Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Herhangi bir trafik ihlalinde,ruhsat sahibine cezai işlem uygulanırmı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    serseric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar kuzenim arabasını da motorunuda benim üzerime almak istiyor onun üzerinde haciz oldugundan dolayı bi yerlere giderken kırmızı ışık kask vb gibi durumlarda yakalandıgında ruhsat sahibine herhangi bir cezai işlem uygulanırmı onu öğrenmek istiyorum
    Akıl Adama Sermaye...

Remember remember the fifth of november

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ehliyetsiz yakalanırsa sizde ceza yersinz. O araçlarla bi suça karışırsa gene ceza yersiniz. Vergilerini yatırmazsa vergi borçları size katlanır. Bu kadar biliyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Plakaya kesilen tüm cezalar sana gelir. Hız, emniyet şeridi, trafik lambası ihlali gibi. Vergi borçları da sana gelir

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ben babamın oğluyla böyle bi iş yapmam sen kuzeninle yapmayı düşünüyorsun ya deli cesareti var yada çok zenginsin
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Arkadaşlar gerekli cevapları vermişler,benden de sana nacizane tavsiye; ''Bazen HAYIR demeyi bilmek lazım'' ;)
    Karadeniz - Giresun.

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Ben babama bile kefil olmadım. Sizin aranızdaki kan bağını bilemem. Ama yerinde olsam başımı ağrıtmam.
    Zaten sorduğun soruda cevabı var. Kuzen hacizli. Allah göstermesin bir şey olsa, ödeyemese, ihale sana kalcak.
    Karar senin, hakkında hayırlısı olsun.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

MBHoro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom DL 650
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben babama bile kefil olmadım. Sizin aranızdaki kan bağını bilemem. Ama yerinde olsam başımı ağrıtmam.
    Zaten sorduğun soruda cevabı var. Kuzen hacizli. Allah göstermesin bir şey olsa, ödeyemese, ihale sana kalcak.
    Karar senin, hakkında hayırlısı olsun.
    zaten hacizde gitmesin diye onun üzerine yapıyor zaten.

bu arada en kötü senaryoyu söyleyeyim. -allah korusun ama- kuzeninin başına gelebilecek en kötü durumda sen hapse girersin. taammülen adam öldürmekten.

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı MBHoro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten hacizde gitmesin diye onun üzerine yapıyor zaten.
    bu arada en kötü senaryoyu söyleyeyim. -allah korusun ama- kuzeninin başına gelebilecek en kötü durumda sen hapse girersin. taammülen adam öldürmekten.
    Ben motor hacizde gider diye demedim.
    Kazaya karışsa, hacizli adam kaza parasını nasıl ödeyecek. Zaten hacizlisin motor ile ne işin var.
    Neden extra borç için uğraşıyorsun. Borç yiğidin kamçısıdır sözü insanın içindeki mozoşist duyguyu böyle alevlendirir mi ?
    Soruyorum cevap ver kuzu görünümlü halkım cevap ver.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

arkadaşlar haklısınız kuzenimle aramdaki bağ çok ileri derece on cuval altınım olsun veririm geride saymadan alırım o derece güveniyorum zaten kendiside dedi eğer herhangi birşey olursa ben ödüyecegim sana asla bırakmam ne yapar eder öderim dedi ama bilmiyorum bakıcam bugun konuşcam yinede hepinize teşekkürler
    Akıl Adama Sermaye...

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    2 ay kadar öncesine kadar arkadaşımın sıfır aldığı Fazer 8 ABS benim üzerimeydi ve tabiri caizse bazen uykularım kaçıyordu. Allah korusun kötü bir kazaya karışsa arkadaşa mı yanacağım, çarptığına mı yoksa karakollarda ve mahkemede sürünecek olan kendimemi bilemiyordum. Motoru satınca derin bir "ohh" çekmiştim doğrusu. Bi de işin maliye boyutu var ki, asgari ücretle üstümde bir Fazer 8, bir XJ 600 Diversion, bir Clio bir de ev vardı ki bu da işin farklı bir vahim boyutuydu "Nasıl aldın" diye sorsalar, önce "gemi" alanlara sorun derdim herhalde..

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Ehliyeti olup kazaya karışmadığı sürece yada trafik cezası yemediği sürece problem olacağını düşünmüyorum.
    Ehliyetsiz olup, kazaya karışırsa, trafik cezası yerse problem olabilir.
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

beyler motoru dükkana alıyormuş yani arada çırağı binecekmiş semtte biner bişey olmaz herhangi bi yakalanması olmaz diyor ama çocuk ehliyetsiz ne yapsam bilemedim
    Akıl Adama Sermaye...

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Aman diyorum, sakina bunu yapmayin. Her cezada ruhsat sahibide payini aliyor. Mesele odemek degil. Bazi durumlarda suca istirak etmis sayiliyorsunuz. Ornegin cirak motoru kullanip birine carpip kacsa, MOBS kamerasinda gorunse her sey. O ben degildim ruhsat sahibiydi der kurtarir kendini kacar kurtulur. Ama siz kacamazsiniz/
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Bir arkadaşımın Uşak şeker fabrikasında elektrikçi olarak çalışan babası 1950 li yıllarda bir motor alır 1960 lı yıllarda satar.
    1987 yılında arkadaşımın babasına vergi dairesinden mektup gelir, yıllar boyu biriken vergi ve trafik cezalarının toplamı oturduğu daire ve elektrikçilik yaptığı dükkanı haczedecek boyuta ulaşmıştı.

Aman diyeyim, arkadaşın için hapis bile yatsan bir şey demem senin kararındır.

Ancaaaak iş vergi borcu olunca yedi kuşak sülalen veraset sebebiyle mağdur olur bilesin.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

omeruby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 ZNU
    Adam borcunu ödemezse sende arabanın kaydını vermezsin geri
    Zaten yakınmışşınız. Ehliyetsiz binmezse pek sıkıntı olmaz herhalde.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)