Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sinyal kullanma özürlüler...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Bugün öküz bir kamyon sürücüsü geldiğimi gördüğü halde çıktı.Hızım 80 km civarıydı.Sola kırıp yavaşladım.Öküz birden sol seride geçti sola dönecekmiş meğer tabi sinyal vermeden,birden yavaşladım sağından geçtim.Birde bir sürü araç beklersiniz ya araç geçsin diye ama sinyal özürlü öküzümüz yavaşlar yavaşlar yavaşlar ve köşeyi döner.Yemin ederim kasten yapıyorlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Turkiyede Sinyal donecegim diye degil dondukten sonra "ben dondum " diye veriliyor.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    mondial 150 zc
    yerden göğe kadar haklısınız insan bazen sinirlerine hakim olamıyor ama yinede sakin olmak lazım tabi bu öküzler bizi sağ bırakırsa
    alper tunga öldü mü? :salut:

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    ben bunlarla kavga etmekten vazgeçtim. hepsinin sinyalsiz döneceğine göre kendimi ayarlıyorum artık. uğraşılmıyor...

ülke modernleşti arabalar modernleşti diye sakın aldanıpta gelişmiş bir ülkede yaşıyor sanmayın kendinizi,kafalar öküz kafası olduktan sonra bangladeş halk cumhuriyetinden farkımız yok.

Motosikleti
    mondial 150 zc
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bunlarla kavga etmekten vazgeçtim. hepsinin sinyalsiz döneceğine göre kendimi ayarlıyorum artık. uğraşılmıyor...
    her şeyi yapabileceklermiş gibi düşünmek en iyisi gerçekten

Motosikleti
    kymco agility city 200i
    benimde başıma haftasonu buna benzer olay geldi. bolunmus cıft serıtlı yolda ılerlıyordum. yol ortasında çıkış vardı ve burada bır cop kamyonu beklıyordu. gorur gormez sellektor ve korna yapmaya basladım cıkmasın dıye. bekledı bekledı tam ben yaklastım atıverdı kendını yola. hemen asıldım frenlere. o an aklımdan gecıyor barı sag serıde gecse her yavas arac gıbı. nerdee.. soldan devam edıyor. bende sagından gecsem mı dıye dusunuyorum ama koca çöp kamyonu kural geregi ya sağa gecerse.( bu arada hala durmak ıcın ugrasıyorum) tam kacacak yer ararken ugraslarım sonuc verdı ve yeterı kadar yavaslayabıldım. çöp kamyonunu arkasında tutunarak gıden işçilerin gözleri pörtlemıs bana bakıyorlardı. surucunun yanın yaklastım manyak mısın dedım . cevap sagımda gecsene dıyıp basladı el kol hareketı yapmaya. bende dayanamadım orta parmak gosterıp yola devam ettım.
    probability:bounce:

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Birde yeni teknoloji arabalar ve sinyal verme işini bu teknolojiye bırakan saygıdeğer sürücülerimiz var (direksiyon belirli bi açıdan sonra çevrilince otomatikmi yanıyomuş sinyaller neymş) ama ne hikmetse hep sinyalsiz dönüyolar
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    mondial 150 zc
    resmi araç olması aslında ii keşke bütün hataları resmi araçlar yapsa bi dilekçe adamı öttürüyorlar (tabi o öküzün hatası ucuz atlatılmasza ??)

Motosikleti
    kymco agility city 200i
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birde yeni teknoloji arabalar ve sinyal verme işini bu teknolojiye bırakan saygıdeğer sürücülerimiz var (direksiyon belirli bi açıdan sonra çevrilince otomatikmi yanıyomuş sinyaller neymş) ama ne hikmetse hep sinyalsiz dönüyolar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:12 ----------

Alıntı ALFA DOG adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    resmi araç olması aslında ii keşke bütün hataları resmi araçlar yapsa bi dilekçe adamı öttürüyorlar (tabi o öküzün hatası ucuz atlatılmasza ??)
    inan o an kurtulduguma sevındım baska bırsey gelmedi aklıma . bundan sonra basıma gelmesın ama aklımda olsun. kesın sıkayet edecem.düsünsenıze koca cop kamyonu. ucuz kurtuldum valla.
    probability:bounce:

Motosikleti
    Mondial 125 zn...Ufukta cbr 125 r : )
    Sonuna kadar haklısınız.Maalesef memleketim sürücülerinin şöyle bir tarzı vardır;1-)Önce şeritten şeride dalar sonra aynaya bakar(ki buna taksici,dolmuşcu usulü denir) 2-)Önce döner sonra sinyal verir(ki bazen tenezzül bile edilmez)...Avrupa'da şöyle böyle demesini sevmeyen birisiyim.Gerçekten memleketimin aşığıyım.Ama trafik kuralları konusunda adamların hakkını yememek lazım.Kırmızı ışıkta birkaç defa geçmeyle bile sürücünün ehliyetini süresiz alıyorlarsa,varın gerisini siz düşünün...
    [B][COLOR="Sienna"]Cesaret korkmamak değildir.Aksine çok korkmak ama yine de ben varım diyebilmek ve harekete geçmektir...[/COLOR][/B]

Motosikleti
    mondial 150 zc
    helede yola çıkarken araç gelek istikamete değilde gideceği yere bakanlar yokmu

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bende pazar günü gidiş geliş li bi yolda sağdan ilerliyorum aynı öküzlerden bana da denk geldi sinyal vermeden döndü az kaldı çarpıyordu neyse hemen durdu ben ana avrat bağıra bağıra küfürü bastım yavaşladı ben dönmeye çalışıyorum bastı gaza gitti eşim arkada oda bir yandan beni sakinleştirmeye çalışıyor neyse adam bastı gitti tabi ben de takip edemedim eğer eşim olmasa ona durdurup kafasını gözünü dağıtacaktım ne olursa olsun üzerimdeki elektiriği boşaltacaktım bütün öküzlerin hatalarını ondan çıkaracaktım artık kime kısmet bilemiyorum trafikte hiç böyle sinirlendiğimi hatırlamıyorum kan beyni me sıçradı yani ogün kendimi tanıyamadım
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Trafikte beni sinirlendiren en önemli meseledir desem yeridir.

Araç sürerken de, yaya iken de sizi her türlü zor durumda bırakıyor sinyal vermeyen sürücüler.

Üstüne üstlük bu sorumsuz kesim siz sinyal vererek bir yere döndüğünüzde de arkanızdan kornayı uzunca çalar. Şehir içinde 80-100 km/s hızla giden adamın keyfini bozmuş oluyorsunuz çünkü.

Ralli arabaları gibi el freniyle hızla mı dönüş yapmalı herhalde!

Türkiye trafiğinde öyle bir sürücü olmalısınız ki afederseniz kim öküz,kim insan ayırt edebilmeli ve ona göre hareket etmelisiniz.

Türkiye'de şoför olmak ve motosiklet kullanmak...

2011'in Türkiye'sinde bunları konuşuyoruz hala. Mobeseler şoför kalitemizi ortaya koyuyor.

Allah şerlerinden korusun diyorum sadece.

Geçen sene Çek Cumhuriyeti'ne gittiğimde Çeklerin Avrupa'nın en dikkatsiz sürücüleri olduğunu söylemişlerdi.

Onlar dikkatsiz sürücüyse bizim sürücüleri neyle tarif etmeli bilmiyorum.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    yanlış düşünüyorsam söyleyin lütfen ama bizim ülkemizde insanlar araçları değil araçlar insanları kullanıyor ne yazıkki adam otomobiline bindimi ne yapacağını şaşırıyor bende otomobil kullandım ve bir sığır oğlu sığırın yüzünden kaza yaptım sonrada aracımı satmak zorunda kaldım tamiratına harcayacak maddi durumum yoktu çünkü ve bu kazada 75 yaşında yaşlı bir adam ölümden döndü adam 1 ay hastanede yattı onun için ogünden beri nerede bir toroslu görsem en ufak bir dengesiz hareketinde söver sayarım adama
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

Motosikleti
    mondial 150 zc
    Alıntı anaconda84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlış düşünüyorsam söyleyin lütfen ama bizim ülkemizde insanlar araçları değil araçlar insanları kullanıyor ne yazıkki adam otomobiline bindimi ne yapacağını şaşırıyor bende otomobil kullandım ve bir sığır oğlu sığırın yüzünden kaza yaptım sonrada aracımı satmak zorunda kaldım tamiratına harcayacak maddi durumum yoktu çünkü ve bu kazada 75 yaşında yaşlı bir adam ölümden döndü adam 1 ay hastanede yattı onun için ogünden beri nerede bir toroslu görsem en ufak bir dengesiz hareketinde söver sayarım adama
    bende eski willis ciplere(tuzla cip) saydırırım

Motosikleti
    Kanuni Elite 100
    Kamyoncular sinyali rampa tırmanırken arkadaki araca geç demek için kullanıyorlar
    [B]"Yurt toprağı, sana herşey feda olsun. Kutlu olan sensin."[/B] [B][COLOR="DarkRed"]Mustafa Kemal ATATÜRK[/COLOR][/B]

Motosikleti
    mondial 150 zc
    ha birde geçmeyince el kol çıkarıp sinir yapıyorlar kendilerince
    beyimiz lütfediyor ya

Motosikleti
    Kanuni Elite 100
    Alıntı ALFA DOG adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ha birde geçmeyince el kol çıkarıp sinir yapıyorlar kendilerince
    beyimiz lütfediyor ya
    Motor güçlü olsa arka tekere taş sıkışmış hareketini çekip basıp gidicem ama ezer mezer
    [B]"Yurt toprağı, sana herşey feda olsun. Kutlu olan sensin."[/B] [B][COLOR="DarkRed"]Mustafa Kemal ATATÜRK[/COLOR][/B]

umtglsr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik SK125-7
    gecen aynı şey bana oldu önümde araöla 80km civarı gidiyoruz birden frene basıp dönmeye başladı bende frenleri sıktım ön disk kitledi açtı fana tabi benm ayklar yerde düşmemek için fred çakmaktaş hesabı uğraşıyorum neyse çarpmadım adam dönmeden bastım camına yumruk attım adam kaçtı
    Uçurtma, rüzgardan güç aldığı için değil, rüzgara karşı durduğu için uçar!!

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)