Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Tek Suçum Motor Sevdalısı Olmaktı...

Motovento
    REKLAM ALANI
    6uven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 ( BY 1623 )
    İyi akşamlar Motosiklet.Net Sevdalıları size içimi dökmek istedim 23 yaşında Sakarya üniversite son sınıf ögrencisiyim bi seneden beri bi cbf im ama gel gör ki çoğu genç gibi aile baskısı nedeniyle ailemin bu konuda ki tavrını bildiğim için söylemedim ta ki bugün tatil dolayısıyla istanbula kesin dönüş yapmamla beraber herşey anlaşıldı çünkü ruhsat ve anahtarı saklamayı unutmuşum ilk annem gördü ağzına geleni saydı sonra babam saydı evlatlıktan red edip evden cık git dedi bütün bunlar bi motosikletim oldugu için o kadar izah etmeme ragmen dinlemediler bile beni adam öldürmüşcesine yargıladılar.. Şimdi soruyorum ben bunları hakedicek ne yaptım insanın 23 yaşında olup ta bu lafları duyması inanın ınsana çok koyuyo bi motosikletim olduğu için ailemden bu ağır lafları duymak ölümden beter artı evden kovuldum içimi dökmek istedim sadece herkese teşekkür ederim...
    komparadon bunu beğendi.
    GidemediğiN YeR SeniN DeğildiR...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Habersizmi aldınız motoru ??

Ben 17 yasındayım evdekilere almassanız ben alırım diyorum , Öyle dedigin sürece motor almayız diyorlar sabret alıcaz diyorlar kaskını ceketini al sen dediler

Eger haklı oldugunu düşünüyorsan savun kendini
    komparadon bunu beğendi.
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    inşallah anlattığın gibi olmuştur olay..bi baba anne böyle demez bence.eminim daha baska şeyler de vardır.o yüzden kızmışlardır.olurmu öyle ya evlatlıkdan red etmek..sen de karsılık verince sinirlenmiştir falan..kimbilir ne cevaplar verdin..ne bilim öyle düşünüyorum..kızıyorsan bana kızma..

bi gün çocugun olur, büyür, ve büyüdüğünde baban annen de yaşlanıp, ölür de giderse, o zaman anlarsın işte..

sen anladın mı diyeceksin, hayır..ben 1 yas büyüğüm senden ama çook kişi gördüm öyle...neyse..
    komparadon bunu beğendi.
    birGarip..

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    töbe töbe..sanki fırsat kolluyolarmış gibii.kusura bakma..ailendir seni düşünür sana bişiolcak diye aklı çıkarlar ama bukadarıda fazla...evlatlık gibi ne o öyle....

sapo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 LIK BISEY
    sizin anlattiklariniz karsidakinin anlayabildigi kadardir...isi biraz oluruna birakin hergun ayni seyleri tekrar tekrar konusmak kuru inada donusturur meseleyi.ben evlenene kadar motosiklet kullandigim icin bir problem yasamadim.evlendikten sonrada oyle taki piste cikincaya kadar ne zaman pistte yarismaya basladim hanim dirdiri basgosterdi herseyi detaylarina kadar anlatmama ragmen illa biryerden bir kulp takiyordu vazgecmedim vazgecmeyecegimde cok sorunlarda yasadim.. simdi hepsi geride kaldi ikna oldu pistin sokaklardan daha guvenli oldugunu anladi .isin ekonomik boyutunada bulduk bir cozum simdi rahatim sokakta motor kullanmaya korkuyorum artik..
    ÇARPIK PABUÇ ÇARPIK AYAĞA UYAR

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    KORKUYOLAR NEYAPSINLAR.Yaşla alakası yok bunun.Motosiklet başlı başına tehlike.seni kendinden başka bir tek Allah korur.Ailene kızma.Motora binipte hız yapmayanı görmedim.İlla gaza gelirsin.Dikkatlisindir,çok güzel kullanıyorsundur ama bunu kimse anlamaz.Herkes en kötüsünü düşünür.Buna engel olamazsın.Anne babana karşı gelme.İlerde sende baba olacaksın.8 yaşında oğlum var ve motosiklete okadar meraklıki.Ben şimdiden düşünüyorum.Ama bir yandanda hem kullanıyorum hemde nerde nasıl kullanıcağınıda bir bir anlatıyorum.Yinede tırsıyorum.Çünkü evlat bambaşka bişey.Yaşım 33 ama annemin hala küçük oğluyum.Gerisini sen düşün...

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı 6uven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi akşamlar Motosiklet.Net Sevdalıları size içimi dökmek istedim 23 yaşında Sakarya üniversite son sınıf ögrencisiyim bi seneden beri bi cbf im ama gel gör ki çoğu genç gibi aile baskısı nedeniyle ailemin bu konuda ki tavrını bildiğim için söylemedim ta ki bugün tatil dolayısıyla istanbula kesin dönüş yapmamla beraber herşey anlaşıldı çünkü ruhsat ve anahtarı saklamayı unutmuşum ilk annem gördü ağzına geleni saydı sonra babam saydı evlatlıktan red edip evden cık git dedi bütün bunlar bi motosikletim oldugu için o kadar izah etmeme ragmen dinlemediler bile beni adam öldürmüşcesine yargıladılar.. Şimdi soruyorum ben bunları hakedicek ne yaptım insanın 23 yaşında olup ta bu lafları duyması inanın ınsana çok koyuyo bi motosikletim olduğu için ailemden bu ağır lafları duymak ölümden beter artı evden kovuldum içimi dökmek istedim sadece herkese teşekkür ederim...
    abi bu durumda sana yapacak tek bişi kalıyor

ceketini, eşyalarını alıcaksın evden, atlicaksın motoruna bi arkadaşının yada dostunun yada sülaleden başka birine bir süreliğine yerleşeceksin (tercihen arkadaş). sonra bir iş bulacaksın kendini geçindirip kısa sürede kendi evini tutmaya çalışacaksın yani anlayacağın hemen kendi ayakların üzerinde durmaya başla yoksa inan senin için herşey daha kötü olur.

sonra ailen, senin haberin olmadan senden haber almaya çalışacak. (ki muhtemelen alacak) senin kendi ayakların üzerinde durduğunu onlarsızda hayata devam edebildiğini görünce herşeyin farkına varıp durumu anlayacaklar. hatta birgün belki babanı karşında özür dilerken bile görebilirsin. o derece. evlatlıkdan reddetmek öyle kolay bişi değildir. insan sinirlendi mi dili başka kalbi başka söyler. bu nedenledir ki babanında sinirleri durulduğunda kendine ''ben ne dedim? ne yaptım? '' sorusunu mutlaka soracaklardır.

hiç moralini bozma üzülme. sen onlardan vazgeçmedin onlar senden vazgeçti. ayrıca yaptığın kötü birşeyde değil efendi gibi motosiklete binmek. eğer onlar senin gözünü korkuutup sindirmese neden motosiklet aldığını onlardan saklayasın ki? velhasıl kelam hayatına bir an önce şekil verip kendi ayakların üzerinde durmaya bak. böylece herşey çok daha kolay olacak emin ol..

çevremde çok yaşadım bu senaryoyu hatta bir benzerinide şuan ben yaşıyorum.. sıkma canını hayat devam ediyor..
    kymco agility 50 5700km >> honda cbx 250 2100km >> honda cb 125 ..?
    Demirden korksak motora binmezdik..

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Kardeşim biraz fazla olmuş,doğal sinirlenmeleri kızmaları ama evden kovmak biraz abartı.Biraz bekle ortamın sakinleşmesini,bir değişiklik olmuyorsa sat gitsin motoru.Aileden değerli değil...
    turkish39 bunu beğendi.

mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    ya arkadaşlar hiç birşey aileden daha önemli değildir eğer bu kadar katı davranıyorlarsa kendi duygularını bastıracaksın,gidip satacaksın motorunu ailenden de özür dileyeceksin.ben senden 1 yaş küçüğüm babam her zaman motor konusunda arkamda oldu ama bir çok konuda tartışırız ki bundan yıllar önce baya kavga etmiştik evi terketmiştim babam dolandırılmıştı ve batmıştık herşey üstüste geldi adam kalp krizi geçirdi daha 40 yaşındaydı inanın o an ki ruh halim hissettiklerim anlatılamaz şuan neden tartıştığımızı bile hatırlamıyorum ama ben babamı kaybetseydim hayatım boyunca pişman olacaktım.kısaca hiç birşey için aileni üzmeye değmez çocukluk yapıp ve ya fevri davranıp yanlış hareketler yapmaman bir kardeşin olarak sana önerimdir.moralini fazla bozma...
    Garip bunu beğendi.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ben küçükken bile annemi motorla taşırdım. Ne ehliyet ne ruhsat, ne kask ne bilmem bişey. Tabi 15 yıl önceden bahsediyom. Bionik vardı bende. Babamda 93 hero 100. Babamla tura çıkardık. Günde 300-400 km falan. Ne bahtım açıkmış aile ve motor konusunda. Sizinkiler fazla gitmiş gibi. Bak fikir vereyim babanı ve seni seven birini araya koy ikna etsin.

6uven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 ( BY 1623 )
    Yorum yazan arkadaşlara teşekkür ediyorum bazı arkadaşlar olayın sırf bu yüzden olmadığını savunmuş başka şeylerde olabileceğini söylemiş olay aynen dediğim gibi yaşandı kimseye durduk yere neden yalan söyleyim amacım benim gibi tüm MT dostlarına içimi dökmekti hepsi bu.
    Şu an dayımlara yerleştim onlar hatalarını anlayana kadar da buradayım! Bu gidişle satıcam zaten ailemden değerli değil tabi ki...Zoruma giden bu lafları o kadar sözü evden kovulmayı sırf Motosiklet Sevdalısı Olmamdan Kaynaklanması başka da bişey değil
    Pain bunu beğendi.
    GidemediğiN YeR SeniN DeğildiR...

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Önce ailen sonra bizler arkadaşım.Motosiklet yine alınır.

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Senin ilacın bu
    iyi gelir fazla takma kafana biraz zaman sadece düzelir
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Kültürümüzün artık eskiyen bir öğesidir bu durum; Anne ve baba ne yaparsa susacaksın.Haklıysan ki şu yazdıklarında böyle görüyorum, hakkını sonuna kadar savun.Geri çekilen taraf sen olma.

Tabi ki hakkını savunurken saygısızlık etme ki haksız duruma düşme.Dersin ki şu an onlara muhtacım o zaman kendi kendine ayakta durana kadar sus.

Devir değişti artık.Her ne kadar sana emek harcadılarsa da hakkını yememeleri lazım.
    ANGARAJ

blamir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750R, Husaberg FE450e, YZ125
    Aynı şey benim de başıma gelmişti. Babam kafama kavanoz fırlattı hatta. Motoru aldım 6 ay başkasının garajında sakladım :D Şimdi peder bey bende binecem diyor. Zamanla düzelir herşey sen bıkmadan usanmadan evdekilere durumu anlat. Tehlikelerin farkında olduğunu belirt, bilinçli olduğunu ispatla onlarda kabullenecektir.

onuRRtas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    İlk marmarise geldiğimde 15 yaşındaydım. ehliyetim yoktu motor nedir bilmezdim daha doğrusu.

buraya gelince motosiklet diye bişeyin varolduğunu kavradım.

bi arkadaşım oldu. adı metindi. şuanda en yakın arkadaşım. o zamanlarda öyleydi. oda yaşıtımdı.

babam seni bir motorun üzerinde görürsem indirir döverim demişti.

metin annesinden honda activasını alırdı markete gidicem diye, gelir arka bahçeden beni kaçırırdı birlikte gezerdik. bi polis falan görsek kazara yada bi jandarma 2 sokak boyunca arkamıza bakmadan kaçardık.

soğuk geceler yağmurlu havalar hiç anlamazdık sürekli gezerdik. bir kere motorun arkasında gördü beni babam. bişey demedi.

aradan 1 sene geçti. bilgisayarcıya başladım. bi scooterımız vardı. arada bir kullanıyordum. 125 lik scooter uçak gibi geliyordu uçak =)) zor kullanıyordum. bir kere eve geldim o scooterla. ağzıma mıçtı babam =)) evden kovuluyordum az kaldı.

ondan sonra daha ciddi bir işe başladım. 17 yaşımın başıydı... bir şirkette bilgi işlem sorumlusuydum. maaşım iyiydi. elemanlardan bir tanesinin KYMCO CK 125 i vardı. kullanmıyordu. ucuzdan vereyim sana dedi. babamla konuştum. o motoru alırsan bu eve gelme dedi. kavga ettik falan filan.

maaşımı biriktirdim. yeterli parayı topladım. motor buraya 50 km uzakta bir garajdaydı. metinle motora atladık, motoru getirmeye gittik.
    (not: ehliyetimiz yok, ben daha önce hayatımda vitesli motor kullanmamışım hiç. )

Gittim motoru teslim aldım, bir kere bile stop ettirmeden marmarise getirdim. evin önüne çektim. tam o sırada bizimki sigara içiyodu.

içeri girdi.. tamam dedim onur, kötek geliyo.. )

eve çıktım. hiçbişey demedi. gittim yattım. 2 hafta boyunca suratıma bakmadı. sonraları başladı konuşmaya.. ne kadara aldın, ne yakıyo, nası bari hızlımı falan

o aralar ehliyetim yoktu. bi kere gittim sordum. la dedim benim ehliyetim yok nası izin veriyosun bana. cevap mükemmeldi.

"motoru ehliyet kullanmıyo, sen kullanıyosun."

bu cevabı duyduktan sonra daha dikkatli kullanmaya ve peder beyin yüzünü kara çıkartmamaya söz verdim.

nitekim yaptım da. ehliyetsiz gezdiğim sürece ne polisle sorun yaşadım nede kaza geçirdim.

şuanda sabahları arada işe giderken bana sesleniyo "onuuuuuuur benide işyerine bırakıverseeeneee"

demek istediğim şu. çoğu insanın ailesi sıcak bakmaz zaten. yavaş yavaş, bilinçli olduğunuzu hissettirerek buna alıştırırsınız.
    Motorculuk insanın içinde hiç yayılmamış bir tohum gibidir. Ama üzerine su dökerseniz, bir motorun tepesine çıkarsanız tamamdır, O tohum büyüyecek ve fidan olacaktır. Fidan artık yayılmıştır ve son nefesinizi alana kadar asla sizi terketmez.

Motosikleti
    KANUNİ WİNDY 125
    21 yaşındayım 12 yaşından beri motor üstündeyim şu anda işim motosikletle yemek dagıtmak ama kmse endişelenmiyor? bnm içn e ozaman ben onların güvenini kazanmışımki kızmıyolar zamanında bende yaşamışdm ufak tefek tatsızlık ama şuan yarışa ble griyorum hatta babam beni destekliyor ve babamlada çok yarış yapıyorum babam motorcudurda

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    dostum allah kolaylık versin. ama illaki aranız düzelir ya. bi motor için evladını nasıl gözardı etsin anne baba.
    lisede almıştım bende, babam bişey dememişti sağolsun arada kendide biniyordu.
    üniversteyi kazandık gittik ayrı şehre motoru bıraktık. her gittiğimdede özlemimi gideriyorum.
    20

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Galiba adam R6 aldın sandı,dayına söylede gidip cbf yi anlatsn birazda beyaz yalanlarla. desin 80 km yi geçmiyor o hızada 2 saatte zor çıkıyor, 100km de 5 lira yakıyor fln desin =) ben ilk cbf yi aldıgımda tipinden dolayı bunu neden aldın diyenlere mecidiyeköyden gölcüğe (120km) 15 liraya geldim dediğimde hepsi motora aşık oluyorlardı =)
    Karadeniz - Giresun.

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Kesin konuşmamakla beraber, sanki bize söylemediğin bazı olaylar var. Tabii senin özelindir fakat madem burada paylaşıyorsun, olayı tam anlatmalısın. Kusura bakma fakat sana değer verdikleri için ve başına motosikletinden dolayı bir olay gelmemesi için sakınan bir aile, evladını sokağa atmaz. Eğer seni motosiklet aldığın için sokağa atıyorlarsa, verdikleri değer nerede?

Ama ailen seni okutmak için ellerinden geleni yapıp, harçlıklarını hevesine göre car cur ediyorsan, bu konu kopma noktasına getirmiş olabilir olayları.

Biz unutmaki olayı tek taraflı dinliyoruz. Bir de ailenin görüşünü almak lazımdı fakat bu maalesef ki imkansız. Kısacası, baban kızar, bu eve gelme der. Peki bir anne bunu nasıl söyleyebilir? En önemlisi evdekilerin hepsi sana neden bu kadar tavır aldılar? Bence cevaba kendin düşünüp ulaşmalısın...

Geçmiş olsun..
    Önce emniyet, sonra hareket...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)