolu söylemedikten sonra neden kendini yorup ta buraya yorum yazmışsın ki??

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    Alıntı doguuu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vaktim olsaydı! Emin ol, buraya konu bile etmezdim. O istikameti kullandım diyorum yukarıda eğer okuduysan. Ağva' ya daha önce gittim. Kısa yolu söylemedikten sonra neden kendini yorup ta buraya yorum yazmışsın ki??
    ben kendimi yorup da yorum yazmadım da seni yoran birşeyler oldu sanırım..Nereden gidersen git banane yahu

Motosikleti
    honda cbf 150
    Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim, sayenizde giderken 120 km yolu uzattım. Giderken Bolu ve Bartın/Zonguldak yapıverdim halbuki Düzce - Ereğli - Akçakoca - Alaplı ve sonra da merkez Kilimli' ye vardım. Arada 120 km 1,5 saat gecikmiş oldum. Dönerken de taksiciye sordum ve bu istikametten geri döndüm. Mümkünse bilmeyenler yani kısa yolu, ne bileyim yazıp ta ne kendilerini yorsunlar ne de soran adamı. Ama bi dahakine kendim araştıracam, bu siz "MT" lerden aldığım ilk ve son tarif olsun, selametle..

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    En hızlısını yazayım: İstanbul,Anadolu otobanı üzerinden ,İzmit,Sapanca,Sakarya,Düzce,Akçakoca,Alaplı,Ereğl i,Zonguldak.
    Şile-Ağva üzerinden yol yorucu olur,zaman varsa belki olabilir ama İstanbul'dan Akçakoca'ya 3 saatte gittim ortalama 100km/h ile,Zonguldak 'da olsa olsa 30dk mola dahil 5 saat sürer.

allpower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse 200
    Alıntı doguuu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim, sayenizde giderken 120 km yolu uzattım. Giderken Bolu ve Bartın/Zonguldak yapıverdim halbuki Düzce - Ereğli - Akçakoca - Alaplı ve sonra da merkez Kilimli' ye vardım. Arada 120 km 1,5 saat gecikmiş oldum. Dönerken de taksiciye sordum ve bu istikametten geri döndüm. Mümkünse bilmeyenler yani kısa yolu, ne bileyim yazıp ta ne kendilerini yorsunlar ne de soran adamı. Ama bi dahakine kendim araştıracam, bu siz "MT" lerden aldığım ilk ve son tarif olsun, selametle..
    (: geçmiş olsun.

allpower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse 200
    En hızlı ve kestirme gidiş için, otobana girip (275 km) yeniçağ tabelasını görene kadar devam edersin, daha sonra mengen ve devrek üstünden devam ederek zonguldak'a ulaşırsın. bir daha ki sefere artık. Eğer macera yaşamak istersen diğer güzergahları tercih et.

https://maps.google.com/maps?saddr=I...tm&via=1,2&z=9

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    düzceden paralı yoldan çıktıktan sonra akçakoca alaplı ereğli zonguldak derken 280-290 km istanbul tuzladan gittim biliyorum..yolun en zor kısmı otoyoldan çıktıktan sonra başlıyor
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

boraerdin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN 1500 - Harley Davidson Sportster
    İstanbul Gişelerden sonra TEM'den hiç ayrılmadan Düzce'deki Zonguldak-Akçakoca-Alaplı çıkışından çıkıyorsun. Yaklaşık 250 KM
    Düzce'den Akçakoca'ya kadar gideceğin mesafe oldukça düzgün bir asfalta sahip yaklaşık: 70 KM.
    Akçakoca kavşağına geldiğinde zaten Alaplı-Ereğli tabelesını görüyorsun. Sahil yolunda kısmen çalışma var. Ancak yol düzgün.
    Akçakoca'dan Alaplı istikametine döndükten 20 KM sonra Türk Petrolleri A.Ş'nin tesisini göreceksin. Onu geçtikten 2 KM sonra hayatında yiyebileceğin en güzel pide seni Bülent'in Pide Salonu'nda bekliyor olacak.
    Pideden sonra sahil yolunda yeni yapılan tünellerdeki tüm kameralar aktif çalışıyor. hız sınırı 70 KM (Şehir içi uygulanıyor) sakın hız yapma. Bazı tüneller çift yön sollama konusunda çok dikkatli ol.
    Alaplı'da trafik ışıklarından geçerken mutlaka dikkatli davran. O bölgede trafik ışıklarını kullanan olmuyor.
    Ereğli'ye 16 KM yolun kaldı. Yaklaşık 8 KM sonra Erdemir Plaj Tesisleri var. Orada denize girebilirsin.
    Ereğli'ye geldiğinde Zonguldak tabelasını göreceksin. Şİmdilik Zonguldak'ı ertele ve Ereğli'nin sahil yoluna gir.
    6 KM sonra "Cehenemağzı Mağraları" tabelasını göreceksin takip et. Çok güzel mağaralar var. Tarih merakın varsa sahildeki müzeye de mutlaka uğra.
    Çınar Altı'nda bir kahve iç ve Zonguldak'a doğru yola koyul.
    Keşif yapmayı seviyorsan sana tavsiyem şudur. Ereğli'den zonguldak'a giden yolun yanında eski Zonguldak yolunu göreceksin. Arasıra otoyoldan yarılıp oraya girebiliyorsun. Seni muhteşem lezzettli çilekler, erikler bekliyor olacak. Otoyol yer yer eski yolun üzerinden gidiyor.
    Yol oldukça virajlı ancak duble hale getirildiği için rahat bir sürüş yaparsın.
    İyi yolculuklar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)