Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Şu monta bir bakarmısınız?? Almayı düşünüyorum...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Naked :)
    Arkadaşlar merhaba,

IXS marka bir montum var ama yeni motorum için biraz uzun. Daha spor ve deri bir mont almayı düşünüyorum. Dainese falan da baktım ama doğru dürüst satan bir yer bulamadım. Ankara'da satılan bir yer biliyorsanız, adresi belirtirseniz sevinirim.

Şu linkteki montun renkleri falan çok hoşuma gitti. Marka olarak dainese kadar iyi olduğunu duymuştum ama pek de bir bilgim yok bu konuda. Koruma olarak nasıldır? Ne dersiniz;

http://www.feyizoglu.com/Apollo-Deri-Mont_47214.html#0

Altına deri pantolon almak konusunda kararsızım çünkü görüntüleri biraz garip geliyor. Yani motorla bir yere gittiğinizde veya oturduğunuzda garip mi karşılanır bilmiyorum ama koruma olarak textil veya korumalı kotlardan iyiyse hiç önemli değil, alırım.

Bir de linkteki deri montun altına textil giymek abes mi olur? İlla deri pantolon mu almalıyım?

Sevgiler, saygılar

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:02 ----------

http://www.hudsonderi.com/?urun-1592...torsiklet.html

Bir de bu model var, neden daha pahalı bilmiyorum ama dikkatimi çeken montun dış kısmında omuzlarda koruma olması. Bu daha koruyucu olduğu manasına mı geliyor?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Yakından görmeniz daha mantıklı
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

Pangea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    http://www.motomaxonlineshop.com/Uru...T-pmu1321.html

ben bu ürünü kullanıyorum çok memnunum hem de indirimde üzerinde 480 euro etiket vardı bu fiyata düşmüş
    Cahillerle tartışmaya girmeyin. Ben hiç yenemedim.-İmam Gazali-

Motosikleti
    Öyle tabi de Ankara'da bulamam bu montu. Ölçülerde sitede verilmiş. Göğüs ölçüm 106cm olduğu için (aşırı spor ) large oluyor. Göbek falan yok zaten.

k_ayhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 abs
    kardesım ben hudsondan derı robokop aldım yırtıldı sokuldu bır sezonda.Deri kısın soguk yazın sıcak olur bence gorotex falan bak.

Motosikleti
    Derinin sürütünmelerde vs daha koruyucu olduğu söyleniyor. Bu sebeple deriye yöneldim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:27 ----------

Hmmm kumar oynayacağız yine sanırım Bilen duyan yokmudur bu markayı ve montu, koca motosiklet net 'te

delileoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    deri senı ankaranin sıcağında isilik eder ya yazlık file ya da goratex bak..gerçi onlarla da kavrulacaksın en iyisi kolsuz yelek bilgin olsun

Motosikleti
    Delikli yani havalandırmalı yazlık deri montlar var aslında. Onlar olabilir. Dediğin gibi yazın sıcakta goratex'in pek farkı yok.

montunu denemeden aldığında pişman olma ihtimalin çok fazla olacaktır. sitedeki beden tablosu her ürün için standart kalıplar sunmuyor. ben mağazadan deneyerek aldım. bir markada XL diğer bir markada M beden oldu. ayrıca değişim yaparım dersen bile alacağın bedenin bir küçüğü veya büyüğü stoklarda varmı yokmu sor öyle sipariş ver. fiyatlarını da iyi araştır. her sitede farklılıklar olabiliyor.

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Şehir içi trafiğinde ne giyersen giy terlersin o kesin zaten ister tekstil ister deri. Bu zamana kadar tekstil montta kullandım deride. Deri montu giyince birdaha tekstile dönmeniz çok zor. Deri insana güven duygusu veriyor ve düşme ve sürüklenmelerde tekstilden önde. Diğer avantajıda deriden rüzgar soğuk geçmemesi tekstilde ister istemez soğuk giriyor. Yazında kışlık içliğini çıkartıp rahat rahat kullanırsın havalandırma ceplerini açınca sıkıntı olmuyor. Deri ceket alırken en önemlisi derinin kalınlığı çok önemli deri ince olmalı ayrıca dayanıklı olmalı o yüzden dainese gibi markaların ceketleri pahalı. Daha önce hudson robocop ceketim vardı 1.5mm civarında derisi vardı yaklaşık 3-4kg o montla kullanmak ölüm birde ıslanınca ozaman tam eziyet. Siz siz olun hafif dayanıklı ve vücudunuza tam oturan ceket alın büyük almayın sakın, tam otursun gerekirse biraz ufak olsun çünkü kullanmaya başlayınca vücudunuzun şeklini alıp esniyor böylece tam oturuyor. Büyük alırsanız kollarınızı rahat haraket ettiremezsiniz uzun yolda sizi rahatsız eder ve gereksiz ağırlık taşırsınız.
    göğüs ölçünüz benimle aynı 106cm benimde boy 184 kilo 74 52 beden deri ceket kullanıyorum tam oluyor revit kalitelidir ancak okadar para vericekseniz kesinlikle dainese öneririm. Birde alacağınız montun korumalarının sert olmasına dikkat edin omuz ve dirsek korumaları olmalı sırt koruması çoğu kaliteli montta olmaz( soft ped koyarlar) kusthani montun korumaları soft ped dir bu arada. dainesenin omuz korumaları titanyum olanları bile var. Benim kullandığım cekette berik marka italyan malı çok kaliteli bir mont türkiyede çok görmedim bulabilirseniz şiddetle tavsiye ederim omuz dirsek korumları sert sırtı soft ben ayrı yetten berik sırtlık takıyorum içine full koruma oluyor zaten montun modelide motogp buda linki http://www.powerbikeshop.it/dettagli...idProdotto=764 aklınıza takılan bir şey olursa cevaplayabilirim.
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

Motosikleti
    Ben normal ceketlerde de 52 giyiyorum. Boy 186 kilo 79. Dainese olabilir tabi ama renk olarak pek beğenmedim. Siyah ağırlıklı montları. Sitesine bakılırsa tüm modeller öyle nedense. Ben biraz estetik olarak duruşuna baktım açıkcası. Ama denemeden almak tabiki pek mantıklı değil. Gerçi olmazsa değiştirilir sorun değil. Detaylıca yazmışsınız Nihat Bey teşekkür ederim.

Biraz önce feyizoğlu ile görüştüm. Montun kalıplarının küçük olduğunu ve boyuma göre düşünülürse large değil XL olabileceği söylendi. Ben de IXS marka mont var. Large beden gayet iyi oluyor. Hatta bel kısmını dolduramıyorum. Omuzlar falan tam. Ama markaya göre değişir tabi.

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Genelde deri ceketler pilot kesim denilen kısa oluyor o yüzden belinize tam oturur xl büyük gelebilir size L tam olur bence yinede denemeden almayın derim
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

Motosikleti
    Piaggio Carnaby 200 - Honda Wave 110i
    Goretex al.. Alırken tipsizliği için küfür, kışın üşümeden giderken de dua edeceksin 'goretex' diyenlere..

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı luthier76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Delikli yani havalandırmalı yazlık deri montlar var aslında. Onlar olabilir. Dediğin gibi yazın sıcakta goratex'in pek farkı yok.
    Havalandırmalı demişken, ben venom n-force deri mont kullanıyorum. Omuz bölgerinde hava girişi, kalçaya doğru ise sağda ve solda olmak üzere hava çıkışları mevcut. İnanın kullanırken neredeyse terlemiyorum. Özellikle öğlen vakitleri uzun yollar yaptım. Hatta biraz önce Kuşadasından geldim. Diyeceğim şudur ki, en azından test etmenizi şiddetle tavsiye ederim. Üstelik fiyatı da gayet uygun ve tüm korumalar üzerinde mevcut. Ben ek olarak bellik takıyorum.

http://www.feyizoglu.com/N-Force-Deri-Mont_45957.html#0
    Önce emniyet, sonra hareket...

Motosikleti
    Biraz önce Dainese bayisi Ulusan Motordan VR46 modelini aldım. 50 bedenin uygun olduğunu söyledi arkadaşım (sahibi). Tam oturuyor. Ayrıca deri tam siyah motosiklet pantolonu , dainese bot da alarak seti bitirdim. Fiyat tuzlu tabi ama ne yapayım koruma önemli.

Valentino Rossi k1300r üzerinde Çok şekil oldu boru değil yani

Mont Şu;

http://www.mototas.com.tr/urunlistel...=50&g=581&o=73

ÜmitDURA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSX1300 R HayabusA
    Bu zamana kadar çeşitli markalarda orta ve alt sınıf deri ve tekstil mont aldım kullandım.En son 10 gün önce Kızıltoprakdan malum mağazadan dainese beyaz deri mont aldım.Bu zamana kadar saçma sapan monrlara verdiğim paraya daha ilk dakikalarda acıdım.Kesinlikle fiyatını hak ediyor.Ön kısmında madeni 1 lira zor geçecek kadar iki tane kavalandırma cebi mevcut.ama nasıl bir iç astar tasarımı varda içerisi püfür püfür.Ensemden bile hava çıkıyor or.Abartmıyorum hakikaten öyle. Bütçeniz ne kadar bilmiyorum ama,ixs revit vs boşverin,alın bir dainese farkı yaşayın derim.

Motosikleti
    15 nolu mesajı okuyunuz lütfen

1 hayabusa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    actıv 110
    dainese alın o fiyatı revite verene kadar..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)