Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

16 yaşındayım ehliyetsiz motor kullansam tam takım giyinsem ginede polis cevirimi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Grhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı MotorHstası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor kıyafetleri olmadan 18+ yaşını rahat gösteriyorum ki motor kıyafetlerini taktım mı da baya büyük gözüküyorum hala bunlara karşın polis beni ne denli çevirir çevirmemesi için yapmam gereken şeyler nedir bunları soruyorum.
    ...
    Ben tam tekmil giyiniyorum. 3 kez polis durdurdu herşeyimin tam olduğundun, sadece uygulama yapmak için durdurulduğumdan dem vurarak. Ehliyet, ruhsat, sigortayı kontrol edip yol verdiler. Ehliyetin yoksa her zaman yasal olarak risk altındasın. Polis dur desede, demesede...
    Dumanla haberleşmeye son.
    Her yer DUMANSIZ HAVA SAHASI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    polis görüntüye bakmaz, evraklara bakar, evraklara baktığında da motorunu alır kamyonetin arkasına diğer motorlarla üst üste atar, sen de motora mı yanarsın kesilen cezaya mı yanarsın bilmem.. biraz sabır
    Ninja

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Cross yap
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2012 esd :)
    Ne yaparsan yap sanki bizi dinleyeceksin

petra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    sen kendini ikna edemediğin için burada bunu soruyorsun. polis denk gelmez belki ama tutar da bir gün ya çevirirse ?

ehliyetimvar aldim tam koruma geziyorum bellikten eldivene monta kaska hatta ustumde reflektif yelek bile varken polis tutup beni ceviriyor arkamdan today ustunde 12 13 yasinda veletler geciyor kasksiz adamlari almiyor beni aliyor

tabikide çevirir dostum

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    ya böyle saçma konular olunca kızıyorum gerçekden..birde defalarca cevaplar veriliyor ya..ana sayfadan 4-5 gün çıkmaz artık..
    birGarip..

Motosikleti
    cbr 2000rr
    Bir ay kadar önce motor aldım, 3 gün öncesinde de sürücü kursuna kayıt oldum; hesabıma göre en fazla 2 ay boş alanlarda motor sürmeyi öğrenecek ehliyetimi aldıktan sonra da keyfini çıkarmaya başlayacaktım. Öyle olmadı, sürücü kursu kaydımı onaylamayı unutmuş 1 eylüldeki sınava kaldım yani bu yaz motor yok bana.
    Ben de satılığa çıkardım araya askerlik te girecek...
    Kapıda brandası üstünde yatıyor şimdi...
    İlgilenen olursa;
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...91097115/detay

kaizeN188 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr esd
    Başka bi topicdede söyledim :D beni zevk için durdurup aferin evlat diyen polisler vardı tam korumayla :D sonra bir gün biri çıktı ehliyeti almama 1 hafta kala :D bin tl ye yakın ceza yazdı.. Aile bütçen kaldırcaksa böyle bir süprizi yada tanıdık varsa:D tabiki motoru ehliyet sürmüyor.. kaza yaparsan tamamen suçlusun.. ve burası türkiye her an her şey olabilir

Motosikleti
    Racing tipi bişiler bakıyoruz...
    Alıntı emre_tnl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hava atacaksın ya kesin şöyle kaslı bir motorda istersin şimdi..! yapmayın böyle şeyler öncelikle eğitimini ve ehliyetini al öyle kullan derim, çocuk oyuncağı değil ki bu.
    konunun başını okumadın geliba yukarıda yazdığım 3 motordan birini alacağım dedim ordaki motorlar kaslımı sence???

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    16 yaşındayım ehliyetsiz motor kullansam tam takım giyinsem ginede polis cevirimi?
    Ginede ki yasalardan haberim yok, ama İstanbulda polis çevirirse yakalanırsın, suçlu durumda olursun.
    anaconda84 bunu beğendi.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    arkadaşlar ehliyetsiz araç kullanmak bu ülkede yasaktır. sen 30 yaşındada olsan ehliyetin olmadıktan sonra başın ağrır. Yasaların uygulanmak için konulduğunu ilk okulda çocuklara öğretemiyoruz galiba
    Gökyüzünün güzelliğini görmeyenler, kuşların neden uçtuğunu asla bilemeyecekler

Motosikleti
    Racing tipi bişiler bakıyoruz...
    arkadaşlar sanki kimse ehliyetsiz motor kullanmamış gibi konuşuyor şimdi kimse yalan atmasın 17 yaşına kadar ehliyetsiz kullananınız var burda kazada ben suçluyum veya yakalandığımda ceza yiycem bunuda biliyorum fakat bende kaza yapıcam diye bir şey yok ayrıca öyle her gün motor üstünde gezmiyecem ya misal ben istanbulda oturuyorum canım sıkılır arkadaşla beraber(onunda korumaları v.s var) tekirdağa denize gidicem akşam üstü dönücem (ki iş sebebiyle 3 hafta boyunca hergün otomobille oraya gittim ve 1 kere bile çevirme görmedim zaten şöferede sorduğumda ben senelerdir buraya gidip geliyorum 1 kere bile çevirme olmadı dedi)veya taksim sarıyer gibi bir yere gezmeye gideceğim yada balık tutmaya fln gideceğim yani tutupta tura çıkmayacağım yani ayrıca biri tutupta verse altıma 600 lük bir makina ben onunla 300km yi görmem belki bir ara otobanda sakin bir yere gelirim 110 130 gibi bir hız yaparım diğer türde 600 lük bir makina olmasına reğmen bile 70-80 civarı giderim çünkü yüksek hızla kaza yapma ihtimalim çoktur ve ayrıca mümkün olduğunca emniyet şeridinden giderim he burlarda ara sokaklarda kaza yapılmamaktamıdır elbette yapılmaktadır fakat ara sokakalarıda otoban sanmadıkça bir sorun olmayacağını sanıyorum trafik tecrüben yok diyen arkadaşlar var trafik tecrübem oldukça iyidir.ben o 5-6 km yi genel olarak yazdım yani tek eksiğim ehliyettir.Tabiki biliyorum git ehliyetsiz arac sürdemeyeceğinizi fakat hep negatif değil birazda olaya pozitif bakmanızı istemekteyim.BİRDE 16 YAŞINDA NASIL EHLİYET ALINILIR HAYRET İÇİNDEYİM KARŞI KOMŞUM 15 YAŞINDAN BERİ MOTOR KULLANIYOR ŞUANDA 18 YAŞINDA VE 16 YAŞINDAYKEN KİMLİĞİNE BAKTIM 16 GÖZÜKÜYOR FAKAT KAPI GİBİ EHLİYETİ VARDI???

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar konu başlığında 16 yazdım fakat sene olarak 16 değilim 15.5 yaşındayım 2013 mart'ta 16 oluyorum şöyle bi konu varki boyum 1.78 kilom 75 görünüş olarak rahat 18+ yaşlarında gözüküyorum kask,kıyafet,eldiven,dirseklik,dizlik v.s hepsi mevcut bunları tam takım giyinsem ve altımdaki motor CBF 150 , Ramzey Qm 250 yada Tvs Apache 150 bu 3 motordan biri olsa ve hız sınırlarına uygun bir şekilde gitsem ginede beni polisin çevirmesi nedenli olur.Biliyorum herkes bekle 17 yaşına gir ehliyet al gibisinden şeyler söyleyecek fakat 17 yi bekleyemiyorum ve yakın çevremdeki herkes motor kullanıyor bu nedenle kullanmada acemi değilim yakınımdakiler den rica ile aldığım motorlarla buralar da turladım baya 5-6 km yol fln turladım bundan bilgim var dediğim gibi motor kıyafetleri olmadan 18+ yaşını rahat gösteriyorum ki motor kıyafetlerini taktım mı da baya büyük gözüküyorum hala bunlara karşın polis beni ne denli çevirir çevirmemesi için yapmam gereken şeyler nedir bunları soruyorum.

Şimdiden yardımcı olanlara teşekkür ediyorum...
    Ginede ne yaparlar bilemiyorum. Papuayenigine polisine sorman gerek!

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    burdakileri dinlemiyeceksen neden konu açıyosun formu kirletiyosun?senin gibiler yüzünden forumdan'da soğuyoruz.şahsen senin yaşlarında motosiklet kullananlara uyuz oluyorum.bitaneside gelip arabama çarpmıştı bide artislik yapıyodu.tokatı yiyince aklı başına geldi özür dilemeye başladı...tamam motosiklet sevebilirsin ama herşeyin bir yolu yordamı var,sonuçta bisiklet değil bu....
    ayrıca bahaneye bak büyük gösteriyorum,yok efendim arkadaşlar geziyor ben gezemiyorum...iyi arkadaşların gey olsa sendemi olacaksın...ayrıca 5-6km yol yapmışsın,vayyy beee tecrübeye bak.aman ne tecrübe,bizler binlerce kilometre yaptık ama tecrübeliyiz diyemiyoruz...bunlar bahane,biz bişey biliyoruzda konuşuyoruz seni kırmadan işin olurunu söylüyoruz ama burdaki abilerinin lafını dinlemeyip başına buyruk iş yapacaksan,hadi canım hadi boşa kalabalık yapmayalım....
    ramizan83, onur_600f ve anaconda84 bunu beğendiler.
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Motosikleti
    Yok ama KTM Duke 200 almayı düşünüyorum
    arkadaşlar sanki kimse ehliyetsiz motor kullanmamış gibi konuşuyor şimdi kimse yalan atmasın 17 yaşına kadar ehliyetsiz kullananınız var burda kazada ben suçluyum veya yakalandığımda ceza yiycem bunuda biliyorum fakat bende kaza yapıcam diye bir şey yok ayrıca öyle her gün motor üstünde gezmiyecem ya misal ben istanbulda oturuyorum canım sıkılır arkadaşla beraber(onunda korumaları v.s var) tekirdağa denize gidicem akşam üstü dönücem (ki iş sebebiyle 3 hafta boyunca hergün otomobille oraya gittim ve 1 kere bile çevirme görmedim zaten şöferede sorduğumda ben senelerdir buraya gidip geliyorum 1 kere bile çevirme olmadı dedi)veya taksim sarıyer gibi bir yere gezmeye gideceğim yada balık tutmaya fln gideceğim yani tutupta tura çıkmayacağım yani ayrıca biri tutupta verse altıma 600 lük bir makina ben onunla 300km yi görmem belki bir ara otobanda sakin bir yere gelirim 110 130 gibi bir hız yaparım diğer türde 600 lük bir makina olmasına reğmen bile 70-80 civarı giderim çünkü yüksek hızla kaza yapma ihtimalim çoktur ve ayrıca mümkün olduğunca emniyet şeridinden giderim he burlarda ara sokaklarda kaza yapılmamaktamıdır elbette yapılmaktadır fakat ara sokakalarıda otoban sanmadıkça bir sorun olmayacağını sanıyorum trafik tecrüben yok diyen arkadaşlar var trafik tecrübem oldukça iyidir.ben o 5-6 km yi genel olarak yazdım yani tek eksiğim ehliyettir.Tabiki biliyorum git ehliyetsiz arac sürdemeyeceğinizi fakat hep negatif değil birazda olaya pozitif bakmanızı istemekteyim.BİRDE 16 YAŞINDA NASIL EHLİYET ALINILIR HAYRET İÇİNDEYİM KARŞI KOMŞUM 15 YAŞINDAN BERİ MOTOR KULLANIYOR ŞUANDA 18 YAŞINDA VE 16 YAŞINDAYKEN KİMLİĞİNE BAKTIM 16 GÖZÜKÜYOR FAKAT KAPI GİBİ EHLİYETİ VARDI???
    Bu arada ehliyetsiz kaza durumunda otomatik olarak suçlu olmazsınız , bilmekte fayda var. Ehliyetsiz yada yetersiz ehliyetle araç kullanmak cezayı gerektirir ayrıca kısa bir sürede ehliyeti olan bir yakininiz araci teslim alamazsa aracıniz çekilir hepsi o . Kaza durumunda kusura bakılır , ona göre sorumluluk belirlenir . Ancak sigortanız zararı kusura bakmadan size yıkar.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    KAza yapıp skatlanırsan ve sigortadan da faydalanamadığın için ailen varını yoğunu satıp senin tedavine harcadığında ve hala senin tedavin için para gerekli ve satıcak birşey kalmamışken sen yattığın yerden annen ve babanın birbirine sarılıp ağladığını gördüğünde ... ne b.k yedim ben diyeceksin.

İster şimdiden ne b.k yiyorum ben zorum ne benim dersin, istersen kendini en kötü senaryoların içine atarsın.

Yukarıda yazdıklarım çok fantastik gelmiş olabilir ama bu anlattığımın aynısı bu sitede yaşandı. Hiçbirşey uzak değildir. Her an herkesin başına gelir.

Antalyada runner 180 ile kaza yapan bir gecç arkadaş vardı ne yaptı acaba konuyu arayıp bulamadım. Oda ehliyetsiz di hatta konu da açmış kazadan ağır yaralı kurtulmuş fakat parazılığın pençesine düşmüştü. Son durumunu bilen varmı ?
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

onur_600f - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 cbr 600f
    Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burdakileri dinlemiyeceksen neden konu açıyosun formu kirletiyosun?senin gibiler yüzünden forumdan'da soğuyoruz.şahsen senin yaşlarında motosiklet kullananlara uyuz oluyorum.bitaneside gelip arabama çarpmıştı bide artislik yapıyodu.tokatı yiyince aklı başına geldi özür dilemeye başladı...tamam motosiklet sevebilirsin ama herşeyin bir yolu yordamı var,sonuçta bisiklet değil bu....
    ayrıca bahaneye bak büyük gösteriyorum,yok efendim arkadaşlar geziyor ben gezemiyorum...iyi arkadaşların gey olsa sendemi olacaksın...ayrıca 5-6km yol yapmışsın,vayyy beee tecrübeye bak.aman ne tecrübe,bizler binlerce kilometre yaptık ama tecrübeliyiz diyemiyoruz...bunlar bahane,biz bişey biliyoruzda konuşuyoruz seni kırmadan işin olurunu söylüyoruz ama burdaki abilerinin lafını dinlemeyip başına buyruk iş yapacaksan,hadi canım hadi boşa kalabalık yapmayalım....
    işte en güzel cevap teşekkürler olay bitmiştir
    Okumak cehaleti giderir, öküzlük bakidir.
    street king

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Ehliyetsiz trafiğe çıkmanın zararlarını bilmiyorsun galiba ??

Al şu motoruda sende kurtul bizde kurtulalım artık yaw
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)