Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kazalılar kervanına bende katıldım...

Motovento
    REKLAM ALANI
    serotizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Softail FXSTBI
    Geçmiş olsun :(

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    besikcioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    raptor 650i
    bilader cok gecmiş olsun. allah kultarmış. malzemeleri götürenleride allah bildigi gibi yapsın.bi ata sözü var aglayanın malı gülene hayır etmez.herşeyde bir hayır vardır. sana bişe olmamış bi cocuga bir kaç kuruş ver.ALLAH tum motor suruculerinin yardımcısı olsun.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı Rebornx4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çeneden açılır kullananlar bir daha düşünsün, hatta yarım kask falan kullanan varsa balkonunuzda çiçek ekin içine anca o işe yarar. Kask hayatımı kurtardı bu kazada cunku bariyerlere de vurdum kafamı.

bak aklıma geldi bendeki kasta nolan n 102 idi... ama kask açıkmıydı kapalımıydı nasıl çıkardılar kafadan bilmiyyoırum... gözümü açtığımda ambulansın içineydim.. ve o zaman tutanakları polis tutuyordu şimdiki gibi değildi... bağdat çaddesinde olan trafik benim yüzümden iiyiden felç olmuştu... ben her kazadan sonra durum değerlendirmesi yapar bir daha aynı hataya düşmemeye çalışırım...tekrar geçmiş olsun... en büyük kazan bu olsun...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gecmis olsun hocam, Allah beterlerinden korusun sizi de bizleri de.

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    geçmiş olsun üstad.
    Allah bi daha göstermesin inşallah.
    o topcase i çalan yaratıklar da sürekli ordadır haydarı kap git dicem ama hangisi olduğunu nerden bileceksin.
    bunların Allahı yok üstadım...
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    büyük geçmiş olsun

Motosikleti
    Mondial 150 Hs,Honda Fizy 125
    Geçmiş olsun arkadaş.ALLAH(C.C) Tekrarını yaşatmasın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Rebornx4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese teşekkürler arkadaşlar. Allaha şükür birşey olmadı, çok daha kötü birşeyler de olabilirdi.

Olayın heyecanı ile korumaları yazmadım tutanağa, herhangi bir hak talep edebilir miyim bu aşamadan sonra?
    Geçmiş olsun. Korumaları hasar tespiti için servise gelen ekspere yazdıracaksın.

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    çok gecmiş olsun kardeşim.. werilmiş sadkan warmışş ama sen genede sadaka çıkar her zaman
    elit motogaraj

erginturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    0-36500 Hyosung GT250R, 0-51000 Honda VFR 800
    Çok çok geçmiş olsun, size bir şey olmaması sevindirici tarafı... Topcasei çalan kişiler hakkındaki düşüncelerinizi de paylaşıyorum...

Bu kazanın sizin açınızdan tecrübe olduğunu düşünüyorum, okuyanların da araçların sağından ve solundan geçerken kapı açılma mesafesinin uzağından geçmesi gerektiğini anlayacağını umuyorum. Kapı açılma mesafesinin uzağından geçilemeyecek kadar dar yerlerden geçmeye mecbur kalındığında ise olabilecek en düşük süratle geçlmesini diliyorum.

Bir dileğim daha var; bu konuyu umarım görmeyen kalmaz ve o daracık aralardan çok yavaş geçen motosikletlerin arkasından gelen diğer aceleci ve müthiş usta kullanıcı! olan motosikletli arkadaşlar arkadan korna çalıp yol istemekte ısrar etmez...
    Bruce 65, drsteel ve audioslave bunu beğendiler.

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Kardeş büyük geçmiş olsun.
    Cana geleceğine mala gelsin diyelim.

Geçen pazar denize gitmeye niyetlendik.
    Deniz kenarında pazar kuruluydu. Dedemiz yolda hatunu indirmeye kalktı.
    Dede birden durunca bizde zor durduk. Arkadaşda sağından geçeyim dedi. Açılan kapı pat, ayakta..
    Allah'tan lodoslama kapıya girmedi. Çocuğun biraz ayağı kızardı. yan çantayıda çarpınca biraz denge kaybetti ama düşmedi.
    Birde yolun ortasında bıdı bıdıya başladı. artık 6 motor kornalara sürekli basınca gitmek zorunda kaldı.
    Ne kadar bu tip durumlarda haklıda olsak, kapı taraflarına fazla yaklaşmamak lazım.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Hep tırstığım birşey cok cok gecmiş olsun allah beterinden korusun valla sehir için 50-70 den yukarı cıkmamak lazım heleki duran trafikte eminiyet seridi kullanıyorsak 30 u gecmemeli
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

FatihC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    çok geçmiş olsun hocam allah korumuş vallahi.

_oXXo_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250 KIZILL + NC 700 KIRMIZII
    aynı olayın biraz değiliğini yaşamış biri olarak çok geçmiş olsun diyorum.ben senin kadar şanslı değildim.1 ay ayağımda alçı ile gezmiştim. tekrar geçmiş olsun ve kulağına küpe olsun. duran araçlara yaklaşırken kapı açılacakmış gibi temkinli ol
    '' NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ''
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Markopaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Gts 250İ Evo
    Çok geçmiş olsun. Korumaların ne kadar önemli olduğunu tekrar gördük. Havalar iyice sıcakladı bu yüzden korumalarda eksiltmeler yapıyoruz aman diyorum arkadaşlar her zaman tam korumalar ile yollara çıkalım. Kaza ne zaman nerden gelicek belli değil. Tekrar geçmiş olsun Allah daha beterinden hepimizi korusun.
    Kötümser yanlız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte ışığı ve de gelecek treni görür
    GARAJ Müdavimi

Serdarrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000
    Soldan araba geleceği beklendiği halde sol kapısını hart diye açan bunca ayı varken, sağdan bir arabanın geçemeyeceği aralıktan bir motosikletin geleceğini tahmin etmelerini beklemek abes olur. Bu yalnızca memleketimize özgü de değildir.

Ha bu satırların yazarı da Bağdat caddesinde henüz sağ şeride tam yanaşmamış olan bir aracın arka kapısını hart diye açan bir hanımefendi nedeniyle, kapı ve elcik arasında kalan serçe parmağını zor kurtarmıştır vaktiyle. Yukarıda bir arkadaşın da gibi tek şansımız en azından duran trafikte arabaların arasından yavaş geçmek, ama piyango hepimize çıkabilir yine de. Ben bu durumlarda arkamda skutır ya da kurye arkadaş varsa yol verip ağır gitmeye devam ediyorum. Tabi motorcunun dolmuşçusu olup tepeme çıkmaya çalışan motorcu arkadaşlar da var aramızda maalesef.

Burada bir parantez de ben açayım: yukarıda bahsettiğim arkadaşlar otomobillerin arasından sürekli ciuv ciuv diye geçtikleri için otomobil sürücülerinde "bunlar da her yerden geçiyor, her yerden kaçıyor, üstüne kırsan da birşey olmuyor." algısı yaratıyor. Sonra 4 tekerlekliler tüm motosikletleri bu arkadaşlar gibi kolayca sağa sola kaçar zannediyorlar. Haliyle ben manevra kabiliyeti daha zayıf olan koca motorla gezerken bana da aynı muamele yapılıyor.
    audioslave bunu beğendi.

Bruce 65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    Çok geçmiş olsun dostum,Allah beterinden korusun.
    Ancak ben duran araçların sağından nasıl oluyorda 40-45 kmh ile geçilebiliniyor anlamıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:31 ----------

Alıntı erginturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok çok geçmiş olsun, size bir şey olmaması sevindirici tarafı... Topcasei çalan kişiler hakkındaki düşüncelerinizi de paylaşıyorum...

Bu kazanın sizin açınızdan tecrübe olduğunu düşünüyorum, okuyanların da araçların sağından ve solundan geçerken kapı açılma mesafesinin uzağından geçmesi gerektiğini anlayacağını umuyorum. Kapı açılma mesafesinin uzağından geçilemeyecek kadar dar yerlerden geçmeye mecbur kalındığında ise olabilecek en düşük süratle geçlmesini diliyorum.

Bir dileğim daha var; bu konuyu umarım görmeyen kalmaz ve o daracık aralardan çok yavaş geçen motosikletlerin arkasından gelen diğer aceleci ve müthiş usta kullanıcı! olan motosikletli arkadaşlar arkadan korna çalıp yol istemekte ısrar etmez...
    Dostum selamlar,57 mesaj içinde olayı bu açıdan değerlendirdiğin için seni tebrik etme isteği hissettim...Tebrikler...
    Hep Pür Dikkat...

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    çok geçmiş olsun, bir motorcunun başına gelecek en büyük kazalardan bi tanesi...
    1 kafa kafaya başka bi motosiklet ile çarpışmak
    2 araç kapısına çarpmak... sende bişey olmaması inan şaşırtıcı.. tekrar çok geçmiş olsun.. canına bişey olamdığına şükret.. en fazla gitse gitse
    5000 TL değerindeki motorun gider.. iyi forumlar

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    büyük geçmiş olsun, en kısa sürede hem siz hemde motorunuz eski sağlığına kavuşur

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Çok çok geçmiş olsun. Motorun ve arabanin halini gördükten sonra çok ucuz atlattığınız belli oluyor. Allah korumuş.
    Ayrıca korumalarınızın olmadığını da düşünemiyorum. Kaskı söylemeye gerek yok. Montunuz olmasaydı kim bilir ne kadar zarar görecektiniz. Ne kadar sıcak olsa da montumuzu devamlı giymemiz gerekiyor.
    Ne yazık ki memlekette motosiklet kullanmak zor iş. Ben özellikle duran arabaların yanından geçerken hep kapının açılma ihtimalini düşünerek mesefa bırakıp geçmeye çalışıyorum. Aynı şekilde emniyet şeridinden giderken de varsa hem kapı mesafesini koruyorum hem de hızımı arabaların hızından çok fazla arttırmadan gidiyorum. Emniyet şeridinde olsak da bir araba kafasını sokabiliyor ya da başka bir motosiklet önümüze fırlayabiliyor. Bu yüzden daha fazla dikkat etmemiz gerekiyor. Herkese kazasız belasız sürüşler arkadaşlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)