Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dönüşler

Motovento
    REKLAM ALANI
    TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Arkadaslar 3-4 kere motor sürdüm viteslerde sorun yok (YBR 2012) fakat motor 126 kilo 50 kilo 1.63 boy dönüşlerde korkuyorum agır geliyor 2 ayagım parmak ucumdan biraz fazla yere basıyor ve motor üstünde oturuyor olsam bile belli bi süreden sonra yoruluyorum dönüşlerde ilk sürüsümde dönemedim 2.cide döndüm fakat onuda ayagımı yere koyarak yavastan yani nasıl yapmam lazım bos alanda daha fazla calısmaylamı gecer yada egitimmi alayım ?
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Daha alamadınmı sen verem ettin herkesialda kurtulak
    cbr1100 xx ve arca94 bunu beğendiler.
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

Motosikleti
    Alıntı kanmix_x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha alamadınmı sen verem ettin herkesi alda kurtulak

Yok alamadım ehliyetsiz sürmek istemiyorum hem ailem iyice alıssın bu işe diye bekliyorum para da biriktiriyorum cokda acele etmicem 3 ay içinde alıcam
    kanmix_x bunu beğendi.
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Dönüşlerde debriyajı yarım sık, arka freni ayağının ucuyla yavaşça ez ve gazını 3 bin devire sabitleyerek dönmek istediğin yere bakarak dön. Ayağını yere koymana gerek yok.

Unutma : Nereye bakarsan oraya gidersin. Dönerken yere bakarsan yere gidersin
    Doğduğunda Sen Ağlarken Herkes Gülüyordu.
    Öyle Bir Hayat Yaşa ki; Öldüğünde Herkes
    Ağlarken Sen Gülüyor Ol !

dogus2006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    3 yıl önce scooter ile kumda dönerken ön teker kaydı düştüm u dönüşü yaparken gelen geçen dönemedi,düştü,yattı,kalktı arkamdan bakıp gülüyorlardı şimdi arkayı kaydırıp dönüyorum dalga geçen yok ama laf eden çok boş bir alanda mümkünse kimsenin görmediği yerde çalışırsan çok rahat edersin
    Aşk tutkuyu ortaya çıkarmasaydı o 2 tekerin üzerinde gitmezdim

Motosikleti
    Alıntı özcan1980 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dönüşlerde debriyajı yarım sık, arka freni ayağının ucuyla yavaşça ez ve gazını 3 bin devire sabitleyerek dönmek istediğin yere bakarak dön. Ayağını yere koymana gerek yok.

Unutma : Nereye bakarsan oraya gidersin. Dönerken yere bakarsan yere gidersin
    Cok tesekkür ederim özcan abi denicem bunu en kısa zamanda gaz debrajda cok sorun yok su direksiyondan korkuyorum ben az döndürüyorum dönmüyor cok döndürmemmi gerekli ?

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Eğitim almadan bilgi sahibi olmadan maalesef fikir sahibi olamayız......Eğitim şart !!!!!!
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    dönüşleri dar değilde geniş almaya çalış, zamanla alışırsın.

Motosikleti
    Alıntı dogus2006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 yıl önce scooter ile kumda dönerken ön teker kaydı düştüm u dönüşü yaparken gelen geçen dönemedi,düştü,yattı,kalktı arkamdan bakıp gülüyorlardı şimdi arkayı kaydırıp dönüyorum dalga geçen yok ama laf eden çok boş bir alanda mümkünse kimsenin görmediği yerde çalışırsan çok rahat edersin
    Motorum olmadıgı için illa arkadaslarımdan istiyorum arada dönemeyincede gülen oluyor tabi ama dalga konusu olarak deyil alısırsın diyorlar...Sanırım bu hafta direksiyon derslerim baslar veya direksiyon sınavında duba aralarından gecicen diyorlar oralardan korkuyorum işte

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Tavsiyem arkadaşlarınla köylü bir yere git orda çalış biraz dönmeyi öğrendikten sonra motoru yatırmaya başla merak etme alışırsın herkez ilk başta öyle oluyor
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

Motosikleti
    Alıntı c3nk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dönüşleri dar değilde geniş almaya çalış, zamanla alışırsın.
    İlkte yokus geldi baya genişti dönemedim sonra düz yolda döndüm oldu

Alıntı Karlıyollar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tavsiyem arkadaşlarınla köylü bir yere git orda çalış biraz dönmeyi öğrendikten sonra motoru yatırmaya başla merak etme alışırsın herkez ilk başta öyle oluyor
    Yok jilet gibi asfallta calıstım .. ya düşerse diyorumm :D işte kilit orası

Motosikleti
    Honda cb125e
    olay kafanda bıtıyor bu motor bu acıdan doner dıye kendını ınandır donerken tereddute dusme donusu bıtırcem de hepsı bu su baktıgın yere gıtme konusunu ben cozemedım. Gerekte duymadım acıkcası sanırım bakınca kafa o yone donuyor dengenı fln verıyorsun benım ıhtıyavım yok ben ne dusunursem motor onu yapıyor daha cok:D

Motosikleti
    Alıntı Mr.cihans adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olay kafanda bıtıyor bu motor bu acıdan doner dıye kendını ınandır donerken tereddute dusme donusu bıtırcem de hepsı bu su baktıgın yere gıtme konusunu ben cozemedım. Gerekte duymadım acıkcası sanırım bakınca kafa o yone donuyor dengenı fln verıyorsun benım ıhtıyavım yok ben ne dusunursem motor onu yapıyor daha cok:D
    Ögrenicem abi calısma ile ilgisi var diyorsunuz yani bende sorun yok

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    kafanı döndüğün yere çevir...çenen döneceğin yeri göstersin...nasıl döndüğünü sen bile anlamazsın...

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    dönüşler zamanla alışılacak bişey, ama hiç denemeden önce bu konuda eğitim videoları ve kitapları var onları oku izle incele
    vücudun pozisyonu,bakış açın, fren gaz debriyaj, viraja giriş çıkış noktaları bunların hepsini iyice çalış, uygulama yaparakta bir süre sonra iyice yerine oturur

Motosikleti
    Tsk ederim viteslerde falan sorun yok erro dediginiz gibi yapıcam suanda dönmeyi ögrensem gerisi gelir Rider_2 sizede cok tsk ederim cok önemli bilgiler zamanla olucak inş

Motosikleti
    KLE 500
    İlk önce arkamdan gelen arkadaşla benim baktığım noktalara dikkatini ver, aynı yere bakıyoruz. Çünkü orası varış noktamız. Gittiğimiz yere değil, gideceğimiz yere bakıyoruz. Daha sonra debriyaj elime bak,hafif sıkılı. Ayağım frende, çok değil sadece biraz eziyorum. Gazım sabit. Kukalara bakmadığım halde onlara çarpmıyorum. Bakmıyorum derken görmüyorum sanma. Eğitim aldığında bunu daha iyi anlayacaksın.

Son olarak eğitimin kesinlikle şart olduğunu söylemek istiyorum.

Bakarak iş öğrenilseydi, öküzler makinist olurdu diye bir atasözü var. Bunu yanlış anlamayın lütfen espri olsun diye yazdım

Motosikleti
    Özcan abi demek istedigini söyle anladım : Git ögren sür ama egitimde al öylemi ?

Motosikleti
    KLE 500
    Aslına bakarsan ehliyetini aldıktan hemen sonra eğitim almaya başlamanı öneririrm. Çünkü bişeyleri yanlış öğrendikten sonra düzeltmesi çok zor.

Ondan sonra yatır yatırabildiğin kadar.

Fotoğraftaki kişi eğitmendir, Eğitim alıncaya kadar 30.000 km. motosiklet kullanmış olmama rağmen ancak adam gibi dönmeye başlamıştım.

Motosikleti
    İzmirde yamaha egiitim veriyor sanırım gidip ögreneyim o zman
    özcan1980 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)