Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Kask Çalınması

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Merhaba Arkadaşlar ;
    Dün Adapazarında 10 motorcu arkadaş ile buluştuk. Akşam üzeri güzel bir çay keyfi yapalım dedik.
    Güzel bir ortam, harika bir sohbet oldu. Ancak motorların başına geldiğimizde bazı arkaşların kaskları ve eldivenleri çalınmıştı.
    Allahtan yanımda kask kilidi getirmiştim. Arkadaşımın içine doğmuş ki benim kaskıda kilide sarsana dedi. Benim kaskın içindeki eldiveni çalmışlar.
    Hatta bir arkadaşımız anahtarını motorun üstünde unutmuş. Ancak arkasına ağır ve iri motorları bıraktığımızdan çıkartamazlardı.
    Sakarya gibi bir yerde mümkünü yok cesaret edemezler derdik ama başımıza geldi. Ancak o vatandaşlarla bir araya gelirsek onlarında başına ne gelecek biliyorlardır umarım.
    Kaskı sürekli elinde gezdirenler, üşenip motorun yanına yada aynaya kask takan arkadaşlar bu üründen muhakkak almanız lazım. Benim işimi gördü. sizinde görecektir.
    Fiyat olarak uygun ve güvenliği akşam test edilmiştir.

http://www.hepsiburada.com/liste/tex...9248#Gorseller
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    evet kask çalınması bir değil bir kaç keere başıma geldi.. o yüzden faturasız 2 el ne olursa olsun almam...
    bir gün 4 saat kadar kasksız evrak dağıtmak zorunda kalmıştım sırf bu yüzden... eskiden bu kadar çok motosiklet mazası satan yer yoktu..akşam eve dönüşte mototal a uğrayıp almıştım..
    Acil112 bunu beğendi.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

10SuzAsLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar-200NS
    gelde küfür etme :@ adamın kaskından ne istiyosun kask kilidi de yararlı gerçekden.
    Şu Motorsikletine atlayıp da, keyifle çıkıp arada bir tırstığın uzun yol var ya, işte o “hayatın ta kendisi”, yollarda karşılaştıkların da onun içinden geçirdiğin “insanlar” aslında. Hayat bildiğin yol, sonu da varman gereken yere varıyor aslında...

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Bir çok motorda kask kilidi var aslında. Olmayanlar için yararlı bir ürün. Benim motorumda da kask kilidi var. Benim asıl ihtiyacım olan şey gaz kilidi. Üstüne oturup sürekli gaz verenler yüzünden boğulmuş motora uğraşıyorum hep

sağlıcakla.
    kemboo bunu beğendi.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Evet bahsi geçen akşamın en büyük maduru olarak, kal gidelim yapan arkadaşları eshefle kınıyorum :( Lazer Vertigo Dragon kaskım ve eldivenlerimin üzerine birkaç bardak soğuk su içtim :( Benim gibi madur olan ve LS2 kasklarını, eldivenlerini vs. çaldıran arkadaşlar da oldu grubumuzda aynı anda :( Bu akşam gidip yeni kask alıcam, alırken de çok kulaklarını çınlatıcam bu kişiliksiz kişilerin... İlginç olan, kaskını motorda bırakmayan ben, bi dün akşam bırakmıştım, o da baktım diğer arkadaşlar hep motorlarda bırakmış, ben de bırakayım bari dediğimden. Neyse giden gitmiş, davası olmaz artık. Öbür tarafta yakalarındayım...

Konu için teşekkürler Tolgacım. En azından hem tepkimizi belirtmiş olduk hem bir daha yaşanmaması adına dikkat belirttik.
    Tolga Can bunu beğendi.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet bahsi geçen akşamın en büyük maduru olarak, kal gidelim yapan arkadaşları eshefle kınıyorum :( Lazer Vertigo Dragon kaskım ve eldivenlerimin üzerine birkaç bardak soğuk su içtim :( Benim gibi madur olan ve LS2 kasklarını, eldivenlerini vs. çaldıran arkadaşlar da oldu grubumuzda aynı anda :( Bu akşam gidip yeni kask alıcam, alırken de çok kulaklarını çınlatıcam bu kişiliksiz kişilerin... İlginç olan, kaskını motorda bırakmayan ben, bi dün akşam bırakmıştım, o da baktım diğer arkadaşlar hep motorlarda bırakmış, ben de bırakayım bari dediğimden. Neyse giden gitmiş, davası olmaz artık. Öbür tarafta yakalarındayım...

Konu için teşekkürler Tolgacım. En azından hem tepkimizi belirtmiş olduk hem bir daha yaşanmaması adına dikkat belirttik.
    çok geçmiş olsun..bu tür olaylar ilk ne zaman kilitlemezsek, bırakırsak falan oluyo...murphy nin de kulaklarıın çınlatmak lazım...

bu kask kildini nasıl kullanacağız

serkan1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    carrefourda (büyük avmlerdeki) bisiklet reyonunda bisiklet kiliti satılıyor hani şu halat şeklinde olupta iki ucundan şifreli kilitlenenler ile olayı 10tlye kapattım
    Asfaltı öpmeyen motorcu,motorcu değildir...

Onlara göre şeytan icadı, bize göre fizik kanunları..

Motosikleti
    Mondıal 150 Mcx
    Bende kuryelik yapıyorum aynı olay benimde başıma geldi... Birgün motoru park ettim genellikle kaskıda her zaman aynanın üstüne takarım (istemesemde) birgün aynı şekil bırakınca 5 dakika sonra geri geldim baktım kask yok.Etraftaki arabaların altını aradım dedim belki düşmüştür yuvarlanmıştır falan yok yok yok sonra üstüne bi bardak soğuk su içtim.Lazer kaskımda ilk aldığım kasktı 2007 de fuardan almıştım...

Neyse gel zaman git zaman aradan 3.5 ay geçti ama benim gözüm devamlı motor kullananlarda 3 4 tane aynı kasktan buldum inceledim benim kaskım olmadığınınn kanaatine vardım.Sonra ilk çalındığı yere gittim bi işim vardır birde bakıyım ne göriyim karşı güzergahta bi motorun üstünde benim kask apar topar koştum motorun önünden kaskı aldım başladım incelemeye hakikatten benim kask.Sonra esnaflara sordum bu motor kimindir falan diye oda fırında bi adamı gösterdi gittim yapıştım yakasına dedim utanmıyomusun falan diye meğersem adam bi taksiciden 50 liraya satın almış.Neyse dedim beni ilgilendirmez kaskıda aldım yanıma hadi eyvallah deyip çıktım gittim birşeyde diyemedi.Şimdi ise o kaskımı odamın en güzel yerinde muhafaza ediyorum çünkü zamanında lise öğrencisiydim çok zor durumda kalarak almıştım...
    Tolga Can, kim ve cakturkc bunu beğendiler.
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır...!:cat:

arkadaşlar biri şu tex4506 nın kullanılmış fotoğrafını atabilir mi aklıma yattıda okulda kullanmak isterim sınıfa çıkarıyorsun görgüsüz gibi oluyor

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    linkteki kilitten aldım hemen bir tane...ama motorda nereye bağlayacam bi fikrim yok şu an

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı kkorhann34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende kuryelik yapıyorum aynı olay benimde başıma geldi... Birgün motoru park ettim genellikle kaskıda her zaman aynanın üstüne takarım (istemesemde) birgün aynı şekil bırakınca 5 dakika sonra geri geldim baktım kask yok.Etraftaki arabaların altını aradım dedim belki düşmüştür yuvarlanmıştır falan yok yok yok sonra üstüne bi bardak soğuk su içtim.Lazer kaskımda ilk aldığım kasktı 2007 de fuardan almıştım...

Neyse gel zaman git zaman aradan 3.5 ay geçti ama benim gözüm devamlı motor kullananlarda 3 4 tane aynı kasktan buldum inceledim benim kaskım olmadığınınn kanaatine vardım.Sonra ilk çalındığı yere gittim bi işim vardır birde bakıyım ne göriyim karşı güzergahta bi motorun üstünde benim kask apar topar koştum motorun önünden kaskı aldım başladım incelemeye hakikatten benim kask.Sonra esnaflara sordum bu motor kimindir falan diye oda fırında bi adamı gösterdi gittim yapıştım yakasına dedim utanmıyomusun falan diye meğersem adam bi taksiciden 50 liraya satın almış.Neyse dedim beni ilgilendirmez kaskıda aldım yanıma hadi eyvallah deyip çıktım gittim birşeyde diyemedi.Şimdi ise o kaskımı odamın en güzel yerinde muhafaza ediyorum çünkü zamanında lise öğrencisiydim çok zor durumda kalarak almıştım...
    Akşam yatarken ben de aynı şeyleri aklımdan geçirdim. Sakarya küçük yer, çalınan kask da nadir bulunan cinsten. Ya dedim ilanlarda görürüm ben bunu, ya da orda burda gezerken görürüm veya tanıdıklarım görür bu kaskı. Olur da bu şekilde karşılaşırsam Allah yarattı demem o kaskla dalarım o kişiye heralde :\ Ama tahmin ediyorum ki bi yerde karşılaşırım bulurum ben bi zaman sonra o kaskı, o zaman ne olacak bakalım...

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı rapidhacker5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar biri şu tex4506 nın kullanılmış fotoğrafını atabilir mi aklıma yattıda okulda kullanmak isterim sınıfa çıkarıyorsun görgüsüz gibi oluyor
    Bugün hava yağmurlu motorla gelmedim. Yoksa hemen fotosunu çeker koyardım.

Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    linkteki kilitten aldım hemen bir tane...ama motorda nereye bağlayacam bi fikrim yok şu an
    Gidona, arka ayaklığa, telin bir ucunu aklına gelecek sağlam her yerden geçirip bağlayabilirsin. Benim eldivenler gitti ama kask kaldı.

Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama tahmin ediyorum ki bi yerde karşılaşırım bulurum ben bi zaman sonra o kaskı, o zaman ne olacak bakalım...
    Cihan sakın tek başına keyif yapma, Bizde gelelim arkadaşa hayatında bir kere de olsa grup nasıl oluyor öğretelim.
    Hatta Motorda sürüklemece, iki motor arasında adam germe, motorla adam üstünden uçmaca gibi yarışlar düzenleyelim.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

serseric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı rapidhacker5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum onu kapalı kaskının vizörünü açıp o boşluktan geçiricen onuda motorunda sağlam bi yere bağlıycan kolay iş ama kapalı kask olması lazım
    Tolga Can bunu beğendi.
    Akıl Adama Sermaye...

Remember remember the fifth of november

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Çok geçmiş olsun ,kask kilidi benimde düşündügüm bişeydi motorun üstüne kask hiç bırakmıyorum ama elde taşımakta bazen zor oluyor link için teşekkürler umarım kaskları çalınanlar kasklarına kavuşur

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Cihan sakın tek başına keyif yapma, Bizde gelelim arkadaşa hayatında bir kere de olsa grup nasıl oluyor öğretelim.
    Hatta Motorda sürüklemece, iki motor arasında adam germe, motorla adam üstünden uçmaca gibi yarışlar düzenleyelim.
    Valla sabaha kadar ne fantaziler kurdum adam için anlatamam. Yolda karşılaşırsam farklı, ilan görürsem farklı fantazi, adresini öğrenirsem farklı. Çok renkli kareler geçiyo aklımdan o kişiye karşı...

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Bizde sabahtan beri onun toplantısını yapıyoruz. Arkadaşı bulursak sote bir yere götüreceğiz. Allah yardımcısı olsun. Büyük hata yaptı.

Motosikleti
    Honda Shadow 750
    Bahsi geçen kask kilidini bende kullanıyorum ..ki çok faydasını gördüm..her yere kocaman kaskı taşımak zorunda kalmıyorum artık..
    Kullanımıda gayet basit..
    Uzun makaralı bir tel ile kilitliyorsun..Hatta çok sıcak havalarda montla dolaşmayayım diye teli montun kolundan geçirip bide kaskı eklediğim oldu..
    Gerisini siz hesap edin..
    Tolga Can bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    beyler hepinize çok geçmiş olsun ben ne zaman gelmeye niyetlensem bir aksilik oluyor sakamoto ya geçen sefer hastane bu sefer böyle bi olay
    çalanların taa .................................. noktalı yerler zevk e göre doldurulur
    kask kilit i konusuna gelince çok basit bisiklet kilidi de alsanız iş görüyor 5 tl ye aldığım kilitle her yerde kilitliyorum sıkıntı yok
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

biri fotografla bizi detayli bilgilendirse super olacak :D

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)